Saç tonu eşitleme

lovelovc

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2023
25
10
22
Saçlarım sarı boyalıydı ama diplerim uçlara göre 3-4 ton koyuydu saçımı bakıra boyamaya karar verdim boyadım ama uçlar daha açık dip daha koyu bir renk oldu dibim resmen kızıl uçlar bakır oldu bunu nasıl düzeltebilirim açmadan ne renk yapsam süreli diple uç ayrı iki renk oluyor

Dipten uzadıkca daha sıkıntı, gecmiş olsun iyi bir kuaföre gidin çözüm bulsun size bence 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Saçlarım sarı boyalıydı ama diplerim uçlara göre 3-4 ton koyuydu saçımı bakıra boyamaya karar verdim boyadım ama uçlar daha açık dip daha koyu bir renk oldu dibim resmen kızıl uçlar bakır oldu bunu nasıl düzeltebilirim açmadan ne renk yapsam süreli diple uç ayrı iki renk oluyor
Aferin sanaaaa !!

Bu hataları maalesef sadece koyu boyamayla kurtarabiliyoruz. Aynı haltı ben de yemiştim o kızıllık geçmiyor mor şampuan, beyaz sabun vs yok olmuyor ombre desen yapmıyorlar kızıllık alttan gelir veya saç yanar diyorlar en son koyu boyatmıştım 3 ay koyu renkle sabrettim sonra brushlight yaptırıp rengini hafiften açığa çevirdim. 6 ay sonra da normal boyamalara devam ettim yanmadan hasar görmeden bu şekilde kurtuldum.

Bu hataları maalesef sadece koyu boyamayla kurtarabiliyoruz. Aynı haltı ben de yemiştim o kızıllık geçmiyor mor şampuan, beyaz sabun vs yok olmuyor ombre desen yapmıyorlar kızıllık alttan gelir veya saç yanar diyorlar en son koyu boyatmıştım 3 ay koyu renkle sabrettim sonra brushlight yaptırıp rengini hafiften açığa çevirdim. 6 ay sonra da normal boyamalara devam ettim yanmadan hasar görmeden bu şekilde kurtuldum.
Ya ben koyu boyasam bile dip daha koyu uçlar daha açık renk oluyor ve baya uzadı dipler kötü duruyor artık

Dip çok ısınır rengi hemen alır. Önce dibi boyarsın 15 dakika beklersin. Sonra uçlar boyalarsın. 15 dakika da onu beklersin. Ayrıca eğer çok koyu bir saçsa âçabilirdin yapacağın renge göre uçlarla dengeli olsun diye sarı renk için konuşuyoruz sonuçta.
Bana göre koyu tonda bakır baskın gelir hepsini 2sinide kapatır. Kızıl bakır mesela. 6 tonda. Koyu tonda renk yapmalısın şuan için. Ve volum de 6 oksidan
(Kişisel tecrübem kuaföre değilim+bende iş görür hep) 😂

X