Ağustos 2013 Anne Adayları Buraya.... ::)))))))

canım doktoruna güvenmen çok önemli, ben ilk hamileliğimde de o kadar güvendimki o sağlıklı dediyse sağlıklıydı yani.. senin doktorunda sağlıklı dediyse neden endişe ediyorsunki.. ayrıca merak etme daha çok küçük ve keseyi görmüşsün, kalp atışlarınıda duydunmu bir dahaki testlere kadar rahatsın bebişim sağlıklı diye.. sağlıkla büyümesini nasip etsin allahım...

Çok teşekkür ederim :) Amin herkes için aynı dilekler ve dualar geçerli. Allah'a emanet olun... :)

hayırlı olsun canım.. ben kızımın keseyi 5hafta 2günlükken görmüştüm.. bunda da o yüzden gitmedim daha görünmez diye, inşallah sağlıkla yerleşmişlerdir yerlerine..

inşallah canım.seninde hayırlı olsun evladın.hep güzel haberlerle gelirsin umarım.

Merhaba kızlar,

Öncelikle hepinize hayırlı olsun diyorum. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin...

Ben de 6 ağustos 2013 de anne olacağım inşallah...

ilk olarak evde test yaptım ikinci çizgi silik çıktı, 4 gün önce de kan testi yaptırdım 678 çıktı. Doktorum henüz keseyi göremedi ama haftaya bir daha gideceğim. İnşallah görürüz. Çünkü keseyi görmeden tam olarak hamilesin saymıyorlar.

Daha önce de sonuçlanmayan bir gebelik yaşamıştım ama bu sefer pek belirtim yok gibi... sadece karnım kazınıyor, ilkinde devamlı istifra ediyordum..

merhaba kızlar,

öncelikle hepinize hayırlı olsun diyorum. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin...

Ben de 6 ağustos 2013 de anne olacağım inşallah...

Ilk olarak evde test yaptım ikinci çizgi silik çıktı, 4 gün önce de kan testi yaptırdım 678 çıktı. Doktorum henüz keseyi göremedi ama haftaya bir daha gideceğim. Inşallah görürüz. çünkü keseyi görmeden tam olarak hamilesin saymıyorlar.

Daha önce de sonuçlanmayan bir gebelik yaşamıştım ama bu sefer pek belirtim yok gibi... Sadece karnım kazınıyor, ilkinde devamlı istifra ediyordum..

allah hayırla kucağına almayı nasip etsin inşallah...

merhaba arkadaşlar benımde tahmini 06.08.2013 tarihine gelıyor bebişin doğumu.) 3 gün önce kan testi yaptırdım BETA HCG 346 cıktı degerlerı dusuk dedı bugun tekrar yaptım 1432 cıktı.. Benım kasıklarımda çok agrı oluyor arkadaslar sizdede varmı?

Merhaba,

bebişin şimdiden hayırlı olsun. Muhtemel doğum tarihlerimiz aynı gözüküyor.Keseyi gördünüz mü?

ay ıkncıde pek heycan yok bende bugun kan testı verdım yarın alıcam sonucu

trıot sorunum var onun ıcın ılac almam gerek yoksa bebege gecıyor allah korusun

ıdrar tahlılımde bakterı cıktı onada ılac verılecek yarın yandım kı ne yandım

ay ıkncıde pek heycan yok bende bugun kan testı verdım yarın alıcam sonucu

trıot sorunum var onun ıcın ılac almam gerek yoksa bebege gecıyor allah korusun

ıdrar tahlılımde bakterı cıktı onada ılac verılecek yarın yandım kı ne yandım

canım bende de hasimato hipotroid var, 7 senedir düzenli olarak ilaç kullanıyorum ve ilk hamileliğimde de düzenli olarak kullandım, sürekli tsh ölçüldü az geldiği zamanlarda ilaç arttırıldı.. eğer kullanmazsan bebeğe geçmiyor ama ilk 4 ay bebeğin kendi troid hormonu üretemediği için senden hormon alıyor ve sende de hormon azsa bebeğin bu hormonu alamadığı için beyin fonksiyonlarında gerilikle doğabiliyor.. eğer düzenli olarak kullanırsan ve sürekli takip altında tutarsan tsh değerini hiç korkma birşeycik olmaz.. ben doğar doğmaz kızıma ölçüm yaptırdım çünkü genetik olarak çocuklarımızda bu hastalık çıkabiliyor, çok şükür bişey çıkmadı ama hala ara ara tsh ölçtürüyorum kızıma.. gerçi çeşitleri var bu hastalığın benimkisi ömür boyu hiç geçmeyecek ve sürekli ilaç almak zorundayım. sende hipomu hipermi var? bugüne kadar hiç ilaç kullanmadınmı? geçmiş olsun...

canım bende de hasimato hipotroid var, 7 senedir düzenli olarak ilaç kullanıyorum ve ilk hamileliğimde de düzenli olarak kullandım, sürekli tsh ölçüldü az geldiği zamanlarda ilaç arttırıldı.. eğer kullanmazsan bebeğe geçmiyor ama ilk 4 ay bebeğin kendi troid hormonu üretemediği için senden hormon alıyor ve sende de hormon azsa bebeğin bu hormonu alamadığı için beyin fonksiyonlarında gerilikle doğabiliyor.. eğer düzenli olarak kullanırsan ve sürekli takip altında tutarsan tsh değerini hiç korkma birşeycik olmaz.. ben doğar doğmaz kızıma ölçüm yaptırdım çünkü genetik olarak çocuklarımızda bu hastalık çıkabiliyor, çok şükür bişey çıkmadı ama hala ara ara tsh ölçtürüyorum kızıma.. gerçi çeşitleri var bu hastalığın benimkisi ömür boyu hiç geçmeyecek ve sürekli ilaç almak zorundayım. sende hipomu hipermi var? bugüne kadar hiç ilaç kullanmadınmı? geçmiş olsun...

yok cnm 3 senedır hıpodtroıt hastasıyım oglumda her ay kontrole gıttım kan alındı evet gerılık oluyormus ondna korkuyorum aslında oglumada dogumdan yaptırdık allahdan cıkmadı

ya ben ılac ıcemıyorum dogumdan sonra ketsım 19 aydır kullanmıyordum

bugun olcturdum 4 bucuk cıktı doktor 2 bucuk olması lazım ne dussun degerın ne yukselsın bebegı etkılemesın demıstı

Bende varım bendeeeeeeeee benımkıde 12 agustos allah hayırlısıyla kucagımıza almayı nasıp eder ınsallah arkadaslar =))

ya arkadaslar kasım ayı hamılelerı yanı agustos 2013 anne adayları =)) olarakdan bırbırımızi arkadas lıstesıne eklesekde tanıssak nasıl olur ben hepınızle tanısmak ısterım sonucda artık ortak bır yonumuz var ve burdayız sureklı yazıscaz sızce nasıl olur cevaplarınızı beklıyorum mutlakaaaa

bnce faceden bır grup kuralım orda toplanalım ıstersenız ben acarım ne dersınız

merhaba anne adayları..bende bebeğim olacagını dun aksam öğrendim.hamilelik testinde cift çizgi çıkınca hastaneye gitmeden duramadım..beta hcg 420 çıktı..SAT 01 kasımdı..
Allah hepimize ve bebeklerimize sağlık versin,devamnı getirsin..

Az önce doktordan geldim.bebeğim 5 hafta 5 günlükmüş kesesini gördük çok şükür.kalp atışları için haftaya perşembe çağırdı doktor.kalp atışlarını duyana kadar endişelerim bitmeyecek galiba.hayırlısını diliyorum artık..kızlar doktorum çiğ ete dokunma dedi kedi köpeğe dokunmamam sebze meyveleri bol yıkamam gerektiğini falan biliyordum ama bunu bilmiyordum.ete falan dokunacaksanız eldiven kullanmanızı öneririm.hoşçakalın...

Az önce doktordan geldim.bebeğim 5 hafta 5 günlükmüş kesesini gördük çok şükür.kalp atışları için haftaya perşembe çağırdı doktor.kalp atışlarını duyana kadar endişelerim bitmeyecek galiba.hayırlısını diliyorum artık..kızlar doktorum çiğ ete dokunma dedi kedi köpeğe dokunmamam sebze meyveleri bol yıkamam gerektiğini falan biliyordum ama bunu bilmiyordum.ete falan dokunacaksanız eldiven kullanmanızı öneririm.hoşçakalın...

Az önce doktordan geldim.bebeğim 5 hafta 5 günlükmüş kesesini gördük çok şükür.kalp atışları için haftaya perşembe çağırdı doktor.kalp atışlarını duyana kadar endişelerim bitmeyecek galiba.hayırlısını diliyorum artık..kızlar doktorum çiğ ete dokunma dedi kedi köpeğe dokunmamam sebze meyveleri bol yıkamam gerektiğini falan biliyordum ama bunu bilmiyordum.ete falan dokunacaksanız eldiven kullanmanızı öneririm.hoşçakalın...[/QUOTE

Bende bugün tam 5 haftalık hamileyim. Pazartesi günü doktora gittim keseyi gördüm ayın 28 gibi gel kalp atışlarına bakıcaz dedi. Ama içini ferah tut sen ne kadar stresli olursan oda bundan etkileniyor. İyi düşün herşey güzel olsun... :) Ben hamile olduğumu öğreneli 1 hafta oldu. Bendeki sıkıntıda sigara çok istiyor canım :KK43: bugün şöyle bir okudum zararlarını, bebeğe etkilerini falan ve içmemeye karar verdim. Hiç birşey evlatlarımızdan kıymetli değil. Dua edinde hiç aklıma bile gelmesin. Umarım tüm anne adayları çok rahat bir hamilelik geçirip yavrularımızı sağlıkla kucağımıza alırız. Rabbim herkesi korusun. Allaha emanet olun. Görüşmek üzere.

Bende bugün tam 5 haftalık hamileyim. Pazartesi günü doktora gittim keseyi gördüm ayın 28 gibi gel kalp atışlarına bakıcaz dedi. Ama içini ferah tut sen ne kadar stresli olursan oda bundan etkileniyor. İyi düşün herşey güzel olsun... :) Ben hamile olduğumu öğreneli 1 hafta oldu. Bendeki sıkıntıda sigara çok istiyor canım :KK43: bugün şöyle bir okudum zararlarını, bebeğe etkilerini falan ve içmemeye karar verdim. Hiç birşey evlatlarımızdan kıymetli değil. Dua edinde hiç aklıma bile gelmesin. Umarım tüm anne adayları çok rahat bir hamilelik geçirip yavrularımızı sağlıkla kucağımıza alırız. Rabbim herkesi korusun. Allaha emanet olun. Görüşmek üzere.

AMİN CANIM.NE OLUR SİGARA İÇME İÇİLEN ORTAMDADA DURMA.KISMET OLURSA KÜÇÜCÜK BİR İNSAN GETİRECEKSİN DÜNYAYA SANA EŞİNE BENZEYECEK.AKLINA SİGARA DEĞİLDE HEP BÖYLE ŞEYLER GETİR.BEN 10 SENE İÇTİM O SİGARAYI GÜNDE 2 PAKET HEMDE. BIRAKALI 1,5 SENE OLDU HİÇ BİR YARDIM ALMADAN BİR GÜNDE BIRAKTIM MİDEMDE ÜLSER FALAN OLDU BAKTIM ÖLÜCEM DEDİMKİ BENDEN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL BU ALIŞKANLIĞIM.BUNU KENDİME HELE HELE AİLEME YAPMAYA HİÇ HAKKIM YOK.BAK NE ZORLUKLARLA GELİYOR BİR EVLAT DÜNYAYA BÖYLE BİR KEYİF YAŞIYCAM DİYE CANIMDAN OLUP ANNEME BABAMA BUNU YAŞATMAYA HAKKIM YOK DEDİM VE SİGARAMI YARIM SÖNDÜRDÜM.SON O OLDU BİR DAHADA ASLA İÇMEDİM.SENDE BEBEĞİN VESİLESİYLE BIRAKMIŞ OLACAKSIN:)

yok cnm 3 senedır hıpodtroıt hastasıyım oglumda her ay kontrole gıttım kan alındı evet gerılık oluyormus ondna korkuyorum aslında oglumada dogumdan yaptırdık allahdan cıkmadı

ya ben ılac ıcemıyorum dogumdan sonra ketsım 19 aydır kullanmıyordum

bugun olcturdum 4 bucuk cıktı doktor 2 bucuk olması lazım ne dussun degerın ne yukselsın bebegı etkılemesın demıstı

4,5 bişey değilmiş ben ilaç kullanmadığım zaman 30 civarlarına çıkıyor ama tabi bebek için o azıcık değer bile önemli..

X