Ağustos 2013 Anne Adayları Buraya.... ::)))))))

Cok sukur canım hersey yolundaymıs.bebisini dusundum de simdi gozu acık :) ay ben bile heyecanlandım.dusunsene emzirirken gozlerini dikip bize bakıcaklar derin derin...bakıslarımızla anlasıcaz cogu zaman..Allahım saglıkla hayırlısıyla dogurmayı nasip etsin.
Dun aksam yine kayınvalidemlerdeydik.yemekten sonra bi sancı girdi.once irkildim sesimi cıkarmadım.kimseye soylemedim ama ikinci sancı girdiginde rengim atmıs.esim dediki ne oldu senin sancın mı var rengin attı dedi.dedim evet ama kimseye caktırma.cunku arkadaslar var teyzesigil var ortam kalabalık.caktırmamak imkansız sancı girdikce gozum yasarıyor rengim atıyor nefes alısım bile degisiyor.farketti tabi herkes ama nasıl panik oldular.cunku sancı bi geliyor kısa suruyor.biraz zaman sonra bi daha geliyor.milletin icinde iyice gerildim esim dedi biz evimize gidelim daha rahat edersin dedi.millet arkamısdan sokaga dokuldu gece bisey olursa haber verin diye.kayınvalidem de diyor tuh hastanecantası da hazır degil.durun ya dogurmucam dedim ama nafile..neyse eve gittik esim soyunmama yardım etti.yastıklarla sırtımı belimi destekledim yattım oyle.bir iki saat sonra gecti sancılar.ama ne geceydi bee.
Ve esimle karar aldık gercek dogum sancısı tuttugunda kimseyle ugrasmıcaz.dısardaysak evimize gidicez.ilk sancıları atlatınca hastanemize gidicez.ben doguma girene kadar da kimseye bisey caktırmıcaz.cunku o esnada herkes oyle cok konusup yorum yapıyor panik yapıyor ki sakin olsan bile bi sure sonra sinirden kalp krizi gecirirsin.hic cekemem milletin yorumunu heyecanını o anda.pazartesi gunu doktor randevumuz.bakalım bizde ne cıkıcak

Yaaa coookkk harikalarrr :KK9:
canım gule gule saglıkla mutlulukla kullanın insallah.bunların mavisleri de var mıydı ben de oglusum icin alsam keskee .bide nerden ve kaca verdin siparisi canım paylasırsan sevinirim

canım sağolasın bende çok araştırdım ...hep böyle bir takım istiyordum. funnababy google dan aratırsan çıkar internet sitesi Funnababy bebek odasi rnleri, bebeginiz iin dizayn ediyoruz! | Ana Sayfa erkek çocuklar içinde çok güzel setleri var ben onları daha çok beğendim:) ....internette fiyatlar sabit ben izmirde kemeraltından aldım hem daha ucuz hemde taksitli:)

Heyecanlı olmaz mıııı canım yaa ama hamilelğin şu son günlerininde keyfini çıkarma taraftarıyım...Doğumdan falan bahsedince kıymete bindi şimdi:KK1:
Ben ayın başı sen ise sonu neden 40 gün olacak:KK1:Seninki illakiiii 40. haftayı dolduracak yani öylemi :KK1::KK1::KK1: Allah gönlüne göre versin canım...Sağlıklı sıhhatli gelsinlerrr de ne zaman isterlerse o zaman gelsinlerrr:nazar:

Rabbim hepimizin gonlune gore versin cnm,benim icimden gecen 20 agustos neden bilmiyorum ama 1 gun farkla aslan burcu olacak gibi geliyo bana ..Sende 15 i gibi hissediyorum deyince , eger benimki zamaninda gelirse diyededim..Ama annesine benzerse bu ay basinda bile gelebilir...:) Ben cookk sabirsizim malesef :KK43: Babaya ceker diye umitleniyorum :)

Yoksa hepsi saglikli olsunlarda ne zaman isterlerse ozaman gelsinler ..Tabi onlarin sagligi icin ne kadar kalirlarsa okadar kar..

canım herşeyin yolunda olmasına çok sevindim...içini ferah tut üzmez annelerini paşalar maşallah ikisinede, sen çok şanslısın canım bence tüm ikiz anneleri iki melek aynı anda kucağınızda ,allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin... kilolarada hiç takılma 2 can taşıyosun az bile almıssın ben bile umudumu kaybetmiyorum evlendiğimde 58 kiloydum 2 yıl içinde 2 düşük , calışmadan evde kalmak sigarayı bırakmak bu hamileliğime 75 ile başladım senki henüz 73sün harika:)

ayyyy çok güzel olmuş, bayıldım :130: topiğin odaları birbirinden harika oldu valla, güle güle kullan bebişinle canım...

Canım çok güzel bayıldım gerçekten güle güle kullansın bebişin

günaydın kızlar ben de okul yolcusyum.
evdekilere iyi istirahatler.
kendinize iyi bakın.
nobilis odan çok güzel,güle güle kullan

nobiliscim odan harika süper olucak:)
buarada DELFIN ismi kulağa çok sempatik geliyor bence.. Allah sağlıklı hayırlı ömürler versin inşallah..
gökçecim seninde nst iyi çıkar inşallah canım ya.. bende de var o bulantı illeti bu sbh hele fena bulandım gidince bende sorucam ama daha 3 hafta var nerdeyse gitmeme yeni gittim daha:KK43: göğüs acısına gelince ablamın duruyu ağlaya ağlaya emzirdiğini biliyorum bebek emzirirken yatağının kenarlarını parçalıyordu:KK43: benimde göğüslerimden süt geliyo 2güne 1. bu sbh kahvaltıda bir ıslaklık hissettim baktım bir iki damla leke oldu yine. umarım kötü birşey değildir dr.a sorsana unutmazsan önemli bir durummuymuş...

çok teşekkür ederim hepinize daha güzelleri sizlerin olsun:) oda takımımda bir gelse heyecanla bekliyorum sonrasında ütüle yerleştir ne güzelbir tatlı telaştır değilmi kızlar:)

Geldim kızlar evimeee... Kan ve idrar tahlillerimiz temiz.. Herhangi bir enfeksiyon yok mide bulantısı oluşturacak.. Nst de girmeyenler için anlatayım. Karnınıza biri bebeğin kalbini dinlemek için biri de sancıyı dinlemek için küçük yuvarlak iki makineyi koyup kemerle sabitliyorlar. Sonra başlıyorlar dinlemeye. Bebeğin kalp atışlarını dinliyorsunuz. Makinede bu arada varsa sancınızı ölçüyor. Benim ikiz olduğu için 10 dk önce soldaki sonra 10 dk sağdakini dinledik. Bu arada nst ye bağlanırken ısrarla ama şu an sancım yok diyip duruyordum. İlk bağlandım doktor geldi 8 . dk da sancın var dedi. 10 dakikadan sonra sağdaki bebeğe bağlandı.. Azar azar kasılmalar yine görüldü. Benim veletlerde sağolsun bir dakika durmadılar ki.. Kadın makineyi nereye koysa bulup ittiriyorlar... Doktorum yalancı sancı dedi. Dedim bu ne ki... Ben hissetmedim bile bu sancıları siz beni akşamları görün resmen ağlıyorum sancıdan dedim. Çok şiddetlenirse gel dedi. Bir de bebeklerin hareketlerini dinle azalma olursada gel dedi. Hatta içinde kötü bir his olursada gel dedi. Birşeyler yolunda gitmezse hissedersin sen dedi.

Bizimde muhtemel doğum haftamız için 7 hafta kalmalarını bekleyebiliriz dedi. Ama sadece bekleyebiliriz.. Yarın suyunun gelmemesinin garantisi yok dedi. Bu durumda Temmuz'un 3. haftasına denk geliyor. Umarım beklediğimiz tarihe kadar dayanırız. Ama incelme ve bu kasılmalar sanırım çok müsaade etmeyecek.

Oğluşlarımdan birinin gözleri açıktı bugün :) Nasıl heyecanlandım anlatamam.

Gelirkende Aile hekimliğine gidip ciğer geliştirici iğnelerimizi olduk. 2 doz bugün 2 doz yarın olacağız. Acımadı kiiii acımadı kiiiii... Bu arada ben yemek yiyemiyorum sıcaklardan. Karpuz peynire dayandım. Onu sordum bebeklerimin gelişimini etkiler mi diye... Hiç birşey olmaz dedi. Somaliyi düşün açlık var ama bebekler anne karnından sağlıklı doğuyorlar, doğduktan sonra beslenemedikleri için ya çok zayıf oluyorlar ya da dayanamıyorlar dedi.

O yüzden bebeikleri besleyelim diye çok yemeğe yüklenmemek gerekiyormuş. 73 Kilo olmuşum. Bu durumda 19 kilo aldım... 30 a kadar yolu var kasmıyorum artık. Bir doğurayım model resimleri koyacağım buralara :) Kimse inanmayacak ikiz doğurduğuma :):KK1:

ayy cnm cok sevindim iyi olmana..Bence dr.un hakli ama gece seni cok rahatsiz eden sancilarin oldugunda da git bi nts ye baglasinlar seni..Hem oglusunlarinin guclu pit pit larini duyasin :) O muthis seslere karsilik sancilarin bile azalir belki :KK66: Bu 2 gun atesine de dikkat ett moon'un atesi yukselmisti ya..Seni zatan ates basiyo simdi bu 2 gun dahada artmasin..
simdiden gozunu acan sipana bak sen :) Ayy vaktinde ciksin bide sana baksin guzel guzel insallahh.. :)

kızlar buarada benim birdahaki kontrolum 17 haziranda.. ozamana kadar doğumla ilgili kafamdaki karışıklığı çözmek istiyorum. sadece doğum hakkında ne diyeceklerini merak ediyorum. bana buarada 1 özel 1 devlet hastanesi tüp bebek sebebine sığınarak sezeryan demişti. geçen hafta gittiğim özelse ikisinide yapabilirsin sezeryan diye bir zorunluluğun gözükmüyor dedi. yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik.. içimde deli gibi normal doğum sevdası var. hazır bunu onaylayan bir dr. buldum. onu teyit edebilecek 2 dr. daha bulursam ancak içime siner, bir devlet bir özele daha gidicem bakalım doğum ile ilgili ne diyecekler.. zeynep kamil tüp bebek yapan bir devlet hastanesi olduğu için oraya gitmem en iyisi olur gibime geliyor bilgi için. siz ne dersiniz kızlar, var mı bir öneriniz

cnm benim sahsi fikrim , bebgin iyiyse , sende iyiysen ve istiyorsan istedigin sekli secmen..Ben riske atmayalim fikrine cok sicak bakmiyorum.cunku iki dogum seklininde kendilerine gore artilari eksi leri var..Sezeryan da sonucta acil durumlar icin cikmis bir kurtarma operasyonu (ameliyat ) ...Tabi bu benim fikrim sakin yanlis anlama ..sen nasil istiyorsan oyle olsun insallahhh cnm benim..Saglicakla bebegini kucagina alirsin insallahh ..:)

canım Allah kolaylıkla kurtarsın senin işin çok zor. bende fazla yiyemiyorum çünkü karnım sertlerşiyo akşamları taş gibi oluyo, inanılmaz rahatsız ediyo beni.
kıyamam ben o bebişlere cihazarı hiç sevmiyolar benimkide itiveriyo :KK1:

Benimkide yuzunu kapatiyo hep yaa ..Her gittigimizde dr 3 boyutlu gostermeye calisiyo essegim yuzunu hem eliyle hem ayagiyla kapatiyoo :KK43:

Cok sukur canım hersey yolundaymıs.bebisini dusundum de simdi gozu acık :) ay ben bile heyecanlandım.dusunsene emzirirken gozlerini dikip bize bakıcaklar derin derin...bakıslarımızla anlasıcaz cogu zaman..Allahım saglıkla hayırlısıyla dogurmayı nasip etsin.
Dun aksam yine kayınvalidemlerdeydik.yemekten sonra bi sancı girdi.once irkildim sesimi cıkarmadım.kimseye soylemedim ama ikinci sancı girdiginde rengim atmıs.esim dediki ne oldu senin sancın mı var rengin attı dedi.dedim evet ama kimseye caktırma.cunku arkadaslar var teyzesigil var ortam kalabalık.caktırmamak imkansız sancı girdikce gozum yasarıyor rengim atıyor nefes alısım bile degisiyor.farketti tabi herkes ama nasıl panik oldular.cunku sancı bi geliyor kısa suruyor.biraz zaman sonra bi daha geliyor.milletin icinde iyice gerildim esim dedi biz evimize gidelim daha rahat edersin dedi.millet arkamısdan sokaga dokuldu gece bisey olursa haber verin diye.kayınvalidem de diyor tuh hastanecantası da hazır degil.durun ya dogurmucam dedim ama nafile..neyse eve gittik esim soyunmama yardım etti.yastıklarla sırtımı belimi destekledim yattım oyle.bir iki saat sonra gecti sancılar.ama ne geceydi bee.
Ve esimle karar aldık gercek dogum sancısı tuttugunda kimseyle ugrasmıcaz.dısardaysak evimize gidicez.ilk sancıları atlatınca hastanemize gidicez.ben doguma girene kadar da kimseye bisey caktırmıcaz.cunku o esnada herkes oyle cok konusup yorum yapıyor panik yapıyor ki sakin olsan bile bi sure sonra sinirden kalp krizi gecirirsin.hic cekemem milletin yorumunu heyecanını o anda.pazartesi gunu doktor randevumuz.bakalım bizde ne cıkıcak

ay cnm kalabalikta dedigin gibi zordur :KK43: Bide etrafinda panik birileri varsa , iyice telas yaparsinn.. Bende senin gibi dusunuyorum..Sancilarim 15 dk. ya dusene kadar evde kalmayi istiyorum.Hastanede ne kadar guzel olursa olsun evdeki rahatligin olmuyo..surekli dusa girerek sancilarini az hissedenler cok ya bide...Evde o sancilari atlatana kadar bol bol suya girerim diye dusunuyorum..Insallah rabbim hepimizin gonlunden gecen sekilde saglikli dogumlar yapmamizi saglasin ..

ay cnm kalabalikta dedigin gibi zordur :KK43: Bide etrafinda panik birileri varsa , iyice telas yaparsinn.. Bende senin gibi dusunuyorum..Sancilarim 15 dk. ya dusene kadar evde kalmayi istiyorum.Hastanede ne kadar guzel olursa olsun evdeki rahatligin olmuyo..surekli dusa girerek sancilarini az hissedenler cok ya bide...Evde o sancilari atlatana kadar bol bol suya girerim diye dusunuyorum..Insallah rabbim hepimizin gonlunden gecen sekilde saglikli dogumlar yapmamizi saglasin ..

ya ben çok paniğim bu konularda, inşallah dayanırımda ilk sancıda hastaneye atmam kendimi :18:

Canım benim mide bulantılarım oluyor bir de sancılarım başladı. Bazedn adet sancısı gibi kasık ve belim sızlıayor bazen de bildiğin sancı gibi kasıklarımdaki kasları yakıyorlar sanki nefesim kesiliyor. Oğluşlarımın duruş pozisyonlarını ve doğum hakkında konuşmayı düşünüyorum. Benim oğluşlar çok fazla ittiriyor. Bu doğumu erken öne çeker mi bunları da soracağım. Ama sormamı istediğiniz birşey varsa sorarım sizin için de...

Bebek şekerlerini yaptırdım canım. Herşeyi hazır benimkilerin çok şükür..

benim de adet sancısı gibi ama çok hafif oluyor bir de belimde ama dediğim gbi baya hafif şimdilik çok şükür. Allah yardımcın olsun cnm ya iki bebişle :KK34::KK34::KK34:
şekerlerini paylaşmıştın diye hatırlıyorum ama emin olamadım ondan sordum bir de tlfnunu mu vermiştin yaptırdığın kişinin? internette falan yapılanları görebilme şansımız olur mu ki??

aynen kızlar bende çıkardım artık günlük pedi 2 akıntım yok öyle şükür ama demekki hava almadı kuzenimde de olmuş o geçen gittiğinde sormuş sirkeli suyla pansuman yap iyice kurut çamaşırınıda sık değiştir ped kullanma demiş 2 günde geçti dedi bende sirkeli su yapıyorum şimdilik çamaşırımıda değiştirdim iyi gibi hala var kaşıntıda geçer inşallah

ya benim sürekli akıntım var başından beri hiç durmadı gitti. Günlük ped kullanıyorum değilse saat başı çamaşır değiştirmem gerekir. sirkeli suyla sadece siliyoruz dimi ? bir de onu deniyim belki yararı olur gerçi kaşıntım falan yok çok şükür de bakalım

ay canım ya nasıl bir sancı o nerden giriyor belden girer diyor doktorlar ama doğru mu ben çok korkuyorum o sancı olayından:18:

ya ben çok paniğim bu konularda, inşallah dayanırımda ilk sancıda hastaneye atmam kendimi :18:

aynen canım bende neye benzediğinide bilmiyoruz ya of şu hazırlıklar bir bitseydide rahat etseydik kuzucuklar inşallah biraz daha sabrederler

benim de adet sancısı gibi ama çok hafif oluyor bir de belimde ama dediğim gbi baya hafif şimdilik çok şükür. Allah yardımcın olsun cnm ya iki bebişle :KK34::KK34::KK34:
şekerlerini paylaşmıştın diye hatırlıyorum ama emin olamadım ondan sordum bir de tlfnunu mu vermiştin yaptırdığın kişinin? internette falan yapılanları görebilme şansımız olur mu ki??

ya benim sürekli akıntım var başından beri hiç durmadı gitti. Günlük ped kullanıyorum değilse saat başı çamaşır değiştirmem gerekir. sirkeli suyla sadece siliyoruz dimi ? bir de onu deniyim belki yararı olur gerçi kaşıntım falan yok çok şükür de bakalım

canım sirkeli su mikrobu öldürüyor bana iyi geldi ama kaşıntıya, günlük ped banada birşey yapmıyordu şimdiye kadar ama sıcaklarla beraber kötü oldu ben oturarak çalışıyorum koltuğumda deri bir kalkıyorum çok afedersin kotum sırılsıklam olmuş bende 1 pantolon 1 2 de çamaşır aldım yanıma gün içinde değiştiriyorum artık yapacak birşey yok

Son düzenleme:
Geldim kızlar evimeee... Kan ve idrar tahlillerimiz temiz.. Herhangi bir enfeksiyon yok mide bulantısı oluşturacak.. Nst de girmeyenler için anlatayım. Karnınıza biri bebeğin kalbini dinlemek için biri de sancıyı dinlemek için küçük yuvarlak iki makineyi koyup kemerle sabitliyorlar. Sonra başlıyorlar dinlemeye. Bebeğin kalp atışlarını dinliyorsunuz. Makinede bu arada varsa sancınızı ölçüyor. Benim ikiz olduğu için 10 dk önce soldaki sonra 10 dk sağdakini dinledik. Bu arada nst ye bağlanırken ısrarla ama şu an sancım yok diyip duruyordum. İlk bağlandım doktor geldi 8 . dk da sancın var dedi. 10 dakikadan sonra sağdaki bebeğe bağlandı.. Azar azar kasılmalar yine görüldü. Benim veletlerde sağolsun bir dakika durmadılar ki.. Kadın makineyi nereye koysa bulup ittiriyorlar... Doktorum yalancı sancı dedi. Dedim bu ne ki... Ben hissetmedim bile bu sancıları siz beni akşamları görün resmen ağlıyorum sancıdan dedim. Çok şiddetlenirse gel dedi. Bir de bebeklerin hareketlerini dinle azalma olursada gel dedi. Hatta içinde kötü bir his olursada gel dedi. Birşeyler yolunda gitmezse hissedersin sen dedi.

Bizimde muhtemel doğum haftamız için 7 hafta kalmalarını bekleyebiliriz dedi. Ama sadece bekleyebiliriz.. Yarın suyunun gelmemesinin garantisi yok dedi. Bu durumda Temmuz'un 3. haftasına denk geliyor. Umarım beklediğimiz tarihe kadar dayanırız. Ama incelme ve bu kasılmalar sanırım çok müsaade etmeyecek.

Oğluşlarımdan birinin gözleri açıktı bugün :) Nasıl heyecanlandım anlatamam.

Gelirkende Aile hekimliğine gidip ciğer geliştirici iğnelerimizi olduk. 2 doz bugün 2 doz yarın olacağız. Acımadı kiiii acımadı kiiiii... Bu arada ben yemek yiyemiyorum sıcaklardan. Karpuz peynire dayandım. Onu sordum bebeklerimin gelişimini etkiler mi diye... Hiç birşey olmaz dedi. Somaliyi düşün açlık var ama bebekler anne karnından sağlıklı doğuyorlar, doğduktan sonra beslenemedikleri için ya çok zayıf oluyorlar ya da dayanamıyorlar dedi.

O yüzden bebeikleri besleyelim diye çok yemeğe yüklenmemek gerekiyormuş. 73 Kilo olmuşum. Bu durumda 19 kilo aldım... 30 a kadar yolu var kasmıyorum artık. Bir doğurayım model resimleri koyacağım buralara :) Kimse inanmayacak ikiz doğurduğuma :):KK1:

ayyy o nst yi ben de acaip merak ediyorum :KK52::KK52::KK52: sen böyle anlatınca nasıl heyecanlandım ayyyy:KK52::KK52:
ya ben de oğlumun gözünü açık görmeyi çok istiyorum şu çizelgenin yanındaki resimde bile içim bi hoş oluyo bebişin gözünü açık gördüğümde :KK52::KK52::KK52:

ay gökçe sen anlattın ben heyecanlandım inşallah zamanında gelir canım minikler bu arada aldın mı çalışabilir raporunu

Canım alacaktım ama ben sigorta yaptıralı daha 1 ay olmadı. O yüzden Haziran'ın 4 ünde gidip alacağım. Hem o tarihte ilk primim ödenecek hemde 1 ay dolacağı için sorun olmayacak. Sizlder 32. haftada alıyormuşsunuz canıımmm..

Canım alacaktım ama ben sigorta yaptıralı daha 1 ay olmadı. O yüzden Haziran'ın 4 ünde gidip alacağım. Hem o tarihte ilk primim ödenecek hemde 1 ay dolacağı için sorun olmayacak. Sizlder 32. haftada alıyormuşsunuz canıımmm..

oyyyy saol canım benim :)

X