Ağustos 2013 Anne Adayları Buraya.... ::)))))))

ay kızlar iznimi aldım cumartesi çıkıyorum alışverişe şimdi o güne kadar gece uyumam ben heyecandan :) çeyiz alışverişimde gelinliğimde bu kaadr heyecan yapmamıştım yahu :KK1:

Cok sukur canım hersey yolundaymıs.bebisini dusundum de simdi gozu acık :) ay ben bile heyecanlandım.dusunsene emzirirken gozlerini dikip bize bakıcaklar derin derin...bakıslarımızla anlasıcaz cogu zaman..Allahım saglıkla hayırlısıyla dogurmayı nasip etsin.
Dun aksam yine kayınvalidemlerdeydik.yemekten sonra bi sancı girdi.once irkildim sesimi cıkarmadım.kimseye soylemedim ama ikinci sancı girdiginde rengim atmıs.esim dediki ne oldu senin sancın mı var rengin attı dedi.dedim evet ama kimseye caktırma.cunku arkadaslar var teyzesigil var ortam kalabalık.caktırmamak imkansız sancı girdikce gozum yasarıyor rengim atıyor nefes alısım bile degisiyor.farketti tabi herkes ama nasıl panik oldular.cunku sancı bi geliyor kısa suruyor.biraz zaman sonra bi daha geliyor.milletin icinde iyice gerildim esim dedi biz evimize gidelim daha rahat edersin dedi.millet arkamısdan sokaga dokuldu gece bisey olursa haber verin diye.kayınvalidem de diyor tuh hastanecantası da hazır degil.durun ya dogurmucam dedim ama nafile..neyse eve gittik esim soyunmama yardım etti.yastıklarla sırtımı belimi destekledim yattım oyle.bir iki saat sonra gecti sancılar.ama ne geceydi bee.
Ve esimle karar aldık gercek dogum sancısı tuttugunda kimseyle ugrasmıcaz.dısardaysak evimize gidicez.ilk sancıları atlatınca hastanemize gidicez.ben doguma girene kadar da kimseye bisey caktırmıcaz.cunku o esnada herkes oyle cok konusup yorum yapıyor panik yapıyor ki sakin olsan bile bi sure sonra sinirden kalp krizi gecirirsin.hic cekemem milletin yorumunu heyecanını o anda.pazartesi gunu doktor randevumuz.bakalım bizde ne cıkıcak

Canım bir daha sancı girerse bu şekilde mutlaka sancı arası ne kadar süre var not al.. hem doktoruna daha rahat bilgi verirsin. Ayrıca dik yatar pozisyonda oturmak sancıyı rahatlatıyor. Bu eğer yalancı sancı ise zaten akşamları daha şiddetli oluyor. İnan benimde gözümden yaş geliyor. Baktın ağrı git gide artar seyrediyor bekleme doktoruna git cnm. Benim doktorum onu dedi bugün. Nst de çıkan sancıya yalancı sancı çok ciddi değil dedi. Ama baktın sancın artıyor ben iyi dedim diye sakın gelmemezlik yapma bir aksilik olur müdahale geç olur dedi. Offff büyüdü bizim veletler yalancıktan sancıda yapıyor bakar mısın? Bence sen artık çok fazla bir yere gitme. Kayınvalidende uzun oturabiliyor musun bilmiyorum. Ama senin mümkün olduğunca ayakların yukarıda ve uzun oturman lazım. Ayrıca soğukkanlılığınada hayran kaldım. Herkes o kaar soğukkanlı olamaz.Bu arada hadi amaaa hastane çantaları hazırlansın artık...:KK1:

canımcım kemaraltında nerden kaça aldın acaba

canım kemeraltında kızlar ağasının karşısında bebek mağazaları var onur bebe funnababy nin satışını yapıyor...ben perde, uyku seti, cibinlik, lamba ve kirli sepeti aldım nette toplamı 715 tl ydi..ben başka şeylerde aldım onurdan bebe giyimi alt açma havlu mendil daha bir sürü şey hepsine giyimde dahil 660 tl verdim 10 ayada böldü:) barış bebe,onur bebe gitmeni tavsiye ederim hem kaliteli hem ucuz geldi bana...

canım herşeyin yolunda olmasına çok sevindim...içini ferah tut üzmez annelerini paşalar maşallah ikisinede, sen çok şanslısın canım bence tüm ikiz anneleri iki melek aynı anda kucağınızda ,allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin... kilolarada hiç takılma 2 can taşıyosun az bile almıssın ben bile umudumu kaybetmiyorum evlendiğimde 58 kiloydum 2 yıl içinde 2 düşük , calışmadan evde kalmak sigarayı bırakmak bu hamileliğime 75 ile başladım senki henüz 73sün harika:)

Bu kiloların sigarayı bıraktığın için meydana gelmesine çok sevindim. Eğer bu kadar kilo alıp sigarayı brakamasaydın üzülürdüm. Doğumdan sonra seninkilerde gider inan bana. Bu veletler yemek yedirmicek bize gibi geliyor :) Benim oğluşlarımda tek gebelik kadar bekleyecekler gibi geliyro bana. Arada çıkma girişimi şakaları yapıyorlar annelerine ama ne yapalım şimdiden şımarttık :)

Bu arada söyledim mi bilmiyorummm.. Eşyalarına bayıldım. Avizesine bittim.. Bir de içinde minik meleği görürsek tadından yenmez... :)

ayy cnm cok sevindim iyi olmana..Bence dr.un hakli ama gece seni cok rahatsiz eden sancilarin oldugunda da git bi nts ye baglasinlar seni..Hem oglusunlarinin guclu pit pit larini duyasin :) O muthis seslere karsilik sancilarin bile azalir belki :KK66: Bu 2 gun atesine de dikkat ett moon'un atesi yukselmisti ya..Seni zatan ates basiyo simdi bu 2 gun dahada artmasin..
simdiden gozunu acan sipana bak sen :) Ayy vaktinde ciksin bide sana baksin guzel guzel insallahh.. :)

Canım çok teşekkür ederimm... Ateşimi ölçerim mutlaka... Oğluşlarımın ikisi de makineyi hiç sevmedi. ittirip ittirip durdular. Bizim beyler sıkıntıya gelemeyecek anlaşılan :)

benim de adet sancısı gibi ama çok hafif oluyor bir de belimde ama dediğim gbi baya hafif şimdilik çok şükür. Allah yardımcın olsun cnm ya iki bebişle :KK34::KK34::KK34:
şekerlerini paylaşmıştın diye hatırlıyorum ama emin olamadım ondan sordum bir de tlfnunu mu vermiştin yaptırdığın kişinin? internette falan yapılanları görebilme şansımız olur mu ki??

ya benim sürekli akıntım var başından beri hiç durmadı gitti. Günlük ped kullanıyorum değilse saat başı çamaşır değiştirmem gerekir. sirkeli suyla sadece siliyoruz dimi ? bir de onu deniyim belki yararı olur gerçi kaşıntım falan yok çok şükür de bakalım

Kendisinin web sitesi yok ama internette beğendiğiniz herşeyi yaparım demişti. Almış web adresi ama yapım aşamasında. Bu arada bu konuyla ilgili birşey diyeceğim. Şimdi hastanelerde kapı süslemesi yaptırıyoruz malum. Her hastane bunu yapmıyor eğer talep ediyorsan hastanenin altında çiçekçiler var onlara söylüyorsunuz. Bugün doktorumu beklerken reklamlar koymuşlar hep onlara baktım. Kapı süsü + bebek şekeri 150 TL diyordu. Ama örneği yok bebek şekeri kaç adetti hatırlamıyorum. Bence bedava. Ben sadece 60 tane bebek şekerine 350 TL verdim ama bir ayrıcalığı var el işçiliği ve şimdiye kadar görmediğim türden hatta hatıra kalabilecek birşey. Bunlarıda araştırsabilirsiniz...

ay canım ya nasıl bir sancı o nerden giriyor belden girer diyor doktorlar ama doğru mu ben çok korkuyorum o sancı olayından:18:

aynen canım bende neye benzediğinide bilmiyoruz ya of şu hazırlıklar bir bitseydide rahat etseydik kuzucuklar inşallah biraz daha sabrederler

canım sirkeli su mikrobu öldürüyor bana iyi geldi ama kaşıntıya, günlük ped banada birşey yapmıyordu şimdiye kadar ama sıcaklarla beraber kötü oldu ben oturarak çalışıyorum koltuğumda deri bir kalkıyorum çok afedersin kotum sırılsıklam olmuş bende 1 pantolon 1 2 de çamaşır aldım yanıma gün içinde değiştiriyorum artık yapacak birşey yok

Şahsen benişm sancılarımda sanki kasıklarımdaki kasları yakıyorlar. Sonra sancı belime vuruyor. Belimde şiddetli adet sancısı gibi oluyor. Ama kasıklarım bebeklerim pozisyonunu düzeltene kadar yanmaya devam ediyor.

Canım bir daha sancı girerse bu şekilde mutlaka sancı arası ne kadar süre var not al.. hem doktoruna daha rahat bilgi verirsin. Ayrıca dik yatar pozisyonda oturmak sancıyı rahatlatıyor. Bu eğer yalancı sancı ise zaten akşamları daha şiddetli oluyor. İnan benimde gözümden yaş geliyor. Baktın ağrı git gide artar seyrediyor bekleme doktoruna git cnm. Benim doktorum onu dedi bugün. Nst de çıkan sancıya yalancı sancı çok ciddi değil dedi. Ama baktın sancın artıyor ben iyi dedim diye sakın gelmemezlik yapma bir aksilik olur müdahale geç olur dedi. Offff büyüdü bizim veletler yalancıktan sancıda yapıyor bakar mısın? Bence sen artık çok fazla bir yere gitme. Kayınvalidende uzun oturabiliyor musun bilmiyorum. Ama senin mümkün olduğunca ayakların yukarıda ve uzun oturman lazım. Ayrıca soğukkanlılığınada hayran kaldım. Herkes o kaar soğukkanlı olamaz.Bu arada hadi amaaa hastane çantaları hazırlansın artık...:KK1:

canım bu arada bebikler kaçar gram olmuşlar

canım kemeraltında kızlar ağasının karşısında bebek mağazaları var onur bebe funnababy nin satışını yapıyor...ben perde, uyku seti, cibinlik, lamba ve kirli sepeti aldım nette toplamı 715 tl ydi..ben başka şeylerde aldım onurdan bebe giyimi alt açma havlu mendil daha bir sürü şey hepsine giyimde dahil 660 tl verdim 10 ayada böldü:) barış bebe,onur bebe gitmeni tavsiye ederim hem kaliteli hem ucuz geldi bana...

tamam canım bakacağım :KK16:

kızlar şu listeye bakıverin eksik varsa yazın bir zahmet

hastane çıkış seti
bady atlet tulum pijama önlük
çorap eldiven
ağız mendili
penye yelek hırka
banyo havlu seti
nevresim takımı, uyku seti
battaniye, pike takımı
bebek bakım çantası,
alt açma
kundak
zıbın
göğüs pedi
emzirme sütyeni
lohusa geceliği

göğüs kremi lansinoh
biberon emzik
pişik kremi pamuk
ateş ölçer, termometre
tarak
sabun sabun tozu tırnak makası

Gokcecim sancı aralarını saymaya calıstım ama duzenli degildi ve kısa sureliydi.o yuzden biraz rahattım sanırım.hem korktum hem yalancı sancı oldugunu biliyorum bi tuhaftı tani.ya duzenli girmeye baslarsa diye de dusunmeden edemedim.yalancı sancı 5-15 saniye surermis gercek sancı 20-60 saniye.yalancıda siddet sabit aralık duzensiz gercek sancıda siddet giderek artar belli aralıklarla gelir ve aralık giderek kısalır.bunlar hep aklımızda olmalı bence artık sabah aksam yoklar bizi bu sıpalar.dedigin gibi buyuduler de yalancıktan sancılarla anneyi korkutuo keratalar :)

Bide kayınvalidemlerde yatak serip yatabiliyorum da :) o sorun olmuyor cok sukur.bana ait rahat koltuk bile koydular belim agrımasın diye.sancım olunca yada bebis kasınca uzatıyorum ayaklarımı rahatım o konuda.ama iste dun kalabalıktı ortam .bide panik oldular .neyse ki esim biz evimize gidelim dedi de evimde rahtca soyunup uzandım.millet heyecanlı bebis gelcek die ama iyi niyetli olsalar bile insanı strese sokuyorlar iste.

Sancıyı sormussunuz kızlar..benim kasıktan giriyor aniden hem kasılma hem agrı seklinde.sancı girdigi an irkiliyorum renk menk kalmıyor ani ve siddetli cunku ama kısa suruyor bi anda rahatlıosun.sırt agrısı bazen kasık sancısıyla birlikte oluyor ama genelde sırt agrım ayrı zamanlarda oluyor adet zamanındaki gibi bi agrı.

canım bu arada bebikler kaçar gram olmuşlar

tamam canım bakacağım :KK16:

Canim Sarp 1300 gr Aras da 1600 gr olmus. Aras onden gidiyormus. Adlinda onden demeyelimde su antek gebelik gibi ilerliyor Aras in gelisimi. Sarp da ikiz gebelik ortalamasini tasiyor iste. Yavrum Aras dan firsat bulup yiyemiyor anlasilan...

kızlar şu listeye bakıverin eksik varsa yazın bir zahmet

hastane çıkış seti
bady atlet tulum pijama önlük
çorap eldiven
ağız mendili
penye yelek hırka
banyo havlu seti
nevresim takımı, uyku seti
battaniye, pike takımı
bebek bakım çantası,
alt açma
kundak
zıbın
göğüs pedi
emzirme sütyeni
lohusa geceliği

göğüs kremi lansinoh
biberon emzik
pişik kremi pamuk
ateş ölçer, termometre
tarak
sabun sabun tozu tırnak makası

Canim bu hastane cantasi icin mi?

Terlik ic camasiri kendine iki beden buyuk kilot, lohusa taci, ayyy cepten yazinca zor oluyor pc me gecince yazarim eksikleri

kızlar ya bugün beni gören arkadaşlar bikaç şey dediler çok moralim bozuldu. karnımın birden aşağıya indiğini, böyle giderse doğumun erken bile olabileceğini söylediler.
benim de bi haftadır sırt ve kaburga ağrım feci var. sağa yatsam sola yatsam geçmiyor. otursam ağrıyor, yatsam ağrıyor. gece uykusu zaten hiç kalmadı. kemiğim falan mı çatladı diye düşünmeden edemiyorum..
bebeğimin kafası dönüyor yavaş yavaş hissediyorum ama normal değil mi? cuma günü doktora gideyim burda diyorum ama geçen gittiğimde ultrason bozuktu. yapıldı mı bilmiyorum.
eşim de burda değil. daha 2 hafta olmicak. Allah korusun erken doğum falan olsa naparım, burda doğum yaptırmıyor zaten kadın doğumcu. doğum yapacak kişiler çevre merkezlere gidiyorlar. ailemin yanına gideyim desem daha rapor da alamıyorum mecbur çalışmak zorundayım. çok strese girdim çokkk :KK43: :18:

kızlar ya bugün beni gören arkadaşlar bikaç şey dediler çok moralim bozuldu. karnımın birden aşağıya indiğini, böyle giderse doğumun erken bile olabileceğini söylediler.
benim de bi haftadır sırt ve kaburga ağrım feci var. sağa yatsam sola yatsam geçmiyor. otursam ağrıyor, yatsam ağrıyor. gece uykusu zaten hiç kalmadı. kemiğim falan mı çatladı diye düşünmeden edemiyorum..
bebeğimin kafası dönüyor yavaş yavaş hissediyorum ama normal değil mi? cuma günü doktora gideyim burda diyorum ama geçen gittiğimde ultrason bozuktu. yapıldı mı bilmiyorum.
eşim de burda değil. daha 2 hafta olmicak. Allah korusun erken doğum falan olsa naparım, burda doğum yaptırmıyor zaten kadın doğumcu. doğum yapacak kişiler çevre merkezlere gidiyorlar. ailemin yanına gideyim desem daha rapor da alamıyorum mecbur çalışmak zorundayım. çok strese girdim çokkk :KK43: :18:

Canım öncelikle karnı aşağıda olup bir türlü doğuramayan benimdir herhalde. Benim bebekler hep aşağıdaydı. Aşağıda olması illa doğuracağın anlamına gelmiyor. İkinci olarak sırt ve kaburga ağrıları yaşadığım zamanı hatırlarsınız. oturmak, yatmak, imkansız olduğu gibi ayakta da duramıyordum bacaklarımın ağrısından. Şu an rahim göbek deliğinin üzeri ile göğüsün altına çıkıyor. Bu da kaburda ve sırt kemiklerine baskı yapıyor. Çok değil maksimum 10 gün sonra geçecektir ağrıların. Çünkü yerleşme tamamlandığında ağrı otomatikman geçiyor. Ben anormal bir durum olduğunu düşünmüyorum. Normal gebelerin yaşadığı şikayetleri yaşıyorsun.. Heee ben ikiz olduğu için sizden önce yaşıyorum okadar. Ayrıca gece uykunda ağrıların geçtiğinde düzene giriyor. Şimdi bir yatıyorum valla gece tuvalete bile sürünerek kalkıyorum o kadar derin uyuyorum yani :) Ama sen bebişini özlemişsindir. Görmek istiyorsan kontrol amaçlı git-debilirsin. Bu şikayetler erken doğum belirtisi değil...

ah şu elalemin ağzından hayırlı bi laf çıkmaz. nasıl utanmıyolar hamile bir kadını korkutmaya. çok sinir oluyorum böyle insanlara. ben daha bugün gebelik aylarını okudum, videolar izledim. bu haftalarda göbeğin aşağı inmesinin normal bir durum olduğunu, erken doğum belirtisinin olmadığını, korkulacak bir durum olmadığını çok yerde okudum. sen böyle konuşanlara takma kafanı. tehlikeli bir durum olsa sende anlarsın zaten, doktorunda seni takip ediyo.
herkes doktor olmuş başımıza valla hem öyle beceriklilerki ultrason kullanmadan her türlü teşhisi koyuyolar...
Bu arada benimde karnım hep aşağıda duruyo. herkesin kaburgaları zorlanıyo benimde kasıklarım...

Son düzenleme:

Canım millete bakma lütfen bugün sordum doktora bebeğim hep aşağıda diye nerde olucak ki dedi
dedim kiminin midesini falan sıkıştırıyomuş o bebek değil plesanta dedi erken doğum olur mu bu sebepten hayır dedi
hiç kendine stres yapma canım banada senin kesin erkek diyo herkes yemin edenler var:KK9::KK9:
Her gittiğimde kesin kızı mıdiye sorar oldum millet çok seviyo boş konuşmasını anlamıyorum vallahi

canım ben yaptırdım ama özelde ac tok farketmiyor.

teşekkür ederim, bir önceki tahlil sonuçlarımı almak için gittim dün, dediğin gibi farketmiyomuş allahtan, o arada tahlili de yaptırdım, yarın da sonucunu almaya gidip sanırım bi de iğne olucam yine... Bıktım hastaneye gidip gelmekten, kan vermekten :) neyse ki sabah çağırmadılar yine tahlil diye...

X