Ağustos 2013 Anne Adayları Buraya.... ::)))))))

zararlı olsa varmezler sanırım benim 3 kere falan kramp girdi bugüne kadar onuda dr söylemedim söylesem mi ki ?

Cnm zarar olarak demiyorum..Benden yeterli kadarini alamadi da disaridan takviye mi aldiriyo acaba diye aklimdan geciyo.. ona uzuluyorum. Beseleyemedim mi kuzumu ben :KK43:

canım bende de sancı yok.. yani bir iki gün önce sol kasığımdan bir ağrı girdi yaklaşık 6 sn falan sürdü bide dün akşam sanırım ama sancı gibi değildi sanırım yani ben sancı olduğunu düşünmüyorum ya:) bende kramplar 2 aydır var ve daha geçen hafta magnezyum içtim. ama 5 gün içtim bıraktım çnkü içerkende kramp giriyor yani. acaba hepsi bitince mi düzelicek bilmiyorum ama ben 5 gün içtim baktım bi yararı yok bıraktım.. duruyor evde devam etsimmi hergün

cnm ben ilaci kullandigim anda o gece hemen etki etti.Benim hep geceleri giriyordu kramplar ve 4-5 gun ayni yer agriyordu , basamiyordum agridan .. ayrica korkudan gerinemiyordum soyle bir esnesem diye hep dusunuyordum ama esnemeye calistigim anda giriyordu :KK43: ama cok sukur suanda gecti.. :)

kızlar buarada bebek şekeri yaptırıyorum nasıl sizce?
Eki Görüntüle 724531 yanlız tarih kısmını şu şekilde yaptırıcam
/08/2013 bide adı yazıcak doğum tarihini ben kendim doldurucam doğduğu zaman. şimdiden hazır olsun istiyorum çünkü. saçma mı olur ya

Ben de dogum tarihini yazirmayi dusunmuyorum..Ismi yazsa yeterli , yaninada kisa bir cumle bulacagim..Benim aklimdan bebek sekerini kendim yapmak geciyo.Son 1 ay evdeyken yavas yavas yaparim.Ben 100 tane dusunuyorum.50 si hastanede/evde gelen giden icin , 50 side ank.da kayinvalidemlerde biraz buyunce mevlud yaptigimizda..

3 TL canım ben 75 tane yaptırıcam ama içine şeker koymalarını istemiycem yani koymasınlar çünkü bayatlar zaten daha 2 ay var sonuçta..

Bencede istersen kucuk lokum/seker/kurabiye/findik toplari falanda koyabilirsin..Kaliteli alirsin , sen eklersin..Dogum zamani daha guzel olur.. Ben oyle dusunuyorum yani..

cnm ben ilaci kullandigim anda o gece hemen etki etti.Benim hep geceleri giriyordu kramplar ve 4-5 gun ayni yer agriyordu , basamiyordum agridan .. ayrica korkudan gerinemiyordum soyle bir esnesem diye hep dusunuyordum ama esnemeye calistigim anda giriyordu :KK43: ama cok sukur suanda gecti.. :)

evet kendim yapmak benim de aklıma geldi ama bunuda çok beğendim.. mevlutte bunları versem hastane çıkısında kendimmi yapıp dağıtsam bilemedim bak şimdi:) buarada benim kramplar neden geçmedi onu içmeme rağmen ya bende mi bi sorun var acaba dr.a gitsemmi acaba.. 5 gün kullandım hemde geçmedi.

Cnm zarar olarak demiyorum..Benden yeterli kadarini alamadi da disaridan takviye mi aldiriyo acaba diye aklimdan geciyo.. ona uzuluyorum. Beseleyemedim mi kuzumu ben :KK43:

Yok cnm ya öyle şeyler düşünme bence beslenmiştir o kuzucuk sadece senin rezervelerini tüketmiştir sende kalmadığı için dr ilaç vermiştir :KK66:

Takma canım sen milletin ağızı konuşur öyle banada diyen oluyo ve gökçeninde dediiği gibi benim karnımda aşağıda pek yukarı çıktıgı söylenemez yani Bide canım sen bebeğin kafasının döndüğünü nasıl anlıyosun benim bebekde ters ya döndümü acaba merak ediyorum.
öyle canım konuşan konuşana valla. hatta bugün benim öğrencilerden biri dedi. 'öğretmenim, bebeğiniz aşağı inmiş.doğmaya hazırlanıyo galiba' eh dedim ben de 6 yaşındaki çocuk bile böyle konuşuyorsa büyükleri susturmak imkansız. takmamak lazım gerçekten.
bizim bebiş kafasını sürekli çıkartıp duruyo. karnımda top gibi yükseliyo çıkarınca. bi kere muayenede denk geldi. doktor kafası dedi. o zaman karnımın üzerinde, iki giğsümün arasındaydı. 2-3 haftadır sağ kaburgalarıma sokmaya çalışıyor sanki o taraflara gidiyordu. şimdi ise kaburga tarafından biraz daha aşağıya indirdi. sıkıştırmıyor en azından. kafasının hareketlerini çok belirgin hissettiğim için anlayabiliyorum.

ay kızlar ya bu sıcaklarda ne yapacağız biz ya :26:

canım ben şimdiki sıcaktan değil de doğum sonrasındaki sıcaktan daha çok korkuyorum. şimdi klima falan idare ederiz de doğumdan sonra klima altında da oturamayız. o pedlerle pişik bile olabiliriz yani :S

cnm benim oncelikle panik yapma..Esin insallah seni doguma goturecekk..Elini tutuacak Allah in izniyle..Guzel dusun guzel olsun..Bebek donerken sancilar cok oluyormus..Oyle diyorlar.Dr.a git yinede ama dr.da buyuk ihtimal ayni seyleri soyleyecektir.Gokce yaklasik 2 hafta once falan senin anlattiklarini yasiyordu bak masallah suanda cok sukur iyi..Sende iyi dusun iyi olsun ve bebek artik asagida durcak zaten dogum zamani karnin nerdeyse bacagina degecek gibi oluyo.Benim ablam yolda dogurcak diye korkuyorduk biz okadar asagidaydi ..Merak etme kuzum..Ama konus yavrunla ki gelmeye calismasin :)

canım inşallah dediğin gibi olur. sizlerle konuştukça içim nasıl rahatlıyor bi bilsen. tek başıma olunca kafamda kurdukça kuruyorum heralde. yine de yarın sabahtan doktora gideceğim.en son gördüğümde 600 gr.dı. hem özlem gidermiş de olurum, uzun zamandır görmüyorum.inşallah yarın güzel haberlerle gelirim.
bir de bol bol konuşuyorum ağrım çok olduğunda. baban yok bak, evimizin erkeği sensin diyorum :)

Benim kramplar artinca verdi bana cnm..p.tesiden beri bende iciyorum hergun..Bana verdigi magnezyum kalsiyum da iceriyo..Acaba minigimin kemikleri cok gelismiyor mu diye dusunmeden edemiyorum bende :KK43:

yaklaşık 3 hafta önce benim de çok fazla oldu kramplarım. kilitleniyodu artık bacağım açamıyordum. burdaki doktorum magnezyum verdi. izmirdeki doğum yapacağım doktorumu aradım. magnezyum kullanma dedi. günde 3 kere bacaklarımı havaya kaldırıp birer saat uzanmamı tavsiye etti. ilaç kullanmadan bi deneyeyim dedim. günde anca 1 kere yapabiliyorum okuldan geldikten sonra ama o bile iyi geldi. o gün bugündür kramp girmiyor çok şükür. benim doktor ilaç kullanımına karşı, her şeyin en doğal haliyle vücuduma girmesinden yana.
o yüzden sakın endişelenme. hiç yemesen bile senin depolarından kemiklerinden alır yine büyür gelişir bebeğin. doktorların bizlere o kadar ilacı vermelerinin nedeni en az kayıpla doğumu atlatmamızı istemeleri.

Canim Sarp 1300 gr Aras da 1600 gr olmus. Aras onden gidiyormus. Adlinda onden demeyelimde su antek gebelik gibi ilerliyor Aras in gelisimi. Sarp da ikiz gebelik ortalamasini tasiyor iste. Yavrum Aras dan firsat bulup yiyemiyor anlasilan...

ohhh kuzucuklara maşallah canım .....ne güzel büyümüşler:)bizimde yarın kızımla dr randevumuz bakalım 4 haftada ne kadar büyümüş...her kontrol öncesi stres oluyorum ne kadar 7 . ay bitiyo 8. aya giriyoruz rahat ol desemde kendime endişelerim hiç bitmiyor:KK43: tabiki önceki yaşanmışlıklarımında etkisi yok değil....bugünlerde harekete taktım aslında hep takıktım... benim prenseste tepikler kıpırtılar var ama çok şiddetli değil yarın onuda sorcam....benim gibi olan var mı kızlar aranızda bebişi çok hareketli olmayan yani hissediyorum hareket ediyor ama sizlerin bahsettiği gibi dönmeler falan yok yada ben hissetmiyorum, güçlü tekmeler çok nadir....

Sabah saatlerinde Kısıklı’daki evinden çıkıp Başbakanlık Çalışma Ofisi’ne geçen Erdoğan’ın bakanlarla yaptığı görüşmenin içeriği açıklanmadı.

Hamile ve çocuk sahiplerine muayene izni verilmesine karar verildi Ayrıca hamile kadınlara evrak taşıtılmayacak, ağır işler yaptırılmayacak.Hamile kadınlara özel ihtimam gösterilmesine ayrıca çalışma ortamının gebeliği risk altına almayacak biçimde düzenlenecek.
Emziren ve hamile kadınlar için çalıştırılma şartlarına dair yeni yönetmelikler getirilyor.Gebelik sresince kadınlara muayene izinleri verilecek.Gebelik dönemince kadına hiçbir şekilde elle taşıma yaptırılmayacak.Ayrıca tasarıda doğum nedeniyle kadınların işten çıkartılmasınında engellenecek.İzin süresince doğum iznindeki kadına devlet işsizlik fonunu devreye sokacakiznin 8 haftaya kadar olan maddi kısmı devlet tarafındna karşılanacak.

Hamile işçi ve memurlara işyerinde özel ihtimam gösterilecek. Takvim Gazetesi’nin haberine göre Hazırlanan taslağa göre; iş ve çalışma ortamı, hamileliği riske atmayacak şekilde düzenlenecek. Hamile çalışanlara periyodik kontroller için izin verilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde alt mevzuatta çalışmalar yürütüyor.

Hazırlanan Gebe ve Emziren Kadınların Çalıştırılma Şartlarına Dair Yönetmelik Taslağı şu yenilikleri getiriyor: Çalışanlara hamilelikleri süresince periyodik kontrolleri için izin verilecek. Doktora muayene için gidecek işçi ve memur ücretli izinli sayılacak. Hamile veya yeni doğum yapmış çalışanların kendilerinin ve bebeklerinin sağlığını olumsuz etkileyecek şekilde elle yükleme ve araçsız taşıma işlerinde çalıştırılmaları yasak olacak. Bu işlerde risk değerlendirmesi yapılacak. Gerektiğinde iş değişikliği sağlanacak. Hamilelik süresi boyunca hiçbir surette elle taşıma işi yaptırılamayacak. Hamile kadın işçi ve memur evrak veya çay götürme işinde çalıştırılamayacak. Gebe çalışanın çalıştığı yerdeki gürültü seviyesinin 80 dB(A)’yı geçmemesi sağlanacak. Gürültü seviyesi düşürülemiyorsa, çalışanın yeri değiştirilecek. Hamileler, hamileliği etkileyecek klimalı yerlerde çalıştırılamayacak. Hamile, yeni doğum yapmış ve emziren çalışanların yaptığı işin niteliği göz önünde bulundurularak, çalıştığı yerlerin sıcaklığının ve basıncının sağlık ve güvenlik riski yaratmayacak düzeyde olması sağlanacak. Yüksek basınçlı hamileliği etkileyen yerlerde, hamile çalıştırılamayacak.

İŞTEN ATILAMAYACAK

Doğum izninden dönen kadın için kısmi süreli çalışma geçerli olabilecek. İzinden dönen kadın, isteğe bağlı olarak çocuğu 3 ya da 6 yaşına gelene kadar daha kısa süreli çalışabilecek. Çalışmada 2 formül üzerinde duruluyor. İlki kadının işyerinde kısmı süreli olarak çalışması, ikincisi ise evden (esnek) çalışma modeli. Esnek çalışma modeli daha çok doğum sonrası çocuğun anneye ihtiyacı olan ilk yılı kapsayacak. Kadınların ‘kademeli yükselme’ ve kıdem de dahil tüm özlük hakları korunacak. Şu anda SSK’lı anneler 2 çocuğu ancak borçlanabiliyorlar, bu sayı artırılacak. Doğum sonrası işe dönen kadın için işe alınma zorunluluğu getirilecek.

DOĞUM İZNİ 24 HAFTAYA ÇIKIYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, doğum izninin 24 haftaya uzamasını öngören çalışma yasalaştığında, doğum yapmış ancak halen doğum izninde olan kadınların da faydalanabilmesi için düzenleme yapabileceklerini söyledi. Doğum izni süresini artırmayı da öngören ‘çocuk teşviki’ne ilişkin çalışmada son aşamaya gelindi. Konu üzerinde çalışan Çalışma, Maliye, Aile, Kalkınma ve Sağlık Bakanlıkları, önümüzdeki hafta yeni düzenleme konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunum yapacak. Şahin, geriye dönük olarak bir düzenleme yapılıp yapılamayacağına bakılabileceğini söylerken, yasa çıktığı anda doğum yapmış ancak doğum izni devam eden kadınlar için de bir düzenleme olabileceğine işaret etti.

ohhh kuzucuklara maşallah canım .....ne güzel büyümüşler:)bizimde yarın kızımla dr randevumuz bakalım 4 haftada ne kadar büyümüş...her kontrol öncesi stres oluyorum ne kadar 7 . ay bitiyo 8. aya giriyoruz rahat ol desemde kendime endişelerim hiç bitmiyor:KK43: tabiki önceki yaşanmışlıklarımında etkisi yok değil....bugünlerde harekete taktım aslında hep takıktım... benim prenseste tepikler kıpırtılar var ama çok şiddetli değil yarın onuda sorcam....benim gibi olan var mı kızlar aranızda bebişi çok hareketli olmayan yani hissediyorum hareket ediyor ama sizlerin bahsettiği gibi dönmeler falan yok yada ben hissetmiyorum, güçlü tekmeler çok nadir....

benim kızımda çok sakin öyle beni rahatsız edeck şekilde hareket etmiyor zaten her bebeğin hareket döngüsü farklıymış bende sorucam gittiğimse sen yarın gideinc sorarasan beide aydınlatırsan sevinirim

inşallah yürülüğe girer :)ben calışmıyorum ama anneler kuzcuklarıyla biraz daha vakit gecirebilir umarım

evet kendim yapmak benim de aklıma geldi ama bunuda çok beğendim.. mevlutte bunları versem hastane çıkısında kendimmi yapıp dağıtsam bilemedim bak şimdi:) buarada benim kramplar neden geçmedi onu içmeme rağmen ya bende mi bi sorun var acaba dr.a gitsemmi acaba.. 5 gün kullandım hemde geçmedi.

canım bende 1 hafta kullandım geçmedi ama hafifledi sanki hemen bıçak gibi kesmiyor ki

canım büyüdükçe azalıyor hareketler öyle aman aman tepik değilde dönüyo yuvarlanıyo gibi hissediyorum bende şu sıralar hareketlerini hissetde nasıl hissedersen hisset

Sabah saatlerinde Kısıklı’daki evinden çıkıp Başbakanlık Çalışma Ofisi’ne geçen Erdoğan’ın bakanlarla yaptığı görüşmenin içeriği açıklanmadı.

Hamile ve çocuk sahiplerine muayene izni verilmesine karar verildi Ayrıca hamile kadınlara evrak taşıtılmayacak, ağır işler yaptırılmayacak.Hamile kadınlara özel ihtimam gösterilmesine ayrıca çalışma ortamının gebeliği risk altına almayacak biçimde düzenlenecek.
Emziren ve hamile kadınlar için çalıştırılma şartlarına dair yeni yönetmelikler getirilyor.Gebelik sresince kadınlara muayene izinleri verilecek.Gebelik dönemince kadına hiçbir şekilde elle taşıma yaptırılmayacak.Ayrıca tasarıda doğum nedeniyle kadınların işten çıkartılmasınında engellenecek.İzin süresince doğum iznindeki kadına devlet işsizlik fonunu devreye sokacakiznin 8 haftaya kadar olan maddi kısmı devlet tarafındna karşılanacak.

Hamile işçi ve memurlara işyerinde özel ihtimam gösterilecek. Takvim Gazetesi’nin haberine göre Hazırlanan taslağa göre; iş ve çalışma ortamı, hamileliği riske atmayacak şekilde düzenlenecek. Hamile çalışanlara periyodik kontroller için izin verilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde alt mevzuatta çalışmalar yürütüyor.

Hazırlanan Gebe ve Emziren Kadınların Çalıştırılma Şartlarına Dair Yönetmelik Taslağı şu yenilikleri getiriyor: Çalışanlara hamilelikleri süresince periyodik kontrolleri için izin verilecek. Doktora muayene için gidecek işçi ve memur ücretli izinli sayılacak. Hamile veya yeni doğum yapmış çalışanların kendilerinin ve bebeklerinin sağlığını olumsuz etkileyecek şekilde elle yükleme ve araçsız taşıma işlerinde çalıştırılmaları yasak olacak. Bu işlerde risk değerlendirmesi yapılacak. Gerektiğinde iş değişikliği sağlanacak. Hamilelik süresi boyunca hiçbir surette elle taşıma işi yaptırılamayacak. Hamile kadın işçi ve memur evrak veya çay götürme işinde çalıştırılamayacak. Gebe çalışanın çalıştığı yerdeki gürültü seviyesinin 80 dB(A)’yı geçmemesi sağlanacak. Gürültü seviyesi düşürülemiyorsa, çalışanın yeri değiştirilecek. Hamileler, hamileliği etkileyecek klimalı yerlerde çalıştırılamayacak. Hamile, yeni doğum yapmış ve emziren çalışanların yaptığı işin niteliği göz önünde bulundurularak, çalıştığı yerlerin sıcaklığının ve basıncının sağlık ve güvenlik riski yaratmayacak düzeyde olması sağlanacak. Yüksek basınçlı hamileliği etkileyen yerlerde, hamile çalıştırılamayacak.

İŞTEN ATILAMAYACAK

Doğum izninden dönen kadın için kısmi süreli çalışma geçerli olabilecek. İzinden dönen kadın, isteğe bağlı olarak çocuğu 3 ya da 6 yaşına gelene kadar daha kısa süreli çalışabilecek. Çalışmada 2 formül üzerinde duruluyor. İlki kadının işyerinde kısmı süreli olarak çalışması, ikincisi ise evden (esnek) çalışma modeli. Esnek çalışma modeli daha çok doğum sonrası çocuğun anneye ihtiyacı olan ilk yılı kapsayacak. Kadınların ‘kademeli yükselme’ ve kıdem de dahil tüm özlük hakları korunacak. Şu anda SSK’lı anneler 2 çocuğu ancak borçlanabiliyorlar, bu sayı artırılacak. Doğum sonrası işe dönen kadın için işe alınma zorunluluğu getirilecek.

DOĞUM İZNİ 24 HAFTAYA ÇIKIYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, doğum izninin 24 haftaya uzamasını öngören çalışma yasalaştığında, doğum yapmış ancak halen doğum izninde olan kadınların da faydalanabilmesi için düzenleme yapabileceklerini söyledi. Doğum izni süresini artırmayı da öngören ‘çocuk teşviki’ne ilişkin çalışmada son aşamaya gelindi. Konu üzerinde çalışan Çalışma, Maliye, Aile, Kalkınma ve Sağlık Bakanlıkları, önümüzdeki hafta yeni düzenleme konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunum yapacak. Şahin, geriye dönük olarak bir düzenleme yapılıp yapılamayacağına bakılabileceğini söylerken, yasa çıktığı anda doğum yapmış ancak doğum izni devam eden kadınlar için de bir düzenleme olabileceğine işaret etti.

allahım inşallah yarabbimmmmmmmmmmmmmm:nazar:

Günaydın kızlaaarrrr... Çok şükür bir günü daha atlattık. Sağlıklı sıhhatli sonlara ulaşmamız dileğiylee...:KK8:

Gunaydın canım bende her gun boyle sukrediyorum inan.gece iki defa sancım oldu uylumdan uyandırdı siddetliydi baya.ama cok sukur devamı gelmedi.biraz daha devam etse doktora kosucaktım eyvah doguruyorum diye.off hayırlısıyla blraz daha buyuse bebisler icimizdee

Gunaydın canım bende her gun boyle sukrediyorum inan.gece iki defa sancım oldu uylumdan uyandırdı siddetliydi baya.ama cok sukur devamı gelmedi.biraz daha devam etse doktora kosucaktım eyvah doguruyorum diye.off hayırlısıyla blraz daha buyuse bebisler icimizdee

canım senin kontrolün ne zaman bir sorsana şu sancılarını

Salı gunu canım.sancım var diye gittim gecen hafta normal hersey dedi.ama bu kadarı da normal mi aklım almıyor.ya ben cok tatlı canlıyım yada benim sıpa kudurdu iyice :)

X