Ağustos 2013 Anne Adayları Buraya.... ::)))))))

benim de adet sancısı gibi ama çok hafif oluyor bir de belimde ama dediğim gbi baya hafif şimdilik çok şükür. Allah yardımcın olsun cnm ya iki bebişle :KK34::KK34::KK34:
şekerlerini paylaşmıştın diye hatırlıyorum ama emin olamadım ondan sordum bir de tlfnunu mu vermiştin yaptırdığın kişinin? internette falan yapılanları görebilme şansımız olur mu ki??

ya benim sürekli akıntım var başından beri hiç durmadı gitti. Günlük ped kullanıyorum değilse saat başı çamaşır değiştirmem gerekir. sirkeli suyla sadece siliyoruz dimi ? bir de onu deniyim belki yararı olur gerçi kaşıntım falan yok çok şükür de bakalım

Bence kasintin yoksa sirkeli su falan yapma..Gunluk pedi degistir 2 saatte bir..Ben oyle yapyorum benimde hamileligimin basindan beri hic gecmeyen bir akintim var...Surekli iccamasiri degistirmeye kalksam is yerinde oda olmaz idye cok sukur kasinti falan yapmadigi icin gunluk ped le gecistiriyroum ben..

ay kızlar iznimi aldım cumartesi çıkıyorum alışverişe şimdi o güne kadar gece uyumam ben heyecandan :) çeyiz alışverişimde gelinliğimde bu kaadr heyecan yapmamıştım yahu :KK1:

ayy ben heyecanlandim senin yerine...Kiz cocuklari icin daha cicili yaa.Artik hepsini alip gelirsin de dikkat et aman o heyecanla cok yormamaya calis kendini..:) Gerci hava sansina c.tesi birazcik sicaklik azalacak ama biz zaten hararetli oldugumuz icin iyice terlersin yanina yedek bluz falan al olmazsa .. Tum gunun disarida gececek buyuk ihtimal :)

kızlar ya bugün beni gören arkadaşlar bikaç şey dediler çok moralim bozuldu. karnımın birden aşağıya indiğini, böyle giderse doğumun erken bile olabileceğini söylediler.
benim de bi haftadır sırt ve kaburga ağrım feci var. sağa yatsam sola yatsam geçmiyor. otursam ağrıyor, yatsam ağrıyor. gece uykusu zaten hiç kalmadı. kemiğim falan mı çatladı diye düşünmeden edemiyorum..
bebeğimin kafası dönüyor yavaş yavaş hissediyorum ama normal değil mi? cuma günü doktora gideyim burda diyorum ama geçen gittiğimde ultrason bozuktu. yapıldı mı bilmiyorum.
eşim de burda değil. daha 2 hafta olmicak. Allah korusun erken doğum falan olsa naparım, burda doğum yaptırmıyor zaten kadın doğumcu. doğum yapacak kişiler çevre merkezlere gidiyorlar. ailemin yanına gideyim desem daha rapor da alamıyorum mecbur çalışmak zorundayım. çok strese girdim çokkk :KK43: :18:

cnm benim oncelikle panik yapma..Esin insallah seni doguma goturecekk..Elini tutuacak Allah in izniyle..Guzel dusun guzel olsun..Bebek donerken sancilar cok oluyormus..Oyle diyorlar.Dr.a git yinede ama dr.da buyuk ihtimal ayni seyleri soyleyecektir.Gokce yaklasik 2 hafta once falan senin anlattiklarini yasiyordu bak masallah suanda cok sukur iyi..Sende iyi dusun iyi olsun ve bebek artik asagida durcak zaten dogum zamani karnin nerdeyse bacagina degecek gibi oluyo.Benim ablam yolda dogurcak diye korkuyorduk biz okadar asagidaydi ..Merak etme kuzum..Ama konus yavrunla ki gelmeye calismasin :)

Canım yaaa hastane etrafındaki kapı süsçüleri hastane ile anlaşmalı gibiler o gün doğum yapanları öğrenip odaya gelip soruyorlar kapı süsü ister misiniz diye. belki de sen daha doğumdan çıkmadan süslenir kapın :) Bu arada sen fiyat aldın mı yaa onlar için. Konuşayım indirim isteyim istersen. Ayrıca 100 tane çok değil mi tatlım yaa. O kadar gelenin olur mu? Ama çok tatlı oldular yaaa ben 60 tane yaptırdım 350 tl verdim. 100 tane istersen dur bir sorayım ne kadar diyecek.. Ben bir de kapı süsü paylaşmıştım ya. Ondan sipariş ettim. Onu da 50 Tl ye yapıyor. Çok istemedi yani.

Canım bugün sancılarımı not alıyorum arayacağım sonra doktorumu bakalım ne diyecek.

cnm burda bi kişi var öyle profesyonel anlamda bu düzenlemeleri yapan ona da önceden hbr vermek gerekiyor.senin yaptırdığın yerden fiyat almadım cnm. mail adresi var mı peki bu senin yaptırdığın kişinin? istediğim kapı süsünü falan göndersem yapabilir mi sorsam...

bebek çikolatası için; yeni doğum yapan bir arkadasımdan tüyo aldım... alacağı yere her gittiğinde 5-10-15 tane aldığını söyledi.. çok mantıklı geldi önce sepetimi alacam bnde artık yavaştan çikolatalarımı almaya başlayacam :)

lohusa şerbeti ; hastanemizde odamıza koyacaklar imiş .. ilave likör bardağı getirebilirsiniz dediler ama lüzum yok bence...

gogus ucu ; yaklaşık 1,5 ay evvel lohuson un 10gr olan kremini kullanmaya başladım hiç ağrım acım çatlamam vs olmadı gögüs ucumda yumuşacık, umarım emzirirken işime çok yarayacak :)

vücut için; bio oil kullanıyorum epeydir henüz hiç çatlakım yok umarım doğumdan sonra bir süpriz ile karşılaşmam :)

kilo ; 30 hf. yarın bitiyor ve 31 oluyorum.. 9 kilo aldım.. 51 ile başladım şuan 60 ım... 4. ayımdan itibaren plates yapiyorum ve inanın çok faydalandım..

bebeğim 28. hfta 1300 idi... cmt kont.lüm var 1,500 umarım geçmiştir oğlum...
bebeğimin adı ... cevat yağın.. (cevat eşimin adı)

birde.. Rabbime şükür çok rahat hamilelik yasadım... şunu farkettimki ben kalsiyum çok alıyorum hergün yoğur peynir yiyor.. sütümü içiyorum..ama önemli olan bence ben bunu hamilelikten öncede yapiyor idim.. yani vuvudum kalsiyum oranından cok zengin idi zaten.. bide platesinde eminim çok faydası vardır kaslarımı hep güçlü tuttum.. ve hergün 1 bardak maden suyu içtim kızlar.. dr. çok iyi yapmışsın dedi :))

doğum için ise; epidural sezeryan düşünüyor idim fakat dr.um spinal yapalım dedi... tamam dedim :) epidural daha ağır bir uyuşturma ve yenilenebiliniyor, spinal ise biraz daha hafif şöyleki; daha cabuk uyuşukluğun gidiyor ve toparlaman daha hızlı sürüyor...

şimdilik bu kadar,,
sevgiler..

Benimde hareketler her bi tarafta oluyor fakat genelde sol tarafta oluyor...

O nasıl bir yalancı sancı anlamadım ben.. sancılarım olmuştu bi kaç kere ama gecti dahada olmadı 2 gün önce yine kaç kere oldu gecti.. bu kadar uzun sürermi belemedim.. gerceğiyle yalancıyı ayırt edene kadar doğurmazsak iyidir..

Canım şiddetlenmiyor ya... O yüzden paniklemiyorum. Hani olduğu şeklin üst şiddetine çıksa gidrim hastaneye. Ama yalancısı böyleyse asla normal doğum yapmam. Sanırım ikiz oldukları için... Normal doğum yapacak arkadaşlar korkmayın. Benimkilerin yeri dar ondan çok canımı yakıyorlar.

Oksurmez miyimmm neler yapiyorumm..Dr.un yaninda durtuyorum bol cikolata yiyorum da tosbaaammm bana naz yapiyo..Ayy kuzuummm nazini yerimmmmmm ben onunnn :)

Ben yerim onun nazını niyazını.. benimkilerde göstermiyooo.. 3 boyutlu tam görüntü hala alamadık. ümidimi kestim bende.. dün gözleri açıktı mesela istemedim bile 3 boyutlu. biz 3 boyutluya geçene kadar saklar kendini zatennn..

Benim kramplar artinca verdi bana cnm..p.tesiden beri bende iciyorum hergun..Bana verdigi magnezyum kalsiyum da iceriyo..Acaba minigimin kemikleri cok gelismiyor mu diye dusunmeden edemiyorum bende :KK43:

zararlı olsa varmezler sanırım benim 3 kere falan kramp girdi bugüne kadar onuda dr söylemedim söylesem mi ki ?

canım bende de sancı yok.. yani bir iki gün önce sol kasığımdan bir ağrı girdi yaklaşık 6 sn falan sürdü bide dün akşam sanırım ama sancı gibi değildi sanırım yani ben sancı olduğunu düşünmüyorum ya:) bende kramplar 2 aydır var ve daha geçen hafta magnezyum içtim. ama 5 gün içtim bıraktım çnkü içerkende kramp giriyor yani. acaba hepsi bitince mi düzelicek bilmiyorum ama ben 5 gün içtim baktım bi yararı yok bıraktım.. duruyor evde devam etsimmi hergün

cnm burda bi kişi var öyle profesyonel anlamda bu düzenlemeleri yapan ona da önceden hbr vermek gerekiyor.senin yaptırdığın yerden fiyat almadım cnm. mail adresi var mı peki bu senin yaptırdığın kişinin? istediğim kapı süsünü falan göndersem yapabilir mi sorsam...

Canım serpilunlu82@hotmail.com mail adresi. Bebek şekerler içinde konuştum istediklerini mail atsın ben fiyat çıkarırım dedi. Bebek şekerleri bana yaptığı fiyattan yaparmış. 5,5 a gelmişti tanesi bende ama sana 5 TL olurmuş. Abla daha da inerdim ama bunun el işçiliği çok ve zor dedi. Makineye girmiyor hepsini tek tek elimle dikiyorum dedi. Bir de hemen sipariş verirse 15 gün sonra teslim edebilirim haberi olsun dedi.

kızlar buarada bebek şekeri yaptırıyorum nasıl sizce?
$89110229826581020140.jpg yanlız tarih kısmını şu şekilde yaptırıcam
/08/2013 bide adı yazıcak doğum tarihini ben kendim doldurucam doğduğu zaman. şimdiden hazır olsun istiyorum çünkü. saçma mı olur ya

Eki Görüntüle 724531 yanlız tarih kısmını şu şekilde yaptırıcam
/08/2013 bide adı yazıcak doğum tarihini ben kendim doldurucam doğduğu zaman. şimdiden hazır olsun istiyorum çünkü. saçma mı olur ya

Olur tabi canım ya da tarih yazdırma bende araştırıyorum bebek şekeri için ama sadece ismini yazdırmayı düşünüyorum.

3 TL canım ben 75 tane yaptırıcam ama içine şeker koymalarını istemiycem yani koymasınlar çünkü bayatlar zaten daha 2 ay var sonuçta..

hastane odası için dimi bu rakamda iyiymiş ben 50 tane falan yaptırırım diom ama ne yaptıracağımı karar veremedim henüz

Eki Görüntüle 724531 yanlız tarih kısmını şu şekilde yaptırıcam

Doğum tarihi yazdırma canım. Ben yazdırmadım valla Yaşasınnnn Biz Geldiiikkk yazdırdım altına da Sarp&Aras yazdırdım :)

X