Ağustos Anneleri Nasil Doğum Düşünüyorsunuz

arkadaşlar bende epidural normal istiyodum doktoruma söyledim benpek yapmıyorum dedi anne bel çevresini hissetmiyor bu yüzdende ıkınamıyor dedi %80-90 vakum kullanmak zorunda kalıyorum dedi herşeyin normali dedi bende çok korkuyorum ayrıca kalıcı baş ve bel ağrısı olabilir dedi özele gidiyorum para için yapalım diyebilirdi kafam karıştı yani ama doktoruma çok güveniyorum hayırlısı

aaa evet benim doktorum da aynı kafadan...
doğumu çok geciktiriyormuş bir de, 1 saatte bitecek doğum 3-4 saate çıkıyormuş anne hantallaşıyormuş çünkü, ıkınamıyormuş...
ama çeşitleri de varmış, benim kuzenim de dozajlı epidural yaptı mesela, onda ıkınma sorunları olmamış, sadece ağrıyı kesmiş...
iyice danışmak lazım...:uhm:

arkadaşlar bende epidural normal istiyodum doktoruma söyledim benpek yapmıyorum dedi anne bel çevresini hissetmiyor bu yüzdende ıkınamıyor dedi %80-90 vakum kullanmak zorunda kalıyorum dedi herşeyin normali dedi bende çok korkuyorum ayrıca kalıcı baş ve bel ağrısı olabilir dedi özele gidiyorum para için yapalım diyebilirdi kafam karıştı yani ama doktoruma çok güveniyorum hayırlısı

aaa evet benim doktorum da aynı kafadan...
doğumu çok geciktiriyormuş bir de, 1 saatte bitecek doğum 3-4 saate çıkıyormuş anne hantallaşıyormuş çünkü, ıkınamıyormuş...
ama çeşitleri de varmış, benim kuzenim de dozajlı epidural yaptı mesela, onda ıkınma sorunları olmamış, sadece ağrıyı kesmiş...
iyice danışmak lazım...:uhm:

Enteresan doktorunuzun bir bildigi vardir herhalde bilemiycem:sm_confused: ama neden......:uhm: ben ilk iki dogumumu epidural normal dogumla yaptim kismetse bu oglumuda ayni sekilde dunyaya getiricem fakat hicbir problem oncesinde sirasinda ve sonrasinda yasamadim:1no2: bas agrisi bel agrisi filan olmadi bende ...bendemi olmadi ki.....:uhm::sm_confused: ilk dogumda acemiydim dogal olarak:roflol: fakat ikinci dogumum kesinlikle bir iki dk surdu yaa:bbo: inanin oyle bendemi bir anormallik var yoksa...
sanci hissetmedim zaten cok rahatsiniz relax tamamen ve hafif adet sancisi gibi birsey hissediyorsunuz ama hhafif o sirada doktorum bana ikinmami soyledi sonra sanci kesilince biraktim tekrar sanci gelince yine doktor ikin dedi ve bebegim dunyaya geldi hakikaten abartmiyorum arkadaslar
sevgiler hepinize kolay dogumlar dilerimm....a.s.

merhaba hamisler bende epidural normal dogum yaptiricam insallah...yasadigim yerde normal dogum yapicaklar epidural sezeryan yapacaklar spinal anestezi kullaniyorlar ve herkes gercekten cok memnun,bel agrisina gelince sonucta belimizden igne olucaz etkisi gecince biraz agrimasi cok normalmis....

benim dogum nasıl olucagı şuanda bellii deil.. doktorum sezeryan olablirsin dedim çünkü her iki bebekte dogum pozisyınunda olmaya bilir dedi oglumu normal dogumla dünyayagetirmiştim bakalım bunlarda hayırlısı ne olucak.. allah hepimize yardım etsin ...

Kizlar Valla Bende Epidural Normal Istiyorum Inş. Bi Sorun çikmaz Ama Biliyormusunuz Ben Asil Sezeryandan Korkuyorum Doktorum Normal Değince çok Sevinmiştim Sezeryana Dönerse Aşiri Stres Yaparim Sezeryandan Aşiri Korkuyorum Ne Bileyim Bi Tersim Deme Ben

valla bende gıderek normal dogumdan caymaya basladım sanırım sezeryan olcam korkmaya basladım resmen ya artık...

valla bende gıderek normal dogumdan caymaya basladım sanırım sezeryan olcam korkmaya basladım resmen ya artık...

canım ya bende senin gibiyim ama sezeryanda bebeğini kucağına alınca başlıyor ağrıların düşünsene altında sonda dikiş acılarınn ve kucağında bebeğin emzirmeye çalışıyorsunnn normal doğuma müsaitsen bence sezeryanı düşünme derimm bende çok korkuyorum ama sezeryan kendi tercihim olmasın istiyorum..gelsede şu ağustos ne olacaksa olsaa sabrım kalmadı artıkkk:dance:

dün bende doktoruma sordum kızlar normal mi sezeryan mı diye,daha karar vermedim ama sezeryan muhtemelen dedi. halbuki ben normal istiyordum.ancak doğum yapacağım hastanede sadece sezeryanda epidural uyguluyorlarmış.doktorum bana da sezeryan uygun görürse epidural isticem ama ben sezeryan dikişlerinden korkuyorum açıkçası.normal doğum daha rahat bence..off kafam karışık ne olcak bilmiyorum walla

ERDEMİX benim dr da öyle dedi sen hangi hastaneye gidiyorsun istanbuldaydın dimi ben erdeme gidiyorum benim dr da aynılarını söyledi demekki birşey var ki söylüyorlar göztepe şafakta yapılıyormuş ama fiyat vermediler yinede gidip bir sorcam muayene olmak gerekiyormuş inşallah hakkımızda hayırlısı olur ben bazen korkuyorum bazen de öyle bir cesaret geliyorki doğurum ne olcak ki diyorum inşallah ozaman da bu cesaretim gelir de kolaylıkla doğururum herşey iyi olur inşallah

Arkadaşlar B.S. Nursinin bir sözüyle sizi teselli etmek istedim; Güzel gören, güzel düşünür. Güzel düşünen hayatından lezzet alır!
Yani positiv düşünün Lütfen! Korkmamaya hatta kendinizi cesaretlendirmeye bakın. Doğumum kolay olcak diye düşünün. İmkanınınz var ve doktrnzda normal doğum dyrsa bence mutlaka normal doğumu tercih edin. Size kendimce inandığım bir kaç sebeb sunayım. 1. sezaryen doğumda normal doğum hissini alamıcaz. 2. ben öyle inanıyorum normal doğum yaparsal daha bi farklı duygular oluşacaktır. Bilmyrm katılan var mı?! İnşallah Rabbim hepimize hayırlı kurtuluşlar nasip etsin. Benim gönlüm normal doğumdan yana! Birbirimize dua edelim. Rabbim herkesin gönlüne göre versin.

HAFTANIN ÖNERİSİ
Normal doğum için uygun bir anne adayıysanız bu olasılığınızı artırmanız kesinlikle mümkündür. Bunun için size bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak önereceklerim şu şekilde olacaktır:

* Normal doğum yapmayı çeşitli nedenlerle istemeyebilirsiniz. Bu doğaldır. Bu konuda kendinize karşı dürüst olun. Normal doğum yapmaya kesinlikle karar verdikten sonra ise bunu doktorunuza mutlaka söyleyin ve onu kararlılığınıza inandırın. Bir doktor için en zor anlardan biri "normal doğuma kararlı" olan anne adayının doğum başladıktan sonra "ben vazgeçtim" demesidir.
* Başarının belki de en önemli unsuru hastaneye başvurma zamanınızdır. Henüz doğum eyleminiz başlamadan başvurduğunuzda muhtemelen hayal kırıklığıyla evinize geri döneceksiniz. İkinci kez yine eylem başlamadan başvurursanız bu kez sizi geri göndermek zor olacak ve hastaneye yatış işleminiz yapılacaktır. Doğum eyleminiz başlamamış olsa dahi hem yakınlarınız hem de siz "saat tutmaya" başlayacaksınız ve bir süre sonra gelişen "neden hala doğum yapamadım?" tutumu doktorunuza yansıyacaktır. Dışarıda bekleyen yakınlarınız da yine doktorunuza "hala doğum yapmadı, neden?, "olmazsa sezaryan yapıverin." gibi yaklaşımlarda bulunacak ve doktorunuz kendini baskı altında hissedecektir. "Bir arkadaşıma doğumhanede 2 gün sancı çektirdiler, sonra doğurdu" gibi hikayeler çoğunlukla doğumhaneye erken başvuranlara aittir.
* Anadolu'da çoğu kadın doğumhaneye son anda başvurur ve kısa zamanda doğum yapar. Anneleri onlara "iyice sancını çek, rahimağzın iyice açılsın ki doktor sezaryan yapmasın" şeklinde öğütlemiştir. Bu da sakıncalı bir durumdur zira doğum eyleminin bebek açısından en kritik anları evde atlatılmıştır.
* Epidural imkanınız varsa bunu mutlaka değerlendirin, bu sizin ağrınızı hafifletecek ve size güç verecektir.
* Doğumhane kapısında bekleyen kişi sayısı ne kadar fazlaysa doğumhane ekibi ve sizin üzerinizdeki baskı da o kadar fazla olur. Aile büyükleri ve arkadaşlarınıza hemen haber vermek yerine biraz zaman geçmesini ve doğum eyleminin yoluna girmesini bekleyin.
* Etrafınızda sezaryan ile doğum yapmış örnekleri değil, normal doğum örneklerini bulun. Hemen her anne kendi doğum şeklinin en iyi olduğunu söyler ve bunda haklıdır, zira hem bebeği hem de kendisi sağlıklıdır. "Kötü normal doğum deneyimi" yaşamış olan anneler elbette olabilir, ancak bu anneler azınlıktadır.
* Bazı hastanelerde sezaryan doğumlar çok yüksek orandadır ve buralara normal doğum için gecenin bir yarısında geldiğinizde size serviste yataklarının kalmadığını bile söyleyebilirler ve hatta (malesef) bazı hastanelerde doğumhane o kadar az kullanılır durumdadır ki burası malzeme deposu veya başka birşey için hizmet vermektedir. Bazı hastanelerde gece nöbetçi doktor bile bulunmamaktadır. Doğum yapacağınız hastanenin doğumhanesini mutlaka görün ve gece acil bir durum için gerekli donanımın bulunup bulunmadığını sorun. Normal doğumun iyi işlediği hastanelerde hem tecrübeli bir ebe, hem de nöbetçi doktor mutlaka bulunur.
* Doktorunuzun baştan sona tüm doğum eylemi boyunca sürekli yanınızda olmasını talep etmek onun enerjisini azaltır ve bu gerçekçi bir istek değildir. İlk muayenenizi veya ilk birkaç muayenenizi muhtemelen doğumu gerçekleştirecek doktor yapmayacaktır. Bunu bilmelisiniz. Doktorunuz doğum eyleminiz yoluna girdiğinde sizin yanınızda mutlaka olacaktır.

Bu öneriler normal doğum yapabilecek olan anne adaylarının bu olasılıklarını sonuna kadar kullanmaları için verilmiştir ve dikkatinizi çektiği üzere anahtarın biri sizde biri de doktordadır...Sabırlılık ve sabırsızlık doktordan anne adayına veya anne adayından doktora bulaşabilir birşeydir.

gebelik.org'tan alıntıdır

Ben kesinlikle normal olacağım :)))
benim doktorum da hiç öyle bidi bidi yapmadı. Doğum sancıları başlayınca 2-3 tane paracetemol alabilirsin dedi, baktın çekilecek gibi değil, daha sen de fazla strese girmeden epidural yaparız dedi, ama onun için erkenden hastanede olmam gerekiyor. Doğuma 2-3 saat kalad yapmıyorlarmış, zira anne de çok kıpır kıpır olduğunda, iğneyi belki yanlış yere saplarız korkusuyla, hiç o işe girmiyorlarmış.
Sonuçta bizler de kadın olarak sırf bu doğum sancıları yüzünden erkeklerden acılara daha dayanıklı değil miyiz. Adet sancılarını düşünün hele. Ben babamı veya eşimi bu sancıları çekerken hiç düşünemiyorum bile, başları ağrısa ağlarlar :roflol:
Tabiki canımız kıymetli, ama bu da hayatımızın bir dönüm noktası, 9 ay zaten sıkıntı çekmişiz. Bilmiyorum hamilelikleriniz nasıl geçti ama, bu bile erkelerden daha dayanıklı olduğumuzu gösteriyor.
O nedenle oldu mu tam olsun, şu doğum sancısı neymiş onu da görmek istiyorum süprizzzzz
Hem anlatacak bir hikayem olur...evladım seni 6 saat beklemiştik, baban perişan olmuştu ama asıl ben, ben o sancıları nasıl çektim :roflol: ha ha ha şaka tabikiki :)))

Valla benim hamileliğim tüp bebek yöntemiyle oldu, doğumum en azından doğal yöntemlerle olsun, sonuçta acı çekeceğim 6-12 saat falan 2 gün sürmeyecek ki, güzel bir deneyim olacak benim için :)))

bende normal doğumu çok istiyoorum.inşallah herşey yolunda gider

Ben kesinlikle normal olacağım :)))
benim doktorum da hiç öyle bidi bidi yapmadı. Doğum sancıları başlayınca 2-3 tane paracetemol alabilirsin dedi, baktın çekilecek gibi değil, daha sen de fazla strese girmeden epidural yaparız dedi, ama onun için erkenden hastanede olmam gerekiyor. Doğuma 2-3 saat kalad yapmıyorlarmış, zira anne de çok kıpır kıpır olduğunda, iğneyi belki yanlış yere saplarız korkusuyla, hiç o işe girmiyorlarmış.
Sonuçta bizler de kadın olarak sırf bu doğum sancıları yüzünden erkeklerden acılara daha dayanıklı değil miyiz. Adet sancılarını düşünün hele. Ben babamı veya eşimi bu sancıları çekerken hiç düşünemiyorum bile, başları ağrısa ağlarlar :roflol:
Tabiki canımız kıymetli, ama bu da hayatımızın bir dönüm noktası, 9 ay zaten sıkıntı çekmişiz. Bilmiyorum hamilelikleriniz nasıl geçti ama, bu bile erkelerden daha dayanıklı olduğumuzu gösteriyor.
O nedenle oldu mu tam olsun, şu doğum sancısı neymiş onu da görmek istiyorum süprizzzzz
Hem anlatacak bir hikayem olur...evladım seni 6 saat beklemiştik, baban perişan olmuştu ama asıl ben, ben o sancıları nasıl çektim :roflol: ha ha ha şaka tabikiki :)))

Valla benim hamileliğim tüp bebek yöntemiyle oldu, doğumum en azından doğal yöntemlerle olsun, sonuçta acı çekeceğim 6-12 saat falan 2 gün sürmeyecek ki, güzel bir deneyim olacak benim için :)))

cnm yaa yazdıkların moral kaynağı oldu bana inan..Bu aralar çok takıyorum kafama herşeyden endişelenir oldum..Ablamda normal doğum derken sancılar başlar başlamaz sezeryana alın benii diye feryat figan ettii onuda gördümya hep der o anda insan değişşik bir psikoloji içinde oluyor kestiremiyorsun hiçbirşeyi korkuyorsun sadece diye...

Ne diyeyim hayırlısını istemek lazım herşeyden önce..Minikler sağlıkla gelsinlerde sezeryan ya da normal düşünmek istemiyorumm vallaaatatlicadiarzu

benim doğumum sezeryanla olacak nasip olursa 10 ve ya 15 ağustos arası olacağını söledi doktorumm..bebğim 4. aşılamam olduğundan bu kadar uğraştığımız için normal doğumu düşünmüyo bile doktorumm hatta bana bu kadar emek verdin bide tarzanlık yapıp normalmi doğurcaksın dediii yaniii benim kesin sezeryannn:1no2::1no2:

benim doğumum sezeryanla olacak nasip olursa 10 ve ya 15 ağustos arası olacağını söledi doktorumm..bebğim 4. aşılamam olduğundan bu kadar uğraştığımız için normal doğumu düşünmüyo bile doktorumm hatta bana bu kadar emek verdin bide tarzanlık yapıp normalmi doğurcaksın dediii yaniii benim kesin sezeryannn:1no2::1no2:

hayırlısı olsun neslihancım sağlıkla al bebeğini kucağına.benim doktorumda sezeryan sinyalini verdi pzrts günkü kontrolde,tam karar vermemiş ama. bakalım..ben normal istiyodum fakat olmıcak gibi geliyo bana

hayırlısı olsun neslihancım sağlıkla al bebeğini kucağına.benim doktorumda sezeryan sinyalini verdi pzrts günkü kontrolde,tam karar vermemiş ama. bakalım..ben normal istiyodum fakat olmıcak gibi geliyo bana

inşallah seninki de normal olur nihancığım. ben hamile kalmadan önce bile sezeryan olsun, ben normal doğum yapamam diyodum. ama sonradn kararım değişti. normal olabilecekken sezeryan yaptırmak hiç de mantıklı değilmiş. inşallah isteyen herkes normal doğum yapar. :teytey:

aaa..niye normal doğum niye tarzanlık oluyormuş...sen kendi üstüne alınma ama doktorun da ettiği lafa bak, bunlara da canlarımızı emanet ediyoruz. tamam çok emek vermiş olabilirsiniz de, kavonozda yetirtirseymiş madem....tövbe tövbe!!!!
Tarzanlık ne ya, ne acayip bir laf hiç duymadım....Kötü Kazen

neyse hayırlısıyla bebişini kucağına alırsın inşallah...o doktoruna da selam söyle benden laelaelaelaelae kafayı yemiş o, pek normal değil yani

Son düzenleyen: Moderatör:
aaa..niye normal doğum niye tarzanlık oluyormuş...sen kendi üstüne alınma ama doktorun da ettiği lafa bak, bunlara da canlarımızı emanet ediyoruz. tamam çok emek vermiş olabilirsiniz de, kavonozda yetirtirseymiş madem....tövbe tövbe!!!!
Tarzanlık ne ya, ne acayip bir laf hiç duymadım....Kötü Kazen

neyse hayırlısıyla bebişini kucağına alırsın inşallah...o doktoruna da selam söyle benden laelaelaelaelae kafayı yemiş o, pek normal değil yani

bunlar senin düşüncelerinnnn....
ne olursa olsun doktoruma laf yok o birtanee,,önce allah sonra onun sayesinde bebişime kavuşacam inş....allahım hayırlı doğumlar nasip etsinnna.s

X