Ağustos Anneleri Nasil Doğum Düşünüyorsunuz

Kızlar ben zaman daraldıkça normal doğumdan tırsmaya başladım sanırım cayıcammm:tomato:

merhaba kızlar
ben tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım dr um en başından beri sezeryanla doguracaksın dio bu cumartesi kontrole gittigimde ben normal dogum istiyorum dedim. benim bekarlıgımdan beri adet düzensizliğim var ilaç kullandıgım sürece adet olabiliyorum ilacı kesince adet olmuyorum doktoruma normal dogum yaparsam rahmimin yenilenecegini ve belkide adet problemimin düzelecegini söyledim ama doktorum bunun tam tersini söylüyor normal dogum ayaparsam rahmim daha fazla deforme olacagını ve bunun benim problemimi çözmeyecegini söyledi o hala sezeryanda ısrarlı bende ne yapacagımı şaşırdım doktoruma çok güveniyorum ama sezeryanda istemiyorum :KK43: izce ne yapmalıyım?

merhaba kızlar
ben tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım dr um en başından beri sezeryanla doguracaksın dio bu cumartesi kontrole gittigimde ben normal dogum istiyorum dedim. benim bekarlıgımdan beri adet düzensizliğim var ilaç kullandıgım sürece adet olabiliyorum ilacı kesince adet olmuyorum doktoruma normal dogum yaparsam rahmimin yenilenecegini ve belkide adet problemimin düzelecegini söyledim ama doktorum bunun tam tersini söylüyor normal dogum ayaparsam rahmim daha fazla deforme olacagını ve bunun benim problemimi çözmeyecegini söyledi o hala sezeryanda ısrarlı bende ne yapacagımı şaşırdım doktoruma çok güveniyorum ama sezeryanda istemiyorum :KK43: izce ne yapmalıyım?

elifcim bu konuda başka bir doktora da danışsana tatlım,fikir almış olursun?

Kızlar ben zaman daraldıkça normal doğumdan tırsmaya başladım sanırım cayıcammm:tomato:

cnmcım nsl olursa olsun korkuluyor ama bir kadın için vücudunun yenilenmesi ve hemen normal hayata devam etmesi için en uygunu normal doğum. ben de inşallah bi aksilik olmzda normal doğum yaparım diye dua ediyorum korksam da..

merhaba kızlar

şekerciğim, ben de tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım. bana da direkt sezaryan dediler, tüp olduğu için. Biz bir iki doktora daha sorduk, normal yapabilirmişim. Ama adet düzensizliği için fikir veremem. Ama çoğu doktor nedense tüp bebeklileri normaldan caydırıyor, ama saçma!!! yurtdışında bile tüpbebeklilere normal doğum yaptırıyorlarmış.
Ama adet düzensizlikleri yüzünden illa da sezaryan olacaksa bilemem ya...ama o da saçma geliyor :uhm:

şekerciğim, ben de tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım. bana da direkt sezaryan dediler, tüp olduğu için. Biz bir iki doktora daha sorduk, normal yapabilirmişim. Ama adet düzensizliği için fikir veremem. Ama çoğu doktor nedense tüp bebeklileri normaldan caydırıyor, ama saçma!!! yurtdışında bile tüpbebeklilere normal doğum yaptırıyorlarmış.
Ama adet düzensizlikleri yüzünden illa da sezaryan olacaksa bilemem ya...ama o da saçma geliyor :uhm:

canım adet düzensizliği için sezeryan demedi dr zaten. ben normal olursa bu sorunumuda çözer die düşünüyodum dr da normal doğumun adetine bi faydası olmaz dio. bebeklerimiz kıymetli bebek ya( herkesin bebegi kıymetli ama bizimkiler tedavi ile oldugu için ) o yüzden dr da sezeryan yapalım die ısrar ediyo birazda daha zaman geçsin başka bi dr a gidecegim . kendi dr umdan çok memnunum ama şu dgum meselesi kafamı karıştırıyo...
şekercim bide geçen bişi duydum tüp bebekle hamile kalanlardan dogum yapacagı zaman tedavi gördüğü hastaneden tüp bebek olugune dair bi belge isteniyomuş. tam detaylı ne için istendiğini öğrenemedim senin bu konuda bi bilgin varmı?..

normal dogum tabiki guzel ama ben epidural sezaryan oldum cunku bebegim 39.hafta ters donmustu istemeye istemeye girdim amelyathaneye nerdeyse sampanya kadehi elimde gobek ata ata ciktim ne rahat bir dogum ustelik ayiksin 1saat icinde ayaktaydim bin kez dogursam yine aynisini yapardim

normal dogum tabiki guzel ama ben epidural sezaryan oldum cunku bebegim 39.hafta ters donmustu istemeye istemeye girdim amelyathaneye nerdeyse sampanya kadehi elimde gobek ata ata ciktim ne rahat bir dogum ustelik ayiksin 1saat icinde ayaktaydim bin kez dogursam yine aynisini yapardim

hayırlı olsun cnm bebeğin,Allah bizlere de seninki gibi kolay doğum nasip etsin :) :nazar:

nuraycım maşaallah allah bebişini analı babalı büyütmeyi nasip etsin. bende normal dogumu epiural olarak istiorum . eger bebegimde mutlaka sezeryan dogmayı gerektiren bi durum olursa sezeryanıda epidural olarak yapamak istiyorum. rabbim hepimize seninki gibi kolay dogumlar nasip etsin inşşş..

ben kararımı verdim doktoruma da söyledim. sezeryan olacağım. ( Allah bilir her şeyden evvel)
normal yapamam aslaaaaaaa... fobi felaket hem de kilitlenirim kesin biliyorum kendimi başıma geldi

hayırlı olsun cnm bebeğin,Allah bizlere de seninki gibi kolay doğum nasip etsin :) :nazar:

insallah canim Allah bir avazda hepinizi kurtarsin saglikla kuzulariniza kavusun inan o ilk gordugun ani asla unutmayacaksin Allah yardimciniz olsun sevgilerimle:emir_bebek:

merhabalar bende normal doğum düşünüyorum epidurel
hemile kaldığım ilk günden beri buna araştırıyorum ve bunu doktorumlada paylaştım
özel bir hastaneye gidyorum doktorum epidurel güzel ama normal doğumda doğum işlemini yavaşlatıyor bebek sıkıntıya girebilir dedi
çok kararsız kaldım ama yinede epidural istiyorum maliyeti ne olursa olsun tamamen acı hissetmeyeceğimi biraz hissetidiyim ama en azından hafifletsinler öyle değilmi

canım adet düzensizliği için sezeryan demedi dr zaten. ben normal olursa bu sorunumuda çözer die düşünüyodum dr da normal doğumun adetine bi faydası olmaz dio. bebeklerimiz kıymetli bebek ya( herkesin bebegi kıymetli ama bizimkiler tedavi ile oldugu için ) o yüzden dr da sezeryan yapalım die ısrar ediyo birazda daha zaman geçsin başka bi dr a gidecegim . kendi dr umdan çok memnunum ama şu dgum meselesi kafamı karıştırıyo...
şekercim bide geçen bişi duydum tüp bebekle hamile kalanlardan dogum yapacagı zaman tedavi gördüğü hastaneden tüp bebek olugune dair bi belge isteniyomuş. tam detaylı ne için istendiğini öğrenemedim senin bu konuda bi bilgin varmı?..

aaa... valla böyle birşey duymadım...amam şöyle birşey var biz zaten gittiğimiz yerlere hep tüm evraklarımızla gittiğimiz için, belki de o yüzden mi istemiyorlar belge...
aman ya...doğuracak mıyız, hastalıktan mı kurtulacağız. Doktorlar da ceplerini doldurabilmek için kafamızı karıştırıyor.

herhangi bir aksilik olmazsa ben normal düşünüyorum inşllh.daha dr umla konuşmadık bu konuyu.benim rahim ağzımda yara var kimileri normal yaparsan temizlenir geçer diyor kimileri sakın normal yapma yara rahime dağılır diyor:KK43: bilmiyorum bakalım dr um ne diyecek ama ben normal istiyorum allah nasip ederse

merhabalar bende normal doğum düşünüyorum epidurel
hemile kaldığım ilk günden beri buna araştırıyorum ve bunu doktorumlada paylaştım
özel bir hastaneye gidyorum doktorum epidurel güzel ama normal doğumda doğum işlemini yavaşlatıyor bebek sıkıntıya girebilir dedi
çok kararsız kaldım ama yinede epidural istiyorum maliyeti ne olursa olsun tamamen acı hissetmeyeceğimi biraz hissetidiyim ama en azından hafifletsinler öyle değilmi

canancim bende epidural dogum yapicam ve bu benim ucuncu bebegim ilk ikisinide epidural dogum yaptim ama hic bir problem yasamadim hatta ikinci dogumum o kadar rahattiki dogum basladiktan dort bes dk icinde dunyaya geldi ikinci oglumilk ikisinde hic aci hissetmedim diyebilirim ilkide cabuk gerceklesirdi ama ben doktorun soylediklerini o ilk dogum heyecaniyla hep yanlis anlamisim o bana ikin derken ben baska turlu yapmisim neyse anladin sanirim...) yani dogurmayi beceremedim kismatse ucuncu oglumu yine rpiduralle dunyaya getiricem ve tanidigim kisilerin %99 u bu yontemle dogum yapiyo soru yasayan duymadim gerek oncesinde gerkse sonrasinda ama emin ellerde yapilmali tabii, sanada Allah kolaylik versin insallah hersey istedigin gibi olur...

açıkcası bende çok korkuyorum dr.normal yada sezeryan olacağı 38.haftada belli olur dedi.inşallah normal olur.

açıkcası bende çok korkuyorum dr.normal yada sezeryan olacağı 38.haftada belli olur dedi.inşallah normal olur.

bence bazı bebekler 38 haftalıkken doğuyor.zeynepnur 19 ağustosta doğacak ama
bana doktorum ağustosun ilk haftasından itibaren her an doğablir dedi. ben de normal düşünüyorum. İnşallah isteyen herkesin normal olur. Allah bizlerin ve bebeklerimizin yardımcısı olsun.

arkadaşlar bende epidural normal istiyodum doktoruma söyledim benpek yapmıyorum dedi anne bel çevresini hissetmiyor bu yüzdende ıkınamıyor dedi %80-90 vakum kullanmak zorunda kalıyorum dedi herşeyin normali dedi bende çok korkuyorum ayrıca kalıcı baş ve bel ağrısı olabilir dedi özele gidiyorum para için yapalım diyebilirdi kafam karıştı yani ama doktoruma çok güveniyorum hayırlısı

X