Ah edenin ahının tutması

ben ağızdan çıkan lafların enerjisine çok inanırım
ama bu lafların da başkalarının hayatı üzerinde aşırı etkisi olduğunu düşünmem
kendi hayatın üzerinde etkisi olabilir ama başkaları ne alaka
ayrıca usta gerçekten sizin hakkınızı yediyse - ki bu çok olan bi durum maalesef -
eşinin böyle hissetmesi ve konuşması çok normal
yani eşin dedi diye kimse silahla birini vurmadı
silahı o adamın beline eşin mi soktu yani ?
yani ben birine beddua ettim başına gerçekten bela geldi olayına inanmıyorum
ama kendi kendime allah belamı versin demem mesela asla
benim ağzımdan çıkan lafla kendime bela bulabilme ihtimalim daha inandırıcı geliyor gibi düşünün

Ahı tutan, bunun için de sonradan acaba ben dedim diye mi böyle oldu diyen var mı?
Yazım uzun olacak ama okuyup yorumlarla bir nebze olsun rahatlamak istiyorum
Yaklasık 3-4 sene önce eşim malesef birine beddua etti. Normalde agzımızdan öyle seyleri çıkarmamaya gayret gösteririz. Kızımız olduktan sonra hayatımız iş hastane ev üçleminde geçtiğinden çok seyler yasamıslıgımız görmüşlüğümğz var.
Tahmini 3-4 sene önce elimizde zor bela aldıgımız orta seviye arac vardı. Motoru arıza verdi o sıra da hastaneye zor para yettirdiğimizden yaptıramadık nitekim bir süre sonra motor conta yaktı.
Tavsiye üzerine motorcuya gittik aynı zamanda malzemeci. O zaman 25 gr bilezik bozarak iyi ustaya orjinal parcalarla yaptırdık. İyi para verdik ki bizi yolda bırakmasın sık sık sehir dısı hastaneye gidiyoruz.
Bir süre sonra yine arıza verdi götürdük anlattık birşey yok deyip basından gönderdi, durumumuzu anlattık gerekirse tekrar bakın. Bakıp bakıp gönderdiler. Başka ustalara gittik tam yapılmamıs falanca yeri eksik yapılmıs tekrar gider dedi. Asıl ustamız da hatasını kabul etmedi. Nitekim bizde de para kalmadıgından kısa bir süre sonra tekrar motor arıza verdi ve yarı bilezik parasını da kredi çekip yaptırdık.
Eşim o ara usta ile o kadar gerildi ki en son dükkandan cıkarken benim çocugumun hastane parasını yedin allahta senden çolugundan cocugundan cıkarsın dedi.
Ve öğrendik ki ustanın bir oğlu sorunlu imiş yıllardır ugrasıyormus borç takıp ödemeyen vs . Kardeslerini de bulaştırmıs, dukkanda kardeşleri kendisi kavgaya tutusunca babası da sinirleniyor daha buyuk birsey olmasın diye yatıstırma amaçlı sikah cıkarıyor o arbede de oğlunu vuruyor. Ve vefat etmiş. Duydugumuzdan beri kendimde değilim eşime cok kzıyorum neden öyle dedin diye. Bir kez agzımda üzüntü ile cıktı diyor ama bunun çözümünü bu uzuntuyu nasıl atacagız bilmiyorum
Valla ben içten ah edildiğinde tuttuğuna inanıyorum. Bu yüzden her zaman ağzımızdan çıkana dikkat etmeliyiz.
Yurtdışında öğrenciyken bir yerde de garson yardımcılığı yapıyordum, çalıştığım yerde bir garson vardı kedisi Yunandı ve benden nefret ediyordu. Tam 2 yıl çok haksızlığa uğrayarak yanında çalıştım. Sonra bir gün çok haksiz yere ve onurumu kırarak beni işten kovdu. Patronlar da hiç birşey demedi.
O gün 1 hafta sonra ödemem gereken okul harcı vardı, yurt kiram, vize yenileme vs. Ben de işim var diye güveniyordum tam 6 saat şehirde ağlayarak öylece gezmişim. Akşam arkadaşım aradığında hüngür hüngür ağlıyordum ne yapacağım diye. 6 saat ağlayarak kanser ol, öl sercio diye beddua ettim. Benim içime işlemişti yıllarca bana kötü davranması vs. atlatmam da uzun sürdü bana yapılanı.
Neyse 2 ay sonra restorantın önünden geçerken çalışan başka bir garsona denk geldim sohbet ederken "biliyor musun sercio öldü" dedi. Şok oldum. Neden diye sorduğumda kansermiş, geç farketti dedi.
Arkadaşlarım hala kinickerboardbande ye iyi davranın, onunla kötü olmak istemezsiniz diye dalgasını geçiyorlar.
Neyse benim içim hala soğumadı..

İnsanların belirli olan ömürlerini kısaltma gibi bir gücümüz yok. Geniş düşünün lütfen. Sistem bu kadar basit olabilir mi?

Ama eşiniz de ağzından çıkana dikkat etsin. Çünkü beddua her zaman söyleyene döner.

Ah ettim tuttu hiç pişman değilim. Canımı yakanın canı yansın hiç umrum olmaz... zaten gerçekten canınız haksz yere çok yandıysa ah etmenize bile gerek yok elbette birgün acısı çıkar. Ama sizde durum farklı siz gereksz alnganlık yapıyosunuz sonuçta ölsün diye dilemediniz adam zaten o yolun yolcsymş anlattığınza göre... yani su testisi su yolunda kırılmış vicdan yapacak bi durum yok.

İnsanların belirli olan ömürlerini kısaltma gibi bir gücümüz yok. Geniş düşünün lütfen. Sistem bu kadar basit olabilir mi?

Ama eşiniz de ağzından çıkana dikkat etsin. Çünkü beddua her zaman söyleyene döner.
Kendisine dönmez. Hakettiyse edilene tutar. Haketmeyen birine edildiyse sahibine döner.

Bireysel olarak ah ettim beddua ettim tuttu değil de yapılan bir haksızlık kötülük varsa aynı derecede bir şekilde geri dönüyor yani kendinizi ve eşinizi suçlamayın.

Ahı tutan, bunun için de sonradan acaba ben dedim diye mi böyle oldu diyen var mı?
Yaklasık 3-4 sene önce eşim malesef birine beddua etti. Normalde agzımızdan öyle seyleri çıkarmamaya gayret gösteririz. Kızımız olduktan sonra hayatımız iş hastane ev üçleminde geçtiğinden çok seyler yasamıslıgımız görmüşlüğümğz var.
Tahmini 3-4 sene önce elimizde zor bela aldıgımız orta seviye arac vardı. Motoru arıza verdi o sıra da hastaneye zor para yettirdiğimizden yaptıramadık nitekim bir süre sonra motor conta yaktı.
Tavsiye üzerine motorcuya gittik aynı zamanda malzemeci. O zaman 25 gr bilezik bozarak iyi ustaya orjinal parcalarla yaptırdık. İyi para verdik ki bizi yolda bırakmasın sık sık sehir dısı hastaneye gidiyoruz.
Bir süre sonra yine arıza verdi götürdük anlattık birşey yok deyip basından gönderdi, durumumuzu anlattık gerekirse tekrar bakın. Bakıp bakıp gönderdiler. Başka ustalara gittik tam yapılmamıs falanca yeri eksik yapılmıs tekrar gider dedi. Asıl ustamız da hatasını kabul etmedi. Nitekim bizde de para kalmadıgından kısa bir süre sonra tekrar motor arıza verdi ve yarı bilezik parasını da kredi çekip yaptırdık.
Eşim o ara usta ile o kadar gerildi ki en son dükkandan cıkarken benim çocugumun hastane parasını yedin allahta senden çolugundan cocugundan cıkarsın dedi.
Ve öğrendik ki ustanın bir oğlu sorunlu imiş yıllardır ugrasıyormus borç takıp ödemeyen vs . Kardeslerini de bulaştırmıs, dukkanda kardeşleri kendisi kavgaya tutusunca babası da sinirleniyor daha buyuk birsey olmasın diye yatıstırma amaçlı sikah cıkarıyor o arbede de oğlunu vuruyor. Ve vefat etmiş. Duydugumuzdan beri kendimde değilim eşime cok kzıyorum neden öyle dedin diye. Bir kez agzımda üzüntü ile cıktı diyor ama bunun çözümünü bu uzuntuyu nasıl atacagız bilmiyorum
Bu üzüntüyü maalesef atlatamayacaksınız vicdanın rahat bırakacağını düşünmüyorum eşini bir insana beddua ederken bile dikkat etmek lazım çoluk çocuk diye beddua edilmez

Ah eden hakliysa ahı tutar derler haksizsa da döner dolaşır bulur derler fakat bedduayla birinin ölümü değiştirilmez araştırın

X