Aile apartmanı, kayınvalide, bozulan psikolojim işin içinden çıkamıyorum

Belki saçma ama şöyle birşey oldu ben haşimato hastası oldugumu öğrendim bu arada nodüllerim de var ve doktorum takibi çok sıkı önerdi kötü huylu ya da ameliyat gerektirir mi diye.
Eşim bana abartma bunda ne var herkeste tiroit var bir sende mi diye bir cümle kurdu çok üzülmüştüm. Sonra benden bir sene sonra annesine de tiroit hastalıga var dediler ve eşimin eli ayağı titredi o kadar üzüldü ki. Sonra dedim ki içimden neden evlendi benimle ben evlenmek bile istemezken. ( bunları kafama takmamaö gerek ama geceleri düşünmekten uyuyamıyorum artık)
Evet bu kötü bir hastalik. Sinir sistemini alt üst ediyor. belki esin annenin kalmasina musade ettigi icin seninde annesine ilgi gostermeni bekliyordur. Birde öyle dene o söylemeden yap bakalım ne olcak. Kac yillik evlisin bu arada? Birde siz annesine olan ilgisini size göstermedigini dusunup kayinvalidenize sinir oluyor olabilirmisiniz?

Oydan yorumlarına katılıyorum aynen 😂 şu aile evinde oturup konuşan eden tiplerden gına geldi. Kaynanasının evinde oturur kaynanaya sallar çekemez. İtici insanlar 😂
Kayınvalide cidden kötü olabilir geçmişte gerçekten konu sahibini üzmüş olabilir ama bunları bile bile kira vermemek için kvnin olduğu apartmana gelip şimdi benden uzak olsun deyince samimi olmuyor

Çok zor bir durum yaşayan bilir bende yaşadım 3 senenin sonunda tasinabildim. Benim içinde imkansızdı ama çok dua ettim çok şükür yeniden doğmuş gibi oldum.
KV benimde berbat bir insandı çok ağlattı beni psikolojim çok bozuktu onda bile oğluna dönüp bu deli diyordu benim için.
Eşim desen annesinin yanında ağzını acamazdi.ne kötülükler yaptılar bana eşim gördüğü halde pembe gozluklerini takip öyle yorumladı ve ben hep haksizdim.
Bide benim üstte eltim vardı oda kiskancin tekiydi üstümde iki günde bir bütün evin halılarını silkelerdi. Hatırladıkça moralim bozuldu smdi kabus gibi günlerdi.geceleri ağlardım ben bu evden kurtulamicam diye.🥹
Çocuğum oldu hiç bı sevincimi yasatmadilar. Allah'a havale ettim.
Ben nasi taşındım dersen. Her gün soyleniyordum eşime evde huzur kalmamıştı zaten,bizim bı aile hayatımız yoktu hep birlikteydik onlarla yeni evliligimij tadını çıkaramadım. Hep soylendim ben evlendgmi anlamadım gidelim burdan diyordum sen annemgili sevmiyorsun,beni onlardan soğutmak istiyorsun sen nankorsun annemle aramı bozmaya çalıyorsun diyordu.
Baya böyle olaylar yaşandı ben hepsinde anlatıyordum bak bize bunu yaptılar böyle dediler diye artık gözündeki perde kalksın diye anlatıyordum hep umursamiyordu tabiki. Ama 3 sene oldu ve artık sabrimda kalmamıştı. Kaç kere cinnet geçirdim KV ile kavgalar ettik ve hep susan,kalp kırmayan ben delirdim kadını kaç kere evden kovdum yuzsuzce hep geldi basedemiyordum.
Sonra kış mevsiminde başladım bu yaz bu evden gidicez dedim ya he he diyordu inanmıyordu anca ev alırsak gideriz ben kiraya çıkmam diyordu bende burda durmam gidicez diyordum hergun söyledim bunu bu fikri iyce asiladim.yaz mevsimi geldi ev bakıyordum.esyalari topladım bildgin taşınıyor gibi koliledim 😅ben gidicem dedikçe inanmıyordu vazgeçirmeye çalışıyordu. Bu arada KV eltim memleketlerine gitti hatta görümcem var biraz yakın olan oda gitti.hic biri yoktu yaşadığım yerde.iste dedim fırsat bu fırsat.
Evi topladım halıları yıkamaya verdim ev bakıyordum tabi kocam istemiyordu gitmicez diye.
İş kavgaya döndü ve ben evi terk ettim hiç bişe almadan çocuğu kucaklayıp anneme gittim.
Her durumda annesine babasına koşan kocam yalnız kaldı. Bı tercih yapmaliydi.
Peşimden geldi.bende ev bulmadan gelmicem dedim.sen bilirsin dedi is boşanma konuşmaya geldi. Annemde eşime dönüp asıl sen bilirsin bu kız orda mutsuz bu böyle yürümez dedi ve gitti eşim.bi saat sonra geldi tamam dedi annesini babasını aradı yanımda söyledi.tabi kıyametler koptu asla gidemezsin hakkım helal dedim filan sonra eşimde siz beni karımdan bosatmakmi istiyorsunuz dedi ve orda bitti konu.
Çok şükür esim beni seçti yanımda oldu bı evlilikte bitmemiş oldu.
Şu an taşındığı için kendisi çok memnun iyki gelmişim diyor.cunku orda at gözlüğü vardı ne olsa olumlamaya calisiyordu smdi uzaktan olayları görüyor daha olgun davranabiliyor.
Kimseyi vazgeçilmez sanma sen boşver kaynananyi ne yapabilir?? Senin önceliğin eşin olcak eşini mutlu et.kocan senin tarafında olmalı ki bu evlilik yürüsün. Onuda nasi yaparsin sen düşün.
Ben etraftaki mutlu çiftleri gosterirdim bak ne guzel geziyorlar biz seninle başbaşa kalamadik ben seninle evli oldgumu anlamiyorum filan derdim hep.erkekler biraz çocuk gibidir kandirmalisin

Belki saçma ama şöyle birşey oldu ben haşimato hastası oldugumu öğrendim bu arada nodüllerim de var ve doktorum takibi çok sıkı önerdi kötü huylu ya da ameliyat gerektirir mi diye.
Eşim bana abartma bunda ne var herkeste tiroit var bir sende mi diye bir cümle kurdu çok üzülmüştüm. Sonra benden bir sene sonra annesine de tiroit hastalıga var dediler ve eşimin eli ayağı titredi o kadar üzüldü ki. Sonra dedim ki içimden neden evlendi benimle ben evlenmek bile istemezken. ( bunları kafama takmamaö gerek ama geceleri düşünmekten uyuyamıyorum artık)

Haşimato ve tiroid, psikolojiyi bozan rahatsizliklar, cok sinirli ve gergin olabilir ve hatta ofke nöbetleri gecirip, saldirganlasiyor olabilirsiniz.

Bence tedavinize bir an once terapi ekleyin.

Esinizin sizde tiroidi onemsemedigini ve annesinde yikildigini soylemeniz falan, olamaz mi olabilir ama soyle dusunun. Esiniz sizden once tiroidi basit bir rahatsizlik saniyormus, sizden sonra anladiki basit degil ve sonra annesi de tiroid olunca haliyle tepkisini basit bir hastalik olmadığını bilerek verdi bu sefer.

Pozitif olup, bardağın dolu tarafina bakin. Esiniz diye kizdiginiz kisi annenizin evsiz kalmasini istememis, ona el uzatmis.

Sahsen ben kaynanami eve almazdim, bence yuce gonullu bi tavir.

Kaynanam diye kizdiginiz kisi de size ev vermis, ha keske dip dibe olmasaydiniz da bu gerginlikler olmasaydı ama kadin size elini uzatmis. Bence bir an once tedavinize baslayin o zaman abarttiginizi anlayacaksiniz.

Gecmis olsun 🧿

Merhaba suan psikolojik olarak zor bir dönemden geçtiğiniz için olayları tek taraflı ve ağır bir şekilde yaşıyorsunuz.
Bir çocuk 2 yetişkin tarafından kolaylıkla bakılabilir kaldı ki evde 4 kişisiniz bu bile sizin için abartı bi yük haline gelmiş ve kreş arıyorsunuz. Siz tahminimce seçtiğiniz hayattan ve bu hayatın sonuçlarından memnun değilsiniz düşman olarak da kaynanayı gözünüze kestirmişsiniz ama ben bu durumun daha çok sizin tercihlerinizin sonuçlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Size tavsiyem kendinize zaman ayırın, günde bir saat kulaklığı takıp yürüyüşe çıkın hayaller kurun. Konfor alanınızdan çıkıp iş arayın, anneniz çocuğa bakabilir diye düşünüyorum bunu kendinize bahane etmeyin. Sabah erken kalkar bir kap yemek yaparsınız veya eve geldiğinizde annenizin abartı bir yaşı yok fazla bir hastalığı yoksa çocuğa bakabilir yani sizde çalışabilirsiniz. Çalışmanız sosyal olarak size iyi gelecektir. Keyfinizi yerine getiren insanlarla beraber olun. Eşinizi mutlu etmek ve yaşlı birine yardım etmek içinde yemekleri fazla yapın elinize yapışmaz. Eşiniz zaten kendi getir götür yapıyor sizden bişi beklemiyor. Empati yapın

Bu arada eltim de bizimle aynı apartmanda ve annem de babamın vefatından sonra bizimle yaşamaya başladı. Evladıma birlikte bakıyoruz çünkü eşimin bu konuda bir faydası yok ( bu arada annemin bizimle kalmasını ben istemedim eşim çok ısrar etti 3. Kez söylediğinde annem de kabul etti ben hala daha diyorum keşke annemin ayrı evi olsaydı emeklisi var ama onunla geçinmesi mümkün değil. Kvdem oğlum doğduğundan beri bir kere kucağına almamıstır ne maddi ne manevi bir desteği yok. Şimdi sürekli geçmişi düşünüyorum da eşim diyorum acaba gidebileceğim bütün kapıları kapatmak için mi annemi özellikle istedi bizle kalsın diye
Allah sabır versin elti de aynı apartmanda

Kayınvalide cidden kötü olabilir geçmişte gerçekten konu sahibini üzmüş olabilir ama bunları bile bile kira vermemek için kvnin olduğu apartmana gelip şimdi benden uzak olsun deyince samimi olmuyor
Kvdem ile ben uzaktayken asla sorunumuz yoktu ayrıca bu eve çıkmak istemedim eşim bana ya bebek 3_4 aylıkken annene bırakır çalışırsın ya da kendi evimize geçelim dedi. Hatta biraz tehdit eder gibi konustugu için bunu önceki konularım da da yazmıstım. Ben ne zaman bu eve taşındım kvdem o söyledigim şeyleri demeye başladı bana. Sürekli orası benim evimdi ben evimi özlüyorum demeyr başladı. Ayrıca benimde bir evladım var ömür yettigi sürece evlattan almak değil maddi manevi vermek isterim. Ayrıca bu kadının bir evladı daha var. Benim problemim bir tabak yemek çıkarmak değil. Bana bu kadar şeyi yaparken kötülük olarak da ben de Kadına karşı çok kinciyim nefret ettim elim ona karşı hiçbişey gitmez oldu. Problem orda zaten diyorum ki iyilik görmek istiyorsan iyilik yap diğer türlüsü enayiliği giriyor kusura bakmayın.

Haşimato ve tiroid, psikolojiyi bozan rahatsizliklar, cok sinirli ve gergin olabilir ve hatta ofke nöbetleri gecirip, saldirganlasiyor olabilirsiniz.

Bence tedavinize bir an once terapi ekleyin.

Esinizin sizde tiroidi onemsemedigini ve annesinde yikildigini soylemeniz falan, olamaz mi olabilir ama soyle dusunun. Esiniz sizden once tiroidi basit bir rahatsizlik saniyormus, sizden sonra anladiki basit degil ve sonra annesi de tiroid olunca haliyle tepkisini basit bir hastalik olmadığını bilerek verdi bu sefer.

Pozitif olup, bardağın dolu tarafina bakin. Esiniz diye kizdiginiz kisi annenizin evsiz kalmasini istememis, ona el uzatmis.

Sahsen ben kaynanami eve almazdim, bence yuce gonullu bi tavir.

Kaynanam diye kizdiginiz kisi de size ev vermis, ha keske dip dibe olmasaydiniz da bu gerginlikler olmasaydı ama kadin size elini uzatmis. Bence bir an once tedavinize baslayin o zaman abarttiginizi anlayacaksiniz.

Gecmis olsun 🧿
Zaten psikologuma dedim ki ben bu kadar vicdansız bir insan değildim bazen kendi annemden bile nefret eder oldum. Yani ben eski beni istiyorum. Kendimi tanıyamaz hale geldim. Bu kadar içsel olarak çökeceğim aklıma gelmezdi. Eskiden de kinciydim ama affederdim neden kvdemi affedemiyorum bilmiyorum. Gerçekten yanımda nefes almasına tahammülüm yok bak eltim ya da kypederim için bile böyle değil. Onları sevmesemde asla böyle hissetmiyorum.

Merhaba suan psikolojik olarak zor bir dönemden geçtiğiniz için olayları tek taraflı ve ağır bir şekilde yaşıyorsunuz.
Bir çocuk 2 yetişkin tarafından kolaylıkla bakılabilir kaldı ki evde 4 kişisiniz bu bile sizin için abartı bi yük haline gelmiş ve kreş arıyorsunuz. Siz tahminimce seçtiğiniz hayattan ve bu hayatın sonuçlarından memnun değilsiniz düşman olarak da kaynanayı gözünüze kestirmişsiniz ama ben bu durumun daha çok sizin tercihlerinizin sonuçlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Size tavsiyem kendinize zaman ayırın, günde bir saat kulaklığı takıp yürüyüşe çıkın hayaller kurun. Konfor alanınızdan çıkıp iş arayın, anneniz çocuğa bakabilir diye düşünüyorum bunu kendinize bahane etmeyin. Sabah erken kalkar bir kap yemek yaparsınız veya eve geldiğinizde annenizin abartı bir yaşı yok fazla bir hastalığı yoksa çocuğa bakabilir yani sizde çalışabilirsiniz. Çalışmanız sosyal olarak size iyi gelecektir. Keyfinizi yerine getiren insanlarla beraber olun. Eşinizi mutlu etmek ve yaşlı birine yardım etmek içinde yemekleri fazla yapın elinize yapışmaz. Eşiniz zaten kendi getir götür yapıyor sizden bişi beklemiyor. Empati yapın
Şunu düşünüyorum hep çocuğun öz bakımında eşimin hiçbir katkısı yok bununla ilgilide çok kavga ettim onunla. Annem deseniz onlada kalmak istemedim o da sorumluluk evin sorumluluğu eş sorumluluğu zaten anne olmak beni çok kaygılı bir insan yaptı. Birde diyorum annesinim sorumluluğunu bana atmak istiyor. Hep bardağın boş tarafını görüyorum. Zaten biliyorum ki işe girip sosyalleşmeye başlasam bunlar olmaz. 7/24 bu evde olup evin içinde tıkılmak sürekli boş boş düşünmeme sebep oluyor.

Evet bu kötü bir hastalik. Sinir sistemini alt üst ediyor. belki esin annenin kalmasina musade ettigi icin seninde annesine ilgi gostermeni bekliyordur. Birde öyle dene o söylemeden yap bakalım ne olcak. Kac yillik evlisin bu arada? Birde siz annesine olan ilgisini size göstermedigini dusunup kayinvalidenize sinir oluyor olabilirmisiniz?
Büyük ihtimalle dediğiniz doğru. Dün mesela çok güzel başladık güne. Eşim annesine çıktı geldi surat beş karış. Bütün gün öyleydi dedim bir problem mi var yok diyor hep. E annesi birşey söylüyor diyorum o zaman benle ilgiliki 20 dakikada ne değişebilir de sürekli eve yansıtıyor bunu. Sabha iyiyken o eve çıkıp gelince bu halde olursa bende dolduruluşa geldiğini düşünüyorsun haliyle. Ve onun yüzünden günüm mahvoldu diye düşünüyorum

Beni aile apartmanında yaşamak zorunda bırakan ve anlamayan eşime nefret dolu olurdum, kayınvalideme değil.
Zaten yakında olsa uzakta olsa kayınvalideyle geçim zor.

Beni aile apartmanında yaşamak zorunda bırakan ve anlamayan eşime nefret dolu olurdum, kayınvalideme değil.
Zaten yakında olsa uzakta olsa kayınvalideyle geçim zor.
Hatta size şunu söyleyeyim sevgiliyken biz ve evlenirken aile apartmanı mevzusu açıldı ve eşim kendi bile bende asla yaşamak istemiyorum dedi ben reddettim zaten kesin bir dille. Ne zaman hamile kaldım mecbur olacağımı bile bile o zaman dediki taşınmak zorundayız. Diyorum aslında istemiyorum diye bana yalan söylemiş en baştan beri niyeti aile apartmanına taşınmakmış. Buraya geldiğimiz ilk gün ilk defa rahat bir uyku uyudum kendi evimde dedi. Ben lohusalık depresyonuna girip kendime zarar vermeyi bile düşündüm o dönem ama aptal gibi kimseye bişey söylemedim. Hala daha toparlanamadım zaten. Daha yeni tedavi olmaya başladım çok geç kaldım. Eşimden o dönem nefret ediyodum hala daha o nefret ne kadar sevgiye dönüştü derseniz de bilmiyorum aslında.

Sanırım durum şöyle; siz aile apartmanın da oturup kira vermiyorsunuz,
anneniz sizinle olduğu için kira, fatura gibi masrafları yok bunun karşılığında size maddi destekte bulunuyor. Eşiniz de dairesinde oturdu annesine yemek indiriyor.

Ayrıca çok zor olduğunu söylediğiniz çocuğunuza tek başınıza bakmıyorsunuz.

Anneniz yaşlı olduğu için annenizi hoş görüyorsunuz hasta kayınvalidenizin hasta olmadığını düşünüyorsunuz

Evet zor bir durum ama idare edebilirsiniz.

Aile apartmanı zaten başlı başına zor bir hayat.

Sanırım durum şöyle; siz aile apartmanın da oturup kira vermiyorsunuz,
anneniz sizinle olduğu için kira, fatura gibi masrafları yok bunun karşılığında size maddi destekte bulunuyor. Eşiniz de dairesinde oturdu annesine yemek indiriyor.

Ayrıca çok zor olduğunu söylediğiniz çocuğunuza tek başınıza bakmıyorsunuz.

Anneniz yaşlı olduğu için annenizi hoş görüyorsunuz hasta kayınvalidenizin hasta olmadığını düşünüyorsunuz

Evet zor bir durum ama idare edebilirsiniz.

Aile apartmanı zaten başlı başına zor bir hayat.
Bir kap yemek yapmak tabiki zor değil ama içimdeki ona karşı olan nefret ve kin bunu yapmamı engelliyor gibi. Kendimce bahaneler üretiyorum sürekli işte

Bir kap yemek yapmak tabiki zor değil ama içimdeki ona karşı olan nefret ve kin bunu yapmamı engelliyor gibi. Kendimce bahaneler üretiyorum sürekli işte

Haklı olabilirsiniz ama ya işe girip çalışıp o evden çıkacaksınız yada görmezden geleceksiniz. Eşiniz sizin öfkesinizi anlayıp haklı buluyor mu?

X