Aileler arası kültür farklılıkları

Birşey gördüğü falan da yok katip, yaşadığı hayatı, evliliğini biliyoruz burada. Biraz değişik çeşit peynir yiyip, altın biriktirince bir halt olunmuyor. Sonradan görse gerçekten kimlere neler der, kim bilir. 😬
Ne anlar otantik köy yaşam tarzından o ya, gitsin altınları ile tiktok çeksin.

Hüöfff biliyorum az biraz, ceyceye de şey demişti sanki, az ye de çocuğuna biriktir, bu çocuklar evlendiğinde borç ödemek zorunda değil falan. Sonradan görmek böyle bişey biliyon mu? Ama şimdi gelir "Ben en azından sonradan gördüm siz görmediniz ." der . Yapar ahahshsh
Sonradan neyi görmüş olabilir acaba tatlısı :/ hiçbirşey gördüğünü sanmıyorum, sonradan görmelerin bile bir elitliği olur, bu sonradan görme taklidi yapan görmemişlerden. Lütfen arkadaşlar limoncu arkadaşımıza hitabet, Dil anlatım, diksiyon gibi kurslar aldırabilmek için pamuk eller cebe. :/

Sonradan neyi görmüş olabilir acaba tatlısı :/ hiçbirşey gördüğünü sanmıyorum, sonradan görmelerin bile bir elitliği olur, bu sonradan görme taklidi yapan görmemişlerden. Lütfen arkadaşlar limoncu arkadaşımıza hitabet, Dil anlatım, diksiyon gibi kurslar aldırabilmek için pamuk eller cebe. :/
Sonradan görme taklidi yapmak... Allah'ım nasip etme .

Ablaaaa cidden köyde yasıyorum 21 senedir,tarlalarimiz var yaz kış çalısiyoruz,şalvarda giyiyorum yeri geliyor dügune giderken ışıl ışil oluyorum😂
Ama yeminle çatal bıçak kullanmayi biliyorum köylüyüm mutluyum huzurluyum :KK70: :KK70:
O ışıltılı halin buraya kadar geldi :cool::cool::cool::cool: gözlerim kör olmasın dedim :cool::cool::cool::cool::cool:

Sonradan görme taklidi yapmak... Allah'ım nasip etme .
Arkadaşın konularını biraz inceledim, hemen kızmayın bilimsel araştırma gibi düşünün.
Kaçarak evlenmiş, hayattaki tek başarısı günlere katılıp altın biriktirmek, haftada 4 gün dışarıdan yemek yemek ve bunu hayatını yaşamak, kendine değer vermek sanmak. Kendi yaşantısına hiç bakmadan, aynaya bir saniye bile bakmayıp yahu ben kimim ki milleti ezikleme haddini kendimde buluyorum dememek. Kaçarak evlenen biri, Türkçeyi düzgün kullanmayan biri, köyde yaşayana/yer sofrasında yemek yiyene köylüüü insan ol yaneeee diyor, vurun beni dağlara taşlara, vurun beni zincirlere. Masada yemek yemek elitlik ama kaçarak evlenmek köylülük değil, hııı ok bacımsu. Köylüler bile kaçarak evlenmiyor artık. Düğünlerle evlenip balkonlarında yer sofrası kuruyorlar.

Arkadaşın konularını biraz inceledim, hemen kızmayın bilimsel araştırma gibi düşünün.
Kaçarak evlenmiş, hayattaki tek başarısı günlere katılıp altın biriktirmek, haftada 4 gün dışarıdan yemek yemek ve bunu hayatını yaşamak, kendine değer vermek sanmak. Kendi yaşantısına hiç bakmadan, aynaya bir saniye bile bakmayıp yahu ben kimim ki milleti ezikleme haddini kendimde buluyorum dememek. Kaçarak evlenen biri, Türkçeyi düzgün kullanmayan biri, köyde yaşayana/yer sofrasında yemek yiyene köylüüü insan ol yaneeee diyor, vurun beni dağlara taşlara, vurun beni zincirlere. Masada yemek yemek elitlik ama kaçarak evlenmek köylülük değil, hııı ok bacım.
Kaçarak evlendiğini bilmiyordum ayy kaçmak mı kaldı artık ya höööeeeh

Kaçarak evlendiğini bilmiyordum ayy kaçmak mı kaldı artık ya höööeeeh
Kaçarak evlenmenin modern kültürdeki adını henüz icat edemediği için bu bilgiyi insanlara vermiyor Limoncu ablamız. Sen sonradan görmesin, kaçarak evlenmek diyebilirsin ama o diyemez. :/

Kaçarak evlenmenin modern kültürdeki adını henüz icat edemediği için bu bilgiyi insanlara vermiyor Limoncu ablamız. Sen sonradan görmesin, kaçarak evlenmek diyebilirsin ama o diyemez. :/
Bu kadar şehirli biri kaçarak evlenemez yahu, olsa olsa Prag’daki Türk konsolosluğunda ailelerden gizli nikah kıydırmışlardır.

O kaçarak evlilik değil büyük bir aşk yaşanmış kalpler bir yerde buluşmus :KK36:

Kaçacak sanki köyün saf kızı Hatçe bohcasını hazırlayıp ağanın oğlu Apti ye kacicak :KK55:

Kaçarak değildir o, saçarak evlenmişlerdir de yazısı sürçmüştür. Halka altın paralar saçılırmış ya hanedandan birileri evlenirken. Odur o ya.

Bu da bizlere gelsin madem , sizin en köylü özelliğiniz nedir?
Benim bir arkadadim ne zaman karpuz yesek çöpünü görüp "keşke inegimiz olsa" der :)))

Ben 3.yüm. Arkadaşın da overdose köylüymüş yalnız ahsjahjsa

Ablaaaa cidden köyde yasıyorum 21 senedir,tarlalarimiz var yaz kış çalısiyoruz,şalvarda giyiyorum yeri geliyor dügune giderken ışıl ışil oluyorum😂
Ama yeminle çatal bıçak kullanmayi biliyorum köylüyüm mutluyum huzurluyum :KK70: :KK70:
Üf bi de yazın o domatesleri dalından koparıp tuzlayıp yerim mis mis, canım köylü arkadaşım, gel sarılalım :KK74:

Şalvar candır ya. O rahatlığa alışınca dar pantolona Ebu Cehil gözüyle bakıyorum vallaha. :KK70:

X