Aileler arası kültür farklılıkları

Arkadaşın konularını biraz inceledim, hemen kızmayın bilimsel araştırma gibi düşünün.
Kaçarak evlenmiş, hayattaki tek başarısı günlere katılıp altın biriktirmek, haftada 4 gün dışarıdan yemek yemek ve bunu hayatını yaşamak, kendine değer vermek sanmak. Kendi yaşantısına hiç bakmadan, aynaya bir saniye bile bakmayıp yahu ben kimim ki milleti ezikleme haddini kendimde buluyorum dememek. Kaçarak evlenen biri, Türkçeyi düzgün kullanmayan biri, köyde yaşayana/yer sofrasında yemek yiyene köylüüü insan ol yaneeee diyor, vurun beni dağlara taşlara, vurun beni zincirlere. Masada yemek yemek elitlik ama kaçarak evlenmek köylülük değil, hııı ok bacımsu. Köylüler bile kaçarak evlenmiyor artık. Düğünlerle evlenip balkonlarında yer sofrası kuruyorlar.
Bizim köyde kaçan kız sayısı bir elin parmaklarını geçmez mesela... Bana köylü dedi, köylüyüm de yalan yok, ama böyle aşağılaması çok saçma yani.

Siz ailece egonuzdan konuşuyorsunuz. Bu çok itici görünüyor.

Demek ki anneniz ve siz, ilerleyen yıllarda bol bol sinir krizi geçireceksiniz.

Bu da bizlere gelsin madem , sizin en köylü özelliğiniz nedir?
Benim bir arkadadim ne zaman karpuz yesek çöpünü görüp "keşke inegimiz olsa" der :)))

Benim köyüm yok maalesef ama bu aşırı mantıklı yaa :super:Ben de keşke eşeklere ulaştırabilsek diye düşünürüm. Hayvanların yemeği boşa gidiyor:KK61:

Benim köyüm yok maalesef ama bu aşırı mantıklı yaa :super:Ben de keşke eşeklere ulaştırabilsek diye düşünürüm. Hayvanların yemeği boşa gidiyor:KK61:
Koyluyum her hafta sonu köye giderim.yan komşumuz mimar evini kendi çizip yaptı.adam yutr dışında eşiyle unlu mimar.
Köye geldiğinde ayağında çizme köylüden farksız gezer.trilyonlul evi var.ben bir gün ego görmedim bağda bahçede gezer ve ugrasir

Köyden buraya geldiğim şalvarı geri göndermedim annem falan geldiği zaman hemen diyor şalvarı verde giyeyim bende arada giydim evde ohh mis vallahi efil efil kız limoncu bir denesen vazgeçemezsin ha 😁😁

Uzun zaman geçmiş ama.. Yapabileceğim yorum sevgilinizle oturup, içtenlikle durumu anlatmak. “Sen” değil de “ben” dili ile. Erteledikçe bu konu sizin içinizde büyüyecek, ve siz “a” deseniz alınsalar da o söylediği zaman en fazla “gelin şişiriyor” der ama yine de onu mutsuz etmemek için karışmazlar.
Bohça olayı sanırım adet. Hatta kurban bayramında kurban yollayanları duymuştum. Gönderilen örgüler muhtemelen yıllar önce hazırlandı ve gönderiliyor. Yine sevgiliniz ile konuşun, o sizin rahatsızlığınızı göre göre sessiz kalırsa, sorun orada başlar :/
Annenizin sizi etkilemesine izin vermeyin. Sizin hayatınız. Anne bu bir süreç, tanımaya çalışalım diyin. Karşı taraf için de siz farklısınız, onları da anlamaya çalışın.
Bir de düğün, çocuk vs işler iyice karışmadan kendinizi iyi ifade edip, sınırlarınızı çizmeye çalışın. Sonra “e o zaman bir şey demiyordun” gibi cümleler karşılaşmamak ve kendinizi yıpratmamak adına.
Sevip, seviliyorsunuz, tadını çıkarmayı da unutmayın 🤍

Çok görgüsüz bir davranış içerisindesiniz, bu konuyu görünce çok sinir oldum size. Bu bizim kültürümüz de var. Yelek patik götürme,bence karşı taraf sizle evlenecekse iyi düşünmeli.

Nerde yasiyorsun kuzum sen😐😂 valla yazini okuyunca bi guldum yani.. sen saniyor musun, her ceyizine patik gelen o patikleri giymek icin kabul ediyor😐😂 ne var dusunmus getirmis..al koy cope at istemiyorsan, birine ver.. gerci simdi senin cevrende patik hirka giyen yoktur verecek kimsede yoktur tabii😐 kendinizi cok elit gostermeye calisiyorsunuz bence ailecek ama degilsiniz🙄 bana gore bu kadar asabi olmak gereksiz, sagliga zararli😐

Normalde ortalama Turk adetlerinin yarisini bende gereksiz bulurum filan ama bu kadar tepki gostermek nedir?🙄 heves ediyorlardir belki, olanaz mi? Insanlarin heveslerini kursaklarinda niye birakiyorsunuz? ayrica bu kadar sacma seyde insanlarin kalbini kiriyorsan ogullarinida onlara birak kendi orf adetlerine gore birini bulurlar belki.

Tek sorun patikle yelek gelmesi mi? Ben de bu tarz ürünler kullanmayan, ailesinde görmeyen biriyim ama bana hediye edildiğinde çok mutlu olmuştum. Yıllardır çocuğunun eşine değer göstergesi olarak yapılan şeyler bunlar çünkü, değeri göstermenin geleneksel bir biçimi. Kullanmadığım halde bazı zamanlar giyip fotoğraf da çektim, mutlu olmalarını ve verdikleri değerin farkında olduğumu göstermek istedim çünkü. Kültür farklılığından ziyade biraz görgü ve nezaket farkı var gibi geldi bana. Ama avantajlı taraf siz değilsiniz bu farklılıkta maalesef.

offff ne güzell ailen var baban onları daha ne kadar idare ediceksin demek ne kadar arkanda oldugunun göstergesi bizimkilerde idaret et bayramda önce onlara git bilmemne aptal saptal cümleler kuruyor hosss inadın gitmiyorum es tarafına

aile cok önemli yarın cocugun olucak bi senin modern ailene bak bide kocanın gercekten denklik cok iyi yada yapabiliyorsan ben gibi koca tarafına buyukkkkkkkkkkkkk bir duvar örücen görsümicen
Bi bakayim msjlarina dedim😐 herkes bahsetmis…bacim kocandan bosanip almanyaya kapak atma derdindeymissin.. sen sehirlisin noluyor😐🙄

Cidden nerden geldigini unutanlar trajikomik geliyor, komplekslisiniz baya baya…koyde olunca ne oluyor? Daha dogal yasiyolar ve yaptiklari is ciftcilik.. uzayli degiller yani.. ayrica bir kriz ciksa sehirli etkilenir fazlasiyla ama koylu koyunde ac kalmaz emin ol.. sutu yogurdu yumurtasi tereyagi vardir her zaman..

Ne desek fayda etmez sen gibilere gerci.. omur boyu kompleksli yasayacaksiniz cunku.. insan sonradan gorme olabilir, sorun yok.. yeterki gorgusuz olmasin😐

Ya annem bana demişti ki kızım anne demesi zor o yüzden baştan dedin dedin sonra çıkmıyor tek seferde söyleyiver kurtul :KK70:
Benim de müstakbel kv “kızımı bir göreyim dedim, kızım nerede, kızım nasıl” vs diyor hep. Benim daha hiç ona seslenme durumum olmadı, sizli konuşuyorum 😅. Annem ileri seviye Alzheimer hastası. Rüyamda erkek arkadaşımın annesine anne derken kendi annemle göz göze geldim, gülümseyip başını salladı 🥺. Ben X anne derim diyordum. Babasına X baba diyemeyeceğim çünkü babamla adaş 😂 tuhaf geliyor böyle. Dümdüz anne baba deyip geçeyim en iyisi ben de 😂.

Konu sahibi 1 nisan dan beri gelmemiş ortada yok

Konusu halen aktif ve neler oldu oluyor

1 nisan şakası gibi 🤣

X