Ailem hoşlandığım kişinin ailesini onaylamıyor

evet ben de bu duruma şok oldum. O zamanlar çok zorluk çektik o adam bizi kurtardı maddi anlamda dedi. Sonra da annesi o adamla evlenmiş.
Ayyyy ne tarafa kusalım???
Bu adamın mantık ve algı sorunu var Demekki bu çarpık ilişkiler ona göre çok normal.Bu tür bir hayat bana uyar severim derseniz buyrun evlenin, yanacak olan sizsiniz Ama unutmayın aşk mantikla el ele yürürsevyol güzel olur.Sadecevaskla çıkılan yolların sonu lağım çukurunda debelenmekle son bulur

Merhaba. Siteye yeni üye oldum ve sizlere danışmak istediğim bir konu var.
Daha önce üniversitede tanışıp reddettiğim biri vardı fakat üniden mezun olduktan sonra sürekli aklıma gelmeye başladı 1-2 aydır hep onu araştırıyorum ve düşünüyorum aklımdan çıkaramadım bir türlü. İkimizin de mesleği aynı. En son artık kendisine instagramdan istek attım, o da bir gün sonra bana yazdı. İletişimimiz çok çok güzeldi, birkaç gündür konuşmamıza rağmen birbirimize karşı çok ilgili ve yüksek davrandık. Ta ki ailesinden bahsedene kadar.

Kendisi beni annesine anlatmış ben de onu anlattım fakat öğrendim ki annesi falcıymış ve aynı meslekten biriyle ikinci evliliğini yapmış. Eski eşiyle ayrılmadan önce de yeni eşi eski eşi kadın çocuklar aynı evde yaşamışlar bir süre vs. Aynı zamanda annesi çok otoritermiş. Birisi bir şey dedği zaman hemen lafını veren biriymiş. Ailecek de sürekli iç içe yaşıyorlarmış akrabalar falan her gün onlardaymış. Bazen de kavga ediyorlarmış yan apartmandakiler falan biliyormuş.
Bu karmaşık aile yapısı kafamı çok bulandırdı annem de asla onaylamadı böyle bir aileyi. Flörtüm çok iyi biri aslında (tam tanımasam da) ilgi alanlarımız falan çok uyuyor, çocukları falan çok seven biri ilgili biri. Düşünceli birisi. Ama ailesi yüzünden kendisiyle konuşmayı kesmek zorunda kaldım. Şimdi de çok mutsuz hissediyorum, hala takipleşiyoruz onun sesini duymak istiyorum.
Sizce doğru bir karar mı verdim kızlar?
Annesinin sütünu emmiş sonuçta. Ne kadar farklı olmak için uğraşsa da damar çeker. Annen haklı fazla bağlanmadan bırakın.

Daha önce üniversitede tanışıp reddettiğim biri vardı fakat üniden mezun olduktan sonra sürekli aklıma gelmeye başladı 1-2 aydır hep onu araştırıyorum ve düşünüyorum aklımdan çıkaramadım bir türlü. İkimizin de mesleği aynı. En son artık kendisine instagramdan istek attım, o da bir gün sonra bana yazdı. İletişimimiz çok çok güzeldi, birkaç gündür konuşmamıza rağmen birbirimize karşı çok ilgili ve yüksek davrandık. Ta ki ailesinden bahsedene kadar.

Kendisi beni annesine anlatmış ben de onu anlattım fakat öğrendim ki annesi falcıymış ve aynı meslekten biriyle ikinci evliliğini yapmış. Eski eşiyle ayrılmadan önce de yeni eşi eski eşi kadın çocuklar aynı evde yaşamışlar bir süre vs. Aynı zamanda annesi çok otoritermiş. Birisi bir şey dedği zaman hemen lafını veren biriymiş. Ailecek de sürekli iç içe yaşıyorlarmış akrabalar falan her gün onlardaymış. Bazen de kavga ediyorlarmış yan apartmandakiler falan biliyormuş.
Bu karmaşık aile yapısı kafamı çok bulandırdı annem de asla onaylamadı böyle bir aileyi. Flörtüm çok iyi biri aslında (tam tanımasam da) ilgi alanlarımız falan çok uyuyor, çocukları falan çok seven biri ilgili biri. Düşünceli birisi. Ama ailesi yüzünden kendisiyle konuşmayı kesmek zorunda kaldım. Şimdi de çok mutsuz hissediyorum, hala takipleşiyoruz onun sesini duymak istiyorum.
annen hakli, kac

Of, kafamda dönen korku filmi senaryolarıni hiç anlatmayayım şimdi.

Yalnız öyle çarpık bir ilişkide büyüyen biri, ileride sizden de başka adamlarla aynı evde yaşamanızı isteyebilir, ne de olsa onların normali bu. Bana uyar derseniz ayrılmayın tabii ki.

Ailenizin hislerine güvenin bence

Tamam da bu saçmalıkları sevgilin neden sana anlattı hadi anlattı sen neden annene anlattın? İğrenç bir aile

Tamam da bu saçmalıkları sevgilin neden sana anlattı hadi anlattı sen neden annene anlattın? İğrenç bir aile
Henüz sevgili bile değildik. Ailelerden bahsederken babasiyla görüsmedigini vs söyledi sonra da en baştan alayim diyip bu konulari da anlatti. İyi ki bastan acikca anlatti sonradan daha cok uzulecektim sanirim

Anneme anlatmakla neden hata yaptim ki? Flört oldugumuzu biliyordu zaten ben de ailesi böyleymis bitirsem mi diye akil.almak icin anlattim.

Anneme anlatmakla neden hata yaptim ki? Flört oldugumuzu biliyordu zaten ben de ailesi böyleymis bitirsem mi diye akil.almak icin anlattim.
Eeee hangi anne bunu kabul eder? Birde onaylamıyor diye konu açmışsın. Şikayet edeceksen anlatmasaydın

Bunun iyi ya da kötü olmakla alakası yok. Aile dinamikleri kaotik ve karmaşık. Anne baba çocuklarına bakamıyor, elin adamı aileyi finanse edip bunlarla yaşıyor ve kadınla sevgili, evde komun hayatı. Annen haklı. Bu beraber asılacak birsey değil.

Bunun iyi ya da kötü olmakla alakası yok. Aile dinamikleri kaotik ve karmaşık. Anne baba çocuklarına bakamıyor, elin adamı aileyi finanse edip bunlarla yaşıyor ve kadınla sevgili, evde komun hayatı. Annen haklı. Bu beraber asılacak birsey değil.
Kendisi bana birlikte asardik ben de memnun degilim bu durumdan kendi ailemiz olunca kendi hayatimizi yasardik vs diyince kötü hissettim kendimi

Ay saçmalama ne işin var böyle insanlarla ? Ailen onaylamıyorsa bence boşver o kişiyi. Hele ki annen. Annen istemiyorsa senin iyiliğin içindir emin ol. Yoksa annen sen varma, ben mi varayım diyecek ona. Neden istemesin kadın yani ? Yok yavrum hiiç kafanı karıştırma. Çocuğa da ölüp bitmiyorsun. Böyle insanlarla yüz göz olmaktansa ailesi düzgün, kendisi düzgün, değerinin kıymetinin bilineceği birisiyle ol. Kadının saçma sapan bir zihniyeti var. Kız bir de sevmezler etmezler seni, büyü müyü yaparlar bunlar. Fal bakan büyü de yapar. Ay Allah korusun. Valla ne evin bereketi olur, ne huzuru olur, ne gelen para helal, ne orda yediğin lokma helal. Yok yani. Nerden tutsan elinde kalıyor. Annesi babası, çocuğun kendisi değil diye bakıyorsun belki olaya ama o işler öyle olmuyor. Hayatın boyunca muhattap olman gereken insanlar oluyor. Hastalığında koştuğun ettiğin insanlar oluyor. Ne gerek var bu insanlara yani gerçekten ? Hiç gerek yok

Flörtüm çok iyi biri aslında (tam tanımasam da) i
1-2 aydır takipleşiyorsun, birkaç gün konuşup hemen yükseldin. Bu süreçte çok iyi biri olduğunu nerden anladın… şu forumda şu güzellemeler beni öldürüyor. Uzaktan uzağa birkaç gün görüşünce çok iyi biri olup olmadığı anlaşılmaz. Hiçbir mantığı yok bu çocukla görüşmenin şu durumda. Yani tanımadığın yetmiyormuş gibi bir sürü de olumsuzluk sözkonusu

X