Ailem hoşlandığım kişinin ailesini onaylamıyor

Merhaba. Siteye yeni üye oldum ve sizlere danışmak istediğim bir konu var.
Daha önce üniversitede tanışıp reddettiğim biri vardı fakat üniden mezun olduktan sonra sürekli aklıma gelmeye başladı 1-2 aydır hep onu araştırıyorum ve düşünüyorum aklımdan çıkaramadım bir türlü. İkimizin de mesleği aynı. En son artık kendisine instagramdan istek attım, o da bir gün sonra bana yazdı. İletişimimiz çok çok güzeldi, birkaç gündür konuşmamıza rağmen birbirimize karşı çok ilgili ve yüksek davrandık. Ta ki ailesinden bahsedene kadar.

Kendisi beni annesine anlatmış ben de onu anlattım fakat öğrendim ki annesi falcıymış ve aynı meslekten biriyle ikinci evliliğini yapmış. Eski eşiyle ayrılmadan önce de yeni eşi eski eşi kadın çocuklar aynı evde yaşamışlar bir süre vs. Aynı zamanda annesi çok otoritermiş. Birisi bir şey dedği zaman hemen lafını veren biriymiş. Ailecek de sürekli iç içe yaşıyorlarmış akrabalar falan her gün onlardaymış. Bazen de kavga ediyorlarmış yan apartmandakiler falan biliyormuş.
Bu karmaşık aile yapısı kafamı çok bulandırdı annem de asla onaylamadı böyle bir aileyi. Flörtüm çok iyi biri aslında (tam tanımasam da) ilgi alanlarımız falan çok uyuyor, çocukları falan çok seven biri ilgili biri. Düşünceli birisi. Ama ailesi yüzünden kendisiyle konuşmayı kesmek zorunda kaldım. Şimdi de çok mutsuz hissediyorum, hala takipleşiyoruz onun sesini duymak istiyorum.
Sizce doğru bir karar mı verdim kızlar?
Ailen haklı.Ben bile anlattigin kadarıyla beğenmedim.Aile önemli.İleride basın çok ağrır.Falci olması ve yeni eski demeden eşleriyle yaşaması falan hiç normal şeyler değil.

kadının annesi ve babası eski eşinden ayrılmasını istememiş o yüzden ayrılamamış
Hııı ayrılmasını istemeyen anne baba da kadının evde harem kurmasına izin vermiş, yani bu midesiz aileden uzak durmak doğru olan. bunu onaylayan o adam bizi kurtardı zordaydık vs diyen insan kusura bakma da yarın zor duruma düşse karısını para karşılıgı ilişkiye de zorlar çünkü var o kapasite belli anasının aynı evde hem babası hem metresi ile olmasına okey diyen herşeyi yapar güvenmez yanından geçmez iletişim vs düşünmezdim

Kendisi bana birlikte aşabilirdik bu durumu diyor benim için de normal değildi diyor ama biliyorum ailem asla istemez
Kendi aşsın ailevi durumlarını, sonra evlilik falan düşünsün. Elin kızı onun tuhaf ailesini çekmek zorunda değil. Utanmadan anasının sevgilisi hakkında bizi maddi sıkıntıdan kurtardı diyebiliyor, bi yerde normalleşmiş bu artık, yani tamam annesi ve babasının seçtiği hayata maruz bırakılmış, söz hakkı yokmuş ama normalleştirmek çok başka bir olay. Sorsan normal değil diyor ama ağzı dili ele veriyor. Ne demek birlikte aşabilirdik ya? Karısının ailesi yan baksa bayramda elini öpmeyecek herifler kendi aileleri olunca destek ve anlayış bekliyor. Hadi ordan.

Daha önce üniversitede tanışıp reddettiğim biri vardı fakat üniden mezun olduktan sonra sürekli aklıma gelmeye başladı 1-2 aydır hep onu araştırıyorum ve düşünüyorum aklımdan çıkaramadım bir türlü. İkimizin de mesleği aynı. En son artık kendisine instagramdan istek attım, o da bir gün sonra bana yazdı. İletişimimiz çok çok güzeldi, birkaç gündür konuşmamıza rağmen birbirimize karşı çok ilgili ve yüksek davrandık. Ta ki ailesinden bahsedene kadar.

Kendisi beni annesine anlatmış ben de onu anlattım fakat öğrendim ki annesi falcıymış ve aynı meslekten biriyle ikinci evliliğini yapmış. Eski eşiyle ayrılmadan önce de yeni eşi eski eşi kadın çocuklar aynı evde yaşamışlar bir süre vs. Aynı zamanda annesi çok otoritermiş. Birisi bir şey dedği zaman hemen lafını veren biriymiş. Ailecek de sürekli iç içe yaşıyorlarmış akrabalar falan her gün onlardaymış. Bazen de kavga ediyorlarmış yan apartmandakiler falan biliyormuş.
Bu karmaşık aile yapısı kafamı çok bulandırdı annem de asla onaylamadı böyle bir aileyi. Flörtüm çok iyi biri aslında (tam tanımasam da) ilgi alanlarımız falan çok uyuyor, çocukları falan çok seven biri ilgili biri. Düşünceli birisi. Ama ailesi yüzünden kendisiyle konuşmayı kesmek zorunda kaldım. Şimdi de çok mutsuz hissediyorum, hala takipleşiyoruz onun sesini duymak istiyorum.
Kesinlikle doğru bir karar vermişsiniz. Aile olmayı yanlış bir şekilde öğrenen birisinden doğru bir aile kurmasını beklemek biraz şans işi. Henüz fok da ölüp bitmiyorken anneninizin sözünü dinleyin.

Boyle bir aile hayatini kabul edip , o evin icinde yasamaya devam eden yetiskin bir erkegi ben olsam adam yerine koymazdim. Yaşantı ahlaki degil, normal degil, ailesine resti cekip evini bağını ayirmak yerine onlarla yasayan bu hayati onayliyor demektir. Sonra sizin yaniniza ikinci bir kadını eş olarak eve getiricem derse şaşırmayın. Nasil uyumlu görebiliyorsunuz ya siz iyimisiniz?

Boyle bir aile hayatini kabul edip , o evin icinde yasamaya devam eden yetiskin bir erkegi ben olsam adam yerine koymazdim. Yaşantı ahlaki degil, normal degil, ailesine resti cekip evini bağını ayirmak yerine onlarla yasayan bu hayati onayliyor demektir. Sonra sizin yaniniza ikinci bir kadını eş olarak eve getiricem derse şaşırmayın. Nasil uyumlu görebiliyorsunuz ya siz iyimisi

Kendisi 24 yasinda o zamanlar da 20 yaslarindaymis ama haklisiniz kesinlikle kabul edemiyorum ben de etmem

Ay saçmalama ne işin var böyle insanlarla ? Ailen onaylamıyorsa bence boşver o kişiyi. Hele ki annen. Annen istemiyorsa senin iyiliğin içindir emin ol. Yoksa annen sen varma, ben mi varayım diyecek ona. Neden istemesin kadın yani ? Yok yavrum hiiç kafanı karıştırma. Çocuğa da ölüp bitmiyorsun. Böyle insanlarla yüz göz olmaktansa ailesi düzgün, kendisi düzgün, değerinin kıymetinin bilineceği birisiyle ol. Kadının saçma sapan bir zihniyeti var. Kız bir de sevmezler etmezler seni, büyü müyü yaparlar bunlar. Fal bakan büyü de yapar. Ay Allah korusun. Valla ne evin bereketi olur, ne huzuru olur, ne gelen para helal, ne orda yediğin lokma helal. Yok yani. Nerden tutsan elinde kalıyor. Annesi babası, çocuğun kendisi değil diye bakıyorsun belki olaya ama o işler öyle olmuyor. Hayatın boyunca muhattap olman gereken insanlar oluyor. Hastalığında koştuğun ettiğin insanlar oluyor. Ne gerek var bu insanlara yani gerçekten ? Hiç gerek yok
Katiliyorum size. İnsan bir an duygusallığa kapalıp yanılabiliyor. Hataya düşmemek için bagımı koparmak istedim

merhaba, aile her şeydir. bence siz ileride evlenmeyi düşünür gibi duruyorsunuz bu kişiyle, ona karşı hisleriniz var. bakın ailelerinizin görüşlerinin farklı olması bir raddeye kadar anlaşılabilir ancak sizin kök aile yapılarınız farklı yani sizin çok garipsediğiniz olaylar var iki erkekle aynı evde yaşamanması vs. gibi bunlar sizin ailenize ve türkiyedeki ailelerin yüzde 99una uyan bir şey değil. bence ciddi bir şey düşünüyorsanız şimdiden bırakın yoksa ilerlettiğinizde canınız daha da çok yanacak.

Kendisi 24 yasinda o zamanlar da 20 yaslarindaymis ama haklisiniz kesinlikle kabul edemiyorum ben de etmem
Çocuğun ne suçu var.tamam evlenmek için aile tuhaf onaylamak zor ama anne böyle diye çocuğu niye suçluyorsunuz kendini kaptırmadan erkek arkadaşını daha yakından tanıyabilirdin.ne yapalım ailesi böyle diye toplumdan tecrit mi edelim ? Ailenin asla onaylayamayacağı biri ise senin başlamadan bitirmende iyi olmuş o halde

Çocuğun ne suçu var.tamam evlenmek için aile tuhaf onaylamak zor ama anne böyle diye çocuğu niye suçluyorsunuz kendini kaptırmadan erkek arkadaşını daha yakından tanıyabilirdin.ne yapalım ailesi böyle diye toplumdan tecrit mi edelim ? Ailenin asla onaylayamayacağı biri ise senin başlamadan bitirmende iyi olmuş o halde
Lütfen bu iğrenç olayı normalleştirmeyin.20 yaşında essek kadar adam evde babası ve" annesinin" metresi ile yaşıyor.O adamdan iyi biri olarak bahsediyor, maddi olarak bizi destekliyordu diyor.Ne gurur yapıyor ne evden gidiyor,ben çalışırım kimseye ihtiyacımız yok demiyor Bu çarpık ilişki yumağında mis gibi yaşıyor.Kendide bunu normal görüyor ....

Aynı evde 2 adamla beraber maaile yaşamışlar,annen haklı usulca uzaklaş bu adamdan yoksa çok üzerler seni.
Flörtünün iyi olması berabercene mutlu olacağız diyede düşünme sakın,aile zaten sorunlu.

X