Lazer Epilasyon Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı ?

Buldum arkadaşlar yönetmelği:Yönetmelik gereği 2010 yılı ocak ayı itibari ile
"Lazer epilasyon merkezi, Estetik merkezi, Güzellik merkezi" adı ile bilinen kuruluşların bu ünvanları kullanmaksızın kapatılmasına karar vermiştir.

Sağlık Bakanlığı Tarafından 15.02.2008 tarihli 26788 sayılı resmi gazetede yayınlanan AYAKTA TEŞHİS VE TEDAVİ YAPILAN ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARI HAKKINDA YÖNETMELİK ile Güzellik Merkezi kavramı ortadan kaldırılmış, lazer epilasyon dahil tüm medikal estetik uygulamaların hastane ve polikliniklerin sadece dermatoloji veya plastik cerrahi polikliniklerinde veya bu branş hekimlerinin özel muayenehanelerinde yapılması öngörülmüştür. İlgili yönetmelik mevcut güzellik merkezleri 'nin en geç 01.01.2010 tarihinde kapanmasını öngörmektedir.

(2010a kadar yani 8 ay süreli var kapatmaları için)

haklı olabilirsin canım belkide güzellik merkezlerini özel muayene olarak değiştirebilirler gidince kesin sorucam gittiğim yere sizde sorun bakalım belki onlar başka düşünürler sewgilera.s.

bugun ikinci seansıma gittimm ayarları arttıgı için çok canım yandı şu an olmuş hala yanıyo yüzüm...benden önceki kızın 13.seansıymış yüz için kalınlar bitti ama tüy şeklinde kalmışş..4 seasnta kalınlar tüy olur ondan sonra tüyler zor gidiyor dedi..bakalımm umarım eziyetlerimize ve ordan burdan kesip ayırdıgımız paralar boşa gitmez inş..

canım soğuk jel koysaydın yüz ince bölge olduğu için krem sürüyosun dimi canım istersen bidaha gittiğinde emla krem sür acısını biraz alır kib canım:1hug:

Buldum arkadaşlar yönetmelği:Yönetmelik gereği 2010 yılı ocak ayı itibari ile
"Lazer epilasyon merkezi, Estetik merkezi, Güzellik merkezi" adı ile bilinen kuruluşların bu ünvanları kullanmaksızın kapatılmasına karar vermiştir.

Sağlık Bakanlığı Tarafından 15.02.2008 tarihli 26788 sayılı resmi gazetede yayınlanan AYAKTA TEŞHİS VE TEDAVİ YAPILAN ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARI HAKKINDA YÖNETMELİK ile Güzellik Merkezi kavramı ortadan kaldırılmış, lazer epilasyon dahil tüm medikal estetik uygulamaların hastane ve polikliniklerin sadece dermatoloji veya plastik cerrahi polikliniklerinde veya bu branş hekimlerinin özel muayenehanelerinde yapılması öngörülmüştür. İlgili yönetmelik mevcut güzellik merkezleri 'nin en geç 01.01.2010 tarihinde kapanmasını öngörmektedir.

(2010a kadar yani 8 ay süreli var kapatmaları için)

ee biz napcazz :1shok:

canım soğuk jel koysaydın yüz ince bölge olduğu için krem sürüyosun dimi canım istersen bidaha gittiğinde emla krem sür acısını biraz alır kib canım:1hug:

ay valla emla sürcem bundan sonraaa.scene ve bıyık kısmına dayanamadım busefer:)lazer anındaki acı neysede sonra bi saat kalbim yüzümde attı sanki öyle sızladı:1shok:
kadın olmak her açıdan zor vallaaaaaamirmirmirmir

ay valla emla sürcem bundan sonraaa.scene ve bıyık kısmına dayanamadım busefer:)lazer anındaki acı neysede sonra bi saat kalbim yüzümde attı sanki öyle sızladı:1shok:
kadın olmak her açıdan zor vallaaaaaamirmirmirmir

ewet canım haklısın bide artık hawalar ısındı güneş koruyucu sür koru kendini güneşten leke olabiliyo biliyosun lazere gitmeden 1 hafta önce felan güneşlenme olmuyo genel yani sen yinede koruyucu kullan giderken we sonrasında merkezdekilerde derler gerci kib şekerrr:1hug:

ay cnmmmmm hiç güneş koruyucu söylemediler banaaa zaten esmerim yeterince güneş etki etmiyo bana:)ama kontrol seansına gidince sorayım unuttum bugun sormayı:)

Sor canım leke olmasın diye kullan canım esmer sarışın fark etmez bence normaldede kullanmak gerekiyo ben yazın hep kullandım we dewam edicem ilerki yaşlarda lekelenme oluyomuş şimdi değil

Herkeze tawsiye ediyorum güneş koruyucu kullanın kızlarkaydirigubbakcemile3

selam kızlar ben de alexandrite'a yeni başladım genital ve koltukaltı için. bir hafta oldu yaptıralı dökülmeye başladı ama yine de hepsi dökülmedi yani kendi kendine dökülsün istiyorum. ben hepsini tek tek çekemem ki dimi ama. nasıl bi yöntem önerirsiniz? birşey bilen varsa lütfen söylesin bütün forumu okumaya vaktim yok malesef:KK43:

canım 10 günle 2 hafta arasında kendi kendine dökülüyo zaten sen tek tek çekme sakın.. çok rahatsız olursan hafifçe jiletle..

sağol yağmurluk ama iççamaşırına çok takılıyo ve canım acıyo:KK43: bir hafta sonra kontrolüm var o zamana kadar dökülmezse nasıl olacak bilmiyorum...

merhaba bende daha yeni epilasyona başladım alexandrite lpx ile tüm vücut gitmeye başladım ilk seansımda 2 gün önce sadece tüm bacak ve koltuk altını yaptırdım çünkü regl dim. kalanına 3 gün sonra gidicem ama bacaklarımda falan cnm yandı şimdi genital için korkuyorum emla aldım ama işe yarayacakmı bilmiyorum :Saruboceq: birde aklıma takılan bacağındaki benleri falan hiç umursamadı sanırım eskiden lazeri benlarıin üstünü kapatıp yapıyorlarmış şimdi bacağımdaki benler bir garip oldu sanki rengi çok koyu oldu sanki bişey yapışmışta tırnanla kazıyıp alman gerekiyomuş gibi duruyor burdan bir bilene soruyorum bu benlerle ilgili fikri olan varmı ??

devil
cnmm genital bikini için emlayı deneee çünkü acıdıgını duydum..sen bacaklarım acıdı dedigin için kullan diyorum..çünkü bacak okdr agrımazmış demek senin agrı eşiğin düşük cnm..bu arada benler lazerden dolayı yandıgından kabuk baglaması normal.ama benim bilgidim benler üzerindeki (büyük bense eger)oranın kılları cımbızla bile çekilmez diye biliyorumm..sendeki benler küçükk nokta gibi ise bşy olmas cnm ama nohut tan büyüklerse yaptırma bence..bu sadece benim fikrim doktora sorsan daha iyi olur cnm bnm..

teşekkürler ' nem ' benlerimin hiçbiri dediğin kadar büyük değil bacamdakiler hele kalem ucu kadardı .. hala kol altımda ve bacamda biraz hassasiyet var sabah akşam nemlendirici sürüyorum pzt. kalan bölgeler için gidicem işte bakalım belkide regl dönemimde yaptırdım diye bukadar acımış olabilir sonuçta hassas dönemim bilemiyorumki :1no2:

cnmm ozman benlerin sorun olmass ilk kez yaptırdıgın içinnn vücüdün alışkın değil sonuctaaa ondan kabuk tutar...mesela bende yüzüme ilk yaptırdıgımda favori kısımlarımda hafif yanmış kabuklanmmıştıı doktorr yanık kremi verdi 3 gün sürsüm geçti..adıda belki işine yarra eczanede yada doktora sorarsın cnm..madecassol...

selam kızlar ben de alexandrite'a yeni başladım genital ve koltukaltı için. bir hafta oldu yaptıralı dökülmeye başladı ama yine de hepsi dökülmedi yani kendi kendine dökülsün istiyorum. ben hepsini tek tek çekemem ki dimi ama. nasıl bi yöntem önerirsiniz? birşey bilen varsa lütfen söylesin bütün forumu okumaya vaktim yok malesef:KK43:

cnm bende senin gibi aynı bolgelerimi yaptrdım bi hafta sonra kontrole gidecegim ....benimde hepsi daha dokulmedi bence endiselenme yakın zaman içinde hepsi dokulecektır

cnm bende senin gibi aynı bolgelerimi yaptrdım bi hafta sonra kontrole gidecegim ....benimde hepsi daha dokulmedi bence endiselenme yakın zaman içinde hepsi dokulecektır

Kizlar ben ipl yaptiriyorum alexan'di bilmiyorum ama genelde aynidir diye dusundugum icin yazmak istedim kilar 10 sonra dokulmeye basliyor bende 2 hafta felan devam ediyor bu arada ben jilet felanda yapmiyorum banyo esnasinda kese yapiyorum peeling yapiyorum kendi kendine dokuluyor hepsi dokulmuyor zaten dokulen dokuluyor kalanlara yeniden yapiliyor zaten yanlis bir bilgi verdiysem lutfen benide bilgilendirin ben kendi yasadiklarimi yazdim sadece ..

a.s.

benimde oyle %90 döküldü hemde ilk seans ta bu hafta içi test atısı yapılması için gidecegim .....bana 8 seansta biter demıslerdi ama 1 seasta tuylerim hemen hemen hepsi yok oldu acaba yok olanların yerine tekrardan cıkacak mı o yuzden mı 8 seans dedi

benimde oyle %90 döküldü hemde ilk seans ta bu hafta içi test atısı yapılması için gidecegim .....bana 8 seansta biter demıslerdi ama 1 seasta tuylerim hemen hemen hepsi yok oldu acaba yok olanların yerine tekrardan cıkacak mı o yuzden mı 8 seans dedi

Yok canim dokulenlerin yerine cikmiyor kalanlara tekrar yapiliyor ve tabi o donem cikmamislar oluyor onlar cikiyor ve onlara yapiliyor , 8 seans dediler diye 8 seans yapmak mecburiyeti yok sen garanti bitmesi icin 4 seans yaptirisin bence daha fazla yaptirmana gerek kalmaz %90 bitdiyse ilk seansta cok sanslisin:teytey:

ha birde hangi lazer senin yaptirdigin lazer yazarsan baska yaptiracak arkadaslara faydali olur canim a.s.

Son düzenleme:

evet cnm tekrar çıkıcak.bende geçen yazdan beri yaptırıyorum henüz tam anlamıyla bitmedi ince ve az şekilde çıkıyolar banada 4 seans demişlerdi ama benim 10 seans falan oldu hala gidiyorum:)

X