Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

sevgili pebble tesekkür ederim ..ben inanıyorum. hem saglıgımız icin hem de beslenme düzenimiz ve kilomuz icin bu bize yarayan şey.
yavas yavas gelişecek. benim 1 ay olmasına ragmen menülerimde gördügünüz gibi kacamaklarım ya da düzensizliklerim oluyor. yani tam anlamıyla uygulayabilmiş değilim. ama o sistemi de oturtacagımıza inanıyorum.

bugün tam 1 ay oldu basküle cıkmak istemedim hic.:26: cünkü son iki hafta kacamaklarım cok oldu. stresten yine yemege verdim. bisküvi gibi seylerle ögün atladım. sonuç : 1 ayda 3 kg. ben diyemem ki bu beslenme bana göre değil. cünkü suçluyum :KK1: hakkını veremedim. ama 1 ay icin güzel bir sonuc. kimi arkadaslar 5 kg,10 kg vermiş. ne güzel. düger ay bize de nasip olsun. önemli olan hatalarımızı görüp yapmamak.

--

menünü inceledim. aksam yemeginde corbayı kaldırıyoruz.:KK17: kitaptan alıntı yapmıstım oradan da dikkat ettiysen. unlu oldugu için. sabah ya da öglene alabilirsin onu. onun dısında mini piden var :KK34:o kadarcık olsun.
en büyük kayıp ise maalesef ki su :KK31: suyun tadı mı kötü geliyor ?

bu arada tebrik ederim:nazar::nazar:Allah daim etsin utandırmasın.. temmuza kadar 10 kg rahat verirsin inan bana:KK34: benim marta kadar vermem gerek o kadar kiloyu dügünüm yaklasıyor zamanım azaldı.:KK25:

İyi de donukcum sen niye üzülüyorsun ki? Zaten önerilen sağlıklı kilo kaybı ayda ;2 ila 5 kilo ve arası.Gayet iyi durumdasın hem de kaçamaklara rağmen. :KK34:

İyi de donukcum sen niye üzülüyorsun ki? Zaten önerilen sağlıklı kilo kaybı ayda ;2 ila 5 kilo ve arası.Gayet iyi durumdasın hem de kaçamaklara rağmen. :KK34:

evet saglıklı olan o aslında ama hedefim 5 kg di. :KK1:
spor yaptıgım icin kilomu göstermiyorum. vücudum ciddi anlamda toparlandı callanetics sayesinde. orada da belirttim 10 kg zayıfken giydigim kotumun icine girdim sadece düğmesi kapanmadı.

ben hem sağlığımdan olmamak hem de saglıklı kilo vermek yasam stili haline getirmek icin bu diyete basladım.

merdivenleri 3er 3er değil teker teker cıksam da pes etmeyeceğim.. destegin icin tesekkür ederim.:KK16:

evet saglıklı olan o aslında ama hedefim 5 kg di. :KK1:
spor yaptıgım icin kilomu göstermiyorum. vücudum ciddi anlamda toparlandı callanetics sayesinde. orada da belirttim 10 kg zayıfken giydigim kotumun icine girdim sadece düğmesi kapanmadı.

ben hem sağlığımdan olmamak hem de saglıklı kilo vermek yasam stili haline getirmek icin bu diyete basladım.

merdivenleri 3er 3er değil teker teker cıksam da pes etmeyeceğim.. destegin icin tesekkür ederim.:KK16:

Rica ederim, zaten olması gerekende bu cnm.

Güzel Bir Araştırma, İlginç Bir Sonuç

Çok yediğini ‘düşünen’ daha az acıkıyor.

Çok yediğini ”düşünmenin” iştahı azaltabileceği belirlendi.
İngiltere’deki Bristol Üniversitesi’nden Jeffrey Brunstorm ve ekibi, öğle yemeğinde 100 gönüllüden bazılarına 300 mililitre, bazılarına 500 mililitre çorba ikram etti.

Araştırmacılar, yemek sırasında ”hileli bir doldurma ve boşaltma” yöntemi kullanarak fark ettirmeden gönüllülerin kasesindeki çorba miktarını değiştirdi.

500 mililitre çorba içtiğini düşünenler 300 mililitre, kasenin 300 mililitre olduğunu düşünenler ise 500 mililitre çorba içti. Yemekten 2 saat sonra 500 mililitre çorba içtiğini sananların diğerlerinden daha az acıktığı görüldü.

Araştırmanın obeziteyle mücadeleye ışık tutabileceğini belirten bilimadamları, bu sonuçların açlığın denetiminde idrakin rolünü gösterdiğini vurguladı.
TRTHaber

Rica ederm. Bir ara kardeşim evde üretiyordu, akşam yatmadan önce içiyorduk ama tam olarak aç - tok ne zaman içilmeli bilmiyorum.Araştıralım.
Bu arada tadı da ayranla süt karışımı gibi. :KK34:

evet tadı guzel bı kac kere ıçmiştim ama ole tadına bakımlık bu arada evde nasıl uretıyor du mumkun mu yanı ole bısey

evet tadı guzel bı kac kere ıçmiştim ama ole tadına bakımlık bu arada evde nasıl uretıyor du mumkun mu yanı ole bısey

Evet mümkün.Mayasını edinip sütle karıştırarak üretiyorsun. Paylaştığım "Kefir nedir?" yazısında tarifi yazıyor cnm.Alıntı yapayım.

Kefir nasıl yapılır?
Kefir yapılışında kullanılan süt kaynatılır ve metal olmayan (tercihan cam) bir kap içinde ılıtılır (süt temiz ise kaynatılmayabilir).
Üzerindeki kaymak tabakası alınır ve 1 çorba kaşığı kadar kefir mayası atılır ve süt iyice karıştırılır.
Kabın kapağı kapatılır ve süt 20-25 C 'de kalacak şekilde kap bir yere bırakılır. Mayalanacak kab soba ya da kalorifer yakınına getirilir. Çevre ısısı düşük ise kabın etrafı bezle sarılır. Kabın 20-30°C' lerde olması sağlanır. Kap içindeki süt normal olarak 18-24 saat sonra pıhtılaşır. Maya miktarı düşük ve ortam soğuk ise pıhtılaşma gecikir. Mayalanmış süt madeni olmayan bir tel süzgeçten ya da tülbentten süzülür. Süzgeç üzerinde kalan daneler tekrar maya olarak kullanılır. Kefir mayası (taneleri) hemen kullanılmayacaksa ağzı kapalı bir cam kavanoz içinde buzdolabında saklanır. Bazıları kefir tanelerini saklamadan önce yıkarlar. Eğer yıkama yapacaksanız kefir tanelerinin zarar görmemesi için klorsuz su kullanın. Saklanmak istendiği zaman daneleri örtecek kadar bardağa su koymak gerekir.
Not: Metal kaşık ve süzgeç kesinlikle kullanılmayacak.Tahta kaşık, plastik süzgeç.

sevgili pebble tesekkür ederim ..ben inanıyorum. hem saglıgımız icin hem de beslenme düzenimiz ve kilomuz icin bu bize yarayan şey.
yavas yavas gelişecek. benim 1 ay olmasına ragmen menülerimde gördügünüz gibi kacamaklarım ya da düzensizliklerim oluyor. yani tam anlamıyla uygulayabilmiş değilim. ama o sistemi de oturtacagımıza inanıyorum.

bugün tam 1 ay oldu basküle cıkmak istemedim hic.:26: cünkü son iki hafta kacamaklarım cok oldu. stresten yine yemege verdim. bisküvi gibi seylerle ögün atladım. sonuç : 1 ayda 3 kg. ben diyemem ki bu beslenme bana göre değil. cünkü suçluyum :KK1: hakkını veremedim. ama 1 ay icin güzel bir sonuc. kimi arkadaslar 5 kg,10 kg vermiş. ne güzel. düger ay bize de nasip olsun. önemli olan hatalarımızı görüp yapmamak.

--

menünü inceledim. aksam yemeginde corbayı kaldırıyoruz.:KK17: kitaptan alıntı yapmıstım oradan da dikkat ettiysen. unlu oldugu için. sabah ya da öglene alabilirsin onu. onun dısında mini piden var :KK34:o kadarcık olsun.

bu arada tebrik ederim:nazar::nazar:Allah daim etsin utandırmasın.. temmuza kadar 10 kg rahat verirsin inan bana:KK34: benim marta kadar vermem gerek o kadar kiloyu dügünüm yaklaşıyor zamanım azaldı.:KK25:
kaçamaklarımın farkındayım.su daha fazla olmalı haklısın.aslında kitabı alıp okusam çok daha iyi olacak.inanmak çok önemli .daha önce hayal kırıklığı yaşadığım için böyleyim sanırım.şimdilik denemek de fayda var.kilo verirsinnnnnnn:))) yaşın benden küçüktür belki de bu da senin için avantaj:))burada mutluluklar seninle olsun.Allah tamamını erdirsin.sevgi ve saygılar.....

--

bu arada tebrik ederim:nazar::nazar:Allah daim etsin utandırmasın.. temmuza kadar 10 kg rahat verirsin inan bana:KK34: benim marta kadar vermem gerek o kadar kiloyu dügünüm yaklasıyor zamanım azaldı.:KK25:

Merhaba canım, hiç canını sıkma lütfen her şey yoluna girecek ve senin de sonucun harika. :nazar: Daha da güzel olacak. :nazar: Bu arada ben CLA 1000 miligram kullanıyorum. Bu arada aldın mı canım sen?:KK49:

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 577904

Yeşil Çay nedir?

Giriş:
Bu makalede Yeşil Çayla ilgili bilmek isteyeceğiniz tüm orijinal bilgiler bulunmaktadır. Fakat aşağıda bahsedilen faydaların sadece bir kısmı bilimsel araştırmalara dayanmaktadır. Geri kalanı ispatlanamamış iddialardır. Bu bakımdan yeşil çayın faydaları ile ilgili okuduklarınızı uygulamanız halinde oluşacak olumsuz durumlardan sitemiz sorumlu değildir. Bağışıklık sitemi zayıf olanlar, herhangi bir kronik rahatsızlığı olanlar doktoruna danışmadan yeşil çay kullanmamalıdır. Örneğin Troid hastaları yeşil çay kullanımında kendi iradeleri ile hareket etmemelidir. Kesin olan bir şey varsa o da yeşil çayın doğru hazırlanıp tüketildiği takdirde sağlığa son derece faydalı olacağıdır.

Yeşil Çay nedir? Nasıl yapılır?
Camellia sinensis yapraklarından üretilir. Siyah çay ile aynı bitkiden üretilir fakat gördüğü işlem çok farklıdır. Yeşil çay kısa bir işlemden sonra fermantasyona uğramadan fazla oksidasyona uğramadan kullanıma hazır hale getirilir, ancak siyah çay daha çok kavrulur ve fermantasyona uğrar bu da siyah çayın içindeki antioksidanları kaybetmesine yol açar. Yeşil çay içindeki kateşin maddesi, yeşil çay çok işlem görmediği için kaybolmaz bu madde özellikle polifenolle birlikte çok etkilidir. Yeşil çay yaklaşık 5000 yıldır Çin’de, Japonya’da ve Hindistan’da tıbbi amaçlarla kullanılmıştır.

Yeşil Çayın içindekiler(etken maddeleri):
Yeşil çay içindeki aktif maddeler kateşinler, epigallokateşin gallat (EGCG) gibi flavonoidler, polifenoller vardır. E vitamini açısından zengindir, Yeşil çay da krom, manganez, selenyum ve çinko gibi ve bazı phytochemical bileşikler karotenoidler, tokoferol, askorbik asit (C vitamini), mineraller bulunur. Güçlü bir antioksidandır içerisindeki mükemmel bileşenler sağlıklı yaşam için doğanın bize sunduğu armağanlardır.

Yeşil çay nasıl kullanılmaldır/ yeşil çayın hazırlanışı
Yeşil çay ya da yeşil çay extratı satan bazı firmalar günde 12 bardağa kadar içilebileceğinden bahsetmiş olabilirler bu sayıya çıkmanızı asla tavsiye etmiyoruz. Hatta toz halindeki yeşil çay ekstratlarini kullanmamanız daha sağlıklı olacaktır. Zira karaciğerinize yük binebilir onun yerine yaprak halinde satılan yeşil çayları kullanınız. Bir büyük fincana 1-2 çay kaşığı yeşil çay atabilirsiniz. Yeşil çayı kaynatmayınız yeşil çayın üzerine kaynamış su ekleyerek demleyiniz, demlenme süresi 2 dakikadan az 6 dakikadan fazla olmamalıdır.(bu konuda çeşitli görüşler mevcuttur) İçerisine şeker koymayınız(şekersiz içemeyenler ekleyebilir) Şeker yerine bal koyabilirsiniz ayrıca yeşil çayınıza nane ya da zencefil de ekleyebilirisiniz. Yemeğin üstüne Yeşil Çay içmeyiniz sabah aç karınla ve yatmadan önce aç karınla içerseniz çok faydalıdır. Bilmediğiniz kalitesine inanamadığınız yeşil çayları almayınız.
Yeşilçayın faydaları aşağıda sayılacaktır fakat içerek tüketmenin dışında yeşil çayın şu şekilde faydaları da vardır. Yaralı bölgeye tampon yapabilirsiniz, gözleriniz şişmiş ise bir beze yeşil çayı koyup soğutur gözlerinize koyarsanız şişlikleri indirecektir. Yeşil çayınız poşet çay ise direk buzdolabında bekletip kullanabilirsiniz. Ayak mantarı için ayağınızı ılık yeşil çay içerisinde bekletebilirsiniz Yeşilçayın anti bakteriyel ve antiviral özelliğinden dolayı bir çok alanda kullanılabilir, yeter ki kullandıktan sonra kullandığınız bölgeyi durulamayın.

Yeşil çayı günde kaç fincan içmeliyiz?
*Hiç içmeyenler En az 1 fincan içmelidir.
*En mantıklısı günde 2-3 Fincan içilmesidir
*5 fincandan fazlası size zarar verebilir.
Bu konuda benim en çok güvendiğim kaynak 2002 yılında başladığı araştırmayı 2006’da tamamlamış olan Japon bilim adamı Kuriyama’nın tavsiyesidir. Kuriyama herkesin günde en az bir fincan yeşil çay içmesini öneriyor günlük iki ya da 3 fincan çayın çok faydalı olacağını söylüyor 5 fincana kadar zararı yok.
Uyarı: Yeşil çay asla aşırı sıcak içilmemelidir. Antioksidan içerdiği için yemek borusu kanseri oluşumunu hızlandırabilir

Yeşilçayın Faydaları:

Yeşilçayın faydaları hakkında bilinenler son yıllarda yapılan araştırmalarla daha da artmıştır. Japonların uzun yıllar yaşamasının temel nedeni olarak yeşil çay tüketimi gösterilmektedir. Yeşil çayın bir tedavi yöntemi olmadığı destekleyici alternatif bir yöntem olduğu unutulmamalıdır.

Yeşil çay insan ömrünü uzatır ve insan sağlığına çok faydalıdır!
diyet yapanlar muhakkak kullanmalıdır!
Anti hipertansif etkisi, anti bakteriyel etkisi, antiviral etkisi ve nöroprotektif etkisi vardır.
Uyarı:Şimdi yeşil çayın 30 dan fazla kanıtlanmış faydasını aşağıda okuyacaksınız fakat vakti olamayanlar için en önemlilerini belirteyim
Kalp rahtsızlığı olanlar, Obezite, Parkinson, Alzheimer gibi hastalıklar bazı kanser türlerinde yeşil çay çok ama çok faydalıdır.
Japon bilim adamı Prof. Shinichi Kuriyama 4 yıl süren bir araştırmadan sonra yeşil çayın kalp hastalıklarına iyi geldiğini keşfetmiştir. Kuriyama’nın Japonya’daki Tohoku University in Sendai adlı üniversitesinde yaptığı yeşil çayla ilgili araştırmalara göre: (ilk 6 madde)
Günde 5 fincan ve daha fazla yeşil çay içenler günde 1 fincandan az Yeşil Çay içenlere göre tüm hastalıklardan ölme oranları % 16 daha düşüktür. Yani Günde 5 fincan çay içenlerin ölüm riskleri %16 daha azdır.
Günde 5 fincan çay içen kadınlar diğer kadınlara oranla %31 oranında kalp hastalıklarından korunmuş olurlar.
Bu da demektir ki kadınlar yeşil çayın sağladığı faydalar konusunda, erkeklerden daha avantajlıdırlar.
Yapılan bu araştırmaya göre Siyah çayın da çok az bir faydasının olduğundan bahsedilmiştir fakat yeşil çay kadar etkili antioksidanlar içermemektedir.
Yeşil çayın Kansere faydası olduğu tespit edilmiş fakat Kardiyovasküler rahatsızlıklar (kalp hastalıkları) konusunda çok daha etkili olduğu belirlenmiştir.
Yeşil çayın içindeki Polifenol adlı antioksidanlar Kalp hastalıkları için son derece faydalı eşsiz bileşenler içerir
Kalp hastalıklarını önlemede ve yavaşlatmada yeşil çay içenler içmeyenlere göre %26 daha az risk taşımaktadırlar.
Bakteriyel ve viral hastalıklara karşı direnç sağlar
Nörodejeneretif hastalıkların önlenmesinde etkilidir.
Alerjilere iyi gelir
Artrit’ e iyi gelir
Kemik- mineral yoğunluğunu arttırır
Bağışıklık geliştirmeye yardımcı olur.
Grip belirtilerini ve soğuk algınlığının yok etmede önemli bir yardımcıdır.
Meme, pankreas, yumurtalık, kolerektal, ağız, kolon ve prostat kanseri gibi çeşitli kanser türlerine karşı müdahalede yeşil çay faydalıdır.
İltihapları ve ödemleri engeller
Diyabetle mücadelede yeşil çay size faydalı olabilir.
İnmeleri engellemede etkilidir.
Zindelik verir.
Kan basıncını düzenler
Obezite ve damar hastalıklarında dengeli beslenme ve egzersizle birlikte uygulandığında çok faydalı sonuçlar vermektedir
Şeker hastalığını önlemede son derece faydalıdır.
Alzheimer hastalığına ve hafıza bozukluğuna faydası araştırılmaktadır.
Parkinson hastaları için muhakkak kullanılması gereken bir bitkidir.
Diş çürümesini engelleyicidir.
Serbest radikallerden vücudu korur.
Lösemi’de gerileme sağlar
Böbrek taşlarının düşürülmesinde etkilidir.
Yorgunluğun önlenmesi etkilidir
Berberi hastalığının tedavisinde kullanılmıştır.
Migreni hafifletir
Ağız kokusunu giderir
Boğazımıza ferahlık hissi verir.

Yeşilçayın Kanıtlanamamış Faydaları:
1- Multipl skleroz tedavisinde faydalıdır
2- Alzheimer ve Parkinson hastalığını durdurmada faydalıdır
3- Hücre bozulmalarını engellemede faydalıdır
4- Yeşil çay içmek, total kolesterol düzeylerini düşürür, iyi (HDL) kolesterolü düzenler, kötü kolesterolün (LDL) düşürülmesini sağlar. (Bu maddeden emin değiliz bir çok ciddi site kolesterolü düşürdüğü yazmakta)
5- Ekstradan kalori yaktırdığı söylenmektedir. (Aslında mevcut vücut yağlarını metabolizmayı hızlandırarak yaktığını söyleyebiliriz ama bu bize fazladan bir dilim ekmek yeme hakkı vermez)
6- HIV virüsüne karşı etkisi tam bilinmemektedir

Yeşil Çay’ın zararları:
Sık idrara çıkma, Bulantı, kusma, uykusuzluk gibi zararlar söz konusu olabilir. Kafeine hassasiyeti olanlar içmemelidir.
He ne kadar kalp hastalıklarına iyi geliyor olsa da kalp, böbrek hastalıkları olanlar, psikolojik rahatsızlığı olanlar, pıhtılaşma sorunu yaşayanlar ve kanser hastaları doktorlarına mutlaka danışmalıdırlar. hamile kadınlar, bebek emzirenler doktorlarına muhakkak danışmalıdırlar. Yeşil çayın erkeklere zararlı olduğu konusunda bazı sitelerde bilgiler var fakat araştırmamızda bu tür bilimsel bir bilgiye rastlamadık sadece kadınların yeşil çaydan organizma olarak daha çok faydalandıklarını söyleyebiliriz.

Püf Noktası: Yeşil çayın içindeki kafein uykusuzluk yapıyor ve bazı hastaların kafein alması yasaktır. Bu nedenle yeşil çayın kafeinini azaltmak için yeşil çayı ilk demlediğiniz zaman 30 saniye bekleyip oluşan demi döküp tekrar demlersiniz, böylece kafeinin zararlı etkisini bir nebze de olsa ortadan kaldırmış olursunuz fakat kahvedeki kafeine göre yeşil çaydaki kafein miktarı çok daha azdır. İlk demi dökmeniz antioksidanların varlığını da azaltacaktır.

Kaynak: YEL AY, YEL AYIN FAYDALARI, tarifi, kullanm, nereden bulurum, zayf

Eki Görüntüle 577904

Yeşil Çay nedir?

Giriş:
Bu makalede Yeşil Çayla ilgili bilmek isteyeceğiniz tüm orijinal bilgiler bulunmaktadır. Fakat aşağıda bahsedilen faydaların sadece bir kısmı bilimsel araştırmalara dayanmaktadır. Geri kalanı ispatlanamamış iddialardır. Bu bakımdan yeşil çayın faydaları ile ilgili okuduklarınızı uygulamanız halinde oluşacak olumsuz durumlardan sitemiz sorumlu değildir. Bağışıklık sitemi zayıf olanlar, herhangi bir kronik rahatsızlığı olanlar doktoruna danışmadan yeşil çay kullanmamalıdır. Örneğin Troid hastaları yeşil çay kullanımında kendi iradeleri ile hareket etmemelidir. Kesin olan bir şey varsa o da yeşil çayın doğru hazırlanıp tüketildiği takdirde sağlığa son derece faydalı olacağıdır.

Yeşil Çay nedir? Nasıl yapılır?
Camellia sinensis yapraklarından üretilir. Siyah çay ile aynı bitkiden üretilir fakat gördüğü işlem çok farklıdır. Yeşil çay kısa bir işlemden sonra fermantasyona uğramadan fazla oksidasyona uğramadan kullanıma hazır hale getirilir, ancak siyah çay daha çok kavrulur ve fermantasyona uğrar bu da siyah çayın içindeki antioksidanları kaybetmesine yol açar. Yeşil çay içindeki kateşin maddesi, yeşil çay çok işlem görmediği için kaybolmaz bu madde özellikle polifenolle birlikte çok etkilidir. Yeşil çay yaklaşık 5000 yıldır Çin’de, Japonya’da ve Hindistan’da tıbbi amaçlarla kullanılmıştır.

Yeşil Çayın içindekiler(etken maddeleri):
Yeşil çay içindeki aktif maddeler kateşinler, epigallokateşin gallat (EGCG) gibi flavonoidler, polifenoller vardır. E vitamini açısından zengindir, Yeşil çay da krom, manganez, selenyum ve çinko gibi ve bazı phytochemical bileşikler karotenoidler, tokoferol, askorbik asit (C vitamini), mineraller bulunur. Güçlü bir antioksidandır içerisindeki mükemmel bileşenler sağlıklı yaşam için doğanın bize sunduğu armağanlardır.

Yeşil çay nasıl kullanılmaldır/ yeşil çayın hazırlanışı
Yeşil çay ya da yeşil çay extratı satan bazı firmalar günde 12 bardağa kadar içilebileceğinden bahsetmiş olabilirler bu sayıya çıkmanızı asla tavsiye etmiyoruz. Hatta toz halindeki yeşil çay ekstratlarini kullanmamanız daha sağlıklı olacaktır. Zira karaciğerinize yük binebilir onun yerine yaprak halinde satılan yeşil çayları kullanınız. Bir büyük fincana 1-2 çay kaşığı yeşil çay atabilirsiniz. Yeşil çayı kaynatmayınız yeşil çayın üzerine kaynamış su ekleyerek demleyiniz, demlenme süresi 2 dakikadan az 6 dakikadan fazla olmamalıdır.(bu konuda çeşitli görüşler mevcuttur) İçerisine şeker koymayınız(şekersiz içemeyenler ekleyebilir) Şeker yerine bal koyabilirsiniz ayrıca yeşil çayınıza nane ya da zencefil de ekleyebilirisiniz. Yemeğin üstüne Yeşil Çay içmeyiniz sabah aç karınla ve yatmadan önce aç karınla içerseniz çok faydalıdır. Bilmediğiniz kalitesine inanamadığınız yeşil çayları almayınız.
Yeşilçayın faydaları aşağıda sayılacaktır fakat içerek tüketmenin dışında yeşil çayın şu şekilde faydaları da vardır. Yaralı bölgeye tampon yapabilirsiniz, gözleriniz şişmiş ise bir beze yeşil çayı koyup soğutur gözlerinize koyarsanız şişlikleri indirecektir. Yeşil çayınız poşet çay ise direk buzdolabında bekletip kullanabilirsiniz. Ayak mantarı için ayağınızı ılık yeşil çay içerisinde bekletebilirsiniz Yeşilçayın anti bakteriyel ve antiviral özelliğinden dolayı bir çok alanda kullanılabilir, yeter ki kullandıktan sonra kullandığınız bölgeyi durulamayın.

Yeşil çayı günde kaç fincan içmeliyiz?
*Hiç içmeyenler En az 1 fincan içmelidir.
*En mantıklısı günde 2-3 Fincan içilmesidir
*5 fincandan fazlası size zarar verebilir.
Bu konuda benim en çok güvendiğim kaynak 2002 yılında başladığı araştırmayı 2006’da tamamlamış olan Japon bilim adamı Kuriyama’nın tavsiyesidir. Kuriyama herkesin günde en az bir fincan yeşil çay içmesini öneriyor günlük iki ya da 3 fincan çayın çok faydalı olacağını söylüyor 5 fincana kadar zararı yok.
Uyarı: Yeşil çay asla aşırı sıcak içilmemelidir. Antioksidan içerdiği için yemek borusu kanseri oluşumunu hızlandırabilir

Yeşilçayın Faydaları:

Yeşilçayın faydaları hakkında bilinenler son yıllarda yapılan araştırmalarla daha da artmıştır. Japonların uzun yıllar yaşamasının temel nedeni olarak yeşil çay tüketimi gösterilmektedir. Yeşil çayın bir tedavi yöntemi olmadığı destekleyici alternatif bir yöntem olduğu unutulmamalıdır.

Yeşil çay insan ömrünü uzatır ve insan sağlığına çok faydalıdır!
diyet yapanlar muhakkak kullanmalıdır!
Anti hipertansif etkisi, anti bakteriyel etkisi, antiviral etkisi ve nöroprotektif etkisi vardır.
Uyarı:Şimdi yeşil çayın 30 dan fazla kanıtlanmış faydasını aşağıda okuyacaksınız fakat vakti olamayanlar için en önemlilerini belirteyim
Kalp rahtsızlığı olanlar, Obezite, Parkinson, Alzheimer gibi hastalıklar bazı kanser türlerinde yeşil çay çok ama çok faydalıdır.
Japon bilim adamı Prof. Shinichi Kuriyama 4 yıl süren bir araştırmadan sonra yeşil çayın kalp hastalıklarına iyi geldiğini keşfetmiştir. Kuriyama’nın Japonya’daki Tohoku University in Sendai adlı üniversitesinde yaptığı yeşil çayla ilgili araştırmalara göre: (ilk 6 madde)
Günde 5 fincan ve daha fazla yeşil çay içenler günde 1 fincandan az Yeşil Çay içenlere göre tüm hastalıklardan ölme oranları % 16 daha düşüktür. Yani Günde 5 fincan çay içenlerin ölüm riskleri %16 daha azdır.
Günde 5 fincan çay içen kadınlar diğer kadınlara oranla %31 oranında kalp hastalıklarından korunmuş olurlar.
Bu da demektir ki kadınlar yeşil çayın sağladığı faydalar konusunda, erkeklerden daha avantajlıdırlar.
Yapılan bu araştırmaya göre Siyah çayın da çok az bir faydasının olduğundan bahsedilmiştir fakat yeşil çay kadar etkili antioksidanlar içermemektedir.
Yeşil çayın Kansere faydası olduğu tespit edilmiş fakat Kardiyovasküler rahatsızlıklar (kalp hastalıkları) konusunda çok daha etkili olduğu belirlenmiştir.
Yeşil çayın içindeki Polifenol adlı antioksidanlar Kalp hastalıkları için son derece faydalı eşsiz bileşenler içerir
Kalp hastalıklarını önlemede ve yavaşlatmada yeşil çay içenler içmeyenlere göre %26 daha az risk taşımaktadırlar.
Bakteriyel ve viral hastalıklara karşı direnç sağlar
Nörodejeneretif hastalıkların önlenmesinde etkilidir.
Alerjilere iyi gelir
Artrit’ e iyi gelir
Kemik- mineral yoğunluğunu arttırır
Bağışıklık geliştirmeye yardımcı olur.
Grip belirtilerini ve soğuk algınlığının yok etmede önemli bir yardımcıdır.
Meme, pankreas, yumurtalık, kolerektal, ağız, kolon ve prostat kanseri gibi çeşitli kanser türlerine karşı müdahalede yeşil çay faydalıdır.
İltihapları ve ödemleri engeller
Diyabetle mücadelede yeşil çay size faydalı olabilir.
İnmeleri engellemede etkilidir.
Zindelik verir.
Kan basıncını düzenler
Obezite ve damar hastalıklarında dengeli beslenme ve egzersizle birlikte uygulandığında çok faydalı sonuçlar vermektedir
Şeker hastalığını önlemede son derece faydalıdır.
Alzheimer hastalığına ve hafıza bozukluğuna faydası araştırılmaktadır.
Parkinson hastaları için muhakkak kullanılması gereken bir bitkidir.
Diş çürümesini engelleyicidir.
Serbest radikallerden vücudu korur.
Lösemi’de gerileme sağlar
Böbrek taşlarının düşürülmesinde etkilidir.
Yorgunluğun önlenmesi etkilidir
Berberi hastalığının tedavisinde kullanılmıştır.
Migreni hafifletir
Ağız kokusunu giderir
Boğazımıza ferahlık hissi verir.

Yeşilçayın Kanıtlanamamış Faydaları:
1- Multipl skleroz tedavisinde faydalıdır
2- Alzheimer ve Parkinson hastalığını durdurmada faydalıdır
3- Hücre bozulmalarını engellemede faydalıdır
4- Yeşil çay içmek, total kolesterol düzeylerini düşürür, iyi (HDL) kolesterolü düzenler, kötü kolesterolün (LDL) düşürülmesini sağlar. (Bu maddeden emin değiliz bir çok ciddi site kolesterolü düşürdüğü yazmakta)
5- Ekstradan kalori yaktırdığı söylenmektedir. (Aslında mevcut vücut yağlarını metabolizmayı hızlandırarak yaktığını söyleyebiliriz ama bu bize fazladan bir dilim ekmek yeme hakkı vermez)
6- HIV virüsüne karşı etkisi tam bilinmemektedir

Yeşil Çay’ın zararları:
Sık idrara çıkma, Bulantı, kusma, uykusuzluk gibi zararlar söz konusu olabilir. Kafeine hassasiyeti olanlar içmemelidir.
He ne kadar kalp hastalıklarına iyi geliyor olsa da kalp, böbrek hastalıkları olanlar, psikolojik rahatsızlığı olanlar, pıhtılaşma sorunu yaşayanlar ve kanser hastaları doktorlarına mutlaka danışmalıdırlar. hamile kadınlar, bebek emzirenler doktorlarına muhakkak danışmalıdırlar. Yeşil çayın erkeklere zararlı olduğu konusunda bazı sitelerde bilgiler var fakat araştırmamızda bu tür bilimsel bir bilgiye rastlamadık sadece kadınların yeşil çaydan organizma olarak daha çok faydalandıklarını söyleyebiliriz.

Püf Noktası: Yeşil çayın içindeki kafein uykusuzluk yapıyor ve bazı hastaların kafein alması yasaktır. Bu nedenle yeşil çayın kafeinini azaltmak için yeşil çayı ilk demlediğiniz zaman 30 saniye bekleyip oluşan demi döküp tekrar demlersiniz, böylece kafeinin zararlı etkisini bir nebze de olsa ortadan kaldırmış olursunuz fakat kahvedeki kafeine göre yeşil çaydaki kafein miktarı çok daha azdır. İlk demi dökmeniz antioksidanların varlığını da azaltacaktır.

Kaynak: YEL AY, YEL AYIN FAYDALARI, tarifi, kullanm, nereden bulurum, zayf

Tam da yeşil çayımı yudumlarken gördüm yazıyı,iyi oldu.Ayşegül hanımın tavsiyesiyle yemekten 1 saat sonra içiyorum ben,sabah aç karnına değil. :KK34:

dünkü menüm ;

sabah alkali su

kahvaltı;yumurta,form cayı,zeytin,lor peyniri

ara;1 elma

öğlen;fasülye,salata

ara;yeşil çay

akşam; tavuk,salata :KK42:

BESLENME BİLGİLERİ

*-Öğün aralarında yemek yeme arzusu uyandığında, sevdiğiniz bir müziği dinleyin. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, müzik dinlediğinizde de sevdiğiniz bir yemeği yediğinizde de beyninizin aynı bölgesi uyarılıyor.

*-yağsız yemek yiyen ve yağı beslenmesinden uzaklaştıran kadında östrojen erkekte testesteron hormonu yapısı bozulur. aman dikkat!

*-Bir beslenme bilgisi daha. bir besini fazla yediğinizde vücuda yararlı bileşikleri alsanız dahi fazla yemeğe bağlı etkinliği kayboluyor...

*-Kekik bitkisini gelişigüzel kullanmayın. Yararlarının yanı sıra kekik yağının tümör yapıcı olduğunu unutmayın. Karaciğer üzerinde de olumsuz etkilerini göz ardı etmeyin...

*-pankreas kanserinde sadece aşırı şeker tüketimi değil fazla et yemenin de olumsuz etkisi vardır.

*-kemik yoğunluğunun azalmasını önlemek için güneşlenin, süt( Keçi ve koyun sütü alkali ) için ve yürüyüş yapın...

*-Kırmızı et tüketimini en aza indirin, onun yerine belirli ölçülerde tavuk ve balık tüketin.

*-Mutlaka bir endokrinoloji uzmanına başvurun. Çünkü hormon bozukluğu da hızlı kilo alma ve gayret gösterilse de kilo verememe gibi sorunlar yaratır.

*-Katı yağ yerine sıvı yağ kullanın ve et yemeklerine yağ katmayın.

*-Ghrelin hormonu: Mideden salgılanan bu hormon, kilo vermeye başladıkça kanda artmaya başlar ve kişiyi yemek yemeye yöneltir. hormon değerlerini kontrol ettiri

*-Kilo sorununuz herhangi sağlık sorunundan yada hastalıktan kaynaklanmıyorsa ve sorunun temel sorunu genetik mirasınızsa hızlı kilo kayıplarında uzak durun . Sorunun çözümü zaman içinde ve çaktırmadan alacağınız küçük önlemlerde arayın . Eğer bu önlemleri kalıcı kılmak istiyorsanız aktif bir hayat sürmeyide , mesela fırsat buldukca yürümeyi , ihmal etmeyin

*-iyi çiğneyin. bi lokmanızı 40 kez çiğneyerek yutun hatta!.. hızlı yemek yemeyin.

*-bel bölgesi karı içi yağları eriten formül tekrardan veriyorum 2 havuç 1/2 mango çok az tzae zencefil katı meyve sıkacağından sıkın için

*- Beslenme bilgisi: çorbalar içerdikleri sebze ve tahıllar nedeniyle iyi antioksidan kaynağı olup, sindirimi kolay, vücudun sıvı ihtiyacını karşılamaya yardımcı, midede gerginliği önleyen ve enerji yoğunluğu düşük olması nedeniyle tamamen düşük kalorili olup kilo yönetiminde yardımcı olan sağlıklı bir yiyecektir. Hergün en az 1 kase çorba içmelisiniz...

*-Zayıflarken yüzün çökmemesi için neler yapılabilir: Dengesiz ve hızlı kilo kaybının bedeli yüzün kaybı olmamalıdır. Spor eşliğinde, yavaş kilo kaybı yüzün korunmasında yardımcı olur. Bu sırada özellikle güneş hasarından kaçınmak gerekir. Hacim kaybeden yüzde güneş hasarı sarkmayı hızlandırır. Güneş hasarlı ciltte kollajenler yeterince sağlıklı değildir, içi boşalmış deriyi yerinde tutamazlar.

*-Kesinlikle ayakta hiçbir şey yemeyin.

*-Dışarı çıkın. Günde en az yirmi dak. dışarıda oturmaya veya yürüyüş yapmaya gayret edin. Zira gün ışığı yeme isteğinizi kontrol etmenizi sağlar.

*-bel çevrenizi ölçün. kalça kemiklerinizin bittiği yerin çevresidir bel çevresi. kadınlarda 80 erkeklerde 94 cm üzerinde olması risktir...

*-Kendinizi strese sokmayın, her şeyin beyinde başlayıp beyinde bittiğini unutmayın.!!!

*-bir de hem iyi kilo vermeye yardımcı hem de diyabetlilerde çok iyi kan şekeri kontrolü sağlayan rambutan meyvesi çok değerlidir.

*-liçi ve rambutan meyvaları metabolizmayı da hızlandırıyor... bulduğunda yemenizi öneririm.

Kaynak: Selahattin Dönmez

GIDA GERÇEKLERİ ve SAĞLIK

Gofret ve dondurmada zehir

Gofret, waffle ve dondurma külahlarında insan sağlığını tehdit eden boraks kullanıldığını biliyor musunuz?

TEMİZLİK MADDESİ

Bakanlık, temizlik işlerinde kullanılan boraksın gofret, waffle ve külaha çıtır özelliği vermesi için katıldığını yazan Takvim'in haberi üzerine hemen harekete geçti.

ABD'de yasak olan, Avrupa Birliği ülkelerinde ise gözaltında bulunan boraks maddesini yakın incelemeye alan Bakanlık, dondurma külahı, waffle ve gofret üreticilerine baskına hazırlanıyor.

BAKANLIK UYARACAKMIŞMIŞ

Bakanlık önce üretici firmayı uyaracak ve para cezasına çarptıracak. Aynı uygulamayı sürdüren üreticiler, kamuoyuna ifşa edilecek, devamı halinde ise üretim durdurulacak.

SAĞLIĞA ZARARLI

Beyazlatıcı özelliği olan ve temizlik işlerinde kullanılan boraks, gıdaların da içine girdi. Uzmanlar, boraksın sağlığa zarar verdiğini söylüyor.
KAYNAK :KK43:Takvim)

Günaydınlar.
Bende bugün başladım alkali diyete ama yanıma karbonat almayı unutmuşum oyüzden şirkette alkali su içemeyeceğim naapsam kızlar bugün bozup yarınmı başlasam yoksa akşama kadar böylemi devam etsem :KK50:

Yine ben çok soru sordum biliyorum ama... :/ bugün akrbonatım olmadığı için alkali su içemiyorum kitapta limon suyla tüketildiğinde suyu alkali yapr gbii bişey yazıyor. Suyuma bir miktar limon sıksam alkali yapmış olurmuyum suyumu? :44:

Yine ben çok soru sordum biliyorum ama... :/ bugün akrbonatım olmadığı için alkali su içemiyorum kitapta limon suyla tüketildiğinde suyu alkali yapr gbii bişey yazıyor. Suyuma bir miktar limon sıksam alkali yapmış olurmuyum suyumu? :44:

evet olursunuz gönül rahatlıgıyla için:)

X