Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

Günaydınlar.
Bende bugün başladım alkali diyete ama yanıma karbonat almayı unutmuşum oyüzden şirkette alkali su içemeyeceğim naapsam kızlar bugün bozup yarınmı başlasam yoksa akşama kadar böylemi devam etsem :KK50:

hangi marka CLA kullanıyosunuz solgarınki çok pahalı 70 lira civarı :KK43:

gnc markasını kullanıyormus arkadasımız.:KK16:

Yine ben çok soru sordum biliyorum ama... :/ bugün akrbonatım olmadığı için alkali su içemiyorum kitapta limon suyla tüketildiğinde suyu alkali yapr gbii bişey yazıyor. Suyuma bir miktar limon sıksam alkali yapmış olurmuyum suyumu? :44:

günaydın canım :KK16::KK16::KK16: evet limon damlatırsan alkali yapmıs olursun:KK34: arada elma sirkesi ,limon da damlatarak tüketebiliriz suyumuzu alkali olmuş oluyor.

teşekkürler donukpudracım :)
Siz ekmeğinizi nasıl tüketiyorsunuz? Ben henüz glutensiz ekmek alamadığım için tam buğday ekmeği yedim.
Peynirimde normal peynirdi bugün lor ve glutensiz ekmek alıcam.
Sabah kahvaltım: beyaz peynir, yeşil biber, maydonoz, 3-4 siyah zeytin yeşil çay :KK16:

teşekkürler donukpudracım :)
Siz ekmeğinizi nasıl tüketiyorsunuz? Ben henüz glutensiz ekmek alamadığım için tam buğday ekmeği yedim.
Peynirimde normal peynirdi bugün lor ve glutensiz ekmek alıcam.
Sabah kahvaltım: beyaz peynir, yeşil biber, maydonoz, 3-4 siyah zeytin yeşil çay :KK16:

ben ekmegi bugday ekmegi ya da cavdar ekmegi sabah öglen 1 dilim olarak tüketiyorum. bazen aksamları da 1 dilim ama genelde yememeye calısıyorum aksamları.
evde her zaman bu ekmekler olmayınca normal ekmekten 1 dilim yiyiyorsam öglen aksam yememeye gayret ediyorum :KK16:

tarayıcım bozuk oldugundan sayfa paylasımı yapamadım uzun zamandır. nilüfer arkadasımız kendi sayfasında paylasmıs. alıntıladım.:KK34: bilgisayarınıza indirip inceleyebilirsiniz.:KK16::KK16:

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

ben ekmegi bugday ekmegi ya da cavdar ekmegi sabah öglen 1 dilim olarak tüketiyorum. bazen aksamları da 1 dilim ama genelde yememeye calısıyorum aksamları.
evde her zaman bu ekmekler olmayınca normal ekmekten 1 dilim yiyiyorsam öglen aksam yememeye gayret ediyorum :KK16:

bende çavdar alayım ozaman zaten sadece sabah kahvaltısında tüketiyorum diyet yapmadığım zamanlardada.
Kitapta glutensiz ekmek yiyemeyenler buğdaydan vazgeçerek en azından çavdar, arpa, yulaf yiyebilirler yazıyor.
Glutensiz ekmek yiyebiliceğimi sanmıyorum zaten onu sadece çölyak hastaları tüketmiyormu :44:

bende çavdar alayım ozaman zaten sadece sabah kahvaltısında tüketiyorum diyet yapmadığım zamanlardada.
Kitapta glutensiz ekmek yiyemeyenler buğdaydan vazgeçerek en azından çavdar, arpa, yulaf yiyebilirler yazıyor.
Glutensiz ekmek yiyebiliceğimi sanmıyorum zaten onu sadece çölyak hastaları tüketmiyormu :44:

ben hazır glutensiz ekmek bulsam tüketecegim de(en azından tadına bakardım :KK1:) :KK1: yapmak da zor geliyor ve vaktim yok.:KK19:

sadece o hastalar tüketecek kaidesi yok. bagırsakları rahatlatan bir besin bize de bu lazım aslında.

ben hazır glutensiz ekmek bulsam tüketecegim de(en azından tadına bakardım :KK1:) :KK1: yapmak da zor geliyor ve vaktim yok.:KK19:

sadece o hastalar tüketecek kaidesi yok. bagırsakları rahatlatan bir besin bize de bu lazım aslında.

canım hazır glutensiz ekmek migros şubelerinde satılıyormuş web sitesinde var migrosun.

mrb kızlar bı kac gundur yoktum daha dogrusu sızlerı takıp edıyorum ama kendım bısey yapmıyordum kendıme bı kac gun ızın verdım dıyettı spordu suydu buydu derken kafam okadar doldu okadar sıkılmıstımkı ıstesemde yapamadım bu alkalıyı ama sımdı ıyım en azından kendımı hazır ısteddım ve oyle basladım bugun ınsallah devamını getırebılır suyumu alkalı yaptım kahvaltımı ve ara ogunumude hafıf yaptım

mrb kızlar bı kac gundur yoktum daha dogrusu sızlerı takıp edıyorum ama kendım bısey yapmıyordum kendıme bı kac gun ızın verdım dıyettı spordu suydu buydu derken kafam okadar doldu okadar sıkılmıstımkı ıstesemde yapamadım bu alkalıyı ama sımdı ıyım en azından kendımı hazır ısteddım ve oyle basladım bugun ınsallah devamını getırebılır suyumu alkalı yaptım kahvaltımı ve ara ogunumude hafıf yaptım

merhaba canım :KK3::KK3::KK3:

yediklerine dikkat edemesen de suyunu alkali tüket lütfen :KK34:

merhaba canım :KK3::KK3::KK3:

yediklerine dikkat edemesen de suyunu alkali tüket lütfen :KK34:

tesekkkurederım canım suyum alkalı yedıklerımede az cok dıkkat edıcem ayda 2 yada 3 de gıtse yeter zaten derdım kılo vermek degıl sadece yaptıgım spora destek olsun dıye neyse ınsallah devam edebılırım :)

tesekkkurederım canım suyum alkalı yedıklerımede az cok dıkkat edıcem ayda 2 yada 3 de gıtse yeter zaten derdım kılo vermek degıl sadece yaptıgım spora destek olsun dıye neyse ınsallah devam edebılırım :)

:KK54::KK54:

hedefimiz içimizi arındırmak. :KK16::KK16: bu beslenme tarzını benimsemek.

Selam kızlar, bir yerde okudum, Glutensiz unu İstanbul Halk Ekmek satıyormuş. Sinangil de glutensiz un üretiyormuş Tansaş, migros, Kipa gibi mağazalarda bulmak mümkünmüş. Sevgiler.

Ayrıca şöyle bir şeyde buldum ;

İBB KENT EKMEK

Ömür boyu diyet yapmak zorunda olan hastalara müjdeli haber..İzmir'de özel olarak üretilen Glutensiz ekmekler Gluten alerjisi olan çölyak ve fenilketonuri hastaları için 35 ilde 105 farklı noktaya ulaştırılıyor.Bilindiği gibi Çölyak ve fenilketonuri hastaları gluten alerjisi sebebiyle buğday, arpa, yulaf ve çavdarlı ekmek yiyemiyor.İzmir Büyükşehir Belediyesine ait Kent Ekmek fabrikası glutensiz ekmek üretmeye başladı. Büyük bir titizlikle hazırlanan ekmekler, 35 ilde 105 noktaya gönderiliyor.Piyasa değeri 13 lira olan 450 gram ağırlığındaki glutensiz ekmekler 75 kuruşa satılıyor.

Glutensiz ekmek için 0 800 415 53 68 nolu tüketici danışma hattına başvurularak Türkiye'nin her yerinden sipariş verilebiliyor.

Son düzenleme:
dünkü menüm ; (yazmayı unutmuşum :KK1:)

öğlen kalktım ..

öğlen kahvaltı yaptım haliyle :KK53:; yumurta,domates,salatalık,biber,patates,çay

ara; alkali su 1 parça bitter çikolata

akşam üzeri ; 2 parça et,salata (kahvaltıyı o kadar iyi yapmısım ki acıkmadım)

akşam yemedim :KK1::KK1: haftada 1 akşam yapacagım demiştim. midem kazınır gibi oldu ama alkali su iyi geliyor.:KK34:

İlk gün menüm:
Sabah kahvaltı; beyaz peyniir, bir dilim tam buğday ekmeği, biber-maydonoz, 3-4 adet siyah zeytin
Öğlen; domates çorba, haşlanmış tavuk yanında salata
ara: 2-3 tane kuru kayısı
2. aram :)) : 1 elma arkasından alkali su
akşam: yayla çorbası, buharda pişmiş karnıbahar.
Gün boyunca alkali su
ve şuan sade kahve içiyorum içmemem gereksede :KK43:
menüm nasıl sizce?

İlk gün menüm:
Sabah kahvaltı; beyaz peyniir, bir dilim tam buğday ekmeği, biber-maydonoz, 3-4 adet siyah zeytin
Öğlen; domates çorba, haşlanmış tavuk yanında salata
ara: 2-3 tane kuru kayısı
2. aram :)) : 1 elma arkasından alkali su
akşam: yayla çorbası, buharda pişmiş karnıbahar.
Gün boyunca alkali su
ve şuan sade kahve içiyorum içmemem gereksede :KK43:
menüm nasıl sizce?

günaydın :KK16::KK16:

akşamları çorbayı önermiyor aysegül hanım :KK34: özellikle kilo vermek isteyenlere.ama dün evde yemek yoktu mesela bende yarım kase içtim sadece.
kahveye gelince de tüketirsen ardından 2 bardak alkali su iç canım :KK16:

ilk gün olarak iyi bir baslangıc :KK9:

sabah ;alkali su

kahvaltı ; (işyerinde yapabildim) yarım simit,lor peyniri,siyah çay

ara; mandalina

öğlen; fasulye,az bulgur pilavı

ara;form çayı

akşam; yarım kase çorba

yatana kadar bol alkali su

akşam;45 dk callanetics sporu ve 8 min abs

Son düzenleme:
X