Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

Merhaba poly bir şey sormak istiyorum.Menünde 1 litre su diye yazmışsın hep.Bir keredemi bir litre su içiyorsun.Çünkü bardak bardak aralıklarla içilmesi gerekiyor.bir anda aldığımız suyu tavsiye etmiyor ayşegül hanım

kızlar merhaba bu konuya daha da ağırlık verelim birbirimize destek olalım ben fazladan 7 kilo almış durumdayım( hamilelik kilolarımdan kalan kilo bu aslında..)
bu diyeti bilmediğim halde kendim sadece 1 hafa boyunca sabah bol yeşillikten oluşan tuzsuz salata ve yumurta peynir,öğlen salata ve tavuk akşam da salata ve sebze yemegi yiyerek 2 kilo vermiştim..
hem sütüm artmıştı hem de enerjim üstelik o kiloyu bi daha da almadım.
farkında olmadan bir hafta boyunca alkali beslenmişim yani..
simdi bebeğim 11 aylık ve hala emziriyorum agır diyet uygulayamam
sizce bu şekilde devam etsem işe yarar mı yani tuzsuz salata ne diyorsunuz?
kilo verme durumları nasıl yapan arkadaşların ne olur yazın motive oluyorum ben verilen kiloları öğrenince.
bir de gençleşme hissettiniz mi gerçektenciltiniz ve vücudunuzda?

kızlar merhaba bu konuya daha da ağırlık verelim birbirimize destek olalım ben fazladan 7 kilo almış durumdayım( hamilelik kilolarımdan kalan kilo bu aslında..)
bu diyeti bilmediğim halde kendim sadece 1 hafa boyunca sabah bol yeşillikten oluşan tuzsuz salata ve yumurta peynir,öğlen salata ve tavuk akşam da salata ve sebze yemegi yiyerek 2 kilo vermiştim..
hem sütüm artmıştı hem de enerjim üstelik o kiloyu bi daha da almadım.
farkında olmadan bir hafta boyunca alkali beslenmişim yani..
simdi bebeğim 11 aylık ve hala emziriyorum agır diyet uygulayamam
sizce bu şekilde devam etsem işe yarar mı yani tuzsuz salata ne diyorsunuz?
kilo verme durumları nasıl yapan arkadaşların ne olur yazın motive oluyorum ben verilen kiloları öğrenince.
bir de gençleşme hissettiniz mi gerçektenciltiniz ve vücudunuzda?

merhaba hosgeldin.
:KK16::KK16:

tuzsuz salata tüketebilirsin ya da himalaya tuzu kullanman aslında en saglıklısı. onun zararı olmaz. :KK34:

ben 2 ayda 7 kg verdim bu diyetle. herşeyine dikkat eden arkadaslar 10 kg bile verdi.:KK34:

suan ilac kullanıyorum eskisi gibi diyete özen gösteremiyorum.:KK31:ama değişen birşey var ki sabahları zinde kalkıyorum. enerjim hep yerinde ve şişkinlik hissim hiç ama hiç yok .

ilk sayfadaki tabloları da indirip incelemeni öneririm.

merhaba hosgeldin.

tuzsuz salata tüketebilirsin ya da himalaya tuzu kullanman aslında en saglıklısı. onun zararı olmaz. :KK34:

ben 2 ayda 7 kg verdim bu diyetle. herşeyine dikkat eden arkadaslar 10 kg bile verdi.:KK34:

suan ilac kullanıyorum eskisi gibi diyete özen gösteremiyorum.:KK31:ama değişen birşey var ki sabahları zinde kalkıyorum. enerjim hep yerinde ve şişkinlik hissim hiç ama hiç yok .

2 ayda 7 kilo verdin mi pudracım cidden, maşallah, tebrik ederim seni:nazar::nazar:

Biliyorsun ben yeni bir diyetten çıktım ve şu an istediğim kilodayım, yeniden bu diyeti tam uygulamam da mümkün değil sadece suyuma karbonat katıyorum ama normal marketten alınandan, bir yerde ingiliz karbonatı yazmışsın o daha mı farklı, daha mı etkili peki?

Bir de ben hiç yeşillik yiyemiyorum bu ara, içtiğim suyun da faydası olmaz mı dersin şeker?

Hazıra konuyorum biraz şu an ama samimiyetine güvenerekten cevap bekliyorum :):103::KK19:

2 ayda 7 kilo verdin mi pudracım cidden, maşallah, tebrik ederim seni:nazar::nazar:

Biliyorsun ben yeni bir diyetten çıktım ve şu an istediğim kilodayım, yeniden bu diyeti tam uygulamam da mümkün değil sadece suyuma karbonat katıyorum ama normal marketten alınandan, bir yerde ingiliz karbonatı yazmışsın o daha mı farklı, daha mı etkili peki?

Bir de ben hiç yeşillik yiyemiyorum bu ara, içtiğim suyun da faydası olmaz mı dersin şeker?

Hazıra konuyorum biraz şu an ama samimiyetine güvenerekten cevap bekliyorum :):103::KK19:

evet :KK16::KK16::KK16: şeytanın bacagını kırdım sonunda..

eczane satılan saf karbonat (ingiliz karbonatı) alabilirsin. market karbonatında katkı maddeleri olabilir diye aysegül hanım eczaneden alın demiş.

içilen suyun faydası olmaz mı tabii ki var. :KK31: asitlenmeyi atıyor bünyeden.

örnegin 60 kg isen günde 3 litre su tüketmemiz gerekir. 20 kg basına 1 litre su :KK16::KK16::KK16:

yeşillik de umarım yersin. çiğ sebze öenmli cünkü bu diyette :KK54: sağlıklı günlere :KK16::KK16::KK16::KK16:

Persembe menusu-79.4

Sabah
1 lt alkali su
400 ml Sebze Meyve suyu
(1/3 demet pazı,marul,maydanoz,2 salatalık,1 cicek brokoli,1 havuc, 1 limelimon,1 mandalina,1 elma, 1 parmak zencefil 1 tk zeytinyagı)

1 saat sonra 1 fincan yesilcay tarcinli karanfilli

Ogle
1 lt alkali su
2 yk kurutulmus kiraz 8 yk pırasa 4 yk bulgur pilavı

Aksam
1 lt alkali su
400 mlSebze Meyve suyu
(1/3 demet pazı,marul,maydanoz,2 salatalık,1 cicek brokoli,1 havuc, 1 limelimon,1 elma,1 mandalina,1 parmak zencefil 1 tk zeytinyagı)

Yatmadan once 1 fincan elma sirkeli su

Merhaba poly bir şey sormak istiyorum.Menünde 1 litre su diye yazmışsın hep.Bir keredemi bir litre su içiyorsun.Çünkü bardak bardak aralıklarla içilmesi gerekiyor.bir anda aldığımız suyu tavsiye etmiyor ayşegül hanım

Hayır canım tek seferde icmiyorum ara ogun yapmadıgımdan ana ogunlerin arasında fazla zaman var yemekten 1 saat sonra baslayıp diger yemege yarım saat kalaya kadar her ogun arasında 1 lt bitiriyorum.

Pazartesiden bu yana 2.2 kg verdim:KK52:

merhaba hosgeldin.

tamam canım tabloları inceleyeyim inşallah ben de artık ne yersem yazmaya calışacağım ama bu pazar annemlere gecicem bebişle pek dikkat etmeyebilirim ama 1 hafta sonra rapor şeklinde yazıcam inşallah :KK9:

:KK3:kızlar burayı canlı tutalım birbirimize destek olalım :KK3:

Herkese merhaba :KK16: Forumu uzun zamandır takip ediyorum, tabiki topiğinizi de.Kısmet bu zamanaymış, ben de artık alkali diyetine başlamak ve sizinle beraber devam etmek istiyorum:)
Kitabı 2-3 defa okumuşumdur herhalde :KK1: karbonatımı ve diğer gerekli şeyleri aldım bir de tonalin cla aldım.Bugün itibariyle başlayıp bir 7-8 kilo vermek istiyorum inş..Bünye olarak çok ama çok zor kilo veriyorum maalesef :KK43: Umarım bu sefer işe yarar, ümitliyim:) Sizin de deneyimlerinizden yararlanmak isterim.
Bugünkü menümü yazayım mı şimdi ? :) Fikrinizi almış olurum.

sabah
2 kuru erik
1 tatlı kaşığı keten tohumu
1 çay kaşığı tarçın+1çay kaşığı bal
1 bardak alkali su

kahvaltı
1 dilim ekmek
3 tane taze ceviz
1 haşlanmış yumurta
keçi peyniri
4-5 adet siyah zeytin
limonlu maydonoz
yeşil çay

öğle
börülce yemeği
ıspanak (dün akşamdan kalma az bir kavurma)
brokoli (sarımsaklı ve sirkeli)
3 kaşık yoğurt

ara: yeşil çay ve 1 adet elma

akşam
pırasa yemeği
ciğer
salata

gece de yeşil çay ve kefir içerim.Tabi bol bol suyla beraber :KK31:

Sevgili Derin'cim, maalesef henüz özel msj çekemiyorum ancak ilgin için çok teşekkür ederim.Alkali diyetine adam gibi başlayalı 1 hafta oldu açıkçası.Ama artık emin bir şekilde ilerliyorum ve kendimi gerçekten şimdiden hafiflemiş hissediyorum.Tek sorunum akşamları canımın mütemadiyen bir şeyler çekmesi..Onu da bitki çayları ve kefirle geçiştirmeye çalışıyorum.Bu haftasonu tartılıp sonucu bildireceğim:) Herkese kolay gelsin..

evet kızlar dikkat edenler varsa menülerini paylaşsın ben de sizi takip ediyorum
Ayşegül çoruhllunun kitabını okudum
şimdi de dr. robert young ın zayıflama da ph mucizesi kitabını okuyorum.
alkali olmanın zayıflamada kesinlikle etkili olduğuna ikna oldum fakat yapamadığum veya vazgeçemedim şeyler yüzünden plna atam uyamıyorum

-idrarda alkali tedti yapmak isterdim henüz o çubuklardan almadım
-karbonatlu su içtiğim 1 hafta 10 gün boyunca boğazım ağrıdı ve ben karbonatlu su içmekten vaz geçtim.

yeşilliği bol yeme fikri çok güzel özenince bol oluyor dikkat etmeyince bi de bakmışım günlerce yeşillik yememişim.
bi de şu inek sütü ve yoğurdu ile problemim var yoğurt yemek sağlıklı diye ben evde doğal yoğurt yapıyorum e sırf asit yapar diye yememek de olmuyor, demek ki yeşilliği daha fazla yemem gerekiyor.

-bi de sebze sıkmaya , makinayı yıkamaya üşeniyorum
-trambolin aldım 58 liraya ve ailecek zıplıyoruz

.....siz neler yapıyorsunuz?

Sevgili Derin'cim, maalesef henüz özel msj çekemiyorum ancak ilgin için çok teşekkür ederim.Alkali diyetine adam gibi başlayalı 1 hafta oldu açıkçası.Ama artık emin bir şekilde ilerliyorum ve kendimi gerçekten şimdiden hafiflemiş hissediyorum.Tek sorunum akşamları canımın mütemadiyen bir şeyler çekmesi..Onu da bitki çayları ve kefirle geçiştirmeye çalışıyorum.Bu haftasonu tartılıp sonucu bildireceğim:) Herkese kolay gelsin..

Rica edrm cnm, msj.ını yeni gördüm. Sonucu bildirmemişsin? :) Sana da kolay gelsin.

evet kızlar dikkat edenler varsa menülerini paylaşsın ben de sizi takip ediyorum
alkali olmanın zayıflamada kesinlikle etkili olduğuna ikna oldum fakat yapamadığum veya vazgeçemedim şeyler yüzünden plna atam uyamıyorum

-karbonatlu su içtiğim 1 hafta 10 gün boyunca boğazım ağrıdı ve ben karbonatlu su içmekten vaz geçtim.

yeşilliği bol yeme fikri çok güzel özenince bol oluyor dikkat etmeyince bi de bakmışım günlerce yeşillik yememişim.
bi de şu inek sütü ve yoğurdu ile problemim var yoğurt yemek sağlıklı diye ben evde doğal yoğurt yapıyorum e sırf asit yapar diye yememek de olmuyor, demek ki yeşilliği daha fazla yemem gerekiyor.

Merhaba elifezgi, ben de dikkat ediyorum.Bu sayede, üst üste gelen sağlık problemlerime ve ara vermek zorunda kalmama rağmen 5,5 kilo verdim.Bana en son hipotiroid teşhisi kondu.Kilo vermeyi oldukça zorlaştıran bir rahatsızlık bu. Karbonatlı suyu artık içmiyorum. Ph ı yüksek "7,8" tahlil sonuçları ile içilebilir onayı almış bir marka su kullanıyorum. Suyu bol içmeye çalışıyorum bunun faydasını görüyorum çünkü. Aralarda yeşilçay içtiğim oluyor belli bir rutin olmasa da. Her öğünüm de taze yeşil otlar ve ek olarak bazen çiğ sebze tüketiyorum.Akşam yemeğimi erken yiyorum.Bazı akşamlar yemiyorum. Çiğ badem tüketiyorum yine aralarda. Yoğurdu ben de çok severim, keçi sütü alıp evde kendim yaptım 2 sefer ama koku ve tadı çok ağır geldiği için bir kaç kaşık haricinde yiyemedim dura dura bozuldu çöpe gitti. Peynirimi inek loru ve keçi peyniri olarak yiyorum.Zaten keçi peyniri diye satılan peynirlerin belli oranda keçi,inek ve koyun sütünden yapıldığını öğrendim. Kızartma, kola,hazır meyva suyu vb. hazır içecekleri,çorbaları,gıdaları tüketmiyor, normal çayı kahveyi çok çok nadir içiyorum. Sebze sıkma olayına gelince, onların özel ve pahalı makineleri olduğunu öğrendim. Meyve suyu sıkıcıları o iş için uygun değilmiş, posayı ayırıp attığı için o yüzden sebzeyi sıkmak yerine çiğ tüketmeye gayret gösteriyorum. Trombolin almayı ben de çok istiyorum ama yer sorunum var evde ayrıca çoğunda gıcırtı problemi olduğunu duydum. Sessiz, katlanan pratik bir şey bulursam belki alabilirim. Senin ki nasıl , memnunmusun?

Son düzenleme:
Rica edrm cnm, msj.ını yeni gördüm. Sonucu bildirmemişsin? :) Sana da kolay gelsin.

Ah evet kusura bakma tamamen unutmuşum :) Ben de pko var ondan bir süredir onunla uğraştım.Soğan kürünü uyguladım.Çok şükür en son kontrolde doktor kist göremedi :KK31: Bir yandan diyete devam ettim.Belki az ama 1.5 kilo verdim.Ama tabi benim gibi kistler yüzünden gram gram veren biri için çok iyi :) Umarım bundan sonra daha da rahat gidecek.Senin nasıl gidiyor canım? Kilo vermeye devam ediyor musun ? Bir de rica etsem standrat bir gün içinde neler yediğini yazabilir misin ? Bazen çok mu yiyorum acaba hissine kapılıyorum da :KK1:

Ah evet kusura bakma tamamen unutmuşum :) Ben de pko var ondan bir süredir onunla uğraştım.Soğan kürünü uyguladım.Çok şükür en son kontrolde doktor kist göremedi :KK31: Bir yandan diyete devam ettim.Belki az ama 1.5 kilo verdim.Ama tabi benim gibi kistler yüzünden gram gram veren biri için çok iyi :) Umarım bundan sonra daha da rahat gidecek.Senin nasıl gidiyor canım? Kilo vermeye devam ediyor musun ? Bir de rica etsem standrat bir gün içinde neler yediğini yazabilir misin ? Bazen çok mu yiyorum acaba hissine kapılıyorum da :KK1:

Geçmiş olsun. Benim de adetle ilgili prloblemim var, soğan kürünü uygulamayı düşünüyorum aslında. Hipotiroidin etkilerinden biriymiş. Üst üste gelen sağlık sorunlarım nedeni ile ben de ara vermek zorunda kaldım diyete ama devam etmeye başladım yeniden. Aynı sorun, rahatsızlıklarım nedeniyle bende de var. Kilo vermede zorluk yani ama azar azar olsa da devam edeceğim ben de dikkat etmeye.Hiç vermemektense 1,5 kilo vermek de çok iyi bence. Yeniden dikkat etmeye başladığımdan beri 1,5 kilo :nazar: daha verdim ben de 2,5 haftada. Örnek menü yazayım tabi;

Sabah uyanınca ilk iş (hormon hapımla birlikte) büyük bir ya da iki bardak ılık su içiyorum.30 dk. sonra kahvaltı

Kahvaltı; 1,5 çorba kaşığı lor acı pul biberli ya da 1-5 kb. kut. büyüklüğünde keçi peyniri ,bol limonlu ve az zeytinyağlı yeşillik, 3-4 zeytin, 1 dilim tam buğday ya da çavdar ekmeği, haftada 3-4 kere de 1 yumurta ekliyorum.

Ara; Bazen bir meyva, bazen 1 fincan yeşil çay , bazen 6-7 çiğ badem ,bazen hiç bir şey yemiyorum.

Öğle: Limonlu ve zeytinyağlı bol yeşillik (Maydonoz, tere, roka,dereotu, marul, soğan vb. Sebzelerde ekleniyor bazen; çiğ pırasa, çiğ ıspanak, çiğ kabak, çiğ kereviz kökü ,turp vb.) 1 dilim ekmek,4-5 ya da 6 çorba kaşığı sebze yemeği. 2 köfte kadar et, olmadı baklagil ;mercimek,nohut,fasülye gibi.

1saat sonra bazen yeşil çay(tarçınlı,karanfilli).

Ara: Bazen 1 meyve, bazen 2 kuru hurma 8-10 çiğ badem, bazen ufak bir parça tatlı bir şey (tarçınlı),bazen yemiyorum.

Akşam: Limonlu ve zeytinyağlı bol yeşillik veya salata,bazen çiğ sebze, ızgara balık ya da sote tavuk vb. Bazen haşlanmış limonlu,az zeytinyağlı brokoli, 1 dilim ekmek.(Akşam karbonhidrat almamak gerekiyormuş.1 dilim ekmeği bazen yiyorum)

Gün boyunca 3 Lt su.Yemeklerle birlikte sıvı tüketmiyorum.Suyu da öğünlerden 20-30 dk önce,öğünlerden 2 saat sonra olacak şekilde bardak bardak içiyorum bazen limon suyu ekliyorum.Tek seferde 500 ml. sınır. :KK31:

Son düzenleme:
selamlar bende dun itibariyle alkali yasam biciçimdeyim dunlu menümü paylaşıyorum
Sabah
domates + salatalık
öglen
mercimek corbası, fırın brokoli+ salata
- ara sütlü türk kahvesi
aksam
brokoli corbası+ dereotlu omlet+ ıspanak salatası

hanımlar karbonatı suyu içmeye başaldım aranızda 2 aydır devamlı içiyoum bi zarrı yoktur diyebilecek biir varmı bazı arkadaşlar bırakmış tedirign oldum bende

canim dr youngun kitabini tavsiye eder misin? ben yurtdisinda yasiyorum ve doktor aysegül coruhlunun kitabina ulasamiyorum, o yüzden dr youngun kini alsam diyorum...

Karbonat kullananların ve kullanmak isteyen arkadaşların dikkatine!

Alıntıdır;

Yabancı ülkede yaşayanlar ;Eczaneye Ingiliz Sodium Bikarbonati diye sormayın! O Türkiye'deki markalardan biri sadece önemli olan eczaneden Natron yada Natriumhydrogencarbonat yada NaHCO3 olarak isteyin. Na2CO3 yani E-500 Sodyum karbonat olarak geçiyor bunu kullanmayın bu "Sodyum karbonat. Sodyum türevlerinden birisidir.Formülü Na2CO3'tür. Deterjanların,kireç önleyicilerin,çamaşır ve tül beyazlatıcıların ürün bileşiminde kullanılır." O yüzden temizlik sodası kesinlikle kullanmayın!!!. "Natriumhydrogencarbonat mit dem Trivialnamen Natron, hat die Summenformel NaHCO3" bunu kullanabilirsiniz.

Karbonat ( Sodyum Bikarbonat - İngilizce: Sodium bicarbonate - Kimyasal formülü : NaHCO3 )
Eczanelerde: İngiliz Karbonatı, Solvey Karbonatı, Karbonat, Cep sodası, Garra Karbonat gibi isimlerle satılmaktadır. Eczanelerden almanızı tavsiye ederim. Markette satılanı alsak olmazmı ?Aktardan satın alsak olmazmı ? Bakkal'dan alsak olmaz mı gibilerinden soru sormayınız.TEKRAR SÖYLÜYORUM ECZANEDEN ALACAĞINIZ KARBONAT EN GÜVENİLİR OLAN KARBONATTIR!!!.

X