Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

sadece karbonatlı su içsek.kilo verdirir mi?ben diyet yapamıyorum iradesizim :KK43:(

Alıntıdır;

DrAysegul Coruhlu; abartarak cok fazla koyuyor insanlar. zannediyorlar karbonat zayiflatir.

Alıntıdır;

Karbonatli suyun faydalari:

Asitlerin oluştuktan hemen sonra nötralize edilmesi, kandaki asit dengeleyici bikarbonatların yüksek tutulması ile mümkün olur. Bunun en temiz ve en etkili yolu ise alkali su tüketmektir.

Alkalilik, yağ asitlerini yakmaz onları çözer, nötralize eder ve sıvılaştırarak böbreklerden güvenli şekilde atılmasını sağlar.

Çiğ et veya tavuğa dokunduğumuzda ellerimiz yağdan kaygan ve yapışkan olur. Ellerimizi sadece su ile yıkamak sorunu çözmez, ancak sabunla yıkandığı zaman ellerimiz normal duruma döner. Bunun en basit açıklaması; yağın asit, sabunun ise alkali olmasıdır.

***Alkali suyun herhangi bir besin değeri veya tıbbi değeri yoktur. Sadece vücuttaki fazla asitleri nötralize ederek etkisiz hale getirir, kanın kıvamını inceltir, kan akışını kolaylaştırarak birçok hastalığın önüne geçilmesine ve kendimizi daha iyi hissetmemize katkı sağlar.

Son düzenleme:
Alıntıdır;

Dr.Aysegul Coruhlu ‏@aysegulcoruhlu
Karbonati a-zal-tin.

Sadece satilan en yuksek ph sulardan da icebilirsiniz.

Limon elma sirkesi seceneklerini kullanin eger hafif de olsa sismeniz olursa

alkali diyet kitabını aldım okudum ve bitirdim..gerçekten çok güzel bir kitap olmuş..diyetten ziyade tam bir sağlıklı yaşama kitabı olmuş bence..zaten kitaptakileri uygulayabilsek diyete gerek kalmayacak:)) kitabın yazarı dr.ayşegül hnm 44 yaşında ama sanki 24 yaşında gibi gözüküyor..alkali olan her şeyi uygulayamasam da en azından her gün karbonatlı suyumu içiyorum..yediklerime ve içtiklerime artık asit mi alkali mi diye daha çok dikkat ediyorum..herkese sağlıklı günler dilerim..:KK16:

Alıntıdır;

DrAysegul Coruhlu; abartarak cok fazla koyuyor insanlar. zannediyorlar karbonat zayiflatir.

Alıntıdır;

Karbonatli suyun faydalari:

Asitlerin oluştuktan hemen sonra nötralize edilmesi, kandaki asit dengeleyici bikarbonatların yüksek tutulması ile mümkün olur. Bunun en temiz ve en etkili yolu ise alkali su tüketmektir.

Alkalilik, yağ asitlerini yakmaz onları çözer, nötralize eder ve sıvılaştırarak böbreklerden güvenli şekilde atılmasını sağlar.

Çiğ et veya tavuğa dokunduğumuzda ellerimiz yağdan kaygan ve yapışkan olur. Ellerimizi sadece su ile yıkamak sorunu çözmez, ancak sabunla yıkandığı zaman ellerimiz normal duruma döner. Bunun en basit açıklaması; yağın asit, sabunun ise alkali olmasıdır.

***Alkali suyun herhangi bir besin değeri veya tıbbi değeri yoktur. Sadece vücuttaki fazla asitleri nötralize ederek etkisiz hale getirir, kanın kıvamını inceltir, kan akışını kolaylaştırarak birçok hastalığın önüne geçilmesine ve kendimizi daha iyi hissetmemize katkı sağlar.

cevabın için teşekkür ederim.ben yüzümde kızarıklık vardı.onun için içiyordum.ama araştırmalarıma görede kiloda vermeye faydalıymış.ikisi bir arada neden olmasın dedim.içmeside bir o kadar kolay.aslında ben bunu tvden duydum e2 de marta steweart programıında cilt uzamnı söyledi kızarıklık vücuttaki asitten olurmuş.

cevabın için teşekkür ederim.ben yüzümde kızarıklık vardı.onun için içiyordum.ama araştırmalarıma görede kiloda vermeye faydalıymış.ikisi bir arada neden olmasın dedim.içmeside bir o kadar kolay.aslında ben bunu tvden duydum e2 de marta steweart programıında cilt uzamnı söyledi kızarıklık vücuttaki asitten olurmuş.

Rica ederim.Cilt kızarıkları derken tam olarak kastın nedir ve ne şekilde öneriyor karbonatı M. Steweart? Bu arada uçuk içinde mucizevi bir ilaçmış.Harici kullanılacak ama ilk günden yok ediyormuş. Deneyen kişilerin yazılarından öğrendim. Bir miktar ingiliz karbonatını az suyla karıp lapa kıvamına getirip uçuğa sürüyor ve bekletiyormuşsun, hepsi bu. Aynı yöntemi hemoroit memeleri için de düzenli kullananlar olmuş ve yok ettiğini görmüşler bir kaç haftada (3hafta gibi). Aklınızda bulunsun.

Son düzenleme:
mrb arkadaşlar.bende bu zamana kadar her yolu denedim kilo vermek için ama veremedim. 2-3 saat aç kalsam elim ayağım titremeye başladı.günde altı öğün yerdim .diyetisyene gittim ona da uyamadım.sonra karatay diyetini keşfettim. yaptıklarımın yanlış olduğunu orda öğrendim.2 haftada 2 kg verdim.çok iyi gidiyordu ama en yakın arkadaşımın artık bitmek üzere dediğimiz kanserinin tekrar başladığını duyunca üzüntüden tekrar yemeğe verdim kendimi.dün alkali diyeti sayfasına rast geldim.söylenenler çok mantıklı geldi.kitabı okumadım ama karatay diyeti ile beraber yapacağım inş. ve alkali su tüketmeye (hiç sevmesemde) çalışacağım.dün bir litre karbonatlı su yaptım tadı hiç kötü değildi.sabah tartıldım 67.9 kg geldim.
sabah yediklerim: 1 bardak alkali su
bir küçük domates
2 yemek kaşığı lor
1 ceviz
bir rafadan yumurta
8 siyah zeytin
ekmek yok

Merhaba

Ben de dün itibariyle karar verip başladım.

Dün sabah badem sütü denedim.Beğendim valla, zaten bademi çok severim.
Bu sabah;
Bademin kalan posası içine 1 yeşil elma+1 kuru incir
2 yumurtadan tereyağlı omlet
1 tabak marul, salatalık,roka
1 fincan yeşil çay.

Çalışıyorum ama çalışıyorum diye, artık saçmasapan şeyler yemiycem. Yanımda yeşillik getirdim, kivim var, idare ederim.
Öğlen; tavuk döner ve bol salata,
Akşam düşünmüyorum ama belki 1 yeşil elma ve badem kırıntıları olabilir.

Umarım şu göbek ve belimdeki yağlardan kurtulabilirim.

Başarılar hepimize....

Merhaba kokomel, Gül Kaynak da şu makineyı önermiş ama fiyatı oldukça fazla bu tip bir makina için,945 TL sanırım ama Metal bıçağı yok, seramik değirmen meyve ve sebzeleri istenilen hale getiriyormuş.
Gül Kaynak'tan Alıntıdır;
Bana her zaman için sorulan bir soru var: Hangi katı meyve sıkacağını kullanıyorsun? Ben evimde Hurom Slow Juicer kullanıyorum, dolayısıyla size de tavsiye edebileceğim bu markayla görüşüp sizin siparişlerinizi de kendilerine iletebileceğimi söyledim.
Özellikle buğday çimi başta olmak üzere, maydanoz, dereotu, semizotu vb gibi yeşilleri mükemmel sıkması bu makinayi seçme sebebim. Metal bıçağı yok, seramik değirmen meyve ve sebzeleri istediğimiz hale getiriyor. Temizlemesi inanılmaz rahat ve kolay.
Slow Juicer | Gül Kaynak - Detoks (Arınma) ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı

Merhaba

Gerçekten de çok pahalı. Gerek yok galiba, bol bol yeşillik yemeli.
Bende bluehouse katı meyve sıkacağı var, çok daha ucuz. ıspanak, dereotu vb.denedim oluyor ama ne kadar fayda çıkar bilmem. Ama kabak, biber, salatalık güzelce
sıkıyor. Bozulsa da acımam, çok ucuzları var artık bu tiplerin.

Slm arkadaşlar,bende istanbulda bir sağlık kurumunda çalışıyorum ve bu diyeti çalıştığım kurumdaki doktorlarımdan biri önerdi. Kendiside yaklaşık 5 aydır abd den aldığı damlayı kullanıyor.... Damlanın adı alkalife ph damlası,eczanelerde bulunuyor veya internettende satın alına bilinir. Bu diyeti 10 gündür yapıyorum şimdilik göbüşüm gitti yeni doğum yapmış ve kilolardan henüz kurtulamamış biri olarak vucudumun rahatladığını hissettim bakalım inşallah hayırlı sonuçlar doğurur.Her günümü buradan sizlerle payaşmaya çalışacağım....

Karbonat kullananların ve kullanmak isteyen arkadaşların dikkatine!

Alıntıdır;

Yabancı ülkede yaşayanlar ;Eczaneye Ingiliz Sodium Bikarbonati diye sormayın! O Türkiye'deki markalardan biri sadece önemli olan eczaneden Natron yada Natriumhydrogencarbonat yada NaHCO3 olarak isteyin. Na2CO3 yani E-500 Sodyum karbonat olarak geçiyor bunu kullanmayın bu "Sodyum karbonat. Sodyum türevlerinden birisidir.Formülü Na2CO3'tür. Deterjanların,kireç önleyicilerin,çamaşır ve tül beyazlatıcıların ürün bileşiminde kullanılır." O yüzden temizlik sodası kesinlikle kullanmayın!!!. "Natriumhydrogencarbonat mit dem Trivialnamen Natron, hat die Summenformel NaHCO3" bunu kullanabilirsiniz.

Karbonat ( Sodyum Bikarbonat - İngilizce: Sodium bicarbonate - Kimyasal formülü : NaHCO3 )
Eczanelerde: İngiliz Karbonatı, Solvey Karbonatı, Karbonat, Cep sodası, Garra Karbonat gibi isimlerle satılmaktadır. Eczanelerden almanızı tavsiye ederim. Markette satılanı alsak olmazmı ?Aktardan satın alsak olmazmı ? Bakkal'dan alsak olmaz mı gibilerinden soru sormayınız.TEKRAR SÖYLÜYORUM ECZANEDEN ALACAĞINIZ KARBONAT EN GÜVENİLİR OLAN KARBONATTIR!!!.

eczanelerde ph damlası da satılıyor alkalife adı bunuda suya katarak alkali yapabiliyorsunuz biraz pahalı ama en iyisi suyun tadını da değiştirmiyor.amerikada da satıldığını biliyorum...

eczanelerde ph damlası da satılıyor alkalife adı bunuda suya katarak alkali yapabiliyorsunuz biraz pahalı ama en iyisi suyun tadını da değiştirmiyor.amerikada da satıldığını biliyorum...

Evet canım o bilgiye sahibiz ama fiyatı biraz fazla, daha ucuza da suyu alkali yapmak mümkün.Tercih meselesi tabiii. :KK34:

Slm arkadaşlar,bende istanbulda bir sağlık kurumunda çalışıyorum ve bu diyeti çalıştığım kurumdaki doktorlarımdan biri önerdi. Kendiside yaklaşık 5 aydır abd den aldığı damlayı kullanıyor.... Damlanın adı alkalife ph damlası,eczanelerde bulunuyor veya internettende satın alına bilinir. Bu diyeti 10 gündür yapıyorum şimdilik göbüşüm gitti yeni doğum yapmış ve kilolardan henüz kurtulamamış biri olarak vucudumun rahatladığını hissettim bakalım inşallah hayırlı sonuçlar doğurur.Her günümü buradan sizlerle payaşmaya çalışacağım....

Slm,nasıl gidiyor diyet,alkali diyeti tavsiye eden dr. un başka tavsiyeleri var mı bilmediğimiz türden? :KK56:

Slm,nasıl gidiyor diyet,alkali diyeti tavsiye eden dr. un başka tavsiyeleri var mı bilmediğimiz türden? :KK56:

Tavsiye eden dr diş hekimi.Ama eczacının tavsiyeleri var kendide kullanıyor , mesela bana bir tuz önerdi hem kristal hemde toz halinde ,himalaya tuzuna benziyor.Kristali alkali suyuna katıyorsun diğerinide yemeklere, normal sofra tuzunu kesinlikle kullanmamamız gerekiyormuş..Supreme-Seçimini Yaşa markası.Vucudumuzun ihtiyacı olan mineralleri barındırıyor içinde böylece boş boş ph su içmiyoruz mineralleride alıyoruz.Umarım işe yarar 1 hafta 10 gündür uygulamaya çalışıyorum göbeğim gitti ve beni 1 ay dır görmeyenler çok zayıflamışsın diyor fakat henüz tartılmadım.Ama büyük bir rahatlama hissediyorum vucudumda sanki bomba gibi şiştim ve söndüm .)

Son düzenleme:
evet kizlar bende heryerde reklamini gorur oldum butun saglik kuruluslarin caminda afisleri var hatta bir yer her urunu satiyoruz demis girdim sordum damlasi corba tozu yapmislar bi pakette buna gore hazirlanmis setleri bile var ama cok para istediler iyiki kk var dedim kendi kendime cunku ben alir depo yaparim uygulama gelince fisssssssssss bari burda ucretsiz denerim paramda bosa gitmez yazilanlari okunca ccok mantikli geldi belki haftaya baslarim bu hafta cok yorgun hissediyorum kendimi

gercekdogu dediklerin morel oldu bende gobekden sorunluyum 3 sezeryan incecik belim kutuge dondu resmen diger yerlerin iyi ama azicikda totom erise bal kaymak olur aslinda erirde o oturmayi tercih ediyor cok tembel kendisi hic anlasamiyoruz neyse hafta sonu alisveris yapayimda haftaya baslayim

gercekdogu dediklerin morel oldu bende gobekden sorunluyum 3 sezeryan incecik belim kutuge dondu resmen diger yerlerin iyi ama azicikda totom erise bal kaymak olur aslinda erirde o oturmayi tercih ediyor cok tembel kendisi hic anlasamiyoruz neyse hafta sonu alisveris yapayimda haftaya baslayim

Günaydın ne mutlu bir kişinin bile moralini düzelttiysem ne ala, bende sezeryan maduruyum göbişim kaldı kilo kaybedincede sarkacak gibi oldu önce dukan la başlamıştım,emziriyordumda 7 kilo birden verdim ama bu seferde sütüm azaldı ve göbeyim deforme oldu.Şimdi toparlıyor tabi bu sağlıklı yaşam diyeti yanında muhakkak yürüyüş veya evde lesli samson la (youtube ta walking at home adlı programı açıp onunla) yürüyüş hareketleri yapabilirsin.Benim canavar izin vermiyor birkaç kere denedik eziliyordu, ayağımın dibine girip bana yapışık yaşadığı için :):KK12:

X