Alkali Diyeti

kilo verenleri tebrik ediyorum :)

bu diyet benim aklıma çok yattı gerçekten verecek fazla kilom yok 2 kilo versem yeter ama ph dengesini ayarlama benim hoşuma gitti.bende reflü var ve mide boğaz yanması oluyor zaman zaman.çok yoğurt yerim belki de ondandır.yararlı diye yiyordum oysa bol bol .

şimdi aklına takılan şey ekmek konusu oldu . karabuğday ya da glutensiz ekmek bulamazsam ne yapmalıyım?
suya limon damlatırsak da ph ını düşürebilir miyiz? İlla ki karbonata ihtiyaç var mı ?
omega 3 ü balık yiyerek karşılayamaz mıyız ?
Mesela proteinin 4 katı sebze yenmeli denmiş.Örneğin bir orta boy balık yersek 300 gr kadar ne kadar sebze yemeliyiz?
Peynirler nasıl olmalı ?

kitabı almadan sormam olmadı ama şuan bunları merak ettim :)

kilo verenleri tebrik ediyorum :)

bu diyet benim aklıma çok yattı gerçekten verecek fazla kilom yok 2 kilo versem yeter ama ph dengesini ayarlama benim hoşuma gitti.bende reflü var ve mide boğaz yanması oluyor zaman zaman.çok yoğurt yerim belki de ondandır.yararlı diye yiyordum oysa bol bol .

şimdi aklına takılan şey ekmek konusu oldu . karabuğday ya da glutensiz ekmek bulamazsam ne yapmalıyım?
suya limon damlatırsak da ph ını düşürebilir miyiz? İlla ki karbonata ihtiyaç var mı ?
omega 3 ü balık yiyerek karşılayamaz mıyız ?
Mesela proteinin 4 katı sebze yenmeli denmiş.Örneğin bir orta boy balık yersek 300 gr kadar ne kadar sebze yemeliyiz?
Peynirler nasıl olmalı ?

kitabı almadan sormam olmadı ama şuan bunları merak ettim :)
Pofudukkız hoşgeldin :) Kilo problemin olmamasına çok sevindim.Nişanlımında reflüsü var şuanda kendisi bu konuda benim kobayım oldu sağolsun :)) Gelişme olursada ileride sana haber veririm.
Ekmek konusuna gelince Ekmek yememeyi düşünürmüsün? Benim hayatımda ekmek yok aramıyorumda diğer açtığım başlıkta sık sık bunu söylüyorum. ''Ekmek bulamazsanız pasta değil badem ceviz yiyelim :)))'' Badem ve ceviz kavrulmamış olacak ve çoğunlukla kahvaltıda tükettiğimiz ekmek yerine kahvaltıda peynirle ceviz ve bademin ne kadar uyumlu olduğunu farkedersin mutlaka.Unlu gıda tüketmeden duramıyorum diyorsan fırsatın varsa tam buğday glutensiz undan kendinde evde ekmek yapabilirsin.Benim fırsatım yoktu bu nedenle ramazanda krep yaptım ve yedim sahurlarda.

Sanırım yanlış yanlış anladığın bir nüans var amaç Ph yükseltmek!!!
Limon,elma sirkesi,karbonat suyun PHını yükseltiyor.
Ayşegül Hanımın dediğine göre ve basından takip ettiğim kadarıyla haftada 2 kez balık tüketsek bile bize gereken omega 3 desteğini karşılayamıyoruz malesef :KK43: Bu konudada diğer başlıkta konuşmuştuk.Biliyorsun küçükken çocuklara kilo aldırmak için balık yağı haplarını içirirler.Ama ben diyetim süresince günde 2 tablet kullandım ve kilo almadım hatta diyetimi destekledi.Zaten bilimsel olarakta gerçek olan buymuş.
Sebze konusuna gelince kusura bakma gerçekten ama ben sana bireysel olarak yaptıklarımı aktarabilicem zaten sen çıkardığım özeti okumuşsun canım,bu nedenle yanlış yönlendirmek istemiyorum ama et yediğimde bu ölçüye dikkat ederek sebze tüketmedim sadece yiyebildiğim kadar sebze yedim.Mesela bu bazen etin yanında 1 domatese kadar düşebiliyordu :KK43:

Peynir konusu ise özette yer alıyor örnek beslenme tablosunda yağsız keçi peyniri ve lor peyniri tavsiye ediliyor ama ben bunada çok uydum denilemez :)))

Yanlış veya eksik anlattığım şeyler varsa tekrar açıklamak için elimden geleni yaparım sevgilerimle

merhabalar. konunuz cok ilgimi cekti. :KK31: ve de mantıklı geldi. benim kısa sürede kilo vermem lazım ama bunu yaşam felsefesi haline de getirmem lazım. alıp verilen kiloların sebebi de bu degil mi zaten.

en kısa sürede kitabı temin edip uygulamaya baslamak istiyorum.

Pofudukkız hoşgeldin :) Kilo problemin olmamasına çok sevindim.Nişanlımında reflüsü var şuanda kendisi bu konuda benim kobayım oldu sağolsun :)) Gelişme olursada ileride sana haber veririm.
Ekmek konusuna gelince Ekmek yememeyi düşünürmüsün? Benim hayatımda ekmek yok aramıyorumda diğer açtığım başlıkta sık sık bunu söylüyorum. ''Ekmek bulamazsanız pasta değil badem ceviz yiyelim :)))'' Badem ve ceviz kavrulmamış olacak ve çoğunlukla kahvaltıda tükettiğimiz ekmek yerine kahvaltıda peynirle ceviz ve bademin ne kadar uyumlu olduğunu farkedersin mutlaka.Unlu gıda tüketmeden duramıyorum diyorsan fırsatın varsa tam buğday glutensiz undan kendinde evde ekmek yapabilirsin.Benim fırsatım yoktu bu nedenle ramazanda krep yaptım ve yedim sahurlarda.

Sanırım yanlış yanlış anladığın bir nüans var amaç Ph yükseltmek!!!
Limon,elma sirkesi,karbonat suyun PHını yükseltiyor.
Ayşegül Hanımın dediğine göre ve basından takip ettiğim kadarıyla haftada 2 kez balık tüketsek bile bize gereken omega 3 desteğini karşılayamıyoruz malesef :KK43: Bu konudada diğer başlıkta konuşmuştuk.Biliyorsun küçükken çocuklara kilo aldırmak için balık yağı haplarını içirirler.Ama ben diyetim süresince günde 2 tablet kullandım ve kilo almadım hatta diyetimi destekledi.Zaten bilimsel olarakta gerçek olan buymuş.
Sebze konusuna gelince kusura bakma gerçekten ama ben sana bireysel olarak yaptıklarımı aktarabilicem zaten sen çıkardığım özeti okumuşsun canım,bu nedenle yanlış yönlendirmek istemiyorum ama et yediğimde bu ölçüye dikkat ederek sebze tüketmedim sadece yiyebildiğim kadar sebze yedim.Mesela bu bazen etin yanında 1 domatese kadar düşebiliyordu :KK43:

Peynir konusu ise özette yer alıyor örnek beslenme tablosunda yağsız keçi peyniri ve lor peyniri tavsiye ediliyor ama ben bunada çok uydum denilemez :)))

Yanlış veya eksik anlattığım şeyler varsa tekrar açıklamak için elimden geleni yaparım sevgilerimle

gerçekten çok yardımcı oldun canım :) ekmek yemediğimiz zaman b vitamini alamıyoruz o zaman da sinirlilik hali oluyor.ben akşamları ekmek yemezdim ama acaba reflümü kötü mü yapar diye akşamları da ekmek yer oldum :KK70:

ekmek yemesem de olur ama illa ekmek olacak diye aramıyorum ya da hamur olsa da yesem demiyorum sadece beni tok tutsun. Ancal bir de işin gerçek tarafı bademin pahalı oluşu alkali yapan kuru yemiş badem yanlış hatırlamıyorsam.Ancak bende taze kırılmamış ceviz var onları yesem olur mu ?

bir de yoğurt yememeli mi ?

Son düzenleme:
merhabalar. konunuz cok ilgimi cekti. :KK31: ve de mantıklı geldi. benim kısa sürede kilo vermem lazım ama bunu yaşam felsefesi haline de getirmem lazım. alıp verilen kiloların sebebi de bu degil mi zaten.

en kısa sürede kitabı temin edip uygulamaya baslamak istiyorum.
Amacımız aynıymış benimki birazda isyan içeriyordu hatta size ve çevrenize sağlık getireceğine eminim bu beslenme tarzının.Ortak paylaşımlar yaparız ileride umarım.Şimdiden hoşgeldiniz

gerçekten çok yardımcı oldun canım :) ekmek yemediğimiz zaman b vitamini alamıyoruz o zaman da sinirlilik hali oluyor.ben akşamları ekmek yemezdim ama acaba reflümü kötü mü yapar diye akşamları da ekmek yer oldum :KK70:

ekmek yemesem de olur ama illa ekmek olacak diye aramıyorum ya da hamur olsa da yesem demiyorum sadece beni tok tutsun. Ancal bir de işin gerçek tarafı bademin pahalı oluşu alkali yapan kuru yemiş badem yanlış hatırlamıyorsam.Ancak bende taze kırılmamış ceviz var onları yesem olur mu ?

bir de yoğurt yememeli mi ?

Canım gerçekten çok teşekkür ederim ilgin için.
Mesela senin söylediğin b vitamini olayını bilmiyordum ve çok teşekkür ederim bu konuyu araştırıcam hemen.
Ve seninde vesilenle hemde nişanlım için bu reflü olayınında üstüne gitmeye karar verdim şuanda :))) Eğer yararlı çözümler bulursam sanada ulaştırmak istiyorum.
Badem konusunda haklısın ama bunada şu şekilde çözüm bulabiliriz.Kavrulmamış badem aldın diyelimki.Sen benim gibi avuç avuç tüketmek yerine
Örnek Kahvaltı
Kahvaltıdan 30dk öncesi 1 büyük bardak ılık karbonatlı su
Yağsız Beyaz Peynir veya Lor
Domates,salatalık,biber...
Tuzsuz siyah zeytin
2 dilim Glutensiz ekmek veya kepekli ekmek veya çavdar ekmeği....veya 1 dilim beyaz ekmek olsun ...canımız sağolsun yahuuuu hahahaha :)
Ekmek az yediğin için acıkırsan ozaman badem yersin mesela
Ama cevizi Karatay diyetinde önerildiği gibi herzaman yemeni tavsiye etmiyorum ben yedim ve kilo aldım :KK43:(
Haftada 2-3 gün sadece !!!Kahvaltına veya öğün aralarında atıştırmak üzere cevizi ve bademi ek besin olarak kullanabilirsin böylece aldığın yarım kilo badem uzun süre gider sana
Bunlarada uyum sağlayamayacağın yerler varsa yine beraber konuşalım istersen ortak bir nokta bulmak ve diyeti senin için daha kolaylaştırmak için
Yoğurt konusuna gelince ,yağlı inek yoğurdu çok asitli bir ürün dikkatli tüketmen gerekiyor

Canım gerçekten çok teşekkür ederim ilgin için.
Mesela senin söylediğin b vitamini olayını bilmiyordum ve çok teşekkür ederim bu konuyu araştırıcam hemen.
Ve seninde vesilenle hemde nişanlım için bu reflü olayınında üstüne gitmeye karar verdim şuanda :))) Eğer yararlı çözümler bulursam sanada ulaştırmak istiyorum.
Badem konusunda haklısın ama bunada şu şekilde çözüm bulabiliriz.Kavrulmamış badem aldın diyelimki.Sen benim gibi avuç avuç tüketmek yerine
Örnek Kahvaltı
Kahvaltıdan 30dk öncesi 1 büyük bardak ılık karbonatlı su
Yağsız Beyaz Peynir veya Lor
Domates,salatalık,biber...
Tuzsuz siyah zeytin
2 dilim Glutensiz ekmek veya kepekli ekmek veya çavdar ekmeği....veya 1 dilim beyaz ekmek olsun ...canımız sağolsun yahuuuu hahahaha :)
Ekmek az yediğin için acıkırsan ozaman badem yersin mesela
Ama cevizi Karatay diyetinde önerildiği gibi herzaman yemeni tavsiye etmiyorum ben yedim ve kilo aldım :KK43:(
Haftada 2-3 gün sadece !!!Kahvaltına veya öğün aralarında atıştırmak üzere cevizi ve bademi ek besin olarak kullanabilirsin böylece aldığın yarım kilo badem uzun süre gider sana
Bunlarada uyum sağlayamayacağın yerler varsa yine beraber konuşalım istersen ortak bir nokta bulmak ve diyeti senin için daha kolaylaştırmak için
Yoğurt konusuna gelince ,yağlı inek yoğurdu çok asitli bir ürün dikkatli tüketmen gerekiyor

reflü için badem karbonat iyi gelecek şeyler mide asidini azalttığı için . o yüzden bu yöntemi sevdim ama nasıl yoğurttan vazgeçebilirim onu bilmiyorum azaltsam acaba olur mu ? bademi de dediğin şekilde yapıyım . beyaz ekmek tüketmiyorum çavdar karışık tahıllı tüketiyorum genelde.
artı hassas bağırsak sendromum da var bağırsağım her şeye karşı :KK70:
yani esmer ekmek tüketmem gerek ama karabuğday bulabilirsem onu tüketip akşamları ekmek yemicem mümkünse.hani ekmeği de fazla kesmek istemiyorum dediğim gibi b vitamininden dolayı .
yoğurdu da 2 kaşığa indiricem günde.
bir de kitabı yarın alıcam inş :)) daha bilinçli bir şekilde beslenmek ve mide bağırsak sorunlarım , az da olsa kilo vermek için bu kitabı alacağım :)

ilgine teşekkür ederim benedenben :) günlüğün var mı ?

reflü için badem karbonat iyi gelecek şeyler mide asidini azalttığı için . o yüzden bu yöntemi sevdim ama nasıl yoğurttan vazgeçebilirim onu bilmiyorum azaltsam acaba olur mu ? bademi de dediğin şekilde yapıyım . beyaz ekmek tüketmiyorum çavdar karışık tahıllı tüketiyorum genelde.
artı hassas bağırsak sendromum da var bağırsağım her şeye karşı :KK70:
yani esmer ekmek tüketmem gerek ama karabuğday bulabilirsem onu tüketip akşamları ekmek yemicem mümkünse.hani ekmeği de fazla kesmek istemiyorum dediğim gibi b vitamininden dolayı .
yoğurdu da 2 kaşığa indiricem günde.
bir de kitabı yarın alıcam inş :)) daha bilinçli bir şekilde beslenmek ve mide bağırsak sorunlarım , az da olsa kilo vermek için bu kitabı alacağım :)

ilgine teşekkür ederim benedenben :) günlüğün var mı ?
En sevdiğimde karışık tahıllı ekmektir biraz kek gibi oluşu hımmmm !!!
Yoğurttan vazgeçmek zorunda değilsin bence alkali besinlerle yoğurdun asidini yokedebilirsin.
Dediğim gibi şuanda reflü konusunu araştırmaya başladım bile umarım bir çözüm buluruzda kurtulursunuz.
Günlüğümüde buradan takip edebilirsin canım
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-basari-oykuleri/555013-benedenben-nasil-kadar-kilo-verdi.html

Bir kaç günden beri bu konuyu araştırıyorum.İlk olarak sizin diğer topiği görmüştüm.Oradan ilgimi çekti araştırmamı derinleştirdim.Bunu benimde yapmam şart.Dengeli beslenmeyi öğrenemedim gitti bir türlü malesef :KK43: Ve buna bağlı olarakta kendi elimle mahvettiğim bir bedenim var.Bazı rahatsızlıklarım var.Geçen gün doğum günümdü.Kendime yeni bir slogan oluşturdum.Yeni yaş,yeni yaşam diye.Sırf bu amaçla güzel bir düzenleme yapıp ilk günlerde zorlanmayayım diye bugün senelik iznimi aldım.Hadi bakalım yeni yaşam aç bana sağlık dolu kollarını :)))
Bu vesileyle beni bu güzel diyetle tanıştırdığınız için size teşekkür ederim :)

günaydın kızlar :KK3: sağlıklı günler diliyorum. aksam iş cıkısı kitabı almaya gideceğim :KK16: şimdiden sabırsızlanıyorum.

benedenben birsey sormak istiyorum. ben çok su tüketen biriyim hatta gece bile kalkıp su içerim. yazında yemeklerden 2 saat sonra demişsin su içimini. ben o zamana kadar dayanamam. ve bu 4 litre su karbonatlı su olacak dimi?onu nasıl ayarlarım ben su içimlerini.?

ayrıca ben de podufuk arkadaşımız gibi yogurt ve süt e bayagı düskünüm. :26:

Jeyloocum tebrik ederim,herşeyi bir kenara bırak sigaradan kurtulmuşssun zaten gerisi boş ve kolay halledilecek şeyler!!!Darısı başıma

Merci canim , darisin basina.

ama sandigin kadar kolay olmuyor kilolar yapisti 2 senedir inmiyor, ne yapcam bilemiyorum ne spor ne birsey fark etmiyor.
Ayni zaman guatr hastasiydim az calisyordu oda normale dönmüs haplari biraktim yani.
hem sigara birakmak hem hap lari birakmak bana kilolari yapistirdi.

Normalinde hayatim boyunca hic kilo sorunum olmaz daha cok zayif olam derdim olurdu.
Ama ne zaman sigarayi biraksam yapisiyor kilolar hic tik demiyor, en fazla bi 1,5kg verirsem veriyorum.

Kitabin adini bana da yazarmisin ?

Birde simdi tam olarak baslamasamda en azindan suyumu karbonatli iceyim 1,5 litrexe ne kadar atayim ?
Birde bu diet ve beslenme sekli hamile olmak istegen insan icin sakincalimi acaba ? Bence degildir ???

Birde haplar falan var asiti vüdütdan atmak icin dr tavsiye etmisdi bana ama hic denemedim.

Idrara göre bakip iciyorsun galiba, dogalmis ???

Emegin icin allah razi olsun

Bir kaç günden beri bu konuyu araştırıyorum.İlk olarak sizin diğer topiği görmüştüm.Oradan ilgimi çekti araştırmamı derinleştirdim.Bunu benimde yapmam şart.Dengeli beslenmeyi öğrenemedim gitti bir türlü malesef :KK43: Ve buna bağlı olarakta kendi elimle mahvettiğim bir bedenim var.Bazı rahatsızlıklarım var.Geçen gün doğum günümdü.Kendime yeni bir slogan oluşturdum.Yeni yaş,yeni yaşam diye.Sırf bu amaçla güzel bir düzenleme yapıp ilk günlerde zorlanmayayım diye bugün senelik iznimi aldım.Hadi bakalım yeni yaşam aç bana sağlık dolu kollarını :)))
Bu vesileyle beni bu güzel diyetle tanıştırdığınız için size teşekkür ederim :)
Uykumahmuru bende veya birçok kişiden senden farklı değil biliyorsun.Ben lida denilen zayıflama ilacından tut,yemek sonrası kusarak,sadece tüm gün kahve içerek zayıflama yöntemleri dahil herşeyi herşeyi denedim ve vücudumu mahvettim.Üstüne üstlük depresif bir yapıya sahiptim,çok uyuyor,çok sigara içiyordum birde babamı kaybedince aklıma bir süre sonra bugüne kadar vücuduma yaptıklarım birgün bir yerden çıkacak diye korku girmişti.
Ama şuanda Ayşegül Hanımın sürekli söylediği gibi hastalıkların adı ne olursa olsun tek sebebi aşırı asit yükü,bende vücudumu elimden geldiğince alkali tutmaya çalıştıkça ozaman bu sorunu yoketmiş olurum amacıyla hayatımı sürdürmeye başladım.
Bu beslenme tarzıyla hiç zorlanacağını düşünmüyorum çünkü dün gece 1.5 iskender yedim bu sabahta çilek reçeliyle bir sürü krep tükettim :)))
Bu tür afirmasyonları kullanmanada çok sevindim diğer başlığımda bu konuyada azda olsa yer vermiştim,ideal kiloya ulaşmak için daha ayrıntılı şeyler yazmam gerektiğini hatırlattın bana bu olumlarınla teşekkür ederim.
Doğumgünün Kutlu Olsun Canım,Çok Mutlu Olursun Umarım

günaydın kızlar :KK3: sağlıklı günler diliyorum. aksam iş cıkısı kitabı almaya gideceğim :KK16: şimdiden sabırsızlanıyorum.

benedenben birsey sormak istiyorum. ben çok su tüketen biriyim hatta gece bile kalkıp su içerim. yazında yemeklerden 2 saat sonra demişsin su içimini. ben o zamana kadar dayanamam. ve bu 4 litre su karbonatlı su olacak dimi?onu nasıl ayarlarım ben su içimlerini.?

ayrıca ben de podufuk arkadaşımız gibi yogurt ve süt e bayagı düskünüm. :26:
Donukpudra keşke bende senin gibi olabilsem gerçekten sana çok özendim :KK43: Su içmek benim için bir eziyet.
Yazım Alkali Diyeti kitabının özetidir.Kendime ait hiçbir ek bilgi söylemedim tamamen Ayşegül Çoruhlunun kitabının özeti ve kendisi en doğru 2 saat sonra demişse bir yarım doğru yapıp 1 saat sonra içsek ne olacakki hahahahaaa yeterki su içelim!!!
Kullandığın suyun Ph değerini kontrol ettinmi?Umarım yüksektir.1 litre suya yarım çay kaşığı kullandığın su damak tadını rahatsız edecekmi istersen bunu dene ilk önce.Diyelimki rahatsız etti sen zaten çok su tüketen birisin bu nedenle 4 litrenin sadece 1-2 litresinde Phı yükseltmek için Karbonat veya Ph Damlası kullansan bile çok çok büyük bir artı unutmaki sen zaten 1-0 öndesin benden ve benim gibi su sevmeyenlerden

Merci canim , darisin basina.

ama sandigin kadar kolay olmuyor kilolar yapisti 2 senedir inmiyor, ne yapcam bilemiyorum ne spor ne birsey fark etmiyor.
Ayni zaman guatr hastasiydim az calisyordu oda normale dönmüs haplari biraktim yani.
hem sigara birakmak hem hap lari birakmak bana kilolari yapistirdi.

Normalinde hayatim boyunca hic kilo sorunum olmaz daha cok zayif olam derdim olurdu.
Ama ne zaman sigarayi biraksam yapisiyor kilolar hic tik demiyor, en fazla bi 1,5kg verirsem veriyorum.

Kitabin adini bana da yazarmisin ?

Birde simdi tam olarak baslamasamda en azindan suyumu karbonatli iceyim 1,5 litrexe ne kadar atayim ?
Birde bu diet ve beslenme sekli hamile olmak istegen insan icin sakincalimi acaba ? Bence degildir ???

Birde haplar falan var asiti vüdütdan atmak icin dr tavsiye etmisdi bana ama hic denemedim.

Idrara göre bakip iciyorsun galiba, dogalmis ???

Emegin icin allah razi olsun
Jeyloo gerçekten ilgin için çok teşekkür ederim çok mutlu oldum.
Kilo sorunu asitlenmenin yarattığı en küçük ve basit problem,dediğin gibi hormonlarımızın çalışmasını bile etkiliyor aşırı asitlenme.
Diğer başlığımda bahsetmiştim;Ben düzensiz ve sancılı regli dönemi geçiriyorum ve korkumdan doktorada gitmedim bu konuda daha doğrusu birşey çıkacak diye sürekli erteliyorum oysaki en büyük hobim doktora gitmektir 28 yaşımda olmama rağmen :))) Bu beslenme şekline geçtikten sonra sadece fazla kilolarımdan kurtulmadım birde zorlu regli dönemi problemlerim azaldı artık eskisi gibi sancım yok ve çok mutluyum,uyku düzenim normal insanlar gibi oldu ve daha dinç birisi oldum.Bu yaşam biçiminin sanada diğer problemlerinde yardımcı olacağına kesinlikle eminim.
Kitabın ismi Ayşegül Çoruhlu Alkali Diyeti
Bende çevremdeki insanlara hiç bişey yapmasanız bile nolur hiç olmazsa karbonatlı su için diye şiddetle tavsiye ediyorum.Bence sende tam olarak şuan uygulayamasan bile en büyük destek Yüksek Ph değeri olan su ile asit fazlalığını atabilirsin.1 litre suya yarım çay kaşığı olduğu için sen yarım çay kaşığı veya birazcık fazlasını atabilirsin suyuna.
Hamilelik konusuna gelince dediğim gibi kendimi gözlemleyerek regli süreci problemlerimden kurtulduğumu farkettim demekki artık hormonlarım düzgün çalışıyor.Buda hamilelik için gerekli olan temel şey değilmi!
Asidi vücuttan atan hapları bilmiyordum paylaştığın için teşekkürler merak ettim araştırayım.Bu asit meselesinde doğal yolları tercih ediyor Ayşegül hanım ama daha medikal birşey sorarsan buda PH DAMLASI tavsiyemdir,karbonattan çok daha fazla işe yarıyor.Bende turnosollü kağıtlar ile idrarımı takip ediyorum bazı sabahlar

@benedenben, cok tsk ederim degerli bilgilerin icin, simdi suyum hazirlayacagim hemen en azindan ona baslim.
Turnosollü kagitlari ve ph damlasini nerden aliyorsun eczaneden mi ?

Haplarin adi sanirim Basentab idi, almanyada, ben gene bakim burlursam receteyi sana yazarim:))))

Degerli bilgilerin devamini bekliyorum , kitbai su an hemen alamam, gecen hafta tr den geldim bilseydim ordan alirdim cok üzüldüm simdi:KK43:

@benedenben, cok tsk ederim degerli bilgilerin icin, simdi suyum hazirlayacagim hemen en azindan ona baslim.
Turnosollü kagitlari ve ph damlasini nerden aliyorsun eczaneden mi ?

Haplarin adi sanirim Basentab idi, almanyada, ben gene bakim burlursam receteyi sana yazarim:))))

Degerli bilgilerin devamini bekliyorum , kitbai su an hemen alamam, gecen hafta tr den geldim bilseydim ordan alirdim cok üzüldüm simdi:KK43:
Ph kağıtlarını eczanelerden yada medikal ürünler satan yerlerden bulabilirsin.Sanırım yurtdışında Almanyadasın.Bende İspanyada araştırdım türkiyedeki distribütör Alkalife,ispanyada amerikada Alkaline ama şimdi senin için baktım orada Alkalife websiteside
AlkaLife PH drops - 37ml - PH-drops - uric acid - Alkaline concentrate - Alkaline water drops - de-acidify - de-acidification of the body - AlkaLife Europe

Kitap konusundada üzülme canım dediğim gibi kitabın özetidir yazdığım,ailem ve çevremdekiler için 1 özet çıkarmıştım,bilimsel konulardanda alıntı yaptığım için anlamamışlardı,bende daha güzel daha anlaşılır 2.özeti çıkarıp burada paylaştım,yararlı olacağını umuyorum senin içinde.
Zaten istediğin zaman istediğin konuda aklına takılan eksik birşeyim varsa burada olmaya çalışıcam,elimden gelenide yaparım yeterki hepimiz sağlıklı olalım,hemde elde etmesi bu kadar kolayken

X