Alt komsu sorunsali

Evi takibe alın girmezlerse de dava açın ev sahibine. Alt kattakiler uğraşılmaz normale benzemiyorlar anlatışınıza göre başınıza dert olurlar falan Allah muhafaza
Oğulları müptezelin teki zaten hayatım, ama ev sahibinin oğlu da iki yıldır rüzgar yapıyor artan kira fiyatlarını gördükçe laf söylüyordu. Eşim de en sonunda yine kiraya aynı yılda ikinci zam muhabbeti olunca............ Böyle aşkın ızdırabını deyip R yapmamış çıkacaz yani mecburen

Böyle bir komşum olsaydı afedersiniz ama taşınırken kapılarının önüne b*k koyardım. Hatta bodrum katı varsa oraya koyardım ki geç farkedip kokuyla yaşasınlar. İğrenç ama hakediyorlar :KK70:

Küçük ve çok hareketli bir kızım olduğu için alt komşuyu rahatsız edebileceğimizi çok farkındayım. Ki bizim alt komşumuz ev sahibimiz. Olabildiğince çok sesli zamanlarda onların yatmadığı odaya almaya gayret ediyorum. Çünkü hastalık, sağlık, yaşlılık, sınav vs.. herkesin dinlenmeye ihtiyacı var bunun farkında olmamız gerekiyor.

Alt kattaki komşunuzun ergen oğlu bu şekilde davranabilir ama bu şekilde ağız dalaşına girip yüksek sesli kavga eden insanlar da bana medeni gelmiyor. Ki çıkana kadar rahatsız etme planınızın olması da beni irite etti.

Bu şekilde sistematik seslerde ailenin anne babasına uygun üslupla, yöneticiye, belediyeye vs.. şikayetler bildirilir.

Çözüm olmuyorsa da gidene kadar sabredilir.

Küçük ve çok hareketli bir kızım olduğu için alt komşuyu rahatsız edebileceğimizi çok farkındayım. Ki bizim alt komşumuz ev sahibimiz. Olabildiğince çok sesli zamanlarda onların yatmadığı odaya almaya gayret ediyorum. Çünkü hastalık, sağlık, yaşlılık, sınav vs.. herkesin dinlenmeye ihtiyacı var bunun farkında olmamız gerekiyor.

Alt kattaki komşunuzun ergen oğlu bu şekilde davranabilir ama bu şekilde ağız dalaşına girip yüksek sesli kavga eden insanlar da bana medeni gelmiyor. Ki çıkana kadar rahatsız etme planınızın olması da beni irite etti.

Bu şekilde sistematik seslerde ailenin anne babasına uygun üslupla, yöneticiye, belediyeye vs.. şikayetler bildirilir.

+++
Amirin devreye girmesi, hemen çıkın denmesi, koltukları vuruyorum vs bana da tuhaf geldi. Bu insanlar neden vurduklarını acikliyorlardir mesela, konu hiç oraya gelmemiş

Ev sahibini bir gün eve davet edin bence. Bir görsün ya da videoya kaydedin atın. Bu yaşanan son olmayacak. Üst kat komşum gece 11de deliler gibi masa sandalye çekerken ben de video çekip atmıştım.

Bebeğin odasını neden taşımamış, anlamadım ben de. Hastalıktan önce de vuruyorsa tavana belki gerçekten çok ses gidiyordur.

Her ses geldiğinde polisi arayın gelsin kapılarına. Şikayet var diye ama sizin bilgileri verirler haberiniz olsun yani komşunuz şikayetçi derler. Her aradığınızda gelmek zorunda polis bu arada hiç bir telefona gitmemezlik yapamazlar. Ha bişey yapamazlar o ayrı ama yinede orta yolu bulmaya çabalarlar belki iyisine denk gelirseniz.
Belki belli bir süre sonra komşuda sürekli gelen polislerden çekinir sesi keser 🤷 Aklıma başka çare gelmedi.

Benzer sorunları yaşadım. Ve bana da sen kiracısın çık dediler. Ev sahibimi doldurdular.
Haziran'a kadar bizde boşaltıyoruz evi. Güya ev sahibinin kv ve kp si oturacakmış burada.
İhtar çekilmeden çıkmayın. İhtiyaç sebepli tahliye talebi ihtarda yazarsa ve sizden sonra başkasına kiraya verilirse dava açıp yanlış bilmiyorsam bir yıllık kira bedeli alabiliyorsunuz.

Çıkana kadar güzel bir sokak terliği edinin kalın tabanlı halılarıda kaldırın özellikle gece sesin ve sabah erken saatlerde yayıldığı anlarda tabanlarınıza vura vura yürüyün. Zaten gidecekmişsiniz hiç bir şey kaybetmezsiniz. Şahsen ben üst komşularıma taşınırken gece matkap şoku yaşatmayı düşünüyorum 😈👹

İhtar çekilmeden çıkmayın. İhtiyaç sebepli tahliye talebi ihtarda yazarsa ve sizden sonra başkasına kiraya verilirse dava açıp yanlış bilmiyorsam bir yıllık kira bedeli alabiliyorsunuz.
Biz kirayı elden verdik hep, resmi bir durum yok yani. Ev sahibimiz iyiydi sonra oğlu devraldı o iki senedir bize yok sattım yok satacam. Paragöz biri

Biz kirayı elden verdik hep, resmi bir durum yok yani. Ev sahibimiz iyiydi sonra oğlu devraldı o iki senedir bize yok sattım yok satacam. Paragöz biri

Elden verdiğiniz kirayı tekrar ödeyebilirsiniz biliyorsunuz dimi?
Birde üstüne hala kanepe vurma supurge vurma gibi inatlaşmaya mi gidiyorsunuz?
Tüm kozlar onlardan yana bence ortalığı sakinleştirin yeni önlemler alın inşallah imza fln almissinizdir

Kac defa gitti esim kapilarina kac defa yonetici konustu. 4 yildir surekli boyle ki. Dediginiz gibi bende oglumun odasini tasidim salona bu da salona tasindi. Yani barbar degiliz tabiiki bizden hic ses cikmaz yururken bile ses cikartmayan insanlardik ama bi yere kadar

Bebeğin odasını neden taşımamış, anlamadım ben de. Hastalıktan önce de vuruyorsa tavana belki gerçekten çok ses gidiyordur.
Çoktan taşıdım salondayiz o da taşındı malesef. Ya gerçekten ses yok ya bizde esim sabah gider gece gelir. Bu 4 yildir boyle daha neler neler de sadece bize degil diyer komşuların mallarına zarar veriyorlar

Her ses geldiğinde polisi arayın gelsin kapılarına. Şikayet var diye ama sizin bilgileri verirler haberiniz olsun yani komşunuz şikayetçi derler. Her aradığınızda gelmek zorunda polis bu arada hiç bir telefona gitmemezlik yapamazlar. Ha bişey yapamazlar o ayrı ama yinede orta yolu bulmaya çabalarlar belki iyisine denk gelirseniz.
Belki belli bir süre sonra komşuda sürekli gelen polislerden çekinir sesi keser 🤷 Aklıma başka çare gelmedi.
Bakın suan bile dis kapiyi acip hızlı bi şekilde kapatıyor defalarca. Onların kapı komsu cok cektim bunlardan diyor. Onlarda birsey yapamiyor

X