Altın yatırımı için bilezik mi yoksa çeyrek altın mı daha kazançlı?

en karlı yatırım ceyrek cunku ıscılık cok az. ama bılezık satarten cok kaybettırıyo. bende ceyrek bırıktıyorum 4 tane olunca cumhurıyet altını ıle değistiriyorum

ben kuyumcu bi tanıdığa sordum en karlısı kulpsuz cumhuriyet demişti

Bende külçe altın tavsiye ediyorum.
Diğer altınları bozdururken -derecesine göre- değer kaybediyor.
Ama külçe altını bozdururken kaybın olmuyor.
Fiyatlarıda gramına göre değişiyor.
Ben en son aldığımda 10 gram aldım 560 lira civarıydı fiyatı.
5 gramı 285 lira civarında mesela.
Değişiyor öyle.
Ayrıca 12 taksit imkanı olduğu içinde zorlamıyor beni.
Tavsiye ederim ben,diğer altınlardansa külçe daha mantıklı :KK66:

külçe altını hiç düşünmemiştim ama dediğiniz gibi mantıklı aslında sonuçta amacım uzun süreli yatırım yapmak benim..teşekkür ederim bunu da düşünücem a.s.

ben kuyumcuya sordum gram altın alma zararlı çıkarsın ata lira al dedi 340 tl den aldım ben

ben kuyumcuya sordum gram altın alma zararlı çıkarsın ata lira al dedi 340 tl den aldım ben

bana da en kazançlı ata lira demişti bi kuyumcu :uhm:
ay bilmiyorum kızlar o anki psikolojik durumum göre alıcam artık ne alırsam kaydirigubbakcemile3

ata lira en iyisi..

bende yarım yarım biriktirp ata yapıcam..

iyi birikimler :))

bencede ata alın ben bi ara almıstım yazın altının cok arttıgı dönemde bpzdurup kara gecmiştim ama tabi o paracıklar tatilde yendi malesef o yüzden bozdurmadan saklamak daha iyi:)

gram altında alabilirsiniz hanımlar oda bozdurunca değer kaybetmiyo ve bütçenize göre 1 2 3 50 100 gram alabiliyosunuz...

altını fiziksel olarak alınca saklama derdi de var. artık yatırım amaçlı altın'ı kuyumcudan değil bankadan alın. Hisse senedi gibi paylar halinde satılır. Bildiğiniz cumhuriyet altını neyse o da aynısı. istediğiniz zaman alıp istediğiniz an satabilirsiniz. altın fiyatı değiştiği an onun fiyatı da değişir.Bildiğiniz altın'dır, sadece fiziksel olarak elinize alamazsınız. Altın fiyatı düşerse aynı oranda düşer çıkarsa aynı oranda çıkar. Altın fiyatlarının değişimi dışında en ufak riski yoktur. Bankadaki her hesabınızdan alabilirsiniz. adı GLDTRF. ınternetten de bilgi edinebilirsiniz.

mavi yelken bunu bilmiyordum bak çok iyi bir bilgi verdin çok saoll

rica ederim :) ben kızım için bu şekilde biriktiriyorum. hem altının düşeceğine inandığımız zaman anında satıp sonra tekrar alabiliyoruz, çok iyi oluyor. 1 pay GLDTRF = 1 gram altın gibi oluyor. Fiyatı da dünya altın fiyatlarına eşit oluyor. gldtr.com da detaylı bilgi var.

kızlar son zamanda altına yatırım yapan var mı malum şu an altın çok yükseldi bazı ekonomi uzmanları altının düşeceğini iddia ediyor ben de altın almayı düşünüyorum ama bunları duyunca kararsız kaldım sizce beklemek mi gerekir günümüz şartlarında altından daha iyi yatırım da yok altının yine uzun vadede getirisi var en azından altının gidişi ne olur sizce

kızlar son zamanda altına yatırım yapan var mı malum şu an altın çok yükseldi bazı ekonomi uzmanları altının düşeceğini iddia ediyor ben de altın almayı düşünüyorum ama bunları duyunca kararsız kaldım sizce beklemek mi gerekir günümüz şartlarında altından daha iyi yatırım da yok altının yine uzun vadede getirisi var en azından altının gidişi ne olur sizce

Bir arkadaşımız konuyla ilgili önerilerini ayrıntılı olarak paylaşmış. İsterseniz bir göz atın.

http://www.kadinlarkulubu.com/ekonomi-finans-borsa/323088-birkac-oneri-doviz-altin-katilim.html

X