Kayınbiraderimin düğününde bizden istenen altın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annem gelsin o gitsin bu olsun şu olsun... Siz doğurdunuz o çocukları ve siz düzelteceksiniz durumlarını. Farzedin ki kocanız öldü ya da kaza geçirdi. O zaman ne yapacaktınız çocuklarla? Aklıselim davranamıyorsanız hemen bir psikologdan randevu alın. Parası maddiyati çift maaşı batsın. Birikimimiz var ellemiyorum diyorsunuz, siz iyice dibe çökerken ne işe yarayacak o para? Her gün rezillik yaşayıp yaşayıp niye oturuyorsunuz? Millet kocasından kurtulup bir maaşıyla çocuklarına kendine yeni hayat kurmaya çalışıyor. Siz bu bolluğun içinde ne doktora tedaviye para veriyorsunuz ne de çocukları doktora götürüyorsunuz. Fiziksel hastalıktan bahsetmiyorum, ağır laflara davranışlara şahit oluyorlar. Birinin bu çocukları kontrol etmesi lazım.

Adam gidiyormuş siz de harekete geçin. Çok mu zor boşanma avukatı bulup detaylıca konuşmak? Size yol gösterir, yapmanız yapmamanız gerekenleri söyler. Hazır tüm sülaleye başkaldırmışsınız gerisini getirin. Bu arada kafa dinlemeye gidiyorsa yalnız gitmiyor olabilir dikkatli olun.
Vakit bulamıyorum ki çalışırken de çalışmadan da çocuklar okuldan erken geliyor, burada onları emanet edecek kimse yok. Gidemiyorum, yüzleşemiyorum, eşimin tedavi olması lazım olmuyor. Çocukları da daha fazla ellemek istemiyorum.

Vakit bulamıyorum ki çalışırken de çalışmadan da çocuklar okuldan erken geliyor, burada onları emanet edecek kimse yok. Gidemiyorum, yüzleşemiyorum, eşimin tedavi olması lazım olmuyor. Çocukları da daha fazla ellemek istemiyorum.
Yahu daha ne tedavisi ?
Esin pisliğin biri.
Bu kadar rezilliğin üzerine hala tedavi olması lazım niye diyorsunuz yahu, canı cehenneme.
Hakikaten çok iğrenç bir annelik bu ya
Hepimiz evliligimizde sorunlar yaşadık aman çocuklarimiz duymasın diye kılı kırk yariyoruz.
Bosanin siz kesinlikle.
Ortada doğru düzgün anne baba figürü yok.
Berbat bir ailesiniz.
En azından boşanıp normal insanlar gibi yaşamaya çalışın yazık günah o çocuklara.
Burada bir Okyanus vakası vardı ayni ona benziyorsunuz.
O da eski eşiyle 3 defa evlenip çocuklarını mahvetmis bir anne ama kendisinin çok süper bir anne olduğuna inanıyordu.

Seviyorum ve alışkanlıklardan vazgeçmek kolay olmuyor ama boşanmak da istiyorum çünkü çocuklara daha çok zarar veriyoruz böyle. Ve ben artık onun sinir krizlerinden, saygısızlıklarından, maddi manevi olarak güvenememekten çok yoruldum. Aldattığını bile buldum ama inkar etti hep, arkadaşlık siteleri spam maile düşmüş benimle alakası yok dedi ama resmen mesajına cevaplar verilmiş falan yani bence denemiş bişeyler..
Boşanmak kolay değil evet size katılıyorum.
İki çocukla zor bu konuda da hak veriyorum.
Çalışma hayatı çocuklar tek başına gerçekten zor..
Amaa işte sizinki gerçekten çok rezil ya böyle devam edemezsiniz..
Ya bizimde var sorunlarımız ama sizinkinin yanında valla minicik kaldı.
Bu kadarı çok fazla.

Seviyorum ve alışkanlıklardan vazgeçmek kolay olmuyor ama boşanmak da istiyorum çünkü çocuklara daha çok zarar veriyoruz böyle. Ve ben artık onun sinir krizlerinden, saygısızlıklarından, maddi manevi olarak güvenememekten çok yoruldum. Aldattığını bile buldum ama inkar etti hep, arkadaşlık siteleri spam maile düşmüş benimle alakası yok dedi ama resmen mesajına cevaplar verilmiş falan yani bence denemiş bişeyler..
Evde iki küçük çocuğu olanın sinir krizi geçirme lüksü olamaz. Neyi seviyorsunuz ya iyice sinirlerimizi zıplatıyorsunuz. Alışkanlıklarınızdan vazgeçeceksiniz kusura bakmayın. 7,5 yaşındakinin zaten aklını almışsınız bari 2,5 yaşındakini kurtarın. Çocuk her akşam annem babam boşanacak, babam bizi bırakacak, babam beni sevmiyormuş diye diye uyuyordur. Annelerisiniz diye bunu yapmaya yaşatmaya hakkınız var mı? Sizi daha önce aldatmış, kalıbımı basarım seyahate de yalnız gitmiyordur. Çocuklara kötü muamele var, aldatma var şiddet var, saygısızlık değersizlik hissettirme var... Daha ne lazım size harekete geçmeniz için?

Önce anam babam zengin diyorsunuz, şimdi de çocuklara bakacak kimsem yok yalnızım çalışıyorum diyorsunuz. Küçük çocuğunuzu kreşe verin döndüklerinde de evde yardımcı birini tutun. Siz gelene kadar yedirsin içirsin. Birikmiş paranızla ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bu adamdan önce yaşamıyor muydunuz, bu ne kocaya yapışıp kalmadır anlamadım gitti. Öyle görünüyor ki aldatıldığınızı gözünüzle görseniz bile bahaneleri arka arkaya sıralayacaksınız. Bir çocuğa yapılacak en büyük kötülük, annen-baban seni sevmiyor istemiyor demektir heralde. Siz bunu düzenli olarak her gün söylüyorsunuz aferin. Kocanız mı çocuklarınız mı bir karar verin. Seviyorum nasıl dersiniz böyle bir adam için yuh!

Malesef iş çok büyüdü. Tüm geçmiş serildi. Akşam beni kışkırtıp kışkırtıp bana hakaretler ederek çocukların üstüne saldı. O anlarda videomu çekip ailelere gönderdi bakın çocuklarına eziyet ediyor diye. Çocuklarıma babanız sizi de beni de sevmiyor diye ağladım. Çocuklar da ağladı, o da bunları videoya çekti ailelere attı bakın çocukların huzurunu nasıl bozuyor diye. Hep böyle yapıyor malesef. Türlü türlü hakaretler edip beni videoya çekiyor, o sırada ben kendime engel olamazken çocuklar da bana kinleniyor bizim huzurumuzu sen bozuyorsun diye. İnşallah büyüdüklerinde anlayacaklar beni. Eşimin beni aldattığına dair arkadaşlık sitelerinden gelen mesajlar var elimde. Karşılıklı mesajlaşılmış, inkar ediyor spam mail diyor. Önceki senelerde beni darp ettiğinin görüntüleri de var. Hepsini ailesine gönderdim ama malesef anlayacak hak verecek kapasitede değiller. Aynı sebeplerle abisi boşandı, aslansın kaplansın dediler yanlarına aldılar. Sinirden kendimi yiyeceğim artık o kadar çiğ bir adam ki.
Oyy bunlar ne?! Ben ne okudum şimdi?
Sizin bilezikten çok daha büyük sorunlarınız var. Haklıyken kendinizi bu duruma düşürmek iyi olmamış. Çocuklarınızı babasına karşı doldurmakta çok yanlış. Çocukların ne günahı var? Siz anne olarak çocukları tartışmalarınızdan olabildiğince uzak tutmanız gerekirken direk içine sokmuşsunuz. Sizin psikoloji de gitmiş iyice.
Ayrıca aldatma ve şiddetin olduğu evliliği sürdürmek neden?! Ayy akıl tutulması resmen.

Arkadaşlar yargılamanız işe yaramıyor zaten yüreğim cehennem gibi. Aklıselim olamıyorum. Bana aklıselim cevaplar lazım ne yapayım ben önümüzdeki 4 gün adam yok, yaşadığımız rezillikle kaldım çocuklarla bir başıma. Durum öyle çirkinleşti ki inanamıyorum, ben resti çekip kavga etmiştim para olayında; üzerine ailelerle rezillikler yaşandı. Sürekli de yaşanıyor zaten aileme reİlzil oluyorum. Çocuklarımla kendim bu olayı nasıl aşayım ben? Seyahatten gelince boşanıyoruz dedim. Çocuklar perişan. Ben perişan. Ailelerde diz boyu rezillik. Hiçkimsem yok istanbuldayım aklıma mukayyet olamıyorum.
Çocuklara tek başına bakmak zorunda değilsiniz. Babaları o kadar kıymetli ise velayetini o alsın o baksın. Çocuklarınızı alın karşınıza konuşun babanız bana saygı duymuyor anlaşamıyoruz kalbimi kırıyor ancak sizin babanız onu istiyorsanız onunla yaşayabilirsiniz diye seçim hakkı sunacaksınız. Hiç öyle yurd dışına gidiyor falan diye düşünmeyin o sizin sorununuz değil, çok kıymetli ailesi gelsin baksın çocuklarına yokken. Bak yakın bir aile dostumuz senelerce çekti sizin gibi boşandı çocukları başladı baba baba diye, adamda çocukları hafta sonu iki saat görüp hediyelere boğup kışkırttı. Dedim ver babaları baksın. İlk başta kabul etmedi kadın ama 11 yaşındaki kızı babasının ağzı ile hakaret edince dayanamamış, dediğimi yapmış, adamla çocuklar ne yaşadı ise üç ay dayanamadılar. Adam resmen attı kadının kapısına çocukları çocuklar kadına karşı ağızlarını bile açamadılar bir daha kuzu oldular babaları kapıya koyunca. Şu hayatta evladın bile olsa gereksiz fedakarlığa gerek yok. Madem çocuk babası ile uyumak istiyor gitsin kendi söylesin, alsın cevabını. Uyumuyor mu beklesin dursun, anlasın babasının gözündeki yerini siz neden araya giriyorsunuz kendi görsün babasının ne olduğunu, eylemler sözden daha değerlidir.

yorumlarda herkes gerekeni yazmış pek oralı değil gibi duruyorsunuz ama neyse . Bari eşiniz yokken çocuklarınızla ilgilenin gezin başbaşa vakit geçirin. Oğlunuzu sakinleştirin biraz ortamı dengeleyin. Kendinizi düşünmekten vazgeçin artık çocuklarınıza odaklanın

Evlenirken kendime almadığım altini esimin üvey kardeşinin müstakbel hanımı istiyor diye hayatta almam. Ne münasebet. Cok istiyorsa kendileri alsinlar siz ne alaka?

Malesef iş çok büyüdü. Tüm geçmiş serildi. Akşam beni kışkırtıp kışkırtıp bana hakaretler ederek çocukların üstüne saldı. O anlarda videomu çekip ailelere gönderdi bakın çocuklarına eziyet ediyor diye. Çocuklarıma babanız sizi de beni de sevmiyor diye ağladım. Çocuklar da ağladı, o da bunları videoya çekti ailelere attı bakın çocukların huzurunu nasıl bozuyor diye. Hep böyle yapıyor malesef. Türlü türlü hakaretler edip beni videoya çekiyor, o sırada ben kendime engel olamazken çocuklar da bana kinleniyor bizim huzurumuzu sen bozuyorsun diye. İnşallah büyüdüklerinde anlayacaklar beni. Eşimin beni aldattığına dair arkadaşlık sitelerinden gelen mesajlar var elimde. Karşılıklı mesajlaşılmış, inkar ediyor spam mail diyor. Önceki senelerde beni darp ettiğinin görüntüleri de var. Hepsini ailesine gönderdim ama malesef anlayacak hak verecek kapasitede değiller. Aynı sebeplerle abisi boşandı, aslansın kaplansın dediler yanlarına aldılar. Sinirden kendimi yiyeceğim artık o kadar çiğ bir adam ki.
Neler oluyor, ne kadar yanlışlar yapıyorsun

Saçmalamayın ya. Baba aldatsın, rezillik yaşatsın, dövsün sonra velayeti baba alsın. Ne güzel ya, sizin bu adamlara aşkınız bitmedi.
Ya senden başka aşka düşen mi var. Madem aldattı dövdü sövdü, ne demeye 2.cocugu yapıp hala daha ikisine de aynı evin içinde cehennem yaşatıyorsunuz. Burdan bakınca manyak manyak bağırıp çağırıp, düşünmeden çocuklara travma yaşatan sizsiniz. Madem sizi deli ediyor ayrılın. İçinde olmayan insan karşıdaki kiskirtti diye her seferinde deli gibi bağırmaz. Büyüyünce anlar diyorsunuz da büyüdükçe sadece ne kadar toksik ve bencil olduğunuzu anlayacaklar.

Saçmalamayın ya. Baba aldatsın, rezillik yaşatsın, dövsün sonra velayeti baba alsın. Ne güzel ya, sizin bu adamlara aşkınız bitmedi.
Sizin aşkınız bitmemiş, milletin değil.
Böyle bir pisliğe ikinci çocugu yapan sizsiniz.

Ah be. Beğenmeseniz de anneleriyim yapacak birşey yok, sizin zorbalığınıza takacak değilim gerçekten derdim var. Kendime hakim olamıyorum ben sinirlenince, eşim de hiç geri durmaz hemen ailelere yetiştirir rezil eder. Gerçekten evlendiğime inanılmaz pişmanım; çocuklarım benim canlarım Allah ömür versin. Ama babaları yanlış seçim olmuş.
Yoo anne baba çocukların ağzına etmişsiniz ne zorbalığı. Babasından bir farkınız yok . Büyüyünce bunun acısı o çocuklardan kim bilir nasıl çıkacak . Çocukları bahane etmeyin. Hala eş ailesine kendinizi kanıtlamaya çalışıyorsunuz ki sizi korusunlar adamı susturup yanınızda tutsunlar. Hiç mi utanmiyorsuniz ikinizde evinizdeki videoları ailelere gönderirken ? Ozeilniz yahu evinizin içi mahrem yer siz aile falan değilsiniz ki . Yazık o yavruları devlet alsa sakin bir ortamda olurlar

Arkadaşlar yargılamanız işe yaramıyor zaten yüreğim cehennem gibi. Aklıselim olamıyorum. Bana aklıselim cevaplar lazım ne yapayım ben önümüzdeki 4 gün adam yok, yaşadığımız rezillikle kaldım çocuklarla bir başıma. Durum öyle çirkinleşti ki inanamıyorum, ben resti çekip kavga etmiştim para olayında; üzerine ailelerle rezillikler yaşandı. Sürekli de yaşanıyor zaten aileme reİlzil oluyorum. Çocuklarımla kendim bu olayı nasıl aşayım ben? Seyahatten gelince boşanıyoruz dedim. Çocuklar perişan. Ben perişan. Ailelerde diz boyu rezillik. Hiçkimsem yok istanbuldayım aklıma mukayyet olamıyorum.
Biraz Doğan Cüceloğlu videolari izle eğer maddi gücün yoksa psikolog için eğer varsa bir an önce git . Annelik böyle birşey değil. O çocuklar büyüyünce bunların acısı çok kötü çıkacak onlardan . Kendine gel bir an önce yahu . Yani nasıl adamla tartısip çocuklara bagirirsin

Baba bir kez aldatabilir, bir kez dövebilir veya bir kez rezillik yaşatabilir. İkinciyi siz kabul ettiğiniz için yaşarsınız. Kadınlarla yazışmalarını görmüşsünüz, bunu ailelere göndereceğinize boşanma avukatınıza verecektiniz. Aşkı bitmeyen kim gibi görünüyor oradan size? Adam bırakıp gidecek diye korkudan çoluk çocuğu bile görmemiş gözünüz. Baban seni sevmiyor baban seni istemiyor derken bile amaç adamı çocukla tehdit etmek.

Gariban, işsiz mesleksiz okutulmamış bir kadın değilsiniz. İkimizin de iyi maaşı var çocuğu özel okula gönderiyorum, yüklü birikimimiz var, ailem zengin demeyi biliyorsunuz. Tüm bunlar varken aldatan döven rezil eden adamdan ayrılmamanızın nedeni ne? Bari çocuğu götürün gösterin bir uzmana, bir iki seneye ergenliğe girecek. Çok hırçın kavgacı huysuz yazdınız, yazık değil mi o çocuğa, siz doğurdunuz hiç mi acımıyorsunuz? Hala gündeminizde boşanmak yok. Bu 4 günlük fırsatta kafamı toplayayım, bir avukat bulayım en kısa sürede bitsin kurtulayım derdinde değilsiniz.

Kocanız gezmeye gitsin, siz evde çocuklara söylenerek bağırarak 4 günü geçirin, sonra da gelince hasretle sarılıp barışırsınız. Adamın kaçamağı keyfi bile sizi pes ettirmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X