Altınlarım çalındııı:((

Evin içini demek istemişim ben orada. Eşiniz bulamayabilir ama kadınlar daha zeki bu konuda :)
Değerli şeyleri koyabileceği yerleri tahmin etmiş olabilir yada daha önceden tanık olmuş olabilir diye söyledim.
Hicde bulamaz evin içinde gizli bir yere koyarsanız eşimi örnek verme sebebim aynı evde yaşıyız benim kadar biliyor evi.. bi şekilde ya konu sahibi ya annesi söyledi ağzından kaçırdı yada saklarken gördü.. annem de çok para altın sakladı evde çok geleni gidenide olurdu saatlerce kalanı hergun gelen komşuları yine de hiç çalınmadı.. yada kimse bilmedi yerini.. kimseye soylemezdi ve evde kimse yokken saklardi biz bile.. su olabilir eve sik gidip geliyirsa saklayacagi yerleri tahmin etmistir az cok o zamn da sakaldiklari yer kolay bulunacak yer demek ki..

Gidip karşı taraftaki binaları bir kontrol edin ve kamera var mı, kamera kayıtlarını bulmaya çalışın. Binaya giren çıkan mutlaka vardır. Kuyumcuları dolaşın, mutlaka gidip bozdurmak istemiştir. Onun gittiği kuyumcu veya yakınında bir kuyumcu varsa. Acaba siz farketmeden koyacak mıydı? Teyzeniz olması ne kadar korkunnç. Allah sabır versin. Polise tekrar gidip baskı yapın.

Ya şöyle düşün hırsız sensin ve bi eve girdin arıyosun. Bohçayı buldun ama içinden atıyorum tarhana da çıkabilir bilmiyosun ki açarken kaç düğümü var diye dikkat eder misin?
Ama evde gizlenmiş altın olduğunu bilen biri her şeye dikkat eder.
Hem şu da var ben normal hırsızım aldım altını gittim arkamdan sizin hemen altın çaldığımı fark edip etmemeniz pek umrumda olmaz. Ama yakın biri almışsa ne kadar geç fark edilse o kadar üstündeki şüphelerden kurtulur. 1 ay sonra fark etseniz teyze aklınıza gelmeyebilirdi. Kendinizden şüphe ederdiniz başka yere mi koyduk diye. Sonra başka gelen gidenler olurdu onlar aklınıza gelirdi.
Teyze onceden mimli oldugu ve o gün eve geldim dediği için suphelenilmis..

Ay çok üzüldüm. Ama siz siz olun üyelere sesleniyorum böyle şeyleri dillendirmeyin nolur. Geçenlerde şehrimde bir kadın oğluyla yaşıyor. Eşi vefaat etmiş.senelerdir zeytin yağı aldığı bir adam varmış ona demişki : oğlumu evlendireceğim 15 bilezik hazırladım iyi bir kız varsa haber verin. Adam bunu duyuyor yanına 2 kişi ayarlıyor,güpegündüz kadın balkonda çamaşır asarken içeri katıyorlar ellerine poşet geçirip döve döve öldürüyorlar. Kadının kırılmadık kemiği kalmamış beyni parçalanmış darbeden o kadar vahim bir ölümdü ki 1 hafta evde yalnız kalamadım. Herkez suriyelilerin üstüne attı polis evi kapattı günlerce inceleme yaptılarda pazardaki adam olduğu çıktı. Para insanları korkunçlaştırıyor
Dikkat etmek lazım.. öyle birseyki bir elinle sakladığım yeri diğer elin bilmeyecek.. yakınına bile söylemeyeceksin. Zavallı kadın yazık ne hayaller kurmuş şerefsizin biri mahvetmiş

Cok gecmis olsun, Allah yardimciniz olsun, insallah tez zamanda geri alabilirsiniz altinlarinizi yada degerini. Cok zor bir durum ya gercekten uzuldum. Allah buyuktur.

Bu isin pesini birakmayin, ben olsam Muge anliya kadar giderdim!

Apartmanin giriste kameraniz var mi?
Birde kuyumculara gidin ve teyzenizi tarif edin..ve rica edin kuyumcularin guvenlik kameralarina bakin..muhakkak cikar ortaya..acaba bulundugunuz sehirdemi bozdurdu? Yoksa cevre ilce ve illere mi gitti buda onemli? Bunun disinda polise diyin teyzenizin oturdugu bina ve cevresindeki kameralara baksinlar,mobese gibi... nicesini buluyo polis o cete bu cete ,teyzenizi mi bulamayacak

Oturduğunuz yerde apartmanı gören kamera vs yok mu teyze evde kaç dk kaldığını bunu hesaplamak zor olmaz ve böylece elinizde delil kanıt olur market dükkan vs ne varsa araştırın illaki takılır kameraya Ama geç kalmadan halledin meseleyi

Hayatımın belki de en büyük şokunu yaşıyorum:KK43: elleriö titriyor yazarken hala inanamıyoru:KK43: 6 senelik birikmişliğim vardı hesabımda onları altın yapmıştım bu ay, bankaya yatırcaktım, kardeşim ameliyat olmuştu ölümden dönmüştü ona bakıuodum pek dışarı cıkamadım, annemimde altınları vardı evin en gizli yerine 3 gün önce sakladık, bankaya götürcektik.

Bugün kardeşimi acile götürüp geldik, sabahda altınları banka hesabı yapıp yatırcaktık, butda başlıyor olay :KK43: altınların yerine Baktık sarıp sarmalamıştık açtık kutuları içinde altınlar yok o an baygınlık geçirdim:KK43: 1 gün içerisinde nereye gider diye kafayı yiedik, anneö hastaneye giderken kapıyı kilitlemiş anahtar da çantasınadan yere düşmüş, o arada teyzem eve gelmiş, bizi aradı Köyemi gitriniz diye, bizde hastanede olduğumuzu söyledik. Tek şüphelendiğimiz kişi teyzem, çünkü neden altınların olduğu yerde leptop cüzdan vs bir çok şey duruyordu hçç bieşy alınmamamıs, altınları alıp aynı şekilde bos kutuları bizim hibi sarıp sarmamlamışlar yerine kaldırmışlar, ve birde kapıyı giderken kilitleyip anahtarı apartmana atmışlar. Hangi hırsız bunu yapar , hangi hırsız etrafı dagıtmaz, altın kutuları nı altınları içinden çaldıktan sonra yerine güzelce sarıp sarmalayıp koyar, hangi hırsız çıkarken kapıyı iki kere kilitler??

Hemen polisi atafık şikayetçi oldum basta teyzemden, son 1 haftadır anormal hareketleri vardı sürekli bizim mahallede hırsızlık olayı olduğunu söylüyordu, birde dün oğluna 15.000 liralık eşya aldı, gecen ay 50 binlirakık araba aldı, asgari ücretle çalışıyor başka geliri yok sen bu parayı nerden buluyorsunuz dediğimizde kredi cekiyorum diyordu nereye kadar kredi çekecek. Polis bile şaşırdı bu hırsızlık olamaz dedi leptpuda alırlardı dedi aileden bunu bilen biri yapmış dedi. Sokaşrdayım bunları sadece teyzem biliyordu , aksam bizi aradı eve yeni gelmiştik karakoldan, bizim eve polis geldiğini söyledi sen erden biliyorsun dediğimizde, x kişisi söyledi diyince, biz hemen o kişiyi aradık okişi ben asla aramadım numarası bile bende yok dedi, teyzemde şehrim diğer ucunda oturuyor nerden haberi oldu ?? Biz nagırdık cagırdık senden süpheleniyoruz diyince yüzümüze telefonu kapattı ve bir daha açmadı arıyoruz ulaşamaıyoruz, bu durumda ne yapılabilir bizim evi çeken kamera kaydıda yok altınlar geri bulunabilir mi 60. Bin civarı benim 10. Bin civarı anneminkiler gitti, annem felç geçirecekti:KK43: ne olur dua edin onlar benim birikimim eşimden de ayrıldım , ben hayat kuracaktım hayallerim vardı:KK43: hepsi çöp oldu gitti ayakta duramıyorum:KK43: ne olur birşeyler duyun teyzemden başka şüpheli gelmiyor aklıöa bizden hiç çıkan birisi değildi, son anda parası oldu
Canım parmak izi almadılar mı?Parmak izi almış olmaları lazım ve teyzenizle karşılaştırsalardı.Ama giden parayı geri getirmez anca saklıyorsa hala geri alırsınız.

Teyzeniz mi ispatlandı mı
Canm öncelikle hepinşzden Allah razı olsun, yalan beyan vermiş, her ifadesinde başka türlü konuşmuş, ifadelerinin yalan olduğu ispatlandı ama o güne dair kamera kaydı istendi , biz kameralı bir sitede oturmuyoruz kapıda kamerada takılı değil, maalesef kamera kaydı bulunmadığı için göz göre göre gitti, kısacası çaldığını çeken kamera olmalıymıs hangimizin evinde kamera takılı ? Altınlar başka şehirde bozulmuş duyduğumuza göre Rabbimin adaletine güveniyorum simdi çok kötü durumda ilahi adalet tecelli ediyor

Canm öncelikle hepinşzden Allah razı olsun, yalan beyan vermiş, her ifadesinde başka türlü konuşmuş, ifadelerinin yalan olduğu ispatlandı ama o güne dair kamera kaydı istendi , biz kameralı bir sitede oturmuyoruz kapıda kamerada takılı değil, maalesef kamera kaydı bulunmadığı için göz göre göre gitti, kısacası çaldığını çeken kamera olmalıymıs hangimizin evinde kamera takılı ? Altınlar başka şehirde bozulmuş duyduğumuza göre Rabbimin adaletine güveniyorum simdi çok kötü durumda ilahi adalet tecelli ediyor
Keşke net şekilde ispatlansaydı üzüldüm gerçekten 🤷🏻‍♀️

Boyleleri gün gelir hellalik istemek icin elleri tutmaz bi sekilde kapiniza gelir egerki. Yapmissa hakkinizi helal etmeyin sakin. Fazlasıyla ciksin ondan kimse parayi kolay kazanmiyor herkesin kicindan terler akiyor beleşten yere kimse mal mülk sahibi yada asgarti ucretle birsey sahibi olamaz allah önüne getirsin yaptiklarini. Çok üzgünüm sizin adınıza ne diyim baska bilmiyorum. 😞😏

Cok üzüldüm. Beter olsun inşallah :KK43:

Keşke net şekilde ispatlansaydı üzüldüm gerçekten 🤷🏻‍♀️
Canm psikolojim bozuldu heegün karakol
Boyleleri gün gelir hellalik istemek icin elleri tutmaz bi sekilde kapiniza gelir egerki. Yapmissa hakkinizi helal etmeyin sakin. Fazlasıyla ciksin ondan kimse parayi kolay kazanmiyor herkesin kicindan terler akiyor beleşten yere kimse mal mülk sahibi yada asgarti ucretle birsey sahibi olamaz allah önüne getirsin yaptiklarini. Çok üzgünüm sizin adınıza ne diyim baska bilmiyorum. 😞😏
Allah razı olsun canm o günden sonra beş parasız kaldım ama olsun şuan inanın çok beter durumda Rabbimin adaleti bana yetiyor Allah razı olsun

geberse umursamayın o kadını ve oğlunu .silin görüşmeyin .oğlu da biliyordur paranın nerden geldiğini anlamıştır

X