Ama ben ii hissetmiyorum :(

bebeğin hareketli olması iilik halini gösterior die biliyorum ben.sen yıne de sıkma canını takip et kasılıyorsan vakit kaybetme bence

tey tey mıllet agrım war dıyo
benımkı gıbı bı agrı warmı acep:lepi:
cıft rahım war
bebegım sag tarafta buyuyo,karnımın sag tararafı tas gıbı oluyo bazen we o bobregımle cıgerıme wuruyo..
nasıl agrıyo soluma yatabılıyorum sdece
yuruyemıyorum sankı karnımın orası catlıycak
fena yanı
ama deger oglusum ıcın

cnm bendede böbrek şişmesi var bebegimde böbregime tekme atıyo sagda hep ve dogum sancısı çekiyom gece gündüz ama 32.haftada ameliyata alcaklar böbrege tüp takılcak zevkten değil agrım artı 240igne yedim hala yiyom agrım hafife alıncak bişi değil yaniii ve ayagım kırıktı ameliyat oldum 3ayak oluyo şişince yürümek kabus oluyooo ama dedigin gi,bi meleklerimize degerrrr

sunways gecmiş olsn cnm.allah sabır versin.ben sebebini bilsem razıyım agrılara falan ama erken dogum riski olunca insan fena tedirgin oluyor

bende de war erken dogum rıskı..
ılk bebegımı kaybettım
ılk 3 ay bu gebelıgımde kanamalarım wardı hastanede serumlarla yattım..
sukur sımdı ıyıyım ama erken dogum rıskı bende cok fazla
e rahım dar olunca normal olarak

musyas bılıyorum bobrek agrısını benımde sag bobregım fena agrıyo
ayaklarıyla wurup duruyo
daha 4 aya yakın bı suremız war
allah sabır wersın saglık wersın

tey tey mıllet agrım war dıyo
benımkı gıbı bı agrı warmı acep:lepi:
cıft rahım war
bebegım sag tarafta buyuyo,karnımın sag tararafı tas gıbı oluyo bazen we o bobregımle cıgerıme wuruyo..
nasıl agrıyo soluma yatabılıyorum sdece
yuruyemıyorum sankı karnımın orası catlıycak
fena yanı
ama deger oglusum ıcın

ayy canim cok gecmis olsun...senin durumunda baya zor valla bebek su anda kucuk yine son aylarin cok zor gececek sanirim Allah kolaylik versin...

Bendede iki gundur agri var kasilma seklinde ama cok asiri derecede degil...Gecen seferden ne kadar siddetli oldugunda gitmem gerektigini biliyorum...Igne yapmislardi iki hafta once kasilmalar dursun diye sanirim yine gidicem boyle giderse...Arkadaslar bence kasilma agri varsa gidin NTs ye baglanin...Ne olur ne olmaz...Cunki insan hangi agrinin normal hangisinin normal olmadigini hissedip anliyor yinede...Risk almaya degmez..Bu haftalarda dogum yapip kuveze falan alinmasini bende istemiyorum eminim sizlerde istemezsiniz...O yuzden biraz bu sanci kasilma konusunda pimpirikli olmak lazim...
Bende aynen mervis gibiyim otururken bile agrim oluyor yuruyemiyorum disari cikamiyorum hatta hala bebegime hastane icin almadigim eksiklerim kaldi...Evimin isini bile yapamiyorum zaten son igneden sonra dinlemem kalkmama lazim bir daha sanciom olursa yine hastaneye gitmem gerektigi için birseyde yapmamaya calisiyorum zaten...Allah hepimize sifa versin saglikla sihhatle INSALLAH zamaninda kucagimiza almayi nasip etsin..

amin cnm inşallah.alsebecim nst kasılmanın %70 e cıkması cok fazla deil mi.dr normal dedi

amin cnm inşallah.alsebecim nst kasılmanın %70 e cıkması cok fazla deil mi.dr normal dedi

Simdi seni korkutmak gibi olmasin ama benimkiler (birde yurudugum için belki hastane içinde) ilk kasilmalarim 80 di..Sonrasinda 60-20 arasinda degisti durdu yanliz benimkiler baya bir duzenliydi..Burda 30 dakika tutuyorlar makinede...Sonuclarim buydu ve bana igne yaptilar bunun sonucunda...

20 dk boyunca bi kez cıktı 70 e ama bne hiç bişi hissetmiyordum sonrasına deiğin gibi 20lerdeydi.düzenli deil demekki bnm ki.sorun yok dedi.inşallah bebeklerimiz zamanında dogar dua edelim

20 dk boyunca bi kez cıktı 70 e ama bne hiç bişi hissetmiyordum sonrasına deiğin gibi 20lerdeydi.düzenli deil demekki bnm ki.sorun yok dedi.inşallah bebeklerimiz zamanında dogar dua edelim

Allaha emanetler canim....Allah zamaninda herkese nasip etsin onlarla beraber bizede insallah..iyi geceler bu arada..Allah rahatliklar versin sanada bebeginede..a.s.

kızlar bu zamanlarda çok normal böyle durumlar, bende yaşıyorum aynı şeyleri, kendinizi eğlendiricek, vakit geçirecek bişiler bulun, bebeişiniz eşyalarıyla oynayın, onlara dokunun, düzeltin v.s. inanın çok rahatlarsınız

vallahi kıslar ne kasık sancısı ne böbrek sancısını takıyom ama geçmeyen hergğün agrıyan 7/24 sızlıyan dişim beni sinir hastası yaptı resmen agresif geziyom ortada yemek yiyemez oldum ya günde 3tane minoset verdi tık kesmiyo gtam kesse amenna dicem yaa

vallahi kıslar ne kasık sancısı ne böbrek sancısını takıyom ama geçmeyen hergğün agrıyan 7/24 sızlıyan dişim beni sinir hastası yaptı resmen agresif geziyom ortada yemek yiyemez oldum ya günde 3tane minoset verdi tık kesmiyo gtam kesse amenna dicem yaa

musyascim valla normal zamanlarda bile bobrek ve dis agrisi cok zordur ki senbu halde cekiyorsun, yanlis aanlamadiysam 32. haftadami sezeryan olucaksin? dayan be guzelim az kalmis. ALLAH yardimcin olsun.:Saruboceq:

Bu bence vucudumuzdaki değişikliklerden kaynaklanıyor..Ben de 34.haftama girdim ve bahsettiğin şeyler bende de oluyor..Ben tansiyonumu ölçtürdüğümde öyle durumlarda düşmüş oluyor.Doktoruma sorduğumda kasık ağrılarının nedenenin bebeğin büyüdükçe aşağıya doğru baskı yaptığıymış..Bayılma hissine gelince tansiyon vucuutta kan değerleri yüksek olduğundan ve kalb kanı pompalamada yetersiz olduğunda düşermiş..

Bu bence vucudumuzdaki değişikliklerden kaynaklanıyor..Ben de 34.haftama girdim ve bahsettiğin şeyler bende de oluyor..Ben tansiyonumu ölçtürdüğümde öyle durumlarda düşmüş oluyor.Doktoruma sorduğumda kasık ağrılarının nedenenin bebeğin büyüdükçe aşağıya doğru baskı yaptığıymış..Bayılma hissine gelince tansiyon vucuutta kan değerleri yüksek olduğundan ve kalb kanı pompalamada yetersiz olduğunda düşermiş..

kan değeRleiri yüksek derken kan şekeri mi yoksa hgb,demir falan mı cnm?

kan şekeri değilde sahip olduğumuz normalden fazla olan kandan söz etmek istedim.doktorum bana öyle demişti..vucut doğuma hazırlık olarak fazla ca kan depolarmış..bi de muayyen zamanlarımız olmadığından pis kanıda dışarı atamadığımızı düşünürsek sanırım bu tür rahatsızlıkların olması doğal gibi..benim tansiyon sürekli düştüğü için sokağa çıkma yasağım var resmen yolda düşerim filan diye ve burum canımı çok sıkıyorr..kafese tıkandım resmen :KK43:( eşimde tam bir evcimen ve evden dışarı çıkmak istemiyor

hımm normalse sorun yok.zaten ben dr.a soruyorum söle böle die diyor işte hepsi normal yapacak bişi yok az kaldı.aman normal olsun da sikayetim yok.su baygınlık hissi mahvediyor beni yha..

musyascim valla normal zamanlarda bile bobrek ve dis agrisi cok zordur ki senbu halde cekiyorsun, yanlis aanlamadiysam 32. haftadami sezeryan olucaksin? dayan be guzelim az kalmis. ALLAH yardimcin olsun.:Saruboceq:

yok cnm benim 32.haftada böbrege tüp takma ihtimalleri var idrar kesem patlamasın die böbrek şiştikçe idrar kesesi sıkışıyomuş mesaneyi rahatlatcakalrmış doguma kadar oda büğyüme devam ederse takılcak bekliyom haftamı iştee

off ya 39+6 dayım hala doğmadı bugün oldu oldu olası doğum tarihim 1 ağustos tu bende tık yok korkmuyorum ama olmadığı için strese girdim birde doktorum erken olur demişti biraz iri bebek 1 ağustosa kalmaz demişti galiba kendimi erken e alıştırdım gel artık ege doğ artık

X