Ameliyat olanların göğüs altı, göğüs çevresi ölçüsü ve protez büyüklükleri hakkında

Evet canim onun bilincindeyim zaten, iki cocuk emzirdigim icn ne yalan soyleyeyim pek yumusamasini da istemiyorum aslinda. Yillardir yumusak goguse doydum sanirim :) Sadece bikini giyince sagdan soldan sisip tasmasinlar yeter !

Geçer onlar meraklanma.Daha çok yeni.İlk zamanlar şekli bile tam istenildiği gibi olmuyor.Ama 6 ayda baya oturuyor.Şişlik bence 1,2 ayda tamamıyle iniyor ancak şeklin oturması 1 yılı buluyor.Bu sebeple de zamanlama olarak bu tarz ameliyatlar hep sonbahar en geç kış aylarında yapılmalı ki yaza bomba olsun hanımlar:)) ama olmuş bitmiş ohhhh ne güzel.Birazcık sabırr.

Dur bakalim canim hemen panik yapma bekle biraz, benim de henuz iki hafta oldu, ve hep ayni durumdan sikayetbettim ilk hafta, bugun masaja baslatti doktorum ama ben yapamadim o derece sert ve şişler. Zamanla iniyormuş, az sabir.

Sisliklerim indi benim.tabiki tam anlamiyla degil ama hemen hemen tahmin edebiliyorum boyutlarini.ve artik biliyorumki bunlar bana cok buyuk.eylulden sonra ameliyat olmayi dusunuyorum.c cup bana buyuk geliyomus.benim olculerim b cup mis.hamilelik sirasinda cok buyumustu.oda gogus dokusunu buyutmus.doktorda icini doldurdukca doldurmus maalesef :KK43:(

ikinci ameliyat daha kolay oluyo diye duydum ama yine de iyi dusunmek lazim sıkıntılı bir surec sonucta bir de iz meselesi var tabi

benim gogus alti cevrem 73-74 cm.ameliyattan once 80- 85 full destekli sutyen takiyordum.cok arastirdim.en az 425-450 olmali diye dusunuyordum.ameliyattan once doktorum cok buyuk olacagini soyledi ve buyuk protez taraftari olmadi pek.ama ben kesin kararli ve ne istedigimi bilen biri oldugum icin kabul etti.ameliyat oncesi 425-450 cc yuvarlak diye karar verdik.ameliyatta denemis.hem cc yi yukseltmis hem yuvarlak yerine damlayi tercih etmis.daha cok yakistirmis yani.sonuc olaral 495 cc high profil damla protez takildi.

ameliyattan ciktigimda gozume cok buyuk gelmisti.odemler indi.bende asiri odem morarma falan olmamisti zaten hic.bir aydan sonra oturmaya basladi zaten.iki ay oldu ameliyat olali.simdi tam istedigim gibi.gogus cevrem 93 cm.

aslinda silikon konusunda cc olayina pek takilmamak lazim.birinde 325 cc protez 98 cm gogus cevresi verirken kimisinde 275 cc protez de ayni gogus cevresi olcusunu verebiliyor.kisiden kisiye degisiyor yani.o yuzden illa su cc de olsun dememek lazim.benim gogus dokum cok azdi o yuzden buyuk istedim.ama benim buyuklukteki bir protez bir baskasinda kapak kizi modeli bir goruntu olusturabilir.biraz da doktorlarin tecrubesine de guvenmek ve iyi bir cerrah bulmak lazim

tek tek yaziyorum ama msj sayimi doldurmam lazim arkadaslar.ben israrla yuvarlak istemistim mesela.damlanin goruntusunu begeniyordum ama donme riski falan endiselendiriyordu beni.ama ameliyat esnasinda yuvarlak denemis meme uclarinda bosluk kalmis.damlayi koyunca tam olmus.yani bunyeden bunyeye meme yapisina gore degisiklik gosteriyo.ameliyattan sonra kizdim acikcasi niye benim istedigim olmadi diye.simdi iyki damla olmus diyorum goruntu cok dogal

psuan iki ayim doldu hala sporcu sutyeni kullaniyorum doktorum buyuk protez oldugu icin uc ay kullanmam gerektigini soyledi.3. ay sadece gece yatarken cikartabilirsin dedi.yakinda balensiz sutyen kullanmaya basliycam.daha normal sutyen denemedim.ama sporcuda 36 c cup kullaniyorum.sanirim normal sutyendede 75 c cup olmasi lazim

Kas altiydi.meme basindan girildi.simdi.kucultmek istedigim icin meme ucundan asagiya dogru acip toparlamak zorundaymis

yeliz76 ben de küçülttürmeyi düşünüyorum, ben ameliyat olalı 3 yıl oldu bu zamana kadar fırsatım olmadığı için gidemedim ama büyük geliyor bana da, üstelik çok sertler sanki. henüz doktorla görüşmedim. sen tekrar ameliyat ücreti verecekmisin yoksa sadece silikonların mı ücretini ödeyeceksin. Nasıl anlaştınız doktorla yazarsan sevinirim.

Esmecim sen ilk yazilarinda kucuk buldugunu keske 290 cc takilsaymis die yazmissin simdide kucultmek istiyorum yazmissin anlamadim

Esmecim sen ilk yazilarinda kucuk buldugunu keske 290 cc takilsaymis die yazmissin simdide kucultmek istiyorum yazmissin anlamadim

evet malesef öyle oldu, benimki sanki gittikçe şişti gibi oldu,inmesi gerekiyordu halbuki. birde sertlik var.Sertliğin büyüklüğünden kaynaklandığını düşünüyorum. Mesela geçen sene olan gömleğimi şimdi giyemiyorum göğüs kısmından. kilom falan aynı halbuki sadece göğüs kısmı olmuyor. Benim 3 yıl oldu ama ankaradan farklı bir şehirde yaşadığım için gidemedim bir türlü doktora. İlk zamanlar kimse farketmedi göğüslerimi büyüttüğümü ama şimdi dikkat çekiyor bu da beni rahatsız ediyor.

İlk zamanlar eski dolgulu sütyenlerimi giyiyordum yine, şimdi içi boş giydiğim halde gömlekler olmuyor. Zaten küçüklüğünden şikayet etmemin sebebi oydu yine eski sütyenlerimi giyiyorum diye. Sütyen alma ihtiyacı olmamıştı. İlk zamanki resimlerini de saklamadım çok pişmanım o yüzden. Umarım doktorda duruyordur.

Son düzenleme:
Cok sasirdim gercekten ilginc keske bnmde gun gectikce buyuse:)
Banada 300cc takildi ama ben biraz daha buyuk olabilirdi diyorum ama malesefki gun gectikce kuculuyolar sanki:KK43:(
Benim daha 2 ay olmasina ragmen yumusaciklar senin 3 senede hala sert olmasi normal degil gibi bi dr una muayne olmanda fayda var
Suanki halini merak ettim mail adresimi versem fotolarini atarmisin
Senin ameliyattan once gogus dokun varmiydi takilan protez cok buyuk olmamasina ragmen kiyafet bedenini degistirdiyse oncedende memen vardi sanirim

Silikon bir meme gerçeği kadar yumuşak olmaz evet ama sendeki nasıl bir sertlik ki acaba, çok da yumuş yumuş güzel olmaz

ayakta durup dokunduğumda sertlik pek belli değil, ama uzandığımda çok sert, mail adresini verirsen gönderirim foto, ama bende seninkileri istiyorum :)

ayakta durup dokunduğumda sertlik pek belli değil, ama uzandığımda çok sert, mail adresini verirsen gönderirim foto, ama bende seninkileri istiyorum :)
Protezinin kıvamı ve içerigi nedir acaba?Sana verilen protez kartında bu bilgiler mevcuttur..Birde yöntemin protez büyüklügünü ögrenebilirmiyim..
Ayrıca profilinde albümüne foto eklersen hepimiz görebiliriz,yani albümünü özel yaparsan sadece arkadaş listendekiler görür..SEnde bizim fotoğraflarımızı görebilirsin hem :KK66:)

Son düzenleme:
yeliz76 ben de küçülttürmeyi düşünüyorum, ben ameliyat olalı 3 yıl oldu bu zamana kadar fırsatım olmadığı için gidemedim ama büyük geliyor bana da, üstelik çok sertler sanki. henüz doktorla görüşmedim. sen tekrar ameliyat ücreti verecekmisin yoksa sadece silikonların mı ücretini ödeyeceksin. Nasıl anlaştınız doktorla yazarsan sevinirim.

Suan beklemedeyim.bekle ve gor modundayim :)) ama doktorumla en son sadece silikon ucreti alacagini konusmustuk..resimlerini bende merak ediyorum..

Merhabalar,
Haftalardır forumu sadece okuyarak hayaller kurarken, dün bir cesaret gidip gün aldım.Haftaya Cumartesi ameliyat olacağım.Hepinizin içten paylaşımları,deneyimleri ve sıcacık mehabbetleriniz beni çok etkiledi, ben de paylaşmak istedim.Kafam protezin büyüklüğü konusunda çok karışık sadece.Doğal olsun,pek de anlaşılmasın diyorum ama bir taraftan da ameliyat olduğuma göre biraz da büyük olsun diyorum... Rica etsem fotoları olan arkadaşlar beni ekleyebilir mi?

X