Ankara için fikirlerinize ihtiyacım var(yumurta rezervi az)

Arkadaşlar Ankaradayim ve kafam inanılmaz karıştı yardımlarınıza ihtiyacım var.
Kısaca hikayemi yazayım.
Yasım suan 37 amh 0.6, ilki down sendromu sebepli 2.si 9. Hafta kalp durması sebepli 2 doğal gebelik kaybı var 2022 yılı içinde. Mart ayindan itibaren de tüp bebek denemesine başladık. 3 deneme oldu ilkinde yumurta boş geldi. 2. De 3 te 1 dolu iyi kalite 3. Gün transferi oldu tutmadı, bu sefer düşük dozla deneme yapıldı tekrar 2 folikul 2 yumurta çıktı çok sevinmiştik fakat bugün öğrendik ki döllenme olmamış.
Yumurta kalitesi de sperm kalitesi de iyi dediler biz de anlamadık neden olduğunu dediler.
Bu hep böyle olacak mı demek çok umutsuzluğa kapıldım bugün. Ya yine aynı olursa döllenme olmazsa vs diye.
Artık Merkez değiştirmek istiyorum gazi üniversitesinde yaptırmıştim.
Eşim son bir kez daha deneyelim ve birakalim
artik diyor cok üzülüyorum, anatolia Hakan yaralı memorial Aygül demirol novaart Mehmet erdem diye düşünmüştük ama forumda bir sürü başka hocanın da ismi geçiyor ne yapacağımı sasirdim nokta atışı yapmak istiyorum ama kime gideceğimi bilemiyorum. Lütfen tecrübeleriniz benimle paylaşın. Özellikle yumurta rezervi az olup başarı elde eden bir yer var mı acaba?
🙏🏻🙏🏻
Şuan benimde rezervim bitmek üzere açil tüp bebek yapmam gerek hangi doktora gideceğimi bilmiyorum tüp bebek yapıp barisiz olucak diye korkuyorum

Merhaba çok geçmiş olsun . Dr Mehmet Fatih Karslı hoca Ankara'da , instagram sayfası da var ordan dilerseniz bilgi alabilirsiniz muayene hanesi de Ankara'da bir çok bayan tüp bebeğe gerek kalmadan takviyelerle amh düzeltip kendiliğinden gebe kalabiliyor dilerseniz şansınızı deneyin belki ALLAHin izniyle o vesile olur. Bende 34 yaşında dört buçuk yıllık evliyim hiç bebeğim olmadı amh 0,31 fsh 15 kusurdu birde tiroid kanseriyim endokrinoloji doktorum gebelik için süreç tanıdı doktor doktor gezdim hepsi direk tüp bebeğe yönlendirdikimi tüp bebekte bile şansımın olmadığını söyledi sizin ki gibi sadece iki folikul görünüyordu , biz daha önce hiç aşılama yapmadığınız için aşılama denemek istedik iki asilama yaptım olumsuz oldu tüp bebege başvuracaktim evraklarimiz hazırdı doktor izne ayrılınca bir sonraki aya kaldı çok şükür ki doğal tedavi ve vitamin takviyleriyle gebe kaldım umudunuzu lütfen kaybetmeyin herşeyin bir zamanı var sevgilerle
Yaaa çok sevindim 26 yaşındayım amh 0.04 tüp bebek bile basairiz olurmuş

Merhaba bende bir süredir araştırıyorum siz neye karar verdiniz? Nasıl bir yol izlediniz?

Merhaba bende 3. Deneme için araştırma sürecindeyim. Doğru doktor ve hasteneyi bulmak stresli bir süreç.

yumurta rezervın azdı 4-5 yumurtam gorunuyordu amhım cok dusuktu.Opuda 7 cıktı 3.ü 3.güne geldı bırıni daha kaybettık.bir kalıteli bir orta kalıteli transfer edıldı, biri tuttu çok şükür.Zübeyde Hanımda yaptırdım ben memnun kaldım
Amh sizin kaçtı acaba ve fsh ?

anatolia tüp bebek merkezi hakan yaralıyı tavsiye ederim ben orda hamile kaldım başka yerlerde 2 başarısız deneme sonrası orada ilk denemede oğlum oldu hakan hoca işinde 1 numara çok tecrübeli ve bilgili tıp dünyasına yön veren 100 bilim adamının arasında akademik geçmişini falan bi araştırın derim labaratuarı da çok iyi son sistem bi görüşün derim
Merhaba hakan hocadan memnun kalmışsınız anlaşılan acaba sizin yumurta rezerviniz mi düşüktü ?

Merhaba ben hakan hocaya gidiyorum. Kendisi çok bilgili harika bir insan. İlk transferim kimyasal oldu. İkincisi ne olacak bilmiyorum. Evet sonuç daha olumlu değil belki ama yapılabilecek en iyisini yaptığı hissiyatını veriyor. Gereksiz masraf yaptırmıyor. Ticarethane gibi bir yer değil. Sadece böyle çok her şeyi açıklayan bir yapısı yok. Aman hoşgeldin diye seni sevecenlikle karşılayan yumuşak doktorlardan değil. Tamamen işine konsantre bir adam. 2 ultrason cihazı var. 2 2 hastaları alıyor ve çok yoğun birinden çıkıyor diğerine geçiyor vakit kaybetmeden. Hafta içi hafta sonu demeden çalısıyor. Pazar dahil ultrason kontrollerini yapıyor. Ama dediğim gibi çok yoğun genelde sorularımı hemşirelere soruyorum ben o yüzden. Kısa ve net bir adam.

Merhaba hakan hocadan memnun kalmışsınız anlaşılan acaba sizin yumurta rezerviniz mi düşüktü ?
yumurta rezervim düşük değildi ama pko var yani kalitesiz yumurta çok yumurtam vardı 18 tane toplandı 13 döllendi 5.güne 1 tane kaldı çok şükür oda tuttu ilk denememde hamile kaldım oğlum oldu darsı tüm isteyenlere inşallah

yumurta rezervim düşük değildi ama pko var yani kalitesiz yumurta çok yumurtam vardı 18 tane toplandı 13 döllendi 5.güne 1 tane kaldı çok şükür oda tuttu ilk denememde hamile kaldım oğlum oldu darsı tüm isteyenlere inşallah
Ne güzel maşallah sağlıkla büyütün inşallah. Darısı başıma 😊

Ne güzel maşallah sağlıkla büyütün inşallah. Darısı başıma 😊
inşallah hakan hoca işinin ehlidir paragöz bi dr ve merkez hiç değil gidin bi görüşün önce sorun odaklı benim tüpümde hasar varmış mesela onu almadan yapmam tüp bebek dedi... demeyip hadi hemen başlayalım ya tutarsa mantığı gütmedi allah razı olsun ertesi gün hemen tüpümü aldı çık şükür ağrısız sancısız o gün taburcu oldum valla varsa imkan gidin

inşallah hakan hoca işinin ehlidir paragöz bi dr ve merkez hiç değil gidin bi görüşün önce sorun odaklı benim tüpümde hasar varmış mesela onu almadan yapmam tüp bebek dedi... demeyip hadi hemen başlayalım ya tutarsa mantığı gütmedi allah razı olsun ertesi gün hemen tüpümü aldı çık şükür ağrısız sancısız o gün taburcu oldum valla varsa imkan gidin
Ben zaten Ankaradayım ama şu an başlamayacağız 3-4 aya anca başlayabiliriz inşallah geç kalmış olmam menapoza girmeden başlayabilirim. Yoksa ömrümün sonuna kadar içinde kalır. Bi kaç kişi arasında kaldım 11 martta arkadaşım hakan hocaya randevu aldı geelcek o bi gelsin görüşsün bana da haber edicek onu bekliyorum durumumuz onunla hemen hemen aynı gibi. Para odaklı olmamasi coj iyi bende sevmiyorum para odakli yerleri. Hemen oldu bittiye gelsinde istemiyorum acele olmasın yeter ki doğru adımlar atılsın emin adımlar. Hakan hocanın başarısını duydum zaten. Siz ilk denemede mi hamile kaldınız ? Sorun neydi acaba sizde

Ben zaten Ankaradayım ama şu an başlamayacağız 3-4 aya anca başlayabiliriz inşallah geç kalmış olmam menapoza girmeden başlayabilirim. Yoksa ömrümün sonuna kadar içinde kalır. Bi kaç kişi arasında kaldım 11 martta arkadaşım hakan hocaya randevu aldı geelcek o bi gelsin görüşsün bana da haber edicek onu bekliyorum durumumuz onunla hemen hemen aynı gibi. Para odaklı olmamasi coj iyi bende sevmiyorum para odakli yerleri. Hemen oldu bittiye gelsinde istemiyorum acele olmasın yeter ki doğru adımlar atılsın emin adımlar. Hakan hocanın başarısını duydum zaten. Siz ilk denemede mi hamile kaldınız ? Sorun neydi acaba sizde
Pardon ilk deneme yazmissiniz sorunu da yazmissiniz aynı anda başka birine daha sorunca karıştı 😊

evet ilk denemede hamile kaldım... bende polikistik over var belki duymuşsunuzdur yani çok yum var ama kaliteli değil başka sorun yok diye biliyoduk eşimde de sorun yoktu 7 sene de 5 lez aşılama 2 kez negatif tüp denemem oldu ama meğer benim sol tüpümde hasar varmış bu hasarşı tüple ben denemişim boş yere.... sonra hakan hoca bütün raporlarıma baktı rahim filmini izleyince bu tüple 10 kere tüp bebek yapsan tutmaz tutsada düşük olur kalbi durur dedi (ordaki sıvı rahme dökülüp bebeği zehirliyomuş)..
ben çok inandım ve hemen ertesi gün amaliyat oldum ve sonra devamı geldi işte ilk denememde oldu çok şükür

evet ilk denemede hamile kaldım... bende polikistik over var belki duymuşsunuzdur yani çok yum var ama kaliteli değil başka sorun yok diye biliyoduk eşimde de sorun yoktu 7 sene de 5 lez aşılama 2 kez negatif tüp denemem oldu ama meğer benim sol tüpümde hasar varmış bu hasarşı tüple ben denemişim boş yere.... sonra hakan hoca bütün raporlarıma baktı rahim filmini izleyince bu tüple 10 kere tüp bebek yapsan tutmaz tutsada düşük olur kalbi durur dedi (ordaki sıvı rahme dökülüp bebeği zehirliyomuş)..
ben çok inandım ve hemen ertesi gün amaliyat oldum ve sonra devamı geldi işte ilk denememde oldu çok şükür
Çok sevindim sizin adınıza o kadar doktorun fark etmeyip de hakab hocaa'nın fark etmesi de gerçekten takdire sayan. Evet siz benim Tam tersimsiniz ben de yumurta az Siz de çok ama sonuç olarak kaliteli yumurta çıkarmak ikimiz için de zor arkadaşım hakan hocaya randevu aldı 11 martta gidecek o bi gitsin ona göre bende kararımı vereceğim inşallah çok teşekkür ederim. Benim defalarca deneme şansım olmaz eşim 2 kere maksimum deneyebiliriz dedi onu da zor ikna ettim çok istediğim için 1 tane çocuğum var ikinci olacak nasip olursa. Bakalım kısmet. O yüzden gerçekten iyi bi doktor kendi durumum için başarılı birini bulmam şart

Merhaba çok geçmiş olsun . Dr Mehmet Fatih Karslı hoca Ankara'da , instagram sayfası da var ordan dilerseniz bilgi alabilirsiniz muayene hanesi de Ankara'da bir çok bayan tüp bebeğe gerek kalmadan takviyelerle amh düzeltip kendiliğinden gebe kalabiliyor dilerseniz şansınızı deneyin belki ALLAHin izniyle o vesile olur. Bende 34 yaşında dört buçuk yıllık evliyim hiç bebeğim olmadı amh 0,31 fsh 15 kusurdu birde tiroid kanseriyim endokrinoloji doktorum gebelik için süreç tanıdı doktor doktor gezdim hepsi direk tüp bebeğe yönlendirdikimi tüp bebekte bile şansımın olmadığını söyledi sizin ki gibi sadece iki folikul görünüyordu , biz daha önce hiç aşılama yapmadığınız için aşılama denemek istedik iki asilama yaptım olumsuz oldu tüp bebege başvuracaktim evraklarimiz hazırdı doktor izne ayrılınca bir sonraki aya kaldı çok şükür ki doğal tedavi ve vitamin takviyleriyle gebe kaldım umudunuzu lütfen kaybetmeyin herşeyin bir zamanı var sevgilerle
Mehmet Fatih karslı nın takviyeleri ile mi doğal gebelik oluştu acaba? Bir süre bende kullanmıştım amh için ilaçlardan sayı yükseldi ama yumurta kalitesi malesef hüsran :KK43:

X