Yumurta rezervi veya kalitesi az olanlar umutsuzluğa kapılmayın

Arkadaşlar merhaba
2 yıldır oluşmayan gebelik üzerin tüp bebek uzmanı ile görüştüm tüm hormon değerlerim normal fakat yumurta kalitem biraz düşük bu sebeple doktorum biosteron kullanmamı söyledi 3 ay boyunca bu ilacı günde 3 kez kullanacağım başka bir şey kullanmana gerek yok dedi,
Bu ilacı kullanıp değeleri yükselen veya kendiliğinden hamile kalan var mı?
Canım bende kullanıyorum geçen seneye kadar adetlerim duzgundu ama ne olduysa olmamaya başladım sonra doktor tabi ilaç vermeye başladı.simdi ise tüp bebeğe basladiigmiz için doktor triquens verdi 4 kutuya başladım bu ilaçla günü gününe oluyorum.yaninda yumurta kalitesi içinde omegrav balık yağı ve biosteron verdi.iki ay bitti 3 baslicam ama iki ayın sonunda bir yukurta var dedi ama çok küçük dedi.bir ay daha devam edicez bu tedavi 3 aylık dedi.ben çok şaşırdım hiç ilaç kullanmazken kendiliğinden 3 yumurtam oluyordu ama biosterona rağmen bir yumurta ve küçük olması beni hem üzdü hemde çok şaşırttı.bakalim bir ay sonra regl doneminde yine gidicem bakalım ozaman ne olacak

Raporla ne kadar tutuyor acaba?
Ben 2021 de raporla başladım o zaman ödeme yaptım güncel fiyat bilmiyorum maalesef . Herkesin tedavisi farklı kullandığınız ilaçlara da bağlı, orada yaptırdığınız tahlillere bağlı. Hasta bilgilendirmeyle görüşüp güncel bilgileri alabilirsiniz .

O kadar normalki be arkadaşın, süreç yıpratıcı, yorucu...
Geçen yıl ganolf le takip yapılmıştı günlük 325 ml doz, mahf etmişti beni.
Tüm sistem etkilenmişti.
Sinirli, gergin, stres, baş ağrısı, yüzümde kızarıklık, şişkinlik, ödem, halsizlik...
Hormonlar beni etkiliyor çok.
Rabbim daha fazla bekletmesin bu.yolda.

Evet ketojenik ağır bi diyet, Dr un önerisini.dinlemeli mi, sıfır karbonhidrat başarabilir miyiz zor duruyor.
Birbirimize destekle belki aşabiliriz bu süreci.

Tüpe ne zaman başlayacaksın tekrar?
Bu süreçte gida takviyelerini alırsın.
Daha önceki Dr um Bentoit kil vermişti ağır metaller için, hayıt hapı, brokovit enoant, magnezyum, selenyum d vitamini vermişti. b 12 dil altına fıs fıs,
Bunlarıda bi degerlendir.

Şu an pomacaps, balıkyağı, adven pl.d vitamini, omepaq 10, lugol 4 damla (bal tarçın çörek otu adetin 4.günü baslayıp.1 hafta yedim) kullaniyorum.

Demişsindir hatrlamyorum, sendede rezerv sıkıntısı, yumurta kalitesi miydi sıkıntı?
Mesajınızı yeni görüyorum .. aminn Allahım bu yolda olanlara yardım etsin kolaylaştırsın🤲🏻 tedaviye Allah izin verirse 1 hafta sonra başlayacağım stres ve heyecan bir arada..şuan kullandığım takviyeler;
1 ay teatrio kullandım
2 ay enoant -siyah çekirdekli üzüm ekstratı
2 ay krilom omega 3
2 ay venatura d vitamini damla
3 gündür maxijuno aldım ona başladım..
2 ay Hayıt sirkesi
2 ay Arı sütü bal polen propolis
Arada bir çörek otu yağı ..
Ağustos-Aralık arası 3 ay da mfk takviyesi kullanmıştım ..sonra takviyelere ve herşeye ara verdim saldım çayıra hesabı..
Ağır metallerin arınmasını çok isterim .. nasıl yaptınız anlatabilir misiniz..
Birde şu maça,spiruluna,buğday çimi tozunu önermişlerdi onu kullanmak istedim ama almadım
Hergün bi kupa yeşil çay+nane demleyip içiyorum
Başka ne önerirsiniz
Bende sadece yumurta kalitesizliği var ..14 yumurtadan 8’i olgun çıktı..2 tanesi döllendi.. 3. Ve 4. Gün embriyosu oldu ve ilerleyemedi..yaş 28
Transfer iptal oldu malesef .. kilom vs kötü alışkanlığımda yoktur hiç..

Mesajınızı yeni görüyorum .. aminn Allahım bu yolda olanlara yardım etsin kolaylaştırsın🤲🏻 tedaviye Allah izin verirse 1 hafta sonra başlayacağım stres ve heyecan bir arada..şuan kullandığım takviyeler;
1 ay teatrio kullandım
2 ay enoant -siyah çekirdekli üzüm ekstratı
2 ay krilom omega 3
2 ay venatura d vitamini damla
3 gündür maxijuno aldım ona başladım..
2 ay Hayıt sirkesi
2 ay Arı sütü bal polen propolis
Arada bir çörek otu yağı ..
Ağustos-Aralık arası 3 ay da mfk takviyesi kullanmıştım ..sonra takviyelere ve herşeye ara verdim saldım çayıra hesabı..
Ağır metallerin arınmasını çok isterim .. nasıl yaptınız anlatabilir misiniz..
Birde şu maça,spiruluna,buğday çimi tozunu önermişlerdi onu kullanmak istedim ama almadım
Hergün bi kupa yeşil çay+nane demleyip içiyorum
Başka ne önerirsiniz
Bende sadece yumurta kalitesizliği var ..14 yumurtadan 8’i olgun çıktı..2 tanesi döllendi.. 3. Ve 4. Gün embriyosu oldu ve ilerleyemedi..yaş 28
Transfer iptal oldu malesef .. kilom vs kötü alışkanlığımda yoktur hiç..
Mertebeler canım,
Bende diyirdum sesi çıkmıyor benim arkadaşın:)
Olabiliyor ya bazen atlaniyor cok sonra fark ediliyor.

Sondan yine,
Ağır metallerin uzaklaşması selasyonla oluyor.
Ben rastge instagramda gezinirken rastladım dr a.
Almanya Honaver Tip.mezunu, fonksiyonel Tıp ekolunden hocam Esra hanım,
Önce tedavi orucu verdi, Almanya-da Dr ların uyguladığı bi ekolmüş, on gün beslenme duzenini değiştirdi. Sivi meyve suyu, bitki çayı, ve verdiği takviye ilaçlar, karaciger temizligine yönelik, ve son günlerde lavman.
Böylece otofzi olmuş oldu. Mantığını anlaman için ddresini veririm incelersin hocanın.

Kullandığı serumdaki ilaçlar Almanya'dan.
Damardan serumla glutatyon, b mix (b vitamini karışım) alfa lipolik asit, magnezyum,selenyum, koldan eşi şeklinde e vitamini, uygulamıştı.
7,8 defa uygulanadı ağır metaller bu sekilde uzaklaştırılıyor.
Bunlar mitakondriyel, hücresel sağlık için yumurtada hücreden oluşuyor. Yumurta kalitesi için uygulamıştı Dr.
5,6 ay oldu tedavi biteli, henüz sonuç almadım inş alabilirim🤲
ama etkilerini net gördüm hormonlarla.

Sen Antalya'dasın ordada bi araştır var mı bu ekolden bi dr.
Yoksa da şelasyon diye bakarsın şehri yazıp instagramdan.
Bunlar olamadı diyelim, uzaktan online sana yapman gerekeni soyleyer belki tanıdığım Dr.

Benim boyun fıtığım var, manuel Tıp ekolünden Dr um o da fonksiyonel Tıp ekolünden ve o da Almanya Hanover Tipdan aynı şekilde Ayhan hocam. Onuda selasyon tedavisindeki bi hasta önermişti öyle tanıdım.

Ona danışmıştım bu şelasyonu o da benzer uygulama yapıyormuş. Tedavi orucu ve gida takviyeleriyle yine.
Onda serum şeklinde mi sormadım.
Bazı takviyelerden bahs etti süreci sorunca tedavi orucu ve sonrasinda metallerin uzaklasması için bi yosun mu ne dedi net hatırlamiyorum.

Eğer vereceği gidalarla ise onu arayip danışabilirsin çok tatlı biri iki kez gitmistim boynum ve baş ağrım için o kadar samimi ve ilgilenmisti ki Allah razı olsun ondan🤲
Seninlede ilgileneceğini düşünüyorum.istersen ozelden veririm nosunuda Ayhan Güdük.

Bunlardan önce Zühal hocaya gitmiştim bentoit kil enoant sanırım bunlarda metaller için olabilir. Olndanda randevu alabilirsin oine hasta aliyor.
Ama şelasyon tabi en etkilisi bunda. O iki dr dan birine danış bakalım.

Canım ins bu emeklerimizin sonu hayırlı haberler olur🤲
Evet ya heyecan, stres ister istemez hep oluyor bu süreçte bendede aynı durum.
Bitki çayı olarak bana Esra hocamin önerdiği bitkiler vardı adete kadar ve adetten sonra olan.
Ama bende ara kanama yapinca bırakırdı. Hormonları çalıştırmak içindi ise yaramış ki.ara kanamaya yol açmış dedi ama devam ettirmedi sonra.
Istersen veririm onuda hangileri olduğunu.

bu kadar emek bi yana, hic bi sey yapmadan kazara hamile kalanlarda olunca tamamen nasip diyorsun bu islere.
Rabbim hepimizi sevindirsin bu yollarda🤲

Maxijuna bende bi ay kullandım sonra Arwt hocanın verdiğine başladım, olmadı sende öyle yaparsın. Bunda taette çıktı kutusunda tozla beraber.

Maca spr. Bugday cim tozu aslnda alalım denenebilir ben nathta okumuştum oda bakılabilir.

Birbirimize destekle bu sureclerde inş beraber yol alacağız arkadaşım yalnız olmayalım ki.moral bulalım ınş 🤲🌹

Esra hocam,

Son düzenleme:
Mertebeler canım,

Sondan yine,
Önce tedavi orucu verdi, Almanya-da Dr ların uyguladığı bi ekolmüş, on gün beslenme duzenini değiştirdi. Sivi meyve suyu, bitki çayı, ve verdiği takviye ilaçlar, karaciger temizligine yönelik, ve son günlerde lavman.
Böylece otofzi olmuş oldu. Mantığını anlaman için ddresini veririm incelersin hocanın.

Damardan serumla glutatyon, b mix (b vitamini karışım) alfa lipolik asit, magnezyum,selenyum, koldan eşi şeklinde e vitamini, uygulamıştı.
Bunlar mitakondriyel, hücresel sağlık için yumurtada hücreden oluşuyor. Yumurta kalitesi için uygulamıştı Dr.

Bunlar olamadı diyelim, uzaktan online sana yapman gerekeni soyleyer belki tanıdığım Dr.

Benim boyun fıtığım var, manuel Tıp ekolünden Dr um o da fonksiyonel Tıp ekolünden ve o da Almanya Hanover Tipdan aynı şekilde Ayhan hocam. Onuda selasyon tedavisindeki bi hasta önermişti öyle tanıdım.

Ona danışmıştım bu şelasyonu o da benzer uygulama yapıyormuş. Tedavi orucu ve gida takviyeleriyle yine.
Bazı takviyelerden bahs etti süreci sorunca tedavi orucu ve sonrasinda metallerin uzaklasması için bi yosun mu ne dedi net hatırlamiyorum.

Eğer vereceği gidalarla ise onu arayip danışabilirsin çok tatlı biri iki kez gitmistim boynum ve baş ağrım için o kadar samimi ve ilgilenmisti ki Allah razı olsun ondan🤲
Seninlede ilgileneceğini düşünüyorum.istersen ozelden veririm nosunuda Ayhan Güdük.

Bunlardan önce Zühal hocaya gitmiştim bentoit kil enoant sanırım bunlarda metaller için olabilir. Olndanda randevu alabilirsin oine hasta aliyor.

Bitki çayı olarak bana Esra hocamin önerdiği bitkiler vardı adete kadar ve adetten sonra olan.
Ama bende ara kanama yapinca bırakırdı. Hormonları çalıştırmak içindi ise yaramış ki.ara kanamaya yol açmış dedi ama devam ettirmedi sonra.

bu kadar emek bi yana, hic bi sey yapmadan kazara hamile kalanlarda olunca tamamen nasip diyorsun bu islere.

Maxijuna bende bi ay kullandım sonra Arwt hocanın verdiğine başladım, olmadı sende öyle yaparsın. Bunda taette çıktı kutusunda tozla beraber.

Maca spr. Bugday cim tozu aslnda alalım denenebilir ben nathta okumuştum oda bakılabilir.

Birbirimize destekle bu sureclerde inş beraber yol alacağız arkadaşım yalnız olmayalım ki.moral bulalım ınş 🤲🌹

Esra hocam,
Ayhan hocamda

Mertebeler canım,

Sondan yine,

Esra hocam,
Teşekkür ederim takibe aldım hocayı
Bir de oruç tutuyorum hücresel yenilenme gerçekleşsin diye .. 3 defa da hacamat oldum bu şekilde de bedenden toksinler atılabiliyor..sırt ağrım vardı ayakta kalınca yorgunluktan ağrırdı hemen..hacamattan sonra kesildi ama mesela şöyle ..3 aya bir hacamat olmak daha iyi geliyor..

Teşekkür ederim takibe aldım hocayı
Bir de oruç tutuyorum hücresel yenilenme gerçekleşsin diye .. 3 defa da hacamat oldum bu şekilde de bedenden toksinler atılabiliyor..sırt ağrım vardı ayakta kalınca yorgunluktan ağrırdı hemen..hacamattan sonra kesildi ama mesela şöyle ..3 aya bir hacamat olmak daha iyi geliyor..
Rica ederim,
Benim klomen takibiydi bu ay ama adet olucam maalesef.

Ben de Aret beye gittim , Aret bey 5 gün boyunca sabah akşam 1 er tane klomen veriyor sadece .
Folk asit (folbiol) ve bioscience advanced plus diye bir vitamin kullandirtmisti bana.
Şuan yine aynı mı bilmiyorum .
Biosteron kullanayım mi diye sormuştum gerek yok zaten kilolusun demişti bana.
Aret bey öyle bitki, destek ,hacamat sülük prp hiç böyle şeylere inanmaz.
Ne kullanayim kalitesi düzelsin dediğimde sağlıklı beslen yürüyüş yap demisti .

Ben,ari sütü tükettim, hurma polen dediler onu buldum tükettim çok az , yumurta takibine başladığımızda hemen kuru incir yemeye başlıyordum , hacamat sülük yaptırdım (hacamat ve sülük bence ise yarıyor özellikle ayak bileği içine)
Kendim d vitamin desteği aldım, b12 hep düşüyor benim iğne oldum ara ara . Keten tohumu yağı kullandım ara ara .
Uzun süre gittim geldim sonunda 2 tanecik de olsa embriyo biriktirebildik hamdolsun rabbime 🤲
Merhaba sonucunuz ne oldu acaba umarım hayırlı haberler verirsiniz

Bu konuda buraları çok okuyup bir umut aradığım için belki başka birine benim de faydam olur diye kendi hikayemi yazmak istedim. Biraz uzun olacak ama süreç gerçekten uzundu. 2019sonunda doğum kontrol hapı kullanmayı bıraktığım ay kendiliğinden hamile kaldım, ilk hamileliğim olduğu için süreçle ilgili hiç bir fikrim yoktu keseyi ilk gören doktor bu büyümez, bir kaç haftaya düşer kesenin şekli bozuk dedi, 9.haftada dediği gibi oldu kalbi durdu ve kürtaj olmam gerekti. Genetik incelemeye yolladık 3x kromozomlu yani genetik anomalili çıktı. Sonra aynı dönem pandemi başladı. Kürtaj sonrası kanamalarım uzun süre geçmedi doktor uzaktan ilaçlar verdi kanama için, durmayınca 1.5ay kanama, tekrar baktılar ki içerde parça kalmış, yine kürtaj oldum. Sonra doktor 1 yıl deneyin olmazsa gelirsiniz dedi. Biz de iyileşme sonrası 1 yıl denedik, tekrar hamilelik olmayınca 2021 başında tekrar doktora gittik yaşım 33olmuştu,testler yapıldı Amh 1.2 , fsh 8.9çıktı. Sonuç çok kötü değil ama tüp bebek denerseniz daha iyi olur dediler. Hemen kabul ettik, ilk denemeyi yine hiç bir ön araştırmamız olmadan Amerikan hastanesinde Bülent Beyle yaptık. Toplam 5 tane olgun yumurta elde edildi. 5. güne sadece 1 tanesi gidebildi onu transfer ettiler. Tuttu ama bu seferde kalbi 8.haftada durdu. Zaten takip eden doktorum Bülent Bey bir maille bana transfer sonrası 10. günde yaptığım beta hcg testi 40 çıkınca muhtemelen sağlıklı bir gebelik değil demişti, sonraki kontrollerde de korpus luteum bebeğe göre çok büyüktü ve bebek büyümüyordu. Muhtemelen genetiği bozuk dedikleri için tekrar kürtaj sonrası genetiğe yollanmadı. Doktorun uslubundan ve sertliğinden hiç hoşlanmadığım için arkadaş önerisiyle ikinci denemeyi Altunizade Bahçeci’de Ebru hanımla yapmaya karar verdik. Bu sefer 4 olgun yumurta oluştu ama hiç biri 5. Güne ulaşamadığı için transfer iptal oldu. Doktorun yorumu yumurta kalitesinin çok düşük olduğu yönündeydi. Normalde planımız 5. Güne gidenlere inceleme yaptırmaktı ama 5. Güne ulaşan hiç olmadı. 3. denemeyi laboratuarının iyi olduğunu düşündüğüm ve benim için ulaşım rahatlığı nedeniyle yeniden amerikan hastanesine bağlı çalışan başka bir doktorla yaptım. İlk seferde yine toplama yapıldı artık 5. Günü beklemeden 3.gün transferi yapılmasına karar verilmişti ama 3.güne çıkan olmadı aralarından, daha sonraki 2 denemeyi de aynı doktorla yaptım çünkü doktorlar aşağı yukarı hep aynı ilaçları kullanıyorlardı, laboratuar iyi olduğu sürece doktor değiştirmenin bir mantığı yok diye düşünüp aynı doktorla devam ettim. Diğer 2 denemede 3. Güne 2şer tane embriyo ulaştı transfer edildi ama 2 denemede de başarılı sonuç alınamadı. Doktorumun yorumu yumurtaların kalitesiz olduğu ve yumurtalıkların yüksek doz ilaçlara bile cevap vermedi yönündeydi. Artık bütün ümitlerimizi 2022 yaz başındaki son negatif denememizle kaybetmiştim. Hiç vazgeçmeden 5 kere en iyi yerlerde deneme yapmıştım ama olmamıştı. Yazın ara verip eylül’de eşim de ben de çok çocuk istediğimiz için ve eşimle ilgili herhangi bir problem olmadığı için Yumurta donasyonunu düşünmeye başlamıştık. Bu fikir hiç içime sinmiyordu ama eşime de haksızlık yapmak istemiyordum kendim de çok bebek istediğim için ne yapacağımı bilemiyordum. Başka bir arkadaşımdan Aret Kamar ı duymuştum sonra araştırırken bir yerde yumurta rezervi düşük olanlara farklı bir yöntem uyguladığını okumuştum. Dedim ne kaybederim bir gidip görüşeyim Aret Bey’le aynı şeyleri yapacağını söylerse tekrar denemem başka bir yol önerirse son bir kez şansımı denerim dedim ve gittim. Bana yüksek doz iğneler vermeyeceğini benim durumumdaki hastalara sadece Klomen diye bir hap verdiklerini söyledi. Yüksek doz iğnelerin yumurta kalitesini benim gibi hastalarda negatif etkileyebildiğini söyledi ya da ben öyle anladım ama farklı bir tedavi şekli önerdiği için denemeye karar verdim. Hiç bir iğne vermedi sadece 40tl ye aldığım hapı kullanmaya başladım ve sürekli kontrole çağırıp yumurta büyümesini takip ettiler, yumurtaların büyüdüğü dönem daha önceden aldığım tatile denk geldiği için bu ay erteleyelim bu ilacın bir sonraki aya da etkisi olacak dedi ve eylül sonu tekrar gittim yine klomen hap kullandım yumurtaların cevabı çok iyiydi aynı anda 11tane büyüyen yumurta vardı son kontrolümde doktorum riske atmayalım hepsi aynı anda büyümeye devam etsin cevap çok iyi oldu dedi ve çok düşük doz gonal f 150verdi yalnızca 3 gün kullandım ve yumurta toplama için gün verdi 7tane yumurta toplandı bunlardan 2 tanesi 5.güne gitti, biri BA diğeri BB kaliteydi ama hemen transfer yapılmadı doktorum rahimde yapışıklıktan şüphelendi ve donduralım bir rahim filmi isteyelim dedi. Dediği gibi çıktı rahim ağzında bir yapışıklık olduğu ortaya çıktı. Daha önceki denemelerimde başarısız sonuçlar alınınca hem rahim filmi çekilmiş hem histereskopi yapılmıştı ama sorun çıkmamıştı ama demekki aradaki süreçte bir yapışıklık oluşmuştu, doktor yapışıklık rahim ağzında olduğu için küçük bir girişimle yapışıklığı açtı ve sonraki ay dondurulmuş embriyolar transfer edildi. 2 kese de tutundu çok şükür. Sonra 1keseden kalp atışı duyuldu diğeri büyümedi ama o kalp atışı duyulan bebişimiz şimdi 19 haftayı geçti, çok şükür kontrollerde hiç bir sorun çıkmadı, fetal dna sonucumuz da temiz geldi. Şimdi 21. hafta detaylı ultrasonu bekliyoruz. Ama daha önceki denemelerden o kadar şartlanmışım ki bir sorun çıkacağına dair her kontrole kalbi durdu mu acaba diye gidiyorum. Aslında doğuma kadar bekleyecektim yazmak için,bebişimizi kucağımıza alana kadar bendeki bu korkular bitmeyecek biliyorum ama belki bir ümit arayan olur birine yol gösterebilirim diye bütün hikayeyi yazmak istedim. Benim burada bir ümit okumadığım forum, yaptırmadığım test, kullanmadığım ilaç kalmadı. yaklaşık 1.5-2yıl içinde 6 deneme yaptık, sorun nereden kaynaklanıyor diye gitmediğim doktor kalmadı romotolojiye de gittim endokrinolojiye de trombofili paneli de yapıldı, lupus testleri de ama Amh ve Fsh dışında herşey hep normal çıktı. Benim çok şükür maddi durumum bu kadar deneme yapmama olanak verdi ama 1-2 denemeden fazla şansı olmayanlar için özellikle yazmak istedim. İnşallah benim sürecim olumlu bir şekilde tamamlanır ve isteyen herkes sağlıklı bri şekilde bebeklerine bir an önce kavuşur.
Benim bebeğim de gerçekten mucize bebek. Bende başka yerlerde çok hırpalandım ve iğne kullanmamak için aret hocaya gittim. 40 yaşında klomenle tedavi gördüm. 3. Gün embriyosu transfer edildi bana. Transferin 11. Günü kan değerim 17 çıkmıştı. Hiç umudum yoktu ama şükür 32. Haftaya geldik 🙏🙏 Aret hoca gerçekten bilgili bir doktor keşke en başında ona gitseydim.
Benimde ilk tüp bebek başarısız oldu 6, Güne gitti genetik tersi kötü geldiği için iptal ettik Şuan aynı doktora gitmek istemiyorum aret hoca ileri yaş hastalar için daha iyi sonuçlara ulaşıyor sanırım yaş 41 amh0,57 aret hocayı tavsiye edermisiniz

X