Ankara için Kadın Doğum Doktor ve Hastane Tavsiyesi

Haklısın:) herkesin bildiği isimler nasılsa...Lokman Hekim: Elif ve Semahat Hanımlar, güven: Elif hanım, 29 mayıs: Nesrin ve yeşim hanımlar...

Bu da benim ankaralı kardeşlerime hizmetim olsun:KK52:

Sen de içine sinen doktoru bulursun en kısa zamanda inşallah...

Devlet hastanelerinden de Gazi'yi çok övüyorlar...benim babamın ve annemin de muhtelif tedavilerini orada yaptırdık, şahane bir hastane diyebilirim...ama gebeleri erken haftalardan sonra kabul etmiyorlarmış, 15/16. haftadan sonra yeni takibe almıyorlar sanırım

canım cok sagol elif terziye gün almıstım karasızdım iyi oldu sagol

Haklısın:) herkesin bildiği isimler nasılsa...Lokman Hekim: Elif ve Semahat Hanımlar, güven: Elif hanım, 29 mayıs: Nesrin ve yeşim hanımlar...

Bu da benim ankaralı kardeşlerime hizmetim olsun:KK52:

Sen de içine sinen doktoru bulursun en kısa zamanda inşallah...

Devlet hastanelerinden de Gazi'yi çok övüyorlar...benim babamın ve annemin de muhtelif tedavilerini orada yaptırdık, şahane bir hastane diyebilirim...ama gebeleri erken haftalardan sonra kabul etmiyorlarmış, 15/16. haftadan sonra yeni takibe almıyorlar sanırım

bende öyle zannediyordum 16.haftadan sonra bakmıyorlar diye. aradım hastaneyi 5.haftadan sonra bakmıyoruz dediler ben şokk :KK53: sonra ne yaptım hastanenin doktor listesinden doktorları araştırdım ve numaralarına ulaştım aradım doktoru cepten öyle aldım randevuyu ama baya bi uğraşmıştım, perşembe günü randevum var eğer memnun kalırsam yazarım:KK31:

bende öyle zannediyordum 16.haftadan sonra bakmıyorlar diye. aradım hastaneyi 5.haftadan sonra bakmıyoruz dediler ben şokk :KK53: sonra ne yaptım hastanenin doktor listesinden doktorları araştırdım ve numaralarına ulaştım aradım doktoru cepten öyle aldım randevuyu ama baya bi uğraşmıştım, perşembe günü randevum var eğer memnun kalırsam yazarım:KK31:

5.hafta çok erken değilmi ama yaa ben bile öğrendiğimde 5.haftanın sonundaydım nerden bilelibirizki gidip önceden nasıl ayarlıcaz haksızlık böyle bi kısıtlama olmamalı =(( dimiii

hangi doktora randevu aldın ? gidince burayada yaz olurmu merak ederim

evet canım bende duyduğumda çok şaşırmıştım,
Haldun Güner'den aldım randevuyu, direk doktora ulaştım o gün verdi, sonra hastaneyi aradım, onlarda sordu doktorun hastasımısınız diye, bende evet dedim yoksa haftayı falan soracaklardı alamayacaktım yine, perşembe günü gideyim bi memnun kalırsam sana ulaşırım sende alırsın, yalnız doktoru prof. olduğu için 60 tl doktor farklı alıyorlarmış bilgin olsun.
sen daha yolun başındaymışsın ara istersen hastaneyi belki direk verirler hiç uğraşmazsın.

evet canım bende duyduğumda çok şaşırmıştım,
Haldun Güner'den aldım randevuyu, direk doktora ulaştım o gün verdi, sonra hastaneyi aradım, onlarda sordu doktorun hastasımısınız diye, bende evet dedim yoksa haftayı falan soracaklardı alamayacaktım yine, perşembe günü gideyim bi memnun kalırsam sana ulaşırım sende alırsın, yalnız doktoru prof. olduğu için 60 tl doktor farklı alıyorlarmış bilgin olsun.
sen daha yolun başındaymışsın ara istersen hastaneyi belki direk verirler hiç uğraşmazsın.

hadi hayırlısı inşallah memnun kalırsın. proflar 3000-3500tl doğum ücreti alıyorlamış die okumuştum forumda nerdeydi hatırlayamadım.

onuda bi sor aklında olsun canım.

hadi hayırlısı inşallah memnun kalırsın. proflar 3000-3500tl doğum ücreti alıyorlamış die okumuştum forumda nerdeydi hatırlayamadım.

onuda bi sor aklında olsun canım.

Evet onu da sorucam, başkası doğurtsun ya şart değil illaki profun doğurtması :KK9:
bu fiyatlarıda anlamış değilim zaten sanki altın suyuna mı batırıyorlar ne yapıyolarsa özellerde proflarda yazık günah bu kadar para alınması ya, zaten insanlar bir sürü masraf yapıyor doğurana kadar da doğduktan sonra da :KK31:

Evet onu da sorucam, başkası doğurtsun ya şart değil illaki profun doğurtması :KK9:
bu fiyatlarıda anlamış değilim zaten sanki altın suyuna mı batırıyorlar ne yapıyolarsa özellerde proflarda yazık günah bu kadar para alınması ya, zaten insanlar bir sürü masraf yapıyor doğurana kadar da doğduktan sonra da :KK31:

çok çok haklısın valla.bende yüksek fiyat yüzünden araştırmadayım zaten.bu benim ilk gebeliğim medicanaya gidiyordum çalıştığım şirketin sağladığı özel sigortam vardı.1 yılı doldurmadığım için doğum ve kontrolleri karşılamadığını 2.muayenemde öğrendik şok olduk.

sonra özel doğum sigortası yaptırayım dedim 2500tl .ama arada kaldım birinin bana iyibi akıl cesaret iyibi devlet hastanesi ve doktor önermesi lazım resmen çırpınıyorum.

çok çok haklısın valla.bende yüksek fiyat yüzünden araştırmadayım zaten.bu benim ilk gebeliğim medicanaya gidiyordum çalıştığım şirketin sağladığı özel sigortam vardı.1 yılı doldurmadığım için doğum ve kontrolleri karşılamadığını 2.muayenemde öğrendik şok olduk.

sonra özel doğum sigortası yaptırayım dedim 2500tl .ama arada kaldım birinin bana iyibi akıl cesaret iyibi devlet hastanesi ve doktor önermesi lazım resmen çırpınıyorum.

canım medicanaya bizim iş yerinden iki kişi gidiyor, hastane ve doktorlarından çok memnunlar ama doğum ve muayene acayip pahalı ya. ben mümkün değil o kadar para veremem. o parayla çocuğun bir yıllık masrafını çıkarırım ya.
ben de Batıkent bilgi hastanesine gidiyordum muayene ve doğum ücreti iyiydi ama yeni doğan bakım ünitesi olmadığı için bıraktım orayı geçen ay. çok çok önemli bir şey bu, Allah korusun öyle bir durumda hastane hastane dolaşmak istemiyorum, gazi hastanesi bu konuda iyi, eğer ordan randev alamasaydım zekai tahire gidecektim.
zekai tahir için de internetten o kadar çok şikayet okudum ki açıkçası korktum.
ama eğer gazi de bana doğum için böyle ücret dayatırsa zekai tahire gideceğim. bende baya uğraştım doktor doktor araştırdım, özel muayene ücretleri o kadar pahalı ki hepsinin. bakalım bu perşembe netleşecek, eğer iyi şeyler duyarsam doğum içinde sana benim doktorun numarasını veririm sende ona gidersin eğer başka doktor bulamazsan :KK16:

canım medicanaya bizim iş yerinden iki kişi gidiyor, hastane ve doktorlarından çok memnunlar ama doğum ve muayene acayip pahalı ya. ben mümkün değil o kadar para veremem. o parayla çocuğun bir yıllık masrafını çıkarırım ya.
ben de Batıkent bilgi hastanesine gidiyordum muayene ve doğum ücreti iyiydi ama yeni doğan bakım ünitesi olmadığı için bıraktım orayı geçen ay. çok çok önemli bir şey bu, Allah korusun öyle bir durumda hastane hastane dolaşmak istemiyorum, gazi hastanesi bu konuda iyi, eğer ordan randev alamasaydım zekai tahire gidecektim.
zekai tahir için de internetten o kadar çok şikayet okudum ki açıkçası korktum.
ama eğer gazi de bana doğum için böyle ücret dayatırsa zekai tahire gideceğim. bende baya uğraştım doktor doktor araştırdım, özel muayene ücretleri o kadar pahalı ki hepsinin. bakalım bu perşembe netleşecek, eğer iyi şeyler duyarsam doğum içinde sana benim doktorun numarasını veririm sende ona gidersin eğer başka doktor bulamazsan :KK16:

vallahi öyle insan hem en iyisini istiyo hemde en mantıklısını .ayrıyetten belimdede spina rahatsızlığım var öyle büyük bi sıkıntı değilde nolur nolmaz die endişeleniyorum ikimiz içinde.medicanada doğum yapıp ekstra gelişen bi durumda başka yere sevk ederlerse bi anlamı yok onuda düşündüm.bide sırf ekstradan paara almak için bikaçgün yatırdıklarını farzet kaş yaparken göz çıkartabiliriz die düşündük.2500tl sigorta yaptırıp bikaç bin de fazladan yatırırsak ne anladık bundan.

bilgi tıpı bende araştıtdıkda aman aman bi hastane değil küçük biyer sonuçta.Annem bel fıtığından ameliyat olmuştu gayet iyiydi. doğum için pek iyi yorum okumadım açıkcası iyi yapmışsın.

ben yine senden haber beklerim.

vallahi öyle insan hem en iyisini istiyo hemde en mantıklısını .ayrıyetten belimdede spina rahatsızlığım var öyle büyük bi sıkıntı değilde nolur nolmaz die endişeleniyorum ikimiz içinde.medicanada doğum yapıp ekstra gelişen bi durumda başka yere sevk ederlerse bi anlamı yok onuda düşündüm.bide sırf ekstradan paara almak için bikaçgün yatırdıklarını farzet kaş yaparken göz çıkartabiliriz die düşündük.2500tl sigorta yaptırıp bikaç bin de fazladan yatırırsak ne anladık bundan.

bilgi tıpı bende araştıtdıkda aman aman bi hastane değil küçük biyer sonuçta.Annem bel fıtığından ameliyat olmuştu gayet iyiydi. doğum için pek iyi yorum okumadım açıkcası iyi yapmışsın.

ben yine senden haber beklerim.

tamam canım, haber veririm :KK34:
ama dediğim gibi sen eğer gaziyi istiyorsan ara bence seni alırlar diye düşünüyorum ben.

tamam canım, haber veririm :KK34:
ama dediğim gibi sen eğer gaziyi istiyorsan ara bence seni alırlar diye düşünüyorum ben.

hı aklıma gelmişken gazide mehmet erdem ve ahmet erdem ikiz doktorlar varmış çok iyilermiş.onlarda prof.muş .

umarım seninde daha fazla kafan karışmaz perşembe günü herşey netleşir.

Merhaba hanımlar. Ben iki gün önce etlik lokman hekim hastanesine gittim. Asabım bozuldu da döndüm :KK43:( ben yüzüncüyılda oturuyorum. Dr Sebahat hanımı çok merak ettiğim için gittim. Ama dr la görüşemeden döndüm :KK43:( bi daha da gitmem sanırım.

Öncelikle 10 dk park yeri aradık ve baya uzağa park ettik. İnsanlar canavar gibi araç kullanıyolar:KK43:( zor ulaştık hastaneye karşıdan karşıya geçe geçe. Bi burda benim tepem attı. Madem talep alıyosun parka bi çözüm bul. Haa belki vardır da biz bulamadık.

Daha sonra yukarı çıktık. Aman tanrııımm!! Küçücük bir bekleme alanı, onlarca insan. Bana pek uygun gelmedi bu durum açıkçası. Giriş yaptırmak için gittik bir bayanın yanına. Önce çok bekler miyim diye sordum. Çünkü ben kalabalığa pek gelemiyorum. Tansiyonum düşüyo. Beklerdin dediler. Ne kadar dedim bilemeyiz dedi. Sonra dr un sekreterini aradı yarım saatten çok daha fazla beklersin. Daha çok hastası var. Ameliyata gitmiş o nedenle sarkmış dedi. Bu arada 16.15 teydi randevum. 6 ya 7 ye kadar da durmıcağına göre görüşemeyebilirdim bile. Bi de ben okuldan izin alıp geleceğim için bu kadar vakit kaybedemem her geliş gidişimde. Tek başıma kafama bişey takıldığında basıp gidebilceğim bi yerde değil. Uzun lafın kısası giriş dahi yaptırmadan çıktık oradan.

Bunlar bana uymayan şeyler olduğu için ben vazgeçtim. Sebahat hanım için de Elif Terzi için de çok güzel yorumlar var. Vakit ve mesafe sıkıntısından bi de hastanenin ciddiyetsizliğinden ben vazgeçtim.

Oraya gidecek olan beklemeyi göze almalı diye bu deneyimimi paylaşmak istedim. Çok içinde kaldı sebahat hanımı çok öerak ediyordum. Ama kısmet değilmiş :KK43:(

Pazartesi günü balgat koruya gideceğim bakalımm.

arkadaşlar sonuç olarak nereye gitsek pişman olmayızzzzz benim kafam çok karıştı 5 haftalığımm

arkadaşlar sonuç olarak nereye gitsek pişman olmayızzzzz benim kafam çok karıştı 5 haftalığımm

Ben de 34 haftalık hamileyim. şimdiye kadar Bilgi hastanesine gidiyordum Batıkentte. Ama her gidişimde randevulu olmama rağmen çok bekliyorduk. Doktor ameliyata gidiyordu hadi onu geçtim içerde 5 dk bile sürmüyor muayene kilo tansiyon takibi yapılmıyordu. Sadece ultrasonla bakılıp şikayetine göre ilacını yazıyor tamam. 27 tl muayene ücreti. Yenidoğan ünitesi de yok o yüzden vazgeçtim 32 haftalıkken bıraktım zekai tahirin ümitköyde yeri var gebe takip yapıyor doğumda cebeci ye gidiliyor. Yarın da randevu aldım ümitköyden hem boş hem temiz ben memnun kaldım. Varsın doğum da devlette olsun napalım. Zaten sezeryan olacak ilki sezeryandı çünkü.özel oda falan araştıracağım ztb den.

Daha sonra Lina Güzin Başçı 'ya gitmeye başladım. Güzin hanım gerçekten ilgili, aklınızdaki soruları (tabiiki daha önce 100lerce anne adayıyla uğraştığı için) siz sormadan cevaplıyor. Rahatlatıyor. dinliyor. Sıkılmıyor. Zaman ayırıryor. Ultrasyonda herhangi birşey çıkmadı şükür. Kadın yok yere yüreğimize indiriyodu. Güzin hanım, hele birazda telaşeyseniz sizi rahatlatacak ideal doktorlardan biri....

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben TOBB ETU Hastanesi'nde Dr. Simla Okumusoglu Karaca'ya gidiyorum. Oldukca genc, bilgili, sakin sakin her konuyu anlatan, ilgili bir doktor.

Daha once de, 20'li yaslarimin baslarinda, her zaman duzensiz olan mensturayon dongum icin yine ayni hastanede calisan Dr. Tamer Bilensoy'a gitmistim. Kendisi cok anlayisli, hastanin endiselerini azaltan yapida bir doktordu.

Ilk regl oldugum genc kizlik donemlerimde ise Ankara'nin unlu doktorlarindan Firat Ortac'a gitmistim uzun sure. Gercekten bahsedildigi kadar profesyonek ve basarili bir doktor. Bircok giden is arkadasim mevcut, cok memnunlar.

Beni doktor secimimde Simla Hanim'i tercih etme sebebim, genc ve modern bakis acili bir doktor istememdi. Babam emekli Prof. Dr. genel cerrah. Kendi donemdasi, farkli branslardaki bircok doktora gitmisligim var yillar icerisinde. Her ne kadar kendilerine cok guvensem de dogum konusunda belli yas ustu doktorlarin cok gelenekselci oldugunu dusunuyorum (ozelikle epiziyotomi konusunda).

TOBB ETU Hastanesi'ni secme sebebim ise hastanenin evime ve isime olan yakin olmasinin disinda, temiz ve duzenli bir ortami olmasi. Test sonuclarinin cok cabuk cikmasi (ikili test sonucumu ikinci gun arayarak acikladilar). Park konusunda hicbir sorun yasanmamasi (vale hizmeti bile mevcut). Ankara Universitesi Ibn-i Sina Hastanesi'nde de, Cebeci Hastanesi'nde de ameliyat oldum. Iki sefer de ozel suit odada kaldim. Yine ameliyat olacak olsam Ankara Universitesi'ne, babamin arkadaslarina giderim. Ancak dogum yapmak bence huzurlu bir ortamda olmasi gereken bir durum. Ne yazik ki en iyi Universite hastanelerinde bile tercih ettigim hastanedeki dinginligi gormedim.

TOBB ETU Hastanesi'nin Yeni Dogan Yogun Bakim Unitesi mevcut. Muayene ucreti olarak yanlis bilmiyorsam 200TL, ancak ozel saglik sigortaniz varsa (dogumu kapsamiyorsa bile) veya doktor cocuguysaniz indirim yapiyorlar. Iki muayeneden birinde ucret oduyorsunuz. 2013 Kasim ayinda sordugum aldigim bilgiye gore, normal dogum 4500, sezeryan ile dogum 4750TL diye hatirliyorum. Bu fiyatlar indirimli fiyatlar olabilir, emin degilim.

arkadaşlar ben ankara ünv. de doğum yaptım, cem atabekoğlunun hastasıydım, uzun araştırmalar sonucu 26. haftadan sonra cem beyin kontrolündeydim ve doğumuma da kendisi girdi, cem beyden ve ekibinden gerçekten memnun kaldım, şükürler olsun çabucak toparlandım, doğum sırasında da ekiptekiler çok ilgilendi anestezi uzmanı ve kim olduğunu bilmediğim bir bayan daha sürekli konuştular sacımı bile okşadı ben kustukça:) ama çocuk doktorları için aynı memnuniyetten bahsedemeyeceğim gerçi doğumum cuma günü olduğundan araya haftasonu girdi onun etkisi varmı bilmiyorum ama bebekle sürekli ilgilenen olmadı, rica minnet 2 kere dr geldi bebek için. gerçi çocuk dr larından memnun kalanda var ama bana denk gelmedi.

X