Ankara'daki Falcılar

Şimdi bazı arkadaşlar biliyorum ki bana çok kızacaklar ama bunu yazmak zorundaydım.

Dinimizin kesinlikle yasakladığı falcılık, bir çeşit gaybdan haber vermedir. Halbuki, Kur'an-ı Kerîm; gaybı, Allah'tan başka hiçbir kimsenin bilemeyeceğini, peygamberlerle melekler dahi, kendilerine vahyedilmedikçe gaybdan haber veremeyeceklerini açıkça bildirmektedir:
"De ki: 'Göklerde ve yerde olan gaybı, Allah'tan başka bilen yoktur." (Neml, 27/65) ve
"De ki: Size 'Allah'ın hazineleri elimdedir demiyorum, gaybı da bilmiyorum..." (En'âm, 6/50),
"Eğer gaybı bilseydim, daha fazla hayır yapardım..." (A 'râf, 7/188)
âyetleri buna yeterli delildir.
Kendilerine "arrâf" yahut "kâhin" denilen falcıları ve bu falcılara gidip fal açtıran, onlara inanan veya destekleyenleri Peygamber (s.a.s.) ağır bir dille kınamış hatta kâfirlikle nitelemiştir.
"Her kim bir arrafa gidip de ona bir şey sorarsa, kırk gecelik namazı kabul olmaz." (Müslim, Selâm, 125) buyurmuştur. Ebû Dâvûd'da geçen bir hadis ise şöyledir:
"Kim bir kâhine gider, dediklerini doğrularsa; şüphesiz ki Muhammed'e indirilmiş olanı inkâr etmiş olur." (Ebû Dâvûd, Tıb, hadis no: 3904).
Bu konuyu Peygamberimiz (a.s.m.) bir tek cümleyle ifade etmiş:
“Kâhinler bir şey değildirler.” (Müslim, Selam 123)
Yani geleceği okuduklarını iddia edenlerin sözleri boş, bir değeri ve bir anlamı yoktur.

Şimdi bazı arkadaşlar biliyorum ki bana çok kızacaklar ama bunu yazmak zorundaydım.

Dinimizin kesinlikle yasakladığı falcılık, bir çeşit gaybdan haber vermedir. Halbuki, Kur'an-ı Kerîm; gaybı, Allah'tan başka hiçbir kimsenin bilemeyeceğini, peygamberlerle melekler dahi, kendilerine vahyedilmedikçe gaybdan haber veremeyeceklerini açıkça bildirmektedir:
"De ki: 'Göklerde ve yerde olan gaybı, Allah'tan başka bilen yoktur." (Neml, 27/65) ve
"De ki: Size 'Allah'ın hazineleri elimdedir demiyorum, gaybı da bilmiyorum..." (En'âm, 6/50),
"Eğer gaybı bilseydim, daha fazla hayır yapardım..." (A 'râf, 7/188)
âyetleri buna yeterli delildir.
Kendilerine "arrâf" yahut "kâhin" denilen falcıları ve bu falcılara gidip fal açtıran, onlara inanan veya destekleyenleri Peygamber (s.a.s.) ağır bir dille kınamış hatta kâfirlikle nitelemiştir.
"Her kim bir arrafa gidip de ona bir şey sorarsa, kırk gecelik namazı kabul olmaz." (Müslim, Selâm, 125) buyurmuştur. Ebû Dâvûd'da geçen bir hadis ise şöyledir:
"Kim bir kâhine gider, dediklerini doğrularsa; şüphesiz ki Muhammed'e indirilmiş olanı inkâr etmiş olur." (Ebû Dâvûd, Tıb, hadis no: 3904).
Bu konuyu Peygamberimiz (a.s.m.) bir tek cümleyle ifade etmiş:
�Kâhinler bir şey değildirler.� (Müslim, Selam 123)
Yani geleceği okuduklarını iddia edenlerin sözleri boş, bir değeri ve bir anlamı yoktur.

madem boyle dusunuyorsunuz sızın bu konuda ne işiniz var??merak etmeyın burdakı herkesın aklı fıkrı var:KK34:

madem boyle dusunuyorsunuz sızın bu konuda ne işiniz var??merak etmeyın burdakı herkesın aklı fıkrı var:KK34:

Bakın yine size bi hadisi şerifle cevap vereyim. Sizden biri bir kötülük gördüğünde gücü yetiyorsa eliyle düzeltsin, yetmezse diliyle düzeltsin,onu da yapamazsa hiç olmazsa kalbiyle buğzetsin.Fakat bu,imanın en zayıf mertebesidir. Müslim,Tirmizi ve Ebu Davud'tan rivayettir,araştırabilirsiniz.

Elhamdülillah elim tutuyo ve bunun yanlış olduğunu gördüğüm için yazdım onları. Bilmem anlatabildim mi?

Bakın yine size bi hadisi şerifle cevap vereyim. Sizden biri bir kötülük gördüğünde gücü yetiyorsa eliyle düzeltsin, yetmezse diliyle düzeltsin,onu da yapamazsa hiç olmazsa kalbiyle buğzetsin.Fakat bu,imanın en zayıf mertebesidir. Müslim,Tirmizi ve Ebu Davud'tan rivayettir,araştırabilirsiniz.

Elhamdülillah elim tutuyo ve bunun yanlış olduğunu gördüğüm için yazdım onları. Bilmem anlatabildim mi?

yok ben cok net anlıyorum sız merak etmeyınde sızın anlamadıgınız sey su burdakı herkes neyın ne oldugunu gayet net bılıyo umarım ben sıze bunu anlatabılmısımdır:44:

yok ben cok net anlıyorum sız merak etmeyınde sızın anlamadıgınız sey su burdakı herkes neyın ne oldugunu gayet net bılıyo umarım ben sıze bunu anlatabılmısımdır:44:

bilmemek ayıp değil,öğrenmemek ayıp diye boşuna söylememişler.. :KK34: umarım siz de bunu anlamışsınızdır :)

herkesin özgür iradesi var, bu ülkede her ne kadar diretselerde demokrasi var, siz baktırmayabilrsiniz bizi ilgilendirmez, bizlerin yaptığıda sizi ilgilendirmez bence, herkesin doğrusu kendinedir, belki bu insan yahudidir, hristiyandır budisttir nie islam la sıkıştırıp günah diyosunuz, ilgilenmiyosanız bu forumda işiniz ne ?

günahı işliyosak da bize afedersiniz yani

birde ben çok merak ediyorum, hepimizi yaratan tanrı, neden bazı insanlara görme yetisi vermiş geleceği, bunun bi amacı yok mudur?
yaratılan herşeyin bir görevi ve amacı olduğunu düşünürüm ben hep

herkesin özgür iradesi var, bu ülkede her ne kadar diretselerde demokrasi var, siz baktırmayabilrsiniz bizi ilgilendirmez, bizlerin yaptığıda sizi ilgilendirmez bence, herkesin doğrusu kendinedir, belki bu insan yahudidir, hristiyandır budisttir nie islam la sıkıştırıp günah diyosunuz, ilgilenmiyosanız bu forumda işiniz ne ?

günahı işliyosak da bize afedersiniz yani

birde ben çok merak ediyorum, hepimizi yaratan tanrı, neden bazı insanlara görme yetisi vermiş geleceği, bunun bi amacı yok mudur?
yaratılan herşeyin bir görevi ve amacı olduğunu düşünürüm ben hep

sen onu bosver yea ben sehır dısındayım varmı yenı bırlerı hulyaya gıttın mı cok canım sıkılıyo yeaaaa:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

sen onu bosver yea ben sehır dısındayım varmı yenı bırlerı hulyaya gıttın mı cok canım sıkılıyo yeaaaa:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

yok tatlım ama gidicem, bende şehir dışındayım, fal aş eriyorum resmen :KK70: uzun zamandır gidemedim, birde derya varmış onu deniycem

cuma günü dilça cafede yeter hanıma fal baktırdım fallara çok para harcadım dedim nasılsa hiç birninin dediği çıkmıyo bari az para vereyim fal krizim geçsin 5 tlye baktırdım bir fal bukadar saçma olabilirdi kardeşimle gittik tutturmuş nasin var eline alacaksın kısmetin var bulacaksın çok saçma hep aynı şeyi söledi böyle fal bakılıyorsa bende bakayım fala daha güzel bakarım neyse sonuçta 5 tl kardeşimede aynısnı demiş ama 5 tlyede yazık aklınızda bulunsun

Kizlar bir arkadasim Kadriyeyi aramis........Istanbulda bakiyormus artik, Eskisehir isi artik yokmus. :KK47:

Allah kahretsin kime elimi atsam kuruyor :KK47:

ankarada gittiğin falcılar içinden en iyisi hangisiydi acaba benda zuzuyu bulabilsem gidecem eskişehire

Hicbiri, gercekten hicbiri bir sey bilemiyor. Ortakoy cafe Yildiz belki.

Zuzu nun face ini birisi paylasmisti burda, bana telefonunu verirse gidelim bence de lakin pazarlik yapalim. 100 kagit fal icin cok fazla bence.

Merhaba arkadaşlar forumu fırsat buldukça takip ediyorum. Daha önce kısa da olsa deneyimimi paylaşmıştım. Ancak aynı isimlerden sıkıldım tahmin edeceğiniz üzere... :) Yeni biriyle değişiklik yapma ihtiyacı hissediyorum. Önerebileceğiniz biri var mı? Cmtsi ezgiye gittim ayrıldı dediler. Online falcı haricinde kimi önerirsiniz? Sevgi hülya ve nisan isimleri geçmiş şimdilik. Ne dersiniz ? Şimdiden teşekkürler....

Hay Allah kahretsin, ben de mesaj attim :KK20: Eee, zuzu nun gercegi nerde peki :KK19:

bilmiyorum artık nasıl bulucaz sanırım o rahatsız oluyormuş artık bakınca bir arkadaşım ona baktırmış bazıları çıkmış ona ama hepsi değil bir kız arkadaşına dedikleri çıkmış çoğu kız ondan okadar etkilenmişki hangi falcıya gitssem yok diyo zuzu farkıl ama yok kayıp işte:KK43:

X