Anlamadım gitti

Abla lafı kullanılmaz böyle ortamlarda çok itici .
Kim olursa olsun ya x derim samimiysem, yada x bey x hanım derim .
Abla çok garip geliyor bana da demesinler kimsenin akrabası değilim

Abla lafı kullanılmaz böyle ortamlarda çok itici .
Kim olursa olsun ya x derim samimiysem, yada x bey x hanım derim .
Abla çok garip geliyor bana da demesinler kimsenin akrabası değilim
Önemli değil ki zaten demezler. Minyon olduğum için beni yaşıtları sanıyorlar. Ben onu "bakın bu kız evli sakın yürümeyin." gibi garip bir cümle söylediği için söyledim. Hani sanki tüm sınıf bana yürüyor da ben ondan evliyim diyorum gibi bir duruma soktu hoca. Alakası bile yok. Egosuz bir insanım, aklımdan bile geçmedi. Bu yüzden şoklardan şoklara koştum.
Yoksa olay abla bilmem ne değil.

Çok aşırı takıntılı bi insanım ben :)) olayı benim yasadığımı düşündüm ki lisede bi hoca tüm sınıfın önünde bozmuştu beni sıkıntıdan ders çıkışında hocanın yanına gidip çıkışmıştım sizin hakkınız yok böyle biseye falan diye sonra tüm sınıfın önünde özür dilemişti kadın:KK70: aşırı kafama takarım ben böyle şeyleri. Milletin önünde nasıl bi imaj verdim, yanlış bisey mi dedim, millet beni nasıl görecek şimdi falan:p kendimi yedim durdum hep . Boşver takılacak bi durum yok; milleti de keşke bu kadar onemsemesek.

Üniversitedeki hocaların genelde böyle egosu yüksek oluyor maalesef..
Amaaaa sizinde hem kendinizi tanıtma kısmında sadece"adım x evliyim" deyip, hem de tek vasfı evlilik yapmış kadın gibi algılanmaktan sitem etmeniz doğru değil bence...

Ama merak etmeyin çabuk unutulur, hoca bi sonraki ders başka birine takılır...

Üniversitedeki hocaların genelde böyle egosu yüksek oluyor maalesef..
Amaaaa sizinde hem kendinizi tanıtma kısmında sadece"adım x evliyim" deyip, hem de tek vasfı evlilik yapmış kadın gibi algılanmaktan sitem etmeniz doğru değil bence...

Ama merak etmeyin çabuk unutulur, hoca bi sonraki ders başka birine takılır...
Yok adımı söyledim, mezun olduğum üniyi söyledim en son evliyim deyiverdim. Söylemem kimseye artık. Kendinizi tanıtın dedi, tanıttım. Kendisi kendisini tanıtırken "evli ve çocuk sayısını" söyledi ama. Belli ki sıkıntılı biraz, "dersleri çalışıp versem de bana takmasa bari" diyorum zaten.

Yani kendinizi tanıtın derken bizde de genelde isim soy isim ve hangi şehirden geldiğimiz söylenirdi hatta çoğu arkadaşın evli olduğunu aylar sonra öğrendik
Hocanın yaptığı şey hoş olmamış ama medeni hali söylemek bence gereksiz olmuş
Ben kezmola evliyim yada ben kezmola sevgilim var ben kezmola çocuğum da var vs vs gibi
Bizim dönem de evli olup çocuğu olanlara hocalar baya baya tolerans gösteriyordu devamsızlık ve sınavlarda hoca dalga geçmiş ama inşallah bir müddet sonra arkadaşların tarafından yanlış anlaşılmazsın

Yani kendinizi tanıtın derken bizde de genelde isim soy isim ve hangi şehirden geldiğimiz söylenirdi hatta çoğu arkadaşın evli olduğunu aylar sonra öğrendik
Hocanın yaptığı şey hoş olmamış ama medeni hali söylemek bence gereksiz olmuş
Ben kezmola evliyim yada ben kezmola sevgilim var ben kezmola çocuğum da var vs vs gibi
Bizim dönem de evli olup çocuğu olanlara hocalar baya baya tolerans gösteriyordu devamsızlık ve sınavlarda hoca dalga geçmiş ama inşallah bir müddet sonra arkadaşların tarafından yanlış anlaşılmazsın
Yanlış anlaşılma derken? İnan hiç takmıyorum onları sadece derste bana takıp da bırakmasa bari diyorum. Okula tekrar başlama amacım çevre yapmak değil zaten.

Yok adımı söyledim, mezun olduğum üniyi söyledim en son evliyim deyiverdim. Söylemem kimseye artık. Kendinizi tanıtın dedi, tanıttım. Kendisi kendisini tanıtırken "evli ve çocuk sayısını" söyledi ama. Belli ki sıkıntılı biraz, "dersleri çalışıp versem de bana takmasa bari" diyorum zaten.

Dediğim gibi çok takılmayın onların egosu yüksek olur, yarın başka bir konu bulur kendine..

Çok sinirlenirdim ben olsaydım. Haddinizi bilin derdim muhtemelen. Ben gibi olmadığınız için tebrik ederim öncelikle :))
Kafanıza takmayın, o kim ki sizi bir sınıfa sokacak, bir sıfat verecek size. Yararınıza olacak bilgileri, eğitimi alın geçin gidin sonra.

Hoca biraz genç ve enerjik görünmek adına çok şımarıkça davranmış bence. Takma kafana.

Evet ağzından kaçmış ama kendinizi tanıtın denildiğinde adını ve ardından medeni halini söyleyen biri olsa ben de biraz gülerdim, yalan değil 😀

Sizi hoş olmayan bir duruma düsürmüs ama insan kendini tanitirken neden evliyim der?
Hayatimda kendini tanitirken "ismim xxxx, 25 yasimdayim bekarim veya adım Buse evliyim" şeklinde bir tanitma gormedim eger ortamda medeni durum önemli olmayacaksa. Çok gereksiz olmuş.
Bekarken bekarim diye belirtme geregi duymuyorken evlenince heryerde evliyim diye belirtme durumunu da anlamadim. Bu arada ben de evliyim😂😂😂

Son düzenleme:
X