Anlamadım gitti

Üniversite hocaları “öğretmen” değildir. Orda size bir şey öğretmek için değil deneyimleri ile size yol göstermek için bulunurlar. Neyse konuya gelirsek bence evet dediğiniz gibi bi imaj çizmissiniz ne yazık ki. Kendinizi tanıtırken medeni halinizi belirtmeniz komik olmuş. Sadece derste değil herhangi bir yerde de kendini tanıtırken evli oldugunu çocuk sayısını falan söyleyen insanlar hep komiğime gider. Öyle biri değilseniz de zaten kaygılanmanıza gerek yok herkes sizi tanır zamanla.

Sen en azından evliyim demişsin. Ben çok önemli bir kurumun iş mülakatında karşimda üst yöneticiler vardı. Kapıdan girdim oturdum. Hoşgeldin kendini tanıt dediler. Adım watasiva dedim ve sustum. Onlar bana bakıyor ben onlara bakıyorum. Kızım sen isimden mi ibaretsin özgeçmişini anlatsana diye kızmışlardı🤦‍♀️
Diyorum ya insanlar değişik. Bakalım daha kimleri tanıyacağım.

Böyle hocalardan allahım esirgesin en sinir olduğum tiptir. Kendinizi tanıtın demiş buna göre medeni durumunuzu belirtmenizdede sakınca olamaz. Sonra medeni durumunuzu sormadım demiş. Bu nasıl bir çelişki. Keşke lafınızı esirgemeseydiniz çok kibar karşılamışsınız. Ben olsam ‘evliymiş arkadaşlar yürümeyin bu kıza’ dediğinde ‘ukalalığınızın hızına yetişmek için ne yapsınlar peki? onuda söyleyin’ derdim. Cevap yetiştirirse yine aynı şekilde karşılığını verirdim. Aah ah böyle insanlara susamadığım için eğitim hayatım mahvoldu :halay: Aslında siz doğru olanı yapmışsınız kibar davranarak, en azından size takma ihtimali yok artık...

Kendini tanitirken evliyim demen normal, cogu insan soyler bunu zaten ne varsa. Hocalar da bazen kendini tanitirken suradan mezunum, evliyim, iki cocugum var vs soyluyorlar ya da bi yerde kendini tanitirken bunu soylemek normal bence ne varsa bunda. Okumus, bi yere gelmisler ama iste insanlik baska bir sey ona okumakla sahip olamiyorsun. Hic iplemeyin derslerinize calisin, yuksek puanlar alin onunuze bakin.

Hayatımda iş görüşmesi olsun eğitim süreci olsun kendini tanıtın sorusuna evliyim diyen hiç kimse duymadım. Tabi bu hocanızın davranışını temize çıkarmaz ama evliliği başarı gibi gördüğünüz düşünülsün istemiyorsanız bunu söylemeyi bırakın bundan sonrası için.

X