Anlaşmalı boşanma. Mal vs paylaşımı hakkında yardım

Öncelikle bir avukatla anlaşın bu tarz durumlar biraz riskli sonra mağdur olmayın. Ayrıca evi sizin üstünüze devretsin o da arabayı alsın. Zaten çekişmeli bile boşansanız araba da evde ortak bölünecek oda zararlı çıkacak kabul edecektir. Kendinizi ona muhtaç bırakmayın emin olun sizin kiranızı ödememek için herşeyi yapar

Siz sanırım çekişmeli boşanmaktan, boşanma sürecini aynı evdeyken yaşayacağım, düşüncesiyle çekiniyorsunuz. Çekişmeli boşanma davasını açtığınızda iki-üç gün içinde eşinize uzaklaştırma gelecek. Bunu talep edin davayla birlikte. Konut size tahsis edilir. Kira kontratı eşinizin üzerineyse eşiniz kirayı ödemeye devam etmek zorunda kalır. Eğer size çok ettiyse evlilikte, malların yarısını ve düğün altınlarınızın tamamını talep edebilirsiniz. Tazminat bile istersiniz. O daha çok kusurlu çıkarsa tazminat da ödemek zorunda kalır tüm bunların üstüne. Siz zaten kadın olarak 1-0 yenik başlayacaksınız yeni hayatınıza bu toplumda kadına bakış açısı nedeniyle ne yazık ki. Hakkınızı bırakmayın. Alacağınız tazminatla hiç olmazsa avukat masraflarını falan ödersiniz.

Siz sanırım çekişmeli boşanmaktan, boşanma sürecini aynı evdeyken yaşayacağım, düşüncesiyle çekiniyorsunuz. Çekişmeli boşanma davasını açtığınızda iki-üç gün içinde eşinize uzaklaştırma gelecek. Bunu talep edin davayla birlikte. Konut size tahsis edilir. Kira kontratı eşinizin üzerineyse eşiniz kirayı ödemeye devam etmek zorunda kalır. Eğer size çok ettiyse evlilikte, malların yarısını ve düğün altınlarınızın tamamını talep edebilirsiniz. Tazminat bile istersiniz. O daha çok kusurlu çıkarsa tazminat da ödemek zorunda kalır tüm bunların üstüne. Siz zaten kadın olarak 1-0 yenik başlayacaksınız yeni hayatınıza bu toplumda kadına bakış açısı nedeniyle ne yazık ki. Hakkınızı bırakmayın. Alacağınız tazminatla hiç olmazsa avukat masraflarını falan ödersiniz.
Çok teşekkür ederim güzel bilgileriniz için 💐 tam olarak ifade etmek istediğim buydu. Çekişmeliye dönerse aynı evde devam etmek nasıl olacak, çok sık olmasa da alkol aldığında fevrileşebiliyor bunla ilgili de korkularım vardı. Daha önceki konumda boşanma nedenim var. Ancak şahıs bunları kabul etmiyor. Benim kafamda yarattığım şeyler olduğunu söyleyerek beni manipüle ediyor. Gerçeklik algımla oynuyor.

Tacro çocuk var mıydı sizde? Bizim çocuk olmadığı için ev meselesine girmesem mi diyorum sonra pişman oluyorum ne yapacağımı da bilemedim 😔
2 çocuk var ama evde arabada ona kalması hiç mantıklı değil yani çocuk olsa da olmasada sizin altınlar gitmiş ve çalışıyorsunuz yani ohh her şey ona kalacak yani boşanır bosanmaz evlenir o evin parasını da o kadınla yer o üst segment arabasına da o kadın biner sizin emekleriniz neden başkasına yar olsun yani mal paylaşımını konuştunuz mu ikisi benim mi olsun diyor

2 çocuk var ama evde arabada ona kalması hiç mantıklı değil yani çocuk olsa da olmasada sizin altınlar gitmiş ve çalışıyorsunuz yani ohh her şey ona kalacak yani boşanır bosanmaz evlenir o evin parasını da o kadınla yer o üst segment arabasına da o kadın biner sizin emekleriniz neden başkasına yar olsun yani mal paylaşımını konuştunuz mu ikisi benim mi olsun diyor
Bu konulara henüz girmedik aslında. Protokol yapmak ya da ne bileyim dava açmaya gitmekle ilgili erteliyor sürekli. İşlerim yoğun şu sıralar diyor. Bu teklifi ben ona sundum. O da merak etme seni mağdur etmem ben dedi o kadar.

Bu konulara henüz girmedik aslında. Protokol yapmak ya da ne bileyim dava açmaya gitmekle ilgili erteliyor sürekli. İşlerim yoğun şu sıralar diyor. Bu teklifi ben ona sundum. O da merak etme seni mağdur etmem ben dedi o kadar.
Yarı yarıya bölüşün asla başka türlü yapmayın tek diyeceğim bu,boşanan kadının en büyük destekçisi para

Tacro çocuk var mıydı sizde? Bizim çocuk olmadığı için ev meselesine girmesem mi diyorum sonra pişman oluyorum ne yapacağımı da bilemedim 😔
Ama o evde senin de katkin var, neden tamamını ona bırakacaksın, duygusal davranma,ilerde çok pişman olursun..bosandiktan sonra erkekler fazla bekar kalmıyor hemen evleniyorlar,senin katkin olan o ev ve araba başkasına kalacak..evliligin bitmesi konusunda kararsizsan,o da devam etmek istiyorsa aileler araya girsin, terapi alin birşeyler yapın..ama yok olmaz bitti diyorsanız avukatla görüşün hemen tedbir koydurun,ya da yarısını size versin anlaşmalı boşanın..ama hakkinizi da alin

Ama o evde senin de katkin var, neden tamamını ona bırakacaksın, duygusal davranma,ilerde çok pişman olursun..bosandiktan sonra erkekler fazla bekar kalmıyor hemen evleniyorlar,senin katkin olan o ev ve araba başkasına kalacak..evliligin bitmesi konusunda kararsizsan,o da devam etmek istiyorsa aileler araya girsin, terapi alin birşeyler yapın..ama yok olmaz bitti diyorsanız avukatla görüşün hemen tedbir koydurun,ya da yarısını size versin anlaşmalı boşanın..ama hakkinizi da alin
Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için💐 buraya yazdıktan sonra etraflıca düşünme kararı aldım. Hatta benle dava açmaya gitmeyi ötelediği için kendim gidip sadece 1 yıllık kira talep ederek davayı açacaktım. Acele etmeden düşüneceğim her şeyi

Evin ve arabaların yarı parası sana ait üstelik düğün takın sadece bugünün parasıyla 800 bin ediyor.. eğer daha büyük kusur ondaysa tazminat da kazanıyorsunuz..
benim de şuan boşanma davam var ilk günler yuvam yıkılmış şuan para mı konuşacağım diyordum ama onlar bizim gibi yuvaya önem vermiyor tek dertleri para..
delillerini topla ve bi avukata git

Avukatsız ilerlemeyi düşünmüştüm ancak olmayacak gibi. Şimdi umrumda değil ancak benim emeklerim, ailemin taktığı altınlarla ona hem bir ev hem de araba bağışlamış olacağım. Hayatı mahvolan ben, ortada mağdur gibi gezen yine kendisi olacak 😔

Avukat bul kanka verme hiçbir şey al haķkını...ben olsam evi isterdim arabayı bırakırdım. Kredileri de üstüne geçirsin

Benim buradan öğrendiğim; işte isteyebildiğin kadar. Sen az da istesen vermek istemeyecek çok da istesen. O yüzden çok iste. Bırak uzun sürsün ama emeğin çöp olmasın. Düğünde takılan altınlar senin hakkın. Gerekirse her şeyi satın. Altınları alın, o zamanki arabasının şu anki değerini de ona verin, kalan miktarı da bölüşün. Böylece kimse mağdur olmaz. Kesinlikle ona bırakmayın, çok pişman olursunuz.

Ev şu an kirada ancak yılbaşında kiracı çıkacak. O ev işyerime çok ters güzergahta.
İstediği kadar ters güzergah olsun. Evi almazsanız çok pişman olursunuz. Gerekirse 1 saat az uyuyun daha erken kalkın ama başka evde kirada oturmaktan bin kat iyidir. Davanız biter boşanmanız kesinleşirse evi ister satın ister oturun ister kiraya verin. Gurur yapmayın tenezzül etmem demeyin her şeyin yarısını talep edin. 1 sene kiranızı ödemez, hali hazırda ev kredisini ödüyor. 2-3 ay yalandan öder sonra ev sahibiyle sizi yüz üstü bırakır. Evet adamın yüzünü görmek istemiyorsunuz aynı evde durmak istemiyorsunuz ama o evi bırakırsanız kafanızı duvarlara vurursunuz hem de sürte sürte. Yılbaşı dediğiniz 1 ay sonrası.

Evin ve arabaların yarı parası sana ait üstelik düğün takın sadece bugünün parasıyla 800 bin ediyor.. eğer daha büyük kusur ondaysa tazminat da kazanıyorsunuz..
benim de şuan boşanma davam var ilk günler yuvam yıkılmış şuan para mı konuşacağım diyordum ama onlar bizim gibi yuvaya önem vermiyor tek dertleri para..
delillerini topla ve bi avukata git
Evet o aşamadayım bi an önce bitsin, şu evden bir çıkayım kafasındayım şu an. Sonrasında yaşayacağım mağduriyetin de farkındayım ancak bu evlilikte gururum o kadar incindi ki gözüm hiç bir şey görmüyor artık. Bana bunları yaşatıp bu işten karlı çıkacak olması da canımı çok sıkıyor ama işte ruh halimi tahmin edebilirsiniz 😔

Benim buradan öğrendiğim; işte isteyebildiğin kadar. Sen az da istesen vermek istemeyecek çok da istesen. O yüzden çok iste. Bırak uzun sürsün ama emeğin çöp olmasın. Düğünde takılan altınlar senin hakkın. Gerekirse her şeyi satın. Altınları alın, o zamanki arabasının şu anki değerini de ona verin, kalan miktarı da bölüşün. Böylece kimse mağdur olmaz. Kesinlikle ona bırakmayın, çok pişman olursunuz.
Etraflıca düşüneceğim. Acele karar veriyorum sanırım.

Kızlar daha önceki açtığım konudan dolayı boşanma aşamasındayız. Anlaşmalı boşanmaya gönüllü gibi. Ama kendince mağduru oynuyor. Zaten boşanmaya niyetliymişim kendimce bahaneler bulmuşum.
Neyse sormak istediğim esas konu şu; 3 yıllık evliyiz. Evlenmeden önce bunun orta halli bir arabası vardı. Evlendik. 400 grama yakın düğün altınımız vardı. Bu daha sonra altınların bir kısmıyla üst segment bir arabaya geçti. Altınların bir kısmı, benim ve bu kişinin kredi çekmesiyle bana da orta halli bir araba aldık. Ardından geçen kış bir 1+1 daire alıp kiraya verdik. Bunun da yarısı kredi diğer yarısını da kalan altınlar ve benim arabamı satarak ödedik.
Şu an evin aktif kredisi ödeniyor.
Ben çalışıyorum ancak neredeyse maaşımın tamamı kredide. Başımı alıp bir eve çıkayım desem ödemem mümkün değil. Bu evlilikten bir an önce kurtulmak için ona 1 yıllık kiramı ödemesini teklif ettim. İş yeri güzergahımda otobüsle gidebileceğim bir yer olursa arabaya da ihtiyaç duymam diye düşündüm.
Hali hazırda hala evin kredisini öderken yaptığımın çok saçma olduğunu biliyorum 😔 öbür türlü de çekişmeliye dönüşecek.
Zaten bu evlilikte o kadar yıprandım ki toparlanmam gerekiyor.
Bu şekilde biterse ileride çok pişman olur muyum? Şu an kurtulayım da ne olursa olsun psikolojisindeyim. Ama zaman ne gösterir bilmiyorum. Benim yuvam yıkılmış gözümde hiçbir şey yok
Bacım yapma allah aşkına evi arabayı adama hibemi edecen.Bir avukata git lütfen.

İstediği kadar ters güzergah olsun. Evi almazsanız çok pişman olursunuz. Gerekirse 1 saat az uyuyun daha erken kalkın ama başka evde kirada oturmaktan bin kat iyidir. Davanız biter boşanmanız kesinleşirse evi ister satın ister oturun ister kiraya verin. Gurur yapmayın tenezzül etmem demeyin her şeyin yarısını talep edin. 1 sene kiranızı ödemez, hali hazırda ev kredisini ödüyor. 2-3 ay yalandan öder sonra ev sahibiyle sizi yüz üstü bırakır. Evet adamın yüzünü görmek istemiyorsunuz aynı evde durmak istemiyorsunuz ama o evi bırakırsanız kafanızı duvarlara vurursunuz hem de sürte sürte. Yılbaşı dediğiniz 1 ay sonrası.
Yani şu an dediği anlaşmaya vs bile gerek yok ben seni mağdur etmem. Tabi biliyorum ki bu düşüncesi birini bulana kadar sürecek. Sonra ben kendi emeğimin dilencisi olacağım 😔 acele etmeden avukat tutma kararı aldım teşekkürler tavsiyeleriniz için 💐

Size söyleyeceğim 5 liranız bile karşı tarafta kalmasın.Hakkınız olan her şeyi almak için gerekirse yıllarınızı verin.Çok iyi boşanma avukatıyla çalışın her şeyden önce unutmayın siz karşı tarafa acırsanız acınılacak duruma düşersiniz

X