Anlaşmalı boşanma. Mal vs paylaşımı hakkında yardım

Her şeyi yeniden düşüneceğim 💐
Evin kredisi kaç ay var daha?
Anladığım ortada bir ev var ama daha ikinizin olmasına daha çok var be kredi ödemesi yüksek.
Siz de evi alsanız krediyi nasıl öderim diye düşünüyorsunuz sanırım.
Eve geçseniz yılbaşında kira vermeseniz kalan para eşinizin üstündeki krediyi ödemek için yetecek mi?
Öyleyse evi alın benve altınların da yarısını isteyin

Evin kredisi kaç ay var daha?
Anladığım ortada bir ev var ama daha ikinizin olmasına daha çok var be kredi ödemesi yüksek.
Siz de evi alsanız krediyi nasıl öderim diye düşünüyorsunuz sanırım.
Eve geçseniz yılbaşında kira vermeseniz kalan para eşinizin üstündeki krediyi ödemek için yetecek mi?
Öyleyse evi alın benve altınların da yarısını isteyin
Evin aylık 24 bin ödemesi var ve bu benim maaşıma denk. Benim tek başıma ödemem mümkün değil ve daha 4 yıl ödemesi var

Evin aylık 24 bin ödemesi var ve bu benim maaşıma denk. Benim tek başıma ödemem mümkün değil ve daha 4 yıl ödemesi var
Aylık 24 bin ödeme,sizin maaşınız bu kadarmis nasıl gecineceksiniz o zaman boşanmış olsanız.

Tek yamaniz gereken bence hem ev-arabayi satın borçlar kapansın geriye kalan parayida ikiye bölün o zaman.

Tacro çocuk var mıydı sizde? Bizim çocuk olmadığı için ev meselesine girmesem mi diyorum sonra pişman oluyorum ne yapacağımı da bilemedim 😔
Takılan altını tespit ettirip 400 gramı artı ev ve arabanin yarısını alabilirsiniz sakın geri durmayın düzgün bir avukat bulun aaa

Yani şu an dediği anlaşmaya vs bile gerek yok ben seni mağdur etmem. Tabi biliyorum ki bu düşüncesi birini bulana kadar sürecek. Sonra ben kendi emeğimin dilencisi olacağım 😔 acele etmeden avukat tutma kararı aldım teşekkürler tavsiyeleriniz için 💐
Birini bulmasına gerek yok. Boşandıktan sonra belki bir iki ay mağdur etmez ama ondan sonra çocuk bile yok niye ben veriyorum ben ödüyorum, çalışıyor maaşı var, neye yetiyorsa öyle yaşasın der. Demezse gelip burada beni utandırırsınız. Bir an önce kurtulayım çıkıp gideyim bu evden diye hakkınızı talep etmezeniz hayatınızın hatası olur. İlk zamanlar rahatladım huzur buldum dersiniz ama sonra ya ben niye emeğimi düğün takımı yatırımımı bu adama hibe etmişim diye ah vah edersiniz. Krediyle maaşınız denk, ödeyemeyecekseniz satılsın yarı hakkımı ver diyin. Evi kendi almak istiyorsa size yarı bedelini versin.

Evet o aşamadayım bi an önce bitsin, şu evden bir çıkayım kafasındayım şu an. Sonrasında yaşayacağım mağduriyetin de farkındayım ancak bu evlilikte gururum o kadar incindi ki gözüm hiç bir şey görmüyor artık. Bana bunları yaşatıp bu işten karlı çıkacak olması da canımı çok sıkıyor ama işte ruh halimi tahmin edebilirsiniz 😔
Eşini tanımam ama bu süreci etrafımdan ve kendimden biliyorum
Sen daha yeni ayrılmışken senden sakladığı şeyleri öğrenmeye başlayacaksın
Sen yeni ayrılmışken o sevgili yapacak, aynı arabada aynı evde senin gözüne sokarcasına paylaşımlar yapacak
Çirkinleşecek
Hiç tanımadığın bi insana dönüşecek..
eğer anlaşmalı olacaksa onun arabası onda seninki sende kalsın, ev de ikiye bölünsün, senin düğün takını da sana ödesin.. seni mağdur etmezmiş ya avukatın önce anlaşmalı protokolde bunları yazacağını söylesin bakalım doğru mu söylüyor görürsün..
bide bu süreçte attığın mesajlara çok dikkat et acıtasyon ve iyi niyet göstergesine inanmadan temkinli yaz

Ama o evde senin de katkin var, neden tamamını ona bırakacaksın, duygusal davranma,ilerde çok pişman olursun..bosandiktan sonra erkekler fazla bekar kalmıyor hemen evleniyorlar,senin katkin olan o ev ve araba başkasına kalacak..evliligin bitmesi konusunda kararsizsan,o da devam etmek istiyorsa aileler araya girsin, terapi alin birşeyler yapın..ama yok olmaz bitti diyorsanız avukatla görüşün hemen tedbir koydurun,ya da yarısını size versin anlaşmalı boşanın..ama hakkinizi da alin
Insan bu dönemde duygusal oluyor,kendini düşünmüyor...evlilik birliği i içinde edinilmiş herşeyin yarısını isteyebilirsiniz, kira gelirinin de yarısını isteyebilirsiniz...kararlıysanız bu konuda deneyimli bir avukatla görüşün,adamla kavga etmeyin..lehinize olacak herşeyin delilini toplayın, size küfür hakaret falan ediyorsa kayıt da alın...şu da var ,evliliğin ilk yılları birçok çift için zor geçiyor, evliliginiz kurtarılacak gibiyse önceliğimiz bu olsun tabii..kim ister bir yuva yıkılsın..hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun..

1. Bakın, düğün altınlarıyla ilgili şöyle bir şey var: Evlilik içinde her neye harcamış olursanız olun, ortak mallardan azade düşünün onları. Şu anda mallar haricinde cepte 400 gr altınınız var diye düşünün.
2. Evlilik birliği içinde krediyle alınan evin o ana kadar ödenen miktarı ile peşin verilen miktar hesaplanır, toplanır ve ikiye bölünür. Boşandıktan sonra evi kim istiyorsa o kişi karşı tarafın hakkı olan (o güne kadar ödenen rakam) parayı verir. Kalan kredi onun üstüne geçer ve boşandıktan sonraki parayı o öder, ev de onun olur.
3. Arabanın yarısı da sizin. Altınınızı vermiş olmanız hiçbir şey fark ettirmez. Arabanın yarısı olan hakkınız belki evin o yarı parasına denk gelir. Belki altınınızın da bir kısmını verirsiniz. Ama elinize biraz altın kalır.
Maaşınız ocak ayında yükselecektir. Yetmediği yerde azar azar altın bozdurun. Tek başınızasınız. Yeter de artar bile. 200 gram altınınız kalsa elinizde ve her ay 10 gram(18 bin tl) bozdursanız bile 20 ay idare edersiniz. O zamana kadar(bu enflasyonla) kredi ödemeniz maaşınızın yarısında kalır. TL krediyle alınmış bir evi elinizden kaçırmayın. Üstelik boşanma davasında siz daha az kusurlu çıkarsanız size tazminat ödemek zorunda kalır. Avukatlar tazminatı 2-3 milyon kadar istiyor. Sırf onu vermemek için bile anlaşmalı boşanır ve her şeyi verir size, inanın. Eliniz güçlü. Haklarınızı bırakmayın. Hangi şehirdesiniz, söylemenizde sakınca yoksa?

1. Bakın, düğün altınlarıyla ilgili şöyle bir şey var: Evlilik içinde her neye harcamış olursanız olun, ortak mallardan azade düşünün onları. Şu anda mallar haricinde cepte 400 gr altınınız var diye düşünün.
2. Evlilik birliği içinde krediyle alınan evin o ana kadar ödenen miktarı ile peşin verilen miktar hesaplanır, toplanır ve ikiye bölünür. Boşandıktan sonra evi kim istiyorsa o kişi karşı tarafın hakkı olan (o güne kadar ödenen rakam) parayı verir. Kalan kredi onun üstüne geçer ve boşandıktan sonraki parayı o öder, ev de onun olur.
3. Arabanın yarısı da sizin. Altınınızı vermiş olmanız hiçbir şey fark ettirmez. Arabanın yarısı olan hakkınız belki evin o yarı parasına denk gelir. Belki altınınızın da bir kısmını verirsiniz. Ama elinize biraz altın kalır.
Maaşınız ocak ayında yükselecektir. Yetmediği yerde azar azar altın bozdurun. Tek başınızasınız. Yeter de artar bile. 200 gram altınınız kalsa elinizde ve her ay 10 gram(18 bin tl) bozdursanız bile 20 ay idare edersiniz. O zamana kadar(bu enflasyonla) kredi ödemeniz maaşınızın yarısında kalır. TL krediyle alınmış bir evi elinizden kaçırmayın. Üstelik boşanma davasında siz daha az kusurlu çıkarsanız size tazminat ödemek zorunda kalır. Avukatlar tazminatı 2-3 milyon kadar istiyor. Sırf onu vermemek için bile anlaşmalı boşanır ve her şeyi verir size, inanın. Eliniz güçlü. Haklarınızı bırakmayın. Hangi şehirdesiniz, söylemenizde sakınca yoksa?
Ayrıntılı açıklamanız için çok teşekkür ederim. Hepiniz iyi ki varsınız 😢

Alabildiğiniz her şeyi alın derim sakın bile isteye ona çöp bile bırakmayın adam size psikolojik şiddet uyguladı resmen.

Bu arada önceki konunuz içime dert olmuştu çok sevindim o adamdan kurtulacağınıza 🧿

Lütfen evi ve arabayı vermeyi düşünmeyin. Acilen kendinizi toplayın üzerinizdeki duygusallığı bırakın yoksa çok pişman olursunuz
İnanın o kadar yalnız ve çaresiz hissediyorum ki. Hala en yakın arkadaşlarıma bile boşanacağımı söyleyemedim nedenini sorarlar diye. O kadar gururum ayaklar altına alındı o kadar ezildim ki bu konuda. Bi an önce bitsin diye gözüm bir şey görmüyor. Ama kendimi frenlemeye karar verdim. Dün buraya konu açmasam bugün kendim gidip protokolü bırakıp gün alacaktım

Lütfen evi al ve sakin satma, maaşlara en azından %50 zam gelecek, üstte bir arkadaşta yazmış altınlarını da alırsan gayette güzel geçinirsin. Evi sattığın anda bir daha ev alma şansın çok zor, bu konu da kimsenin aklını karıştırmasina izin verme.

Seni öteki konundan hatirladim. Cok sevindim bu kararina. Sapiklik yapip evliligi bitirmek raddesine getiren o bunun cezasinida ceksin. Bu yüzden ne alabiliyorsan al, kopar yoksa ilerde cok pisman olursun buna eminim.

X