Anne acılarımı neden görmüyorsun

melikecik1

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2023
345
57
24
Herkese merhaba ben 23 yaşında bir genç kızım , bu satırları bu platformdan silinmeyeceğini bilerek yazıyorum ve asla böyle konularda buraya derdimi paylaşacağımı bilmezdim , ben küçüklüğümden beri hiç bir zaman takdir edilmeyerek büyüyen bir kızım özellikle annem tarafından küçükken çok anlamadım ama büyüdükçe kurduğu her söz katlanarak arttı arttıkça acı vermeye başladı ne kadar başarı elde edersem edeyim asla memnun edemedim annemi … Örnek vereyim bu yaşımda bile çaydanlık taşıyıp misafirlere çay doldururken herkesin içinde “ sen bırak taşıyamazsın onu “ melike sen bilmezsin Melike’nin aklı yetmez vb gibi sözleri çok kullanırdı , rezil olmayı geçtim içimde açılan yaralarla yazıyorum bu satırları , çok güzel şiirler yazan okulunda başarılı olan bir kızdım ,ama ben anneme hiç yetemedim ,hep sen nereden bileceksin diyerek öteledi beni haliyle böyle büyüdüğünüzde de özgüveniniz eksik oluyor … mesela bir kere yaptığım bir ev temizliğinden Allah razı olsun kızım lafını duymadım bir kere gelip dertleşemedik en son ne zaman öptü beni bilmem…Her zaman hevesle gel anne şöyle anne kız gezelim kafa dağıtalım desem bir bahane bulurdu ama arkadaşları çağırsa koşa koşa giderdi.
Hatta küçükken annem beni neden sevmiyor derdim kendi kendime .Hayatım nasıl ilerler gelecekte nasıl bir kaderim olur bilmiyorum bugün hala annemden çok fazla söz duyuyorum belki diyeceksiniz ayrı bir eve çık , ama içimdeki o acıyı nereye gitsem taşıyacağım bu dünyada hiç mutlu olamadım , ama en iyi bildiğim şey sanırım ben gökyüzünden ayı tutup anneme getirsem çiçeklerle süslesem yine yaranamayacağım çok iyi biliyorum , bir gün ölüp gittiğim de en çok istediğim şey toprağım beni incitmesin . Çünkü ben annem tarafından çok incindim , buradan kız anneleri varsa onlara seslenmek istiyorum lütfen kızlarınızı bu hayatta üzmeyin çünkü kalplerinde hep bir acıyla yaşarlar
Okuduğunuz için teşekkür ederim bu satırları yazmak biraz da olsa beni rahatlattı .

Okurken çok duygulandım şu anda 9 aylık kızım var belki çok küçük su an ama yinede yinede ona davranış şeklimi gözden geçirdim
Üzülme canım belki de annende zamanında sevgi görmemiştir yada aile hayatı düzensiz gitmiştir yoksa bir anne neden bu şekilde davransın ki evladına onu da öyle kabul et bu zamana kadar değişmemiş se artık değişmez canım görmezden gel yoluna bak bu annende olsa kimseyi memnun etmek için uğraşma bu hayatta inşallah hep mutlu olursun daha çok gençsin

Okurken çok duygulandım şu anda 9 aylık kızım var belki çok küçük su an ama yinede yinede ona davranış şeklimi gözden geçirdim
Üzülme canım belki de annende zamanında sevgi görmemiştir yada aile hayatı düzensiz gitmiştir yoksa bir anne neden bu şekilde davransın ki evladına onu da öyle kabul et bu zamana kadar değişmemiş se artık değişmez canım görmezden gel yoluna bak bu annende olsa kimseyi memnun etmek için uğraşma bu hayatta inşallah hep mutlu olursun daha çok gençsin
Öncelikle teşekkür ederim rabbim kızınıza cennet anahtarı olacak kaderler yazsın , haklısınız bu hayatta insan en çok kendini mutlu edebilmeli yaralarımı sarabildiğimde umarım bunu başarmış olurum 🙏🏻

Herkese merhaba ben 23 yaşında bir genç kızım , bu satırları bu platformdan silinmeyeceğini bilerek yazıyorum ve asla böyle konularda buraya derdimi paylaşacağımı bilmezdim , ben küçüklüğümden beri hiç bir zaman takdir edilmeyerek büyüyen bir kızım özellikle annem tarafından küçükken çok anlamadım ama büyüdükçe kurduğu her söz katlanarak arttı arttıkça acı vermeye başladı ne kadar başarı elde edersem edeyim asla memnun edemedim annemi … Örnek vereyim bu yaşımda bile çaydanlık taşıyıp misafirlere çay doldururken herkesin içinde “ sen bırak taşıyamazsın onu “ melike sen bilmezsin Melike’nin aklı yetmez vb gibi sözleri çok kullanırdı , rezil olmayı geçtim içimde açılan yaralarla yazıyorum bu satırları , çok güzel şiirler yazan okulunda başarılı olan bir kızdım ,ama ben anneme hiç yetemedim ,hep sen nereden bileceksin diyerek öteledi beni haliyle böyle büyüdüğünüzde de özgüveniniz eksik oluyor … mesela bir kere yaptığım bir ev temizliğinden Allah razı olsun kızım lafını duymadım bir kere gelip dertleşemedik en son ne zaman öptü beni bilmem…Her zaman hevesle gel anne şöyle anne kız gezelim kafa dağıtalım desem bir bahane bulurdu ama arkadaşları çağırsa koşa koşa giderdi.
Hatta küçükken annem beni neden sevmiyor derdim kendi kendime .Hayatım nasıl ilerler gelecekte nasıl bir kaderim olur bilmiyorum bugün hala annemden çok fazla söz duyuyorum belki diyeceksiniz ayrı bir eve çık , ama içimdeki o acıyı nereye gitsem taşıyacağım bu dünyada hiç mutlu olamadım , ama en iyi bildiğim şey sanırım ben gökyüzünden ayı tutup anneme getirsem çiçeklerle süslesem yine yaranamayacağım çok iyi biliyorum , bir gün ölüp gittiğim de en çok istediğim şey toprağım beni incitmesin . Çünkü ben annem tarafından çok incindim , buradan kız anneleri varsa onlara seslenmek istiyorum lütfen kızlarınızı bu hayatta üzmeyin çünkü kalplerinde hep bir acıyla yaşarlar
Okuduğunuz için teşekkür ederim bu satırları yazmak biraz da olsa beni rahatlattı .
Suç sizde değil,anneniz nasıl anne olunur anne ne demektir bilmiyor.Bsna bu tarz davranışlar çok hastalıklı geliyor Siz değil başka biri kızı olsaydı ona da aynı davranırdı, çünkü anneniz böyle bir kadın.
Bu platformda hep derim kimse sizi sevmesede siz kendinizi sevin, çünkü en değerli hayat herkesin kendi hayatı.Mumkunse başka bir yerde başka bir ortamda yaşayın artık,gezin dolaşın kendinizi ödüllendirin böyle birinin yanında delirmeden durdum diye.
Anneliğe çok büyük kutsiyet yüklemeyin doğurmak iş değil iş anne olabilmek ,işte bazıları maharet doğurmak sanıyor.
Annenizi olduğu gibi kabul edin bir şey beklemeyin,kimsenin sevgi dilencisi olmayın,iki tatlı sözle kanmayın yaranizi herkese göstermeyin, gelişin,düzelin 💕

Suç sizde değil,anneniz nasıl anne olunur anne ne demektir bilmiyor.Bsna bu tarz davranışlar çok hastalıklı geliyor Siz değil başka biri kızı olsaydı ona da aynı davranırdı, çünkü anneniz böyle bir kadın.
Bu platformda hep derim kimse sizi sevmesede siz kendinizi sevin, çünkü en değerli hayat herkesin kendi hayatı.Mumkunse başka bir yerde başka bir ortamda yaşayın artık,gezin dolaşın kendinizi ödüllendirin böyle birinin yanında delirmeden durdum diye.
Anneliğe çok büyük kutsiyet yüklemeyin doğurmak iş değil iş anne olabilmek ,işte bazıları maharet doğurmak sanıyor.
Annenizi olduğu gibi kabul edin bir şey beklemeyin,kimsenin sevgi dilencisi olmayın,iki tatlı sözle kanmayın yaranizi herkese göstermeyin, gelişin,düzelin 💕
teşekkürler yorumunuz için , artık belki de neden böyle demeyi bırakmalıyım mutlu olmak için uğraştığım her şeyde yine acılarım önüne geçiyordu , sanırım mutlulukta sabır gerektiriyor en önemli şey gerçekten insanın kendini sevebilmesi🙏🏻

Benimde çok kötü geçen çocukluğum genç kizligim oldu ama unutmak istiyorum gerçekten
Demek siz de kötü bir çocukluk geçirdiniz zaten insanın küçükken yaşadığı acılar içinde hep bir yara olarak kalıyor , eşiniz iyi bir insan çıktı mı bari?🥹

Yazdıklarınıza o kadar üzüldüm ki sizi hiç tanımıyorum ama bir şekilde sarılıp acınızı hafifletmeye çalışmak isterdim. İnşallah çok geri kalan dönemde güzel bir hayatınız çok mutlu güzel bir yuvanız olur. Annenize birşey demek istemiyorum ben de bir anneyim küçük bir kızım var saçını toplarken biraz canını yaksam içim çok yanar. Siz çok güçlü bir insansınız keşke bu kadar güçlü olmazk zorunda olmasaydınız ama bundan sonra tavsiyem annenizi memnun etmek için değil kendinizi mutlu etmek için yaşayın♥️

Anne olunca yaralarınız daha çok kanayacak. Evladınıza duyduğunuz sevgiye öyle şaşıracaksınız ki bir evlat bu kadar çok sevilebiliyorsa ben neden hiç sevilmedim diyeceksiniz. Aynısını yaşadım 🥺

35 yaşında sekiz yıllık evli ve iki çocuk annesiyim. Hala yaptığım yemekten çocuğuma davranışıma giydiğim kıyafetten arkadaş iliskilerime kadar her şeyi her fırsatta eleştiren ve asla memnun olmayan takdir edemeyen bir annem var. Ama bunların sebebi ben değilim. Tek sebep sevmeyi bilmiyorlar, onlar da öyle büyümüş öyle görmüş ve bunu kıramayıp bizi de öyle yetiştirmiş.
Yaralarım bana nasıl iyi anne olunur çok güzel öğretiyor.

Herkezin karakteri ve kişiliği farklı olabilir.
Zamanında anneanneniz nasıl davranmış bunu bilemeyiz. O eski dönemde çok aktif değildi belkide sevgi sözcükleri .
Yaşınız genç
üzülmeyin
Mutlu günler sizi bulsun . 🤗

Yazdıklarınıza o kadar üzüldüm ki sizi hiç tanımıyorum ama bir şekilde sarılıp acınızı hafifletmeye çalışmak isterdim. İnşallah çok geri kalan dönemde güzel bir hayatınız çok mutlu güzel bir yuvanız olur. Annenize birşey demek istemiyorum ben de bir anneyim küçük bir kızım var saçını toplarken biraz canını yaksam içim çok yanar. Siz çok güçlü bir insansınız keşke bu kadar güçlü olmazk zorunda olmasaydınız ama bundan sonra tavsiyem annenizi memnun etmek için değil kendinizi mutlu etmek için yaşayın♥️
yorumunuz için teşekkür ederim 🙏🏻 bende içten bi sarılmayı şu an çok isterdim🥹 umarım en büyük hayallerimden biri erkek arkadaşımın iyi bir eş iyi bir baba olması ve ben anne olursam layıkıyla yerine getirebilmek … haklısınız

Anne olunca yaralarınız daha çok kanayacak. Evladınıza duyduğunuz sevgiye öyle şaşıracaksınız ki bir evlat bu kadar çok sevilebiliyorsa ben neden hiç sevilmedim diyeceksiniz. Aynısını yaşadım 🥺

35 yaşında sekiz yıllık evli ve iki çocuk annesiyim. Hala yaptığım yemekten çocuğuma davranışıma giydiğim kıyafetten arkadaş iliskilerime kadar her şeyi her fırsatta eleştiren ve asla memnun olmayan takdir edemeyen bir annem var. Ama bunların sebebi ben değilim. Tek sebep sevmeyi bilmiyorlar, onlar da öyle büyümüş öyle görmüş ve bunu kıramayıp bizi de öyle yetiştirmiş.
Yaralarım bana nasıl iyi anne olunur çok güzel öğretiyor.
🥹🥹 hayatta en önemli şey sanırım kendimizi mutlu edecek yollar bulabilmek , zaten bu yaştan sonra değişmesini beklemiyorum ama siz beni çok iyi anladınız yani o kalbinizdeki acıyı atabiliyor musunuz çok zor hala bunlara maruz kalıyor olmanız benim gelecekteki halim gibi 🥹

Belki geçmişte annesi de onu horladı bu da size yansıyor. Ama bence eğer imkan varsa ayrı eve çıkın kendinize bir düzen kurun. Bu sözlerinden gücendiğinizi anlatın annenize. En azından bilsinyaptuğını yaşattığını. Çok üzüldüm okuyunca ama artık içinizdeki o küçük çocuğun elinden tutacak yetişkin sizsiniz. Siz kendinize özen gösterin iyi davranın. Rabbim iyi insanlara denk getirsin sizi.

Aynı benim annemi anlattınız hatta benimki daha da kötüydü.. işte bu yüzden kızımı bol bol.takdirle büyütüyorum şefkat kanadımı ona tamamen indirdim inşallah başarılı olabilirim.. Ben hala inciniyorum annem yok gibi

Sizi çok iyi anlıyorum ben değil ama eşim tıpkı anlattığınız gibi annesi tarafından hiç sevilmedi üstelik tek cocuk olduğu halde düşünün insan evladı kanser olsa üzülmez mi eşim hastalandiginda hiç umursamadı bile kv 40 yaşına geldi eşim hala çocuk gibi annesinden en ufacık bir sevgi bekliyor ben de bunu bildiğim için o açığı kapatamasam da biraz olsun yarasına merhem olmaya çalışıyorum. Eşim hep der Allah rızası için anneme bakıyorum üzerimde hakkı var diye yoksa içimde ona karşı hiç bir sevgi bağlılık yok der. Umarım sizi çok seven bir eşiniz çocuklarınız olur da sizde o sevgi acliginizi en güzel şekilde giderirsiniz

Ben de kızım odasını süpursun bir saat överim temizlik takdir edilsin yapsın ileride kendi evinde diye. Sonra çaylar kahveler börekler yaparım yoruldun diye. Beni hiç üzmez asla şımarık değil ama ne öpmeye izin verir ne azıcık tatlı lafa. Hemen anne tamam yapma anne lütfen sus anne. Şu kıyafet ne yakışmış bile diyemem. Beraber bisiler yapmak isterim pek ilgilenmez kıramaz da sonra der o sonra gelmez. Anime seviyor diye atack on titandan ibliskesere kadar ne kadar anime varsa izledim. En azından çay kahve alıp beraber izlerken vakit geciririz diye. Bir diziyi merak etmiş elli kere izledim ama sırf benle izlesin diye izlemedim dedim. 4 sezondur merak etmiş gibi izliyorum.istiyorum ki dertlessin öpeyim seveyim arada güzel kızım diye sesleneyim ama sevmiyor rahatsız oluyor. Herkese böyle. Belki annenizin de huyu boyledir. Sevmediğini düşünmüyorum her anne sever ama farkında olmayabilir yasadiklarinizin. Beraber vakit geçirmek onun seveceği şeyleri yapmayı teklif edin aslında annenin görevi bu ama siz deneyin bu sefer. Ben de gidip bi milyon kere izlediğim diziyi sasirarak vay bee adamlar ne senaryo yapmış ben şok diye diye izleyeyim

🥹🥹 hayatta en önemli şey sanırım kendimizi mutlu edecek yollar bulabilmek , zaten bu yaştan sonra değişmesini beklemiyorum ama siz beni çok iyi anladınız yani o kalbinizdeki acıyı atabiliyor musunuz çok zor hala bunlara maruz kalıyor olmanız benim gelecekteki halim gibi 🥹
Yan dairemde oturan komşum var, abla diyorum ona. Kızı var benden on yaş küçük. Kızına nasıl sarılıp öpüyor gördükçe imreniyorum. Hatta beni bile ne zaman görse sımsıkı sarılır öper, iki gün görmesin hemen arar özlettin kendini der.
Ama annemle senede bir kez görüşürüz, onda bile ne ilk geldiğimiz anda ne de ayrılırken öyle sarılmaz hatta hiç sarılmaz 😐

Her ne kadar böyle kabul ettim desem de hiç beklemediğim anda ufacık şeyler tetikliyor ve yine dipsiz kuyulara düşüyorum.

Belki terapiyle o acılar azalır belki şekil değiştirir. Bence kendinize onlardan uzak bir hayat kurun tabi arayıp sorun ama beklentiye girmeyin. İnşallah çok mutlu olursunuz

aynı şeyleri ben de yaşadım ama benimki üvey anneydi.ben belki o yüzden sevmiyordur diye düşünüyordum ama karakter meselesi sanırım.herkes anne olmamalı bence,sevmeyi bilmiyorlarsa yapmasınlar.sizi o kadar iyi anlıyorum ki 🥺

X