Anne karnındaki bebeğin kalbi durursa-Bunu yaşayanlar lütfen yardımcı olun.

genelde 8 haftalikken kalpleri durmus cok ilginc acaba bu haftalarda bir zorluk biseymi var Allah sabir versin hepinize

Arkadaslar merhaba..
Bende gecen hafta kontrollere gittim bebegim 12 haftalık olmus, fakat doktor sanki kalp atıslarını duyamadı gibime geldi ama bu konuda olumsuz hiçbirşey soylemedi ama eve gelince acaba gercekten kalbi atmıyorsa diye paranoyak oldum. Eşim karnıma kulagını koyup bebegimin kalp atısını dinlemeye calısıyor ama sesin gelmediğini soyluyor. Cok korkuyorum. Acaba kalp atısı sesi karna kulak dayayınca duyulur mu??? Cevaplarsanız cok memnun olurum, cunku gercekten iyice paranoyak oldum, gercektendende bebegimin kalbi atmıyorsa diye..

:Saruboceq:zeyno81 rahat ol ben 3 bebeğimi kaybettim kalbi atmasaydı söylerlerdi.çünkü kalp atışı olmadığı zaman
senin zehirlenme ihtimalin olurdu. içini ferah tut stres yapma o çok etkiler. bebeğin için dua ettt. inşallah sağlıklı bi şekilde bebişini kucağına alırsın

kulağını karnına dayamakla sesi duyulmazz rahatt olll............

benimde 9 haftalıktı.hiç belirti olmuyor.kendiliğinden düştü ozaman kanama oldu biraz.hiçbir sebep söylemediler.belli bir sebebi yok demişti doktor

Benim bebeğiminde kalbi 8 haftalıkken durdu.7. haftanın sonunda fazla diyebileceğim kanamam oldu.
10.hafta sonunda doktor takrar çağırmıştı. O zaman gittiğimde 8 haftalıkken kalbinin durduğunu söyledi. Kanama dan sonra 2 kere kahverengi akıntım geldi, ağrımda oldu aslında ama o zamanalr bu ağrıyı üşüttüm diye yorumluyordum. Şimdi 14 haftalık hamileyim gene çok zor bir gebelik geçiriyorm defalarca kanamam oldu ama bebğim hala şükürler olsun ki sağlıklı.

:
Benim bebeğiminde kalbi 8 haftalıkken durdu.7. haftanın sonunda fazla diyebileceğim kanamam oldu.
10.hafta sonunda doktor takrar çağırmıştı. O zaman gittiğimde 8 haftalıkken kalbinin durduğunu söyledi. Kanama dan sonra 2 kere kahverengi akıntım geldi, ağrımda oldu aslında ama o zamanalr bu ağrıyı üşüttüm diye yorumluyordum. Şimdi 14 haftalık hamileyim gene çok zor bir gebelik geçiriyorm defalarca kanamam oldu ama bebğim hala şükürler olsun ki sağlıklı.

benim 2sinde kalbi durdu biri düştü.kalbinin durduğunu hiç anlamadım çünkü ne kanamam oldu nede akıntım. şimdi tekrar gebe kalmaya uğraşıyorum ama 14 aydır kalamıyorum. bu ay bal tarçın çörek otu kürünü denedim inşallah hamiş olurum adetime 10 gün var sabırsızlıkla bekliyorum . umarım bebeğini sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın inşallah..bence riskli dönemi atlatmışsın zaten yani ilk 3 ayı düşük ihtimali yuzde 90 azalmış:lepi:

tarfil, cok sagol canım. Gercekten cok rahatlattın icimi.. Allah hepimize saglıklı bebekler nasip etsin!!

slm arkadaslar,Ben araniza yeni katiliyorum.Mutlaka bebegini kaybeden kadinlarin hepsi cok üzgündür.Benimde basima geldigi icin bunun nasil aci verici birsey oldugunu biliyorum,bende araniza katilmak ve acimi sizlerle paylasmak istedim.umarim bana akil verecek birilerini bulurum diye.

Ben 23 yasindayim henüz hic bebegim yok.iki defa hamile kaldim.birincisinde 7 haftalikken kendiliginden düstü.Doktor bana 3 ay ara ver dedi.Tabi bu 3 ay gecmek bilmedi.3 ay sonra tekrar hamile kaldim.Bebegim 8 haftalikken doktora gittigimde,dktor bana bebegimin karnimda kalbi atmadigini ve kürtac olmam gerekdigini söyledi.Ikinci defa yikilmistim....Tekrar hamile kaldigimda yine bu acilari yasarim diye cok korkuyorum.Lütfen bana bir akil verin .Bu korkuyu ben nasil yenerim:sinifsinif:

slm arkadaslar,Ben araniza yeni katiliyorum.Mutlaka bebegini kaybeden kadinlarin hepsi cok üzgündür.Benimde basima geldigi icin bunun nasil aci verici birsey oldugunu biliyorum,bende araniza katilmak ve acimi sizlerle paylasmak istedim.umarim bana akil verecek birilerini bulurum diye.

Ben 23 yasindayim henüz hic bebegim yok.iki defa hamile kaldim.birincisinde 7 haftalikken kendiliginden düstü.Doktor bana 3 ay ara ver dedi.Tabi bu 3 ay gecmek bilmedi.3 ay sonra tekrar hamile kaldim.Bebegim 8 haftalikken doktora gittigimde,dktor bana bebegimin karnimda kalbi atmadigini ve kürtac olmam gerekdigini söyledi.Ikinci defa yikilmistim....Tekrar hamile kaldigimda yine bu acilari yasarim diye cok korkuyorum.Lütfen bana bir akil verin .Bu korkuyu ben nasil yenerim:sinifsinif:

canım hoşgeldin bende buraya yeni katıldım.üzülme sakın bende 3 gebelik yaşadım ama toplamda 5 bebeğimi kaybettim 2 si ikizdi.şimdi uzun zamandır hamile kalamıyorum.yaşın daha çok genç ben 29 yaşındayım. gerekli testleri yaptırdınmı kanda pıhtılaşma olabilir büyük ihtimalle benim öyleymiş tekrar hamile kalmadan önce gerekli bütün testleri yaptırki inşallah 3. bebeğini sorunsuz bi şekilde kucağına alasın.opuyorumnanaktan

benim de en büyük kabusum olmaya başladı son zamanlarda 19 haftalık oldu benimkide gece sırt ve bel ağrısı ile uyanıyorum ve çok evham yapıyorum bu korkuyu atlatmam lazım ama nasıl?

tarfil

ya cok saol moralin icin..Ama benim bir baska derdim daha var .Yani biz esimle akrabayiz.Benim babamin amcasinin torunu oluyor esim.O yüzden cok korkuyorum.Acaba bu nedenden dolayi olabilirmi diye cok merak ediyorum.

izmirli ablam bu arada cok saol moral verdigin icin.

peki hic cocugun varmi ?

canım maleseff çocuğum yok ama olucak inşallah çok inanıyorum. rabbim nasip etcek inşallah..akraba olarak çok yakın sayılmaz canım bi sorun olcağını sanmıyorum.elisa testi yapıyolarya evlenirken kan uyuşmazlığı olsaydı söylerlerdii.eğer istersen yaptırman gereken tahlilleri yazayım buraya 3cü bebişten önce bi yaptırki tekrar hayal kırıklığı yaşama canım...opuyorumnanaktan

Insallah Allah birgün sanada banada kismet eder annelik duygusunu.sanada cok gecmis olsun.Biz türkiyede evlenmedik .Yurt disinda kaldigimiz icin öyle testlerde yaptirmadik.ama bilseydim arastirrdim.Ama iste insan ne zaman ne olacagini bilemiyorki.Evet haklisin en iyisi test yaptirmak llah herkeze annelik duygusunu tattirsin .insallah birgün sanada banada tattirir insallah.Sende moralini kaybetme.tekrar gecmis olsun canim

evet canim ya cok saol yazarsan cok sevinirim .Ne yapilmasi gerektigini biliyorsan

evet canim ya cok saol yazarsan cok sevinirim .Ne yapilmasi gerektigini biliyorsan

merhaba canım testleri yazıyorum mutlaka yaptır.ben zamanında yaptırsaydım 3cü bebişim kucağımda olabilirdi.

protrombin zamanı-PTR-INR.-MTHFR-A1298C-C677T-FAKTÖR 5 LEİDEN -PROTEİNS- PROTEİNC-İDRARDA SEROLOJİ-TİROİD VE TİROİD HASTALIĞI HAŞİMATO -KROMOZOM ANALİZİ bunu eşininde yaptırması gerekiyor.

kısacası kanında pıhtılaşma testleri yazdıklarım.tiroid varsa oda bebeği vücut düşman olarak görür ve düşüğe sebep olur. kromozom ise sende 23XX eşinde 23XY olması lazım
birinizde bi fazla yada eksik olursa düşük olur.ama genelde bu temiz çıkıyo.bide toxoplazma varsa oda ya düşük yapar yada bebekte kalıcı hasar bırakır.
ben bide vajinalultrason denilen bi film çekildim ve endometrıal polip vardı oda düşük yapar
onuda çektir istersen sormak istediğin bişey varsa sor canım.umarım yazdıklarım yardımcı
olur .kaydirigubbakcemile5

:

benim 2sinde kalbi durdu biri düştü.kalbinin durduğunu hiç anlamadım çünkü ne kanamam oldu nede akıntım. şimdi tekrar gebe kalmaya uğraşıyorum ama 14 aydır kalamıyorum. bu ay bal tarçın çörek otu kürünü denedim inşallah hamiş olurum adetime 10 gün var sabırsızlıkla bekliyorum . umarım bebeğini sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın inşallah..bence riskli dönemi atlatmışsın zaten yani ilk 3 ayı düşük ihtimali yuzde 90 azalmış:lepi:

umarım dediğin gibi olur...
Allah sana da sağlıklı sıhhatli bebeklerini kucağına almayı kısmet etsin. Haberini bekliyoruz artık burada :ecrin_bebek:

X