Anne-kv ile bebek bakımında siniriniz bozulmadann nasıl ilerlediniz ?

İçim daraldı 😀 hiç kulak asmayın bugünler geçecek başbaşa kalacaksınız ama bebeğiniz bir daha 10 günlük olmayacak tadını çıkarın koynunuzdan ayırmayın. Annenize de he deyip geçin kendi bildiğinizi yapın. Şimdiki aklım olsa kimseyi kafaya takmaz bebeğimi koynumdan çıkarmazdım. Lohusalıkta zor şeyler yaşadım hala da etkileri sürüyor ama şimdi olsa kimseyi yanımda istemezdim

İçim daraldı 😀 hiç kulak asmayın bugünler geçecek başbaşa kalacaksınız ama bebeğiniz bir daha 10 günlük olmayacak tadını çıkarın koynunuzdan ayırmayın. Annenize de he deyip geçin kendi bildiğinizi yapın. Şimdiki aklım olsa kimseyi kafaya takmaz bebeğimi koynumdan çıkarmazdım. Lohusalıkta zor şeyler yaşadım hala da etkileri sürüyor ama şimdi olsa kimseyi yanımda istemezdim
Kucagımda uyutuyorm 4-5 gündür şimdi kendisi de kucak istiyor kucaga alıştırdın diyo daha on günlük halbuki az önce de koyda rahat etsin dedi 😐 çok ısrar etmiyor hepsinde ama aç bu çocuk lafı gerdi biraz sonra aç olmadığını bilsem de aç mıdır acaba diye düşünüyorum

Kucagımda uyutuyorm 4-5 gündür şimdi kendisi de kucak istiyor kucaga alıştırdın diyo daha on günlük halbuki az önce de koyda rahat etsin dedi 😐 çok ısrar etmiyor hepsinde ama aç bu çocuk lafı gerdi biraz sonra aç olmadığını bilsem de aç mıdır acaba diye düşünüyorum
5-6 dolu çişli bez alıyorsanız doyuyordur merak etmeyin. Zaten dr kontrolünde kilo alımından anlaşılır doyup doymadığı

10 günlük bebeğim var iki gündür huzursuz. Öğlenden beri uyuyamıyor uyudugunda ver koyalım yerine diyor koyunca uyanıyor kaç kere uyudu koydum uyandı tekrar emzirip uyuttum kucakta uyumak istiyor diyorum kucaga alıştırdın diyor ve öğlenden beri devamlı memede. Memede uyuyor yerine her koyuşta uyandığı için tekrar emziriyorum uyuması için gazdan da ağlıyor olabilir bilmiyorum. Sütüm yetmediğini düşünmüyorum çünkü bez sayısı iyi 5-6 dolu bez alıyorum çiş ve kaka. Annem sürekli her ağladığında kaka yaptı emzir aç mama verelim emzir acıktı deyip duruyor aç değil devamlı emiyor uzun emiyor hatta çok emdiği için kustu bugun iki kere memeden ayrılmadıgı için kustu (uyuyamadıgı için devamlı emmek istedi) al emzir midesi boşaldı acıktı diyor. Bi midesi rahatlasın anne diyorum haliyle bebek de ağlayınca aç işte diyor memede susunca da. Kaka yapıyor peşine kaka yaptı acıkmıştır emzir diyor Uyuyamadı ondan ağlıyor gazı da olabilir ama çıkaramadık bilmiyorum karnına masaj yaptım biraz azaldı ağlaması sonra yine çok ağlamaya başladı yine emzir dediler eşimle ikisi çok ağladıgı için emzirdim şükür uyudu midesi dolu anlatamıyorum açlıktan değil emmek istemesi 😤İlk bebek diye cahil bilmiyor sanıyorlar nasıl baş ettiniz bunla cidden kendi bildikleri doğru sanıyorlar
Bebek aç olduğu için ağlamıyor sizin kokunuzu istiyor, daha 10 günlük ve güvenli olan anne rahminden dünyaya yeni doğdu, bebeğiniz kokunuzu hissederek uyumak istiyor lütfen acele etmeyin merak etmeyin kucağa alışmaz önce size alışsın güvende olduğunu hissetsin uykuları düzene girer , anne ve kayınvalideyi biran önce evlerine yollayın lütfen...

5-6 dolu çişli bez alıyorsanız doyuyordur merak etmeyin. Zaten dr kontrolünde kilo alımından anlaşılır doyup doymadığı
Bende öyle diyorum da inandıramıyorum işte kaka yapınca geri hemen acıkıyor işte diyor sürekli kaka yaptıgı için yediği tok tutmuyor diyor inandıramıyorum bugun o kadar çok emdi ki uyuyamadığı için emdiğini kustu. emzir dedi annem kaç saattir emiyor çok emdiği için kustu artık dedim sadece çok emmekten kusmaz o diyor 🙄

Bebek aç olduğu için ağlamıyor sizin kokunuzu istiyor, daha 10 günlük ve gizemli anne rahminden dünyaya yeni doğdu, bebeğiniz kokunuzu hissederek uyumak istiyor lütfen acele etmeyin merak etmeyin kucağa alışmaz önce size alışsın güvende olduğunu hissetsin uykuları düzene girer , anne ve kayınvalideyi biran önce evlerine yollayın lütfen...
Ben biliyorum da anneme anlatamıyorum aç aç diyip duruyor yukarıdan gönderip alttan çıkıyor hemen acıkıyor anneme göre. Kucaga da alışsın önemli değil benim için ayaklanınca durmayacak zaten. Gidecek bir hafta sonra falan da işte tatlı bir sinir bozuculuk oluyo aç emzir deyince 😐

Bende öyle diyorum da inandıramıyorum işte kaka yapınca geri hemen acıkıyor işte diyor sürekli kaka yaptıgı için yediği tok tutmuyor diyor inandıramıyorum bugun o kadar çok emdi ki uyuyamadığı için emdiğini kustu. emzir dedi annem kaç saattir emiyor çok emdiği için kustu artık dedim sadece çok emmekten kusmaz o diyor 🙄
Sabredin ilerleyen zamanda gelse de 1-2 saat baksa uyusam diyeceksiniz o yüzden sabredin 😀

Biz aileleri hemen çağırmadık ve zaten de söyledik kendi başımıza alışmak istediğimizi bu hassas dönemde. Doğum başlayınca annem atladı geldi ama, Allah razı olsun. Çok iyi oldu, saçma sapan tavsiyede bulunmadı, kayınvalidem 3 haftalıkken geldi. O da sağ olsun bir şey demedi. Lohusaya öyle salak saçmalak laflar edilmez ve üzülmez.

He doğru bebek aç da olabilir bu arada. Gerçekten aklınızı kaçıracak gibi oluyorsunuz. Ben de birkaç kere direttim aç değil değil diye, aç çıkıyordu işin sonunda hep. Sütünüz yetiyorsa, istemiyorsanız mama vermeyin ve düşüncenizi kesin belirtin. Ne alaka emen çocuğa mama başlayalım demek dururken. Siz tavsiyeleri alın ama, her şeye de hemen sinirlenmeyin. Bazı şeylerin gerçeklik payı olabilir. Duracakları birkaç gün deyin diğer işlere yardım ediyorlarsa veya gönderin evden iyi gelmedilerse. Anlayışla karşılamalılar, karşılamaz iseler de kendileri bilir.

Evet Allah razı olsun yapıyor sağolsun ama doymuyor kaka çiş yapıyor sürekli bakalım ne kadar doyuyor diyip duruyo bez sayısı bu kadarsa doyuyor demektir diyorum yok inanmıyor az önce gene dedi üstten yiyor alttan hemen çıkarıyor doymuyor o yüzden diyo inandıramıyorum kadını 🙄🤦🏼‍♀️
Oooof cok ozur dilerim ama anlatirken ruhum darlandi fenalastim.. Ruh sagliginiz icin biran once evdeki herkesi gonderin bence,emin olun 2 gun zorlanirsiniz 3. Gun gecer.Yemek,bulasik,temizlik kalsin bi sure hicbi sey olmaz..

Oooof cok ozur dilerim ama anlatirken ruhum darlandi fenalastim.. Ruh sagliginiz icin biran once evdeki herkesi gonderin bence,emin olun 2 gun zorlanirsiniz 3. Gun gecer.Yemek,bulasik,temizlik kalsin bi sure hicbi sey olmaz..
🥶çok sık söylemiyor arada söylüyor ama gene de sinir bozucu olabiliyormuş🥶 hayır deyince ısrar etmiyor iyi ki ama aradan biraz zaman geçince bazen gene diyor ben gene yok hayır falan diyorum karışmıyor o zaman ben kendi bildiğimi yapıyorum ısrar etmiyor 🫢

10 günlük bebeğim var iki gündür huzursuz. Öğlenden beri uyuyamıyor uyudugunda ver koyalım yerine diyor koyunca uyanıyor kaç kere uyudu koydum uyandı tekrar emzirip uyuttum kucakta uyumak istiyor diyorum kucaga alıştırdın diyor ve öğlenden beri devamlı memede. Memede uyuyor yerine her koyuşta uyandığı için tekrar emziriyorum uyuması için gazdan da ağlıyor olabilir bilmiyorum. Sütüm yetmediğini düşünmüyorum çünkü bez sayısı iyi 5-6 dolu bez alıyorum çiş ve kaka. Annem sürekli her ağladığında kaka yaptı emzir aç mama verelim emzir acıktı deyip duruyor aç değil devamlı emiyor uzun emiyor hatta çok emdiği için kustu bugun iki kere memeden ayrılmadıgı için kustu (uyuyamadıgı için devamlı emmek istedi) al emzir midesi boşaldı acıktı diyor. Bi midesi rahatlasın anne diyorum haliyle bebek de ağlayınca aç işte diyor memede susunca da. Kaka yapıyor peşine kaka yaptı acıkmıştır emzir diyor Uyuyamadı ondan ağlıyor gazı da olabilir ama çıkaramadık bilmiyorum karnına masaj yaptım biraz azaldı ağlaması sonra yine çok ağlamaya başladı yine emzir dediler eşimle ikisi çok ağladıgı için emzirdim şükür uyudu midesi dolu anlatamıyorum açlıktan değil emmek istemesi 😤İlk bebek diye cahil bilmiyor sanıyorlar nasıl baş ettiniz bunla cidden kendi bildikleri doğru sanıyorlar
-Siniriniz bozulmadan nasıl ilerlediniz?
Ben: evine göndererek 😒💅 cidden başka tek Bi yolu yok. Yakın olmamalı

Ah sut kuzusu o takibi ki memede , koynunda kollarında uyuyacak. Senin kokunu istiyor. Anne karnındaki gibi sıcaklığını, kollarınla onu kavramani korumani istiyor.
Evet memede çok kaldığı için gaz problemi olabilir. Ama bağırsakları gelişiyor bu gaz savcılarının olması çok normal. Gobek etrafına yapılan gaz mesajları var. Baya etkili oluyor tavsiye ederim. Yeni doğmuş bebek kucağa alışmayı nereden bilsin ,hem bilse ne olur 🤭 üstümü değiştireceğim de kapını kitle biraz kafanı dinle rahatla. Papatya çayı içebilirsiniz.
Benim bebeğim emmedi mama ile besleniyordu aç da değil di ama gece 11 den sabah namazına kadar ağlar uyumazdi, bebek bu dünyaya alışmaya çalışıyor bizlerde ona bakmaya çalışıyoruz. Masaj yapa yapa gaz sorununa çözüm bulduk.

Baş edemedik.
Mesela ilk 6 ay su icirmeyin, midesi buyumesin sivi alimi icin sut yeterlidir bilirsiniz. Buna kendi anne babami ikna edemedim. Ilk kontrolde doktora birlikte surukleyerek goturdum :)

Doktor "tabiiki içmeyecek, genclere guvenin azicik" diye azarladi. Bir daha asla su icir diyen olmadi.

Bu vb her sorunda cok konusani doktoruna surukledim, sinirimi bozani da doktora surukledim. Doktordan azari yiyen ikna oldu 😀 her ailede etkili olmayabilir tabi.
Çok başarılı bir yöntem olmuş valla tebrik ederim😆😆

Yap diye baskı yaptıkları benimse yapmayalım dye direndiğim 2-3 şeyin ardından benim haklı olduğumu gözleryle görünce bıraktılar karışmayı. En basiti ikinci günden emzik vermek istediler memeyi reddeder çok güzel emiyor bırakalım emsin dedim dinlemediler çocuk da uyumuyo sen de uyumuyosun emzikle uyursubuz ikiniz de dediler. 2 saat uyuduk ve uyandığında bebeğim memeyi istermedi. Şükür barıştırdım memeyle tekrar ama buna benzer olaylarla benim bir şeyleri bildiğime ikna oldular. Bir de sosyal medya kullanıyorlarsa eğer takip ettğin dr hesaplarını onlara da göster.
Şimdi kendileri gelip bana aa bak dkktor da senin dediğini söylüyo diyolar

X