Anne olamamanın acısıyla başetme yollarını bilen var mı :(

haymatlos canım yaa inan bende bu kadar dua etmiyodum..bazen duygulanıp ağlıyorum dua ederken:sinifsinif::hep rabbimden hayırlısı diye istiyorum..inşallah sende yavrunu hayırlısıyla alırsın kucağına:ecrin_bebek:darısı başımıza...bu arada özel bir dua ettinmi yada meryem suresini filan okudunmu...ben başlıycam bakalım kısmet olursa:Saruboceq:

Yok canım, okuyamadım ama sonucu aldığım gün hayatımda ilk kez şükür namazı kıldım. Biraz komik oldu, namaz kılmayı unuttuğum için yanıma laptopu alıp açtığım siteden baka baka kıldım. İnşallah kabul olmuştur, hiç kılmamaktan iyidir diye düşündüm.

Rabbim mutluluğunu daim eylesin...

Amiiiiinnn canım, Allah cümlemize kötü gün göstermesin.

Nasıl oldun, dinlenebildin mi? Bugün cumartesi toparlamışsındır artık:))

Ben gene işteyim ama düşük yoğunlukta çalışıyorum, birazdan çıkıp fuara gideceğim, oradan da arazi olurum artık:))))

Ya hiç sorma yoldan geçen insan bile anlar bozulduğumu.
Eşim bazen dalga geçer bozula bozula garantin bitecek diye :)))
Bazıları da o somurtmaya rağman anlamıyolar çıldırıyorum.
Hangisi daha iyi bilmiyorum ama alınmak gerçekten çok üzüyo insanı.
Sen nasıl başediyosun sıkma canını. Düşüncesizlikleri kendi seviyelerini gösteriyo.
Görüşürüz..
canım bende tam tersi hiç belli etmiyorum alındığımı çünkü insanlar bunu sorun ettiğini anladıkları an senı onunla vurmak ıstıolar ve baska bı ınsanın acısı onlar ıcın rahatlama sebebi..mesela sızın ondan bı ustun yanınız var oda hemen ıcınden ama onunda cocuğu olmuo dıyerek kendını rahatlatıo yoksa nasıl susturacak içindekii o haset sesi:)))))))çok uğrastım bunu başarmak ıcın ama şimdi herkes su aralar istmediğimizi hatta korunduğumuzu sanıyor hiiç takmıo gözüküyorum bı muddet sonra bende ınandım buna dahada rahatladı içim şimdi kımse yanımda cocuk meselesı acmıo cunku artık acıtmadığını sanıyolar:)))yeni tayin yerimdede hiç bahsetmicem bu konudan canım sana naçizane tavsiyem kayıpların cok acı çunku yenıden deneyeceğin zaman yardım al bence kafanı vucudunu stresten iyice arındır bahsetmiştim ya adaege(liyadora) dıye bı arkadsımızda 27 haftalık melekleını kaybetti ardından denedı yumurtaları bıle cok gelşmedi sonra bı sure dusunmedı yazın tatıle gıdıp yardım aldıı ama yoga gibi bişiler yaptı sanırım soyledığı tedavı seklını ben duymadım sonrada şimdi sanırım 25 haftalık filan ikizlerine hamile bence burdakı butun arkadaslara tavsıyem kesınlıkle vucudunuzu stresten arındırın ben eğer hissedersemki hazır değilim alıcam yazın şimdi iyiyim yazın tatilede gideceğiz hala hazır değilsem kesınlıkle yardım almayı düşünüyorum bunu drlarda onerıo çok öptümm
umutbizimolsun boşver o düşüncesizleri yaaa ne anlarlar onlar senin benim derdimden...ben hiçkimseyle yakınlık kurmuyorum,sorularla uğraşmak istemiyorum...bide insanlar sahte geliyo bana...kendi halimde mutluyum ben...zaten milletin tek muhabbeti çocukları...yok ağladı güldü uyudu şunu dedi bunu yedi vs vs bu konular daha çok üzülmeme sebep oluyor kendimi eksik hissediyorum:kedi: amaaaaaaaan bana ne yaaaaa:umursamaz:

öylee canımm ben onlarla başetme yollarını buldum yukarda anlattım ama benim avantajım tayinci olmam ve onların yuzunu birdaha görmeyecek olmam gideceğim yerdede kesinlikle söylemecem insanlar gercekten çok kötü kalpli ben kendim gibi zannettim ama değilmişş canımm

Amiiiiinnn canım, Allah cümlemize kötü gün göstermesin.

Nasıl oldun, dinlenebildin mi? Bugün cumartesi toparlamışsındır artık:))

Ben gene işteyim ama düşük yoğunlukta çalışıyorum, birazdan çıkıp fuara gideceğim, oradan da arazi olurum artık:))))

Daha iyiyim canım sağol.
Acil bi ameliyat vardı yeni geldim eve ama geceki kadar yormuyo.
Bol bol tadını çıkar hamileliğinin :)))
Sormayı unuttum dün kaç çıktı hcg?
Çabuk cevapla amaaaa :))))

umutbizimolsun boşver o düşüncesizleri yaaa ne anlarlar onlar senin benim derdimden...ben hiçkimseyle yakınlık kurmuyorum,sorularla uğraşmak istemiyorum...bide insanlar sahte geliyo bana...kendi halimde mutluyum ben...zaten milletin tek muhabbeti çocukları...yok ağladı güldü uyudu şunu dedi bunu yedi vs vs bu konular daha çok üzülmeme sebep oluyor kendimi eksik hissediyorum:kedi: amaaaaaaaan bana ne yaaaaa:umursamaz:

haymatlos canım yaa inan bende bu kadar dua etmiyodum..bazen duygulanıp ağlıyorum dua ederken:sinifsinif::hep rabbimden hayırlısı diye istiyorum..inşallah sende yavrunu hayırlısıyla alırsın kucağına:ecrin_bebek:darısı başımıza...bu arada özel bir dua ettinmi yada meryem suresini filan okudunmu...ben başlıycam bakalım kısmet olursa:Saruboceq:

Evet çok haklısınız ikinizde.
"Ah canım geçmiş olsun" diyenlerde bile hissediyo insan samimiyetsizliği.
Ben de çevremdekileri minimuma indirmeyi seçtim.
Nerdeyse sadece sizlerle paylaşıyorum bu konuları. Bi de sadece 2 arkadaşımla.
Böyle daha iyi diye düşünüyorum.
İyiki varsınız.
Hepinizi çooooooooook seviyorum.
İyiki varsınıııııııııııııız...

Daha iyiyim canım sağol.
Acil bi ameliyat vardı yeni geldim eve ama geceki kadar yormuyo.
Bol bol tadını çıkar hamileliğinin :)))
Sormayı unuttum dün kaç çıktı hcg?
Çabuk cevapla amaaaa :))))

Canim ben bu hamilelige ya cok alistim ya da hic alisamadim, dun test yaptirmayi unutmusum:))) Benim bir ablam var, herhalde dunyadaki en endiseli insan odur diye dusunuyoruz, sabah saat 10:30 gibi aradi ne oldu testin diye, once ne testi dedim, sonra hatirladim. Sabah biraz tembellik yapip ise gec kalinca ben tamamen unutmusum testi filan:))) O ta Ankaralardan unutmamis ama:))) Biraz da doktor istemedigi icin olsa gerek ciddiye almadim herhalde. Bugun de gecti, pazartesi sabah giderim artik...

Senin de benim gibi, az ve duzenli calisma sansin yok ama en azindan oyle olmasinin bir geregi ve mantigi var, hayat kurtariyorsun; bizim mudurler cok acil diye tutturunca hep "ne acili yahu, alt tarafi bina yapiyoruz, burasi taksim trafik hastanesi mi?" derim, Allah sana kudret ve kolaylik versin.

Canim ben bu hamilelige ya cok alistim ya da hic alisamadim, dun test yaptirmayi unutmusum:))) Benim bir ablam var, herhalde dunyadaki en endiseli insan odur diye dusunuyoruz, sabah saat 10:30 gibi aradi ne oldu testin diye, once ne testi dedim, sonra hatirladim. Sabah biraz tembellik yapip ise gec kalinca ben tamamen unutmusum testi filan:))) O ta Ankaralardan unutmamis ama:))) Biraz da doktor istemedigi icin olsa gerek ciddiye almadim herhalde. Bugun de gecti, pazartesi sabah giderim artik...

Senin de benim gibi, az ve duzenli calisma sansin yok ama en azindan oyle olmasinin bir geregi ve mantigi var, hayat kurtariyorsun; bizim mudurler cok acil diye tutturunca hep "ne acili yahu, alt tarafi bina yapiyoruz, burasi taksim trafik hastanesi mi?" derim, Allah sana kudret ve kolaylik versin.

Teşekkür ederim canım.
Hayat kurtaralım derken kendi hayatımızı ıskalıyoruz.
Ve kendi canlarımızdan oluyoruz :KK43:(

günaydıııınn...ohhhhh hava mis gibi bahar havası beni evde kimse tutamaz...medicineee bende seviyooom burayı ve sizleria.s....eşimle bile bu kadar dertleşmiyom onu üzmiyeyim diye çocuklara bebeklere bayılıyo garibim...:asigim:

kızlar benimde arkadaşımın iki oğlu var yeniden çocuk istiyordu.ama eşinin istemediğini söyledi.dün öğrendim 15 günlük hamileyim dedi.öyle seviniyorduki ben içimden öyleyse biz ölelim dedim. çünkü benimde 7 yıldır çocuğum olmuyor.3 tüp bebek denemesi 2 si biyokimyasal gebelik ve birde kendiliğinden dış gebelik ve sonunda ameliyat oldum.gerçekten insan böyle şeyler duyunca tuhaf oluyor.şimdi imkanım olsa yine bir deneme yaptırırdım.maalesf çalışıyorum ve yaz tatilinin gelmesini bekliyorum.yazında tayin işleri ve ramazan ne yapacağımı bilmiyorum.acaba tutar mı tutupta düşermi çok korkuyorum.valla çevremdekiler ne güzel rahatlar hiç böyle sorunları yok.bense hep üzülüyorum olacak mı bebeğim diye..

kızlar benimde arkadaşımın iki oğlu var yeniden çocuk istiyordu.ama eşinin istemediğini söyledi.dün öğrendim 15 günlük hamileyim dedi.öyle seviniyorduki ben içimden öyleyse biz ölelim dedim. çünkü benimde 7 yıldır çocuğum olmuyor.3 tüp bebek denemesi 2 si biyokimyasal gebelik ve birde kendiliğinden dış gebelik ve sonunda ameliyat oldum.gerçekten insan böyle şeyler duyunca tuhaf oluyor.şimdi imkanım olsa yine bir deneme yaptırırdım.maalesf çalışıyorum ve yaz tatilinin gelmesini bekliyorum.yazında tayin işleri ve ramazan ne yapacağımı bilmiyorum.acaba tutar mı tutupta düşermi çok korkuyorum.valla çevremdekiler ne güzel rahatlar hiç böyle sorunları yok.bense hep üzülüyorum olacak mı bebeğim diye..

üzülmemeye çalış canım.
Yaşadığımız yerde bizim gibi olan nadir ama KK sayesinde yalnız olmadığımızı, bu dueumla nasıl başedeceğimizi öğreniyoruz.
Şimdiden bi h a m i ş imiz var bile (haymatloscum günaydı)
İnşallah teker teker bu güzel haberi birbirimize vercez.
Vakti saatini bekliyodur.
Kıymet bilmeyenlerin seni etkilemesine izin verme.
Sabırla inşallah anne olacaksın.
Sevgiler..

günaydıııınn...ohhhhh hava mis gibi bahar havası beni evde kimse tutamaz...medicineee bende seviyooom burayı ve sizleria.s....eşimle bile bu kadar dertleşmiyom onu üzmiyeyim diye çocuklara bebeklere bayılıyo garibim...:asigim:

Mavicim sana da kocaman günaydın.
Aynen ben de eşimi üzmemek için sizlerle paylaşıyom. Çocuklar deliriyo O'na ama O kendi çocuğunu sevemiyo maalesef.
İnşallah hepimiz ve eşlerimiz o duyguyu tadacak.
Buna can-ı gönülden inanıyorum artık.
Umutsuz oldukça asla pozitif şeyler olmuyo.
Kızlar hadi güzel günün tadını çıkaralım.
İyi pazarlaaaar...

günaydınn kıslarr ben topiği bulamadım bugun ılk sayfaya gelince yazabıldım ancak neler yapıosunuz bakalımm bugun hava cok gusel ama sınav gecene kadar bize gezme yok neysekı az kaldıı çok sukurr sonra kımse tutamaz benii.)))

Konuyu baştan aşağı okudum herkesin yorumunu tek tek okudum ve her okuduğumda gözyaşlarımı tutamadım inanın hepinize özel dua ettim.

Hayatta herkesin özlemle beklediği şeyler vardır.
Bir doktor olmayı beklemek öğretmen avukat yada ne bileyim idealist her insanın hayalinde bir mertebe yatar.
Onuda özlemle bekler olması için.
Ama olmayıncada içinde sadece bir ukde olarak kalır ve sonucunda hayatına kaldığı yerden devam eder.
Ama annelik çok başka birşey.
İnsanın içini kemirir damarlarında hisseder bu özlemi.
İçi acıdığında hıçkırıklarını yüreğine sığdıramaz.
Hepinizi çok iyi anlıyorum.
Bende 2 yıllık evliyim.
ilk zamanlar zaten özel hayatım yoktu bir beladır gidiyodu başımda.
Annemler kızlarını almaya gelmiş tatil yapsında rahatlasın diye ama bilmiyorlardı ki daha evlilikten birşey anlamıyor kızları.
Ama karar vermiştim bu iş artık olacak diye.
Eşim gelip beni aldığında tamam artık kararlıyım dedim.
Ve aldığım kararıda tam olarak tatbik ettim çok şükür.
Sonrasında anlamadığım bir anda hamile kalıp düşük yapmışım daha ilk aydan.
Her adet günümde eşimin yüzü asılırdı yine mi diye .
Üzmek istemezdi beni ama ondan anlamasını bekleyemezdim.
Sonrasında genel bir hormon taramasından geçirdim kendimi doktorum gebeliğe engel bir durumun yok dedi.
Peki neden olmuyo dedim eşin bir ürüloğa görünsün dedi.
Eşime söyledim zaten kendiside hastanede görevli.
beraber gittik ve doktorun çocuğumun olamaacağını söylemişti.
yıkıldım ama hiç belli etmedim.
Hemen özel hastane uzman doktor aradım onlarda aynı sonucu söyledi muhakkak en kısa zamanda cerrahi bir operasyon gerekliymiş.
Eşim ailesinin tepkisi üzerine bu ay bekleyelim sonra bakarız dedi.
Ve o ay gerçkten hamile kaldım.
Ama hiç benimsemedim elimi hiç karnıma koyupta bebeğim diyemedim.
Gidecekti hissediyordum.
Ve Gitti gerçektende.
İkinci yavrumu kaybetmenin acısı çok ağırdı anlaşılmamak çok normal bir olaymış gibi bakmaları beni adeta çileden çıkardı.
Ama inancım beni hiç yıldırmadı.
Çok şükür eşim ameliyatını oldu doktorumuz 6 ve 9 ay sonra daha net sonuç alırız demesine rağmen ve ilk 3 ay sonra yapılan sonuçlarını incelediğimde herşey normal görünüyordu.
Yinede içim rahat değildi istanbulda daha uzman doktorlarla mailleştim ve onlarda sonucun başarısını teyid ettiler.
Ve 3 ay sonra hamile kaldım.
Şuan 5 aylık hamileyim ve bir kızım olacak nasipse.
İnanın hamileyim ama acınızı taaa yüreğimde hissediyorum ve ağlayarak yazıyorum.
zaten canım sıkkın bu gün yazdıklarınız daha da içimi acıttı.
hamile olduğumu öğrenmeden 1 hafta önce kayınvalidem kuran okumayı öğrenmişti ve hatim etmişti.
Duası için gittik ve dua ederken çocuğu olmayanlarada özel dualarda edildi.
İçinde ismim geçince çok kötü oldum öyle ağladım ki ben bile şaşırıyordum halime.
gizlice silmeye çalışıyordum gözyaşlarımı.
Ama şimdi bebeğim içimde kıpır kıpır bir an önce doğsunda annesine yolldaşlık etsin istiyorum.
Beni tek Anlayan Rabbim hep ona sığındım hiç kimseden teselli beklemedim herşeyin bir imtihan olduğunun bilincindeydim herşeyin bir sebebi ve her sebebin de sahibi olan ALLAH cc. .
Allah cc herkese yardım eder ama bu yardımını verdiğimiz mücadelenin sonucunda göstereceğimiz sabrın ve tevekkülün ödülü olarak nasip eder.
O yüzden İNANÇ BİLİNÇ ve ŞUUR çok önemlidir.
Nasipse çocuğum olacak ama içimde hep sizin gibi arkadaşların acısını taşıyorum.
Rabbim kimseyi bu duygudan mahrum bırakmasın.
Herkese nasip etsin.

Konuyu baştan aşağı okudum herkesin yorumunu tek tek okudum ve her okuduğumda gözyaşlarımı tutamadım inanın hepinize özel dua ettim.

Bir doktor olmayı beklemek öğretmen avukat yada ne bileyim idealist her insanın hayalinde bir mertebe yatar.
Ama olmayıncada içinde sadece bir ukde olarak kalır ve sonucunda hayatına kaldığı yerden devam eder.
Bende 2 yıllık evliyim.
Annemler kızlarını almaya gelmiş tatil yapsında rahatlasın diye ama bilmiyorlardı ki daha evlilikten birşey anlamıyor kızları.
Sonrasında genel bir hormon taramasından geçirdim kendimi doktorum gebeliğe engel bir durumun yok dedi.
Hemen özel hastane uzman doktor aradım onlarda aynı sonucu söyledi muhakkak en kısa zamanda cerrahi bir operasyon gerekliymiş.
Gidecekti hissediyordum.
Ve Gitti gerçektende.
İkinci yavrumu kaybetmenin acısı çok ağırdı anlaşılmamak çok normal bir olaymış gibi bakmaları beni adeta çileden çıkardı.
Çok şükür eşim ameliyatını oldu doktorumuz 6 ve 9 ay sonra daha net sonuç alırız demesine rağmen ve ilk 3 ay sonra yapılan sonuçlarını incelediğimde herşey normal görünüyordu.
Yinede içim rahat değildi istanbulda daha uzman doktorlarla mailleştim ve onlarda sonucun başarısını teyid ettiler.
İnanın hamileyim ama acınızı taaa yüreğimde hissediyorum ve ağlayarak yazıyorum.
hamile olduğumu öğrenmeden 1 hafta önce kayınvalidem kuran okumayı öğrenmişti ve hatim etmişti.
İçinde ismim geçince çok kötü oldum öyle ağladım ki ben bile şaşırıyordum halime.
Ama şimdi bebeğim içimde kıpır kıpır bir an önce doğsunda annesine yolldaşlık etsin istiyorum.
Beni tek Anlayan Rabbim hep ona sığındım hiç kimseden teselli beklemedim herşeyin bir imtihan olduğunun bilincindeydim herşeyin bir sebebi ve her sebebin de sahibi olan ALLAH cc. .
Allah cc herkese yardım eder ama bu yardımını verdiğimiz mücadelenin sonucunda göstereceğimiz sabrın ve tevekkülün ödülü olarak nasip eder.
Nasipse çocuğum olacak ama içimde hep sizin gibi arkadaşların acısını taşıyorum.
Herkese nasip etsin.

canım allah razı olsun paylaştıkların için son kaybını biliyordum baska bir topikten suan yeniden hamıleymişsin ınan cok sevındım canımm ama sen üzülme bebişinde üzülür yoksaa, sadece dua et bizim içim bu yeterde artar bile. sen sabrının mukafatını almışsın inşallahh rabbim bizede nasip eder. bende tevekkül ettim artık herşeyii rabbime bıraktımm ne hakla biz onun işine karısıoruzki dedim haşa ondan daha mı iyi bileceğiz dedim en iyisi o bilirr diyip vereceği zamanı beklıyorum şimdi. bizde ameliyat olalı 4 ay oldu 3. ayda sayı artmıştı ama ileri hareket düşmüştü zaten eşim dio ordakı uyusukluk yeni yeni geçti diyor birde lokosit vardı bakalım 1 ay sonra yenıden spermiyogram yaptıracak bı dolu bıtkısel şey yedırıorum karakovan balı her sabah ve keçiboynuzu kürü inşallah herşey yolundadırr bebişee iyi bak canımm sakın kendını üzme rabbim sana kolay doğumlar versin inşallah sağlıcakla meleğini alırsın kucağına aminn...

4,5 aylık 5,5 aylık 1,5 aylık bebeklerimi kaybettim. Burada yalnız olmadığımı biliyorum ama çevremdekilerin geçmiş olsunlarından teselli laflarından bıktım. Duymak istemiyorum. Her defasında acım tazeleniyor. Zaman geçtikçe ümitlerim azalıyor. Yeniden tüp bebek denemek için gücüm de kalmadı. Yoruldum yıprandım. Bu durumu sadece çekenler anlıyor. Sizler acılarınızla nasıl başedebildiniz. Yoksa anne olmadan bunlar geçmeyecek mi zaman geçse bile. En ufak desteğiniz, yaşam sevinciniz bana yardımcı olur. Herkese şimdiden teşekkürler. İsteyen herkesin en yakın zamanda anne olması dileğiyle.

valla bildiğim kadarıyla yok her an onu dşünüyor insan

Mavicim sana da kocaman günaydın.
Aynen ben de eşimi üzmemek için sizlerle paylaşıyom. Çocuklar deliriyo O'na ama O kendi çocuğunu sevemiyo maalesef.
ınşallah hepimiz ve eşlerimiz o duyguyu tadacak.
Buna can-ı gönülden inanıyorum artık.
Umutsuz oldukça asla pozitif şeyler olmuyo.
Kızlar hadi güzel günün tadını çıkaralım.
ıyi pazarlaaaar...

ben geldiiiim...sahilde dolaştık eşimle çekirdek çitledik yürüyüş yaptık....ya ilginçtir bugün farklı bi ümit var içimde...ben 3. tedaviye hazırım galiba...bugün bütün tahlillerimi herşeyimi buldum..negatifi alınca atmışım fazlalıkların arasınakaydirigubbakcemile3olcak bu iş allahın izniyle:lepi:birgün kendi bebişlerimizi sevcez eşlerimizle beraber medicine içini ferah tut

Son düzenleme:
günaydınn kıslarr ben topiği bulamadım bugun ılk sayfaya gelince yazabıldım ancak neler yapıosunuz bakalımm bugun hava cok gusel ama sınav gecene kadar bize gezme yok neysekı az kaldıı çok sukurr sonra kımse tutamaz benii.)))

canım arada yaz yavvvvv...ikinci sayfaya düşmüş topiğimizyerimseniben....önümüz yaz daha çok güzel günler gelecek sınavınız hayırlısıyla geçsin kim tutar seniii...gezer tozar acısını çıkarırsın...inşallaaaaahhh hamile kalda fazla gezeme emiiiii:hulya:eek:turur örgü örersin artıkkaydirigubbakcemile3... ben bebeğime birsürü yelekler ördüüüüm itiraf ediyorumm işte ne kadar sıyırmış olduğumu burdan anlaaklinialirimsmile

Bende 2 yıllık evliyim.
Gidecekti hissediyordum.
Ve Gitti gerçektende.
Herkese nasip etsin.

Canım yazdığı sonunda kadar okuduk eşimle.Gerçekten yaşamayan anlayamaz. Bizi ancak bizim gibiler anlayabilir. Allah sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin. Dualarında bizleri de unutma canım. Şeniz

X