Anne olamamanın acısıyla başetme yollarını bilen var mı :(

Gayet güzel canım.
Günaşırı 2 katından bile fazla artmış.
Bence kesen boş değil.
Siyah kesenin içinde kenardaki beyaz yolk salcı göreceğine inanıyorum ve sana yeni bi tasa veriyorum.
Kalp sesi nasıl?
İşin şakası kalp sesini duymaya odaklan.
Merak etme herşey çok güzel olacak..

İnşallah canım inşallah:))
ilk kez bugün durduk az bir lekelenmem oldu, amaaaa ben bilinçli bir anne adayı olarak, bunun büyümeye çalışan rahmimin nazlanması olarak değerleniriyor, hiiiiiiç endişe etmiyorum:)
Bakalım bu genişlikle nasıl bir anne olacağım:)))))))

Slm arkadaslar,benim sizlerden bir ricaam olucak....lütfen yardim edin....bana türkiyedeki yetimhane yada kimsesiz cocuklar vakfinin tel numaralari lazim.....Neden diye soruyorsaniz bir arkadasim var burda bizler gibi annelik hasretini cektikten sonra sükürler olsun dualari kabul oldu...Ve kendikendine kimsesiz cocuklara yardim edicem diye adak adamis....(nekadar güzel degilmi??) Sevgili medicine sen doktorsun böyle kurumlar hakkinda belki daha cok bilgin vardir,tel numaralarini gönderirmisin?....

Slm arkadaslar,benim sizlerden bir ricaam olucak....lütfen yardim edin....bana türkiyedeki yetimhane yada kimsesiz cocuklar vakfinin tel numaralari lazim.....Neden diye soruyorsaniz bir arkadasim var burda bizler gibi annelik hasretini cektikten sonra sükürler olsun dualari kabul oldu...Ve kendikendine kimsesiz cocuklara yardim edicem diye adak adamis....(nekadar güzel degilmi??) Sevgili medicine sen doktorsun böyle kurumlar hakkinda belki daha cok bilgin vardir,tel numaralarini gönderirmisin?....

Canım gerçekten ne güzel düşünmüş.
Ben genel adresi ve telefonu buldum ama hangi ilde isterse o ilin adını sosyal hizmetler olarak gierse google'dan çıkar herhalde.
T.C. BAŞBAKANLIK

Sosyal Hizmetler Çoçuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü

Anafartalar Cad. No: 70 06240 Ulus / ANKARA

0312 310 24 60 - 80

İnşallah canım inşallah:))
ilk kez bugün durduk az bir lekelenmem oldu, amaaaa ben bilinçli bir anne adayı olarak, bunun büyümeye çalışan rahmimin nazlanması olarak değerleniriyor, hiiiiiiç endişe etmiyorum:)
Bakalım bu genişlikle nasıl bir anne olacağım:)))))))

Çooooooooook tatlı bir anne olacaksın eminim :CüvCüv:

Kızlaaaaaaaar...
Burda havalar bozdu yağmur yağacak gibi kapalı, sizin oralar nasıl?
Moraller nasıl?

şekerlerrrrr merhabaa nasılsınız bakalımm haymatlossumm cok sevındım değerler maşalahh çok güzel artmışş sen hepp boylee pozıtıff bi anne ol kii bebişde huzurlu olsunn..medicinecığım napıosunn canımmm nasıl gıdıoo maviii..kıslarr nerdesınızzz hiç yakalayamıyorumm kimseyii..acıktımm valla şimdi şurda alı nazik kebabı olsa da yesek...patlıcanı közlesek soğan domates biber onlarıda köze gömsek sonra onları doğrayıp bıde sarımsak eklesekk tadından yenmez:))))))ımmmhh anneciğimin evindee yapardıkk hepp gözlemenin ardından oluşan közlerle ayyy çok canımm çektii gözüm döndü açlıktan :))) haymatlosum sen okuma canımm canı çekmesinn bebişin:)))) ben kalkiimm en iyisii yemek yiyimm çok lezzetlii makarnamdan:KK43:((öptümm hepinizi

Kızlaaaaaaaar...
Burda havalar bozdu yağmur yağacak gibi kapalı, sizin oralar nasıl?
Moraller nasıl?

oleyyy medicine burdaa.... yakaladımm sonundaaa...napıosunn canımmmm...şimdi canımm bide şey çektii şimdii hepimiz toplanıyormusuzz ali nazik kebabı yıyomusuz sonra ben size turk kahvesi yapıomusum sonrada hepınıze fal bakıomusum:))ne guzel olurdu demiiii....

oleyyy medicine burdaa.... yakaladımm sonundaaa...napıosunn canımmmm...şimdi canımm bide şey çektii şimdii hepimiz toplanıyormusuzz ali nazik kebabı yıyomusuz sonra ben size turk kahvesi yapıomusum sonrada hepınıze fal bakıomusum:))ne guzel olurdu demiiii....

falda bol bol bebiş çıkar heralde.
valla ben de acıktım ama yürüyüşüm yeni bitti.
kıyamam da yemeğe şimdi :))
yemeğim de yok cılbırla geçiştirmeyi düşünüyorum.
herkesi çok çok öpüyorum.
aşerdiğim günleri hatırlayınca da üzülüyorum :KK43:

yardimin icin cook tesekkürederim sevgili medicine..=) insallah allah hepimize böyle yardimlar yapmayi nasipeder....

merhabalar kızlar inşallah herkes iyidir...ben bu aralar biraz yoğunum...23 nisan gösterisi için uğraşıyorum çok yoruluyorum...kıyafetleri,ayakkabıları...paraları topla velilerle uğraş...akannehir

günaydin arkadaslar.cumaniz hayirli olsun.negatif sonuçtan sonra ilk günüm.ne kadar zor geçsede rabbim sabrini veriyor.bu mübarek saatlerin yüzü suyu hürmetine rabbim hepimizin yüzünü tez zamanda güldürsün.hayirli cumalar...

falda bol bol bebiş çıkar heralde.
valla ben de acıktım ama yürüyüşüm yeni bitti.
kıyamam da yemeğe şimdi :))
yemeğim de yok cılbırla geçiştirmeyi düşünüyorum.
herkesi çok çok öpüyorum.
aşerdiğim günleri hatırlayınca da üzülüyorum :KK43:

kıyamam ama:KK43:((yine gelecek o günler bende bu ay çok üzüldüm 2 tane test yaptım ikiside pozitifti reglıme 2 gun vardı ve sabahları okadar midem bulanıyordukii göğsümde kahverengi halkalar oluşmuştuu ama kanda çıkmadı yada yerşelemedi kayboldu bilemedikk dra gozukmedım bıle pazartesı bı gıdıcem işte bı sorun varmı diye reglim geç geldi zaten ve afedersin parça parca gibi gelıodu ve çok ağrım oldu kistdemi oluştu anlamadım bide reglim bıttıkten 3 gun sonra kahverengı leke geldı yıne bu ay bısıler olduu içerde ama anlayamadım ozamanlar yazmıstım gerçi bılıosunuz bıraz ama ayrıntılı yazacak cesaretım yoktu bu konuyu açsam sankı bardaktan boşalırcasına ağlacakmışım zannedıyordum şimdi bazen sabahlarıı hafıf bulantıyla uyanınca, her öğürdümde nasıl mutlu olduğum gelio aklıma ıkıde bir göğsümü kontrol edişim kayboldumu o halkalar dıye ve gördükçe sevınmelerım tabii şimdi kayboldular ve bir hafta sürdü sadece o mutluluk inan ınsan 24 saat pollyanna olamıyor
benimki doğru düzgün bi gebelik bile değildi belki döllenme olmuş ama yerleşemeden gitmişti sen herşeyiyle hissettin hiiiç kolay olmasa gerekk okadar takdır edıyorum kıı hala sapasağlam ayaktasınn çabalıyorsun en azından arada dibe vurduğu olur insanınn ama genel anlamda çok iyisinn çok şükürr ..bende okulda bi arkadasım hamılelik gıymış oyle tatlı olmuşkii daha önce bu kadar batmıodu , demekki bi testle ne hayaller kurmusum:))))senii çok iyi anlıyorum düşün ben bu kadar küçük bişeyle ne kadar üzüldümm cabuk toparladım ama dediğin gibi ınsanın yaşadığı hiçbirseyin izi geçmioo bişeyler mutlaka hatırlatıyor..canımm benimm rabbimm sana çok güzel günler gösterecek inşallah.. çekılen sıkıntıların ardından, mutlaka bi hediye bi mucize verirmiş rabbim.. dıoduki kıtapta basınıza acı şeyler geldiğinde sakın uzulmeyın sadece sabredin bılınkı bu acının sonunda bı ferahlık bi ödül vardır dıodu seninde çok yakın o gunler içime doğuo benimm... çok öptüm senii bu araad ben acıkınca öylee sapıtıyorum işte sevdiğim bütün yemekler geçio gözümün önünden.. görüntümdende hiiç belli olmuo ama..sana,seni üzen şeyleri haırlattığıma üsüldümm birazz.... bu arada kitaplarım geldi hemen başlıyorum şimdii okumaya yine yazarım ordakii onerilerii ..çokk öptümm seniii canımm

kıyamam ama:KK43:((yine gelecek o günler bende bu ay çok üzüldüm 2 tane test yaptım ikiside pozitifti reglıme 2 gun vardı ve sabahları okadar midem bulanıyordukii göğsümde kahverengi halkalar oluşmuştuu ama kanda çıkmadı yada yerşelemedi kayboldu bilemedikk dra gozukmedım bıle pazartesı bı gıdıcem işte bı sorun varmı diye reglim geç geldi zaten ve afedersin parça parca gibi gelıodu ve çok ağrım oldu kistdemi oluştu anlamadım bide reglim bıttıkten 3 gun sonra kahverengı leke geldı yıne bu ay bısıler olduu içerde ama anlayamadım ozamanlar yazmıstım gerçi bılıosunuz bıraz ama ayrıntılı yazacak cesaretım yoktu bu konuyu açsam sankı bardaktan boşalırcasına ağlacakmışım zannedıyordum şimdi bazen sabahlarıı hafıf bulantıyla uyanınca, her öğürdümde nasıl mutlu olduğum gelio aklıma ıkıde bir göğsümü kontrol edişim kayboldumu o halkalar dıye ve gördükçe sevınmelerım tabii şimdi kayboldular ve bir hafta sürdü sadece o mutluluk inan ınsan 24 saat pollyanna olamıyor
benimki doğru düzgün bi gebelik bile değildi belki döllenme olmuş ama yerleşemeden gitmişti sen herşeyiyle hissettin hiiiç kolay olmasa gerekk okadar takdır edıyorum kıı hala sapasağlam ayaktasınn çabalıyorsun en azından arada dibe vurduğu olur insanınn ama genel anlamda çok iyisinn çok şükürr ..bende okulda bi arkadasım hamılelik gıymış oyle tatlı olmuşkii daha önce bu kadar batmıodu , demekki bi testle ne hayaller kurmusum:))))senii çok iyi anlıyorum düşün ben bu kadar küçük bişeyle ne kadar üzüldümm cabuk toparladım ama dediğin gibi ınsanın yaşadığı hiçbirseyin izi geçmioo bişeyler mutlaka hatırlatıyor..canımm benimm rabbimm sana çok güzel günler gösterecek inşallah.. çekılen sıkıntıların ardından, mutlaka bi hediye bi mucize verirmiş rabbim.. dıoduki kıtapta basınıza acı şeyler geldiğinde sakın uzulmeyın sadece sabredin bılınkı bu acının sonunda bı ferahlık bi ödül vardır dıodu seninde çok yakın o gunler içime doğuo benimm... çok öptüm senii bu araad ben acıkınca öylee sapıtıyorum işte sevdiğim bütün yemekler geçio gözümün önünden.. görüntümdende hiiç belli olmuo ama..sana,seni üzen şeyleri haırlattığıma üsüldümm birazz.... bu arada kitaplarım geldi hemen başlıyorum şimdii okumaya yine yazarım ordakii onerilerii ..çokk öptümm seniii canımm

Canım ya olur mu hiç öyle?
Her şeyi rahatça paylaşabiliyoruz diye yazdım hissttiklerimi. Sakım aksini düşünme.
Ama yiyip yiyip çaktırmamana sinir olabilirim :))
İclal aydın'ın son kitabında bi sözü vardı:
Dip öyle birşeydir ki ne kadar derine inilirse o kadar esnek olur ve o kadar güçlü yüzeye fırlatır gibi bi cümleydi.
İnşallah çektiğimiz acıların büyüklüğü ölçüsünde o kadar sağlam ve güçlü olacağız.
Hala bebişlerimin mezarına gidemiyorum ama daha kontrollüyüm hüzünlerimde.
Sanki daha dayanıklıyım ulu orta ağlamamaya çalışıyorum.
Alındığım cümleleri de bi yutkunma hareketiyle savıyorum başımdan.
Kitapları oku bakalım bizi de bilgilendir.
Ben de Gülse Birsel'in son kitabını aldım.
Baktım ki gülümsetiyor. Köşe yazılarını arşivden okuyorum şimdi.
herkese tavsiye ederim. içinde bulunduğumuz sıkıntılardan gayet güzel uzaklaştırıyor.
Ben de çok öptüm.

günaydin arkadaslar.cumaniz hayirli olsun.negatif sonuçtan sonra ilk günüm.ne kadar zor geçsede rabbim sabrini veriyor.bu mübarek saatlerin yüzü suyu hürmetine rabbim hepimizin yüzünü tez zamanda güldürsün.hayirli cumalar...

Sana da hayırlı cumalar.
Bu negatifin son olur inşallah.
Şu an acın taze tabi.
Zamanla ve istersen burada bizlerle paylaşarak rahatlayabilirsin.
rahatlayabilirsiin diyorum çünkü acı geçmiyo.
Bizlerin acısının tek ilacı bebişimize sağlıklı bi şekilde kavuşmak.
Hatırladım da paylaşmak isterim:
Bi hemşire hanım yıllar sonra hamile kalıyor, ikiz.
Biri doğduktan kısa süre sonra ölüyor.
Diğeri sağlıklı.
Doğumdan 1 hafta sonra sezaryen yerinden akıntı geliyor ve enfeksiyon nedeniyle hastanede yatıyor.
Ara ara da bebeği emzirmeleri için getiriyolar.
bi başkası bebek kucağınd ahareketsiz yattığını görüyor.
Bebek iyiy ama anne de emboli atmış.
Şu anda reanimasyonda (2 yıldır) şuursuzca yatıyor.
bebeğe başkaları bakıyor.
Yersiz oldu ama sağlıklı şekilde anne olmayı nasibetsin Allah diye düşünürken bu geldi aklıma.
Tersi de olabilir tabi. rabbim korusun.
isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar ve annelik kısmet etsin Allah inşallah.
Çok uzattım kusura bakma angel.

Arkadaşlar iyi akşamlar.Size bişi sorabilir miyim? ılk tüp bebek tedavim olacak ta.Uzun protokol Şu an lucrini kullanıyıorum.Adetin gelene kadar lucrini kullan 2.günü gel dediler. Adet gecikmeleri olabiliyormuş. Adet gecikmesi olursa diğer ilaçları mı kullanacağız ? ( Ben diğer ilaçlarımı Tedavi olacağım ilde bıraktım). Yoksa öteki iğne leri adetten sonra mı kullanıyoruz. ? Ona göre kargoyla istesem mi ki diye düşündüm de.

medicine arkadasim yazdiklarin gerçekten çok etkileyici.Rabbimden herzaman hayirlisini isteriz.Olumsuz sonuç aldigimizda ise çok üzülürüz.ilk bebegimi 2.5 aylikken kaybettim.gelisimi olmadigi için kürtaj olmak zorunda kaldim.sanki hersey bitmisti benim için.hayat çok anlamsizdi.gece gündüz araliksiz agliyordum.yinede sükürler olsun rabbime.bugünümüzü aratmasin.dayanacagimiz kadar dert versin.insallah bizde birgün ANNE olacagiz.

Arkadaşlar iyi akşamlar.Size bişi sorabilir miyim? İlk tüp bebek tedavim olacak ta.Uzun protokol Şu an lucrini kullanıyıorum.Adetin gelene kadar lucrini kullan 2.günü gel dediler. Adet gecikmeleri olabiliyormuş. Adet gecikmesi olursa diğer ilaçları mı kullanacağız ? ( Ben diğer ilaçlarımı Tedavi olacağım ilde bıraktım). Yoksa öteki iğne leri adetten sonra mı kullanıyoruz. ? Ona göre kargoyla istesem mi ki diye düşündüm de.

2. gününden sonra yumurta büyütücü ilaçlar başlayacak. evde bıraktıkların hangisi bilmiyom ama gonal f vs gibi ise kullanacaksın demektir. şimdiden hayırlı olsun tedavin. aşamalarını anlatmanı bekliyoruz.

canim bende lucrin kullanmistim.adetimdede gecikme olmadi.diger ilaçlarin nedir peki.büyük ihtimalle yumurtlari artirmak içindir.bunlarida adet olmadan kullandirtmazlar...

X