anne sorunsalı

Hayalimdekiben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2014
262
161
32
merhabalar
bu konu benim kendimi bildim bileli aşamadığım bi konu hiçkimse dışardan bu kız annesini sevmiyo diyemez ama malesef çok zaman ben bunu sorguladım.
size annemle olan ilişkimden bahsedicem uzun olursa affola
hatırladığım en eski anılarımdan başlicam

annemle babam ben 1 buçuk yaşında ayrılıyolar ve annem çalışıyo başka bi şehirde bana anneannem bakıyor (( onu gerçekten çok severdim ben 6 yasındayken vefat etti allah rahmet eylesin ))
2 2 bucuk yıl bakıyor ve sonrasında annem birisiyle tanışıyır evleniyor ve beni yanına alıyor.
normalde insan hatırlamaz o yaşları çok ama benim hatırladığım bi korku var
annemle birlikte yaşamaya başladıktan sonra annem tuvalete dahi gitse onu kapıda çıkana kadar bekler anne orda mısın ses ver pencereden çıkıp gitmedin dimi diye anlicağınız sürekli peşinden dolanırdım..
annemin evlendiği insanı çok sevdim bana öz babalık yaptı mekanı cennet olsun onunda babam oldu benim..
ama çok kıskançtı sinirliydi annemle ilişkilerinde..tek başına hiçbir yere göndermezdi mesela

çok eskilerden şunu hatırlıyorum annemle ilgili..biz her yaz memlekete giderdik annemle babam gelmezdi mesela..
annem otobüste muavinle arka koltuğa gecer yol boyunca konuşup gülerlerdi..çağırırdım yanıma gelmezdi.
çok ufaktım o zamanlar çok anlayamıyodum ama bi keresinde o kadar çok kızmıştm ki seni babama söylicem gel yanıma dediğimde annem tamam kızım gidince hemen söyle bak sonra bize noluyo baban neler yapıyo diye tehdit etmişti..

ortaokul yıllarımda babam bana karşı da kıskançlığını göstermeye başlamıştı çünkü genç kız oluyordum ve hatırlarım 3 aylık yaz tatilinde sadece 2 kez çıkabilmiştim evden arkadasıma götürmüştü ve yine kendisi alıp getirmişti..annem çok boşanmak istedi ama yapamadı..ortaokulda anneme daha çok baglanmıştım.babamdan uzaklaşmıştım neyse..

babamı ben liseye başladığım ekim ayında kaybettik kanserden..
işte benim için zorlu süreç sonrasında başladı..
kusura bakmayın belki dağınık anlatıyorum bilmiyorum..

annem çalıştı bize baktı ben okudum..
ama öyle değildi işte ben içten içe annemi sevmiyodum..hep kendisini benimle kıyasladı seneler geçti halaa da öyle
benim gibi giyinmeler benim gibi konuşmalar bişi dediğimde eeee sen yapmıyo musun sanki demeler
görüştüğü insanlar oldu tabi evlilik düşündüğü ama ben varken o evde yapmadı allah razı olsun ..
ben lisede annemle koptum iyice aslında herşeyimizi biliriz söyleriz ama içten içe kızdım bunu hiç söylemedim taaa ki 2 hafta öncesine kadar(( onu birazdan anlatıcam ))
ben eşimle internetten tanıştım evlendim 5 yıl oldu evleneli erken evlendim çok badireler atlattık şuanda da iyi miyiz bilmiyorum ama ben size annemle beni anlatıcam

ben internetten birini buldum diye annem de internetten birini buldu evlendi 10 ay kadar evli kaldı adam yalancı çapkın cıktı ayrıldılar haziranda..

annemi bi konuda uyarsam eee sen kocanla kendine bak sanki sende internetten bulmadın mı benim hayatıma karışma istediğimi yaparım..
ya bazen çok şaşırıyorum gelmiş 45 yaşına halaa saf
ona herşeyi ben söylüyorum kimse için bu kötüdür bana zarar gelir hiç demez ve uyardıgım sey mutlaka başına gelir beni anlar
bazen şaşırıyorum o mu çocuk ben mi anneyim

annem boşandıktan sonra bunalıma girdi ilaç falan kullanıyo
ama son zamanlarda iyice kafayı yedi .. face de bi gruba daldı elinden tgelefon düşmüyo ergen çocuklar gibi odadan çıkmıyo yemek hazır olunca çağırırım gelir yer kalkar gider..((beraber yaşıyoruz bu arada belli bi süre))

ben annem yüzümden eşime rezil olmaktan bıktım onun el kol hareketleri konuşma tarzı yaptığı yanlışlar cocuk gibi davranmalar
offf bi yandan eşimi susturmaya çalışıyorum bi yandan annemi düzeltmeye..
eşim çünkü bişi görsün onu öyle güzel kullanır ki diyorum anneme allah rızası için agzına laf verme benim hayatım kimseye hesap verecek değilim kimseyi ilgilendirmez..yahu nası ilgilendirmez sen annesin gelmişsin 45 yaşına nası yaparsın

ha bu arada 19 20 yaşlarında bi ara doktora gitmiştim psikiyatriste bi test vermişti anneyle ilgili sorulara seviyo musun falan gibi sorulara hep hayır yazmıştım..anlatır mısın biraz dediğinde anlatmamıştım..

face de takıldığı gruba bi sorun yüzünden 2 gün girememiş sürekli dertleniyo.. e tabi yorum yazamaıyo kimseyle konuşamıyo..
eşim yatmıştı bende o sırada annemin odasındaydım.annem balkonda biriyle konuşuyo gece 1 bucuk. hasan abi şöyle böyle giremiyorum edemiyorum telefonun kapanmasını bekliyorum yoksa kötü şeyler olucak.
neyse kapattılar ardından yine telefon çaldı yine biriyle konuşuyo o sırada eşim uyanmış balkona gitti seslerini duyuyorum..annem telefonu birden kapattı ki eşim kiminle konusuyosun sen bu saatte dedi hasan abimle konuştuk diyo annem.. gecenin bu saatinde hiç tanımadığın gruptan tanıştıgın adam mı abin oldu diyo eşim sen karışamazsın istediğimle istediğim saatte konuşurum benim hayatım falan filan eşim deli oldu ben bu evde neyim bak benim canımı sıkma ben öyle geniş bi adam dediğim kendine çeki düzen ver dedi...gitti odaya ama ben nası kötü oldum anlatamam eger o ikince telefon çalmasa ben gidip haddini bildiricektim ama geç kaldım..
neyse annem odaya geldi ben içimde ne var ne yok döktüm herşeyi ben seni binlerce kez uyarmama ragmen bak bu adamın karşısında beni kücük düşürme hata yapma dememe ragmen nası yaparsın başlarım senin abi dediğin insana ya şu saat ya yapılır mı ya nefret ediyorum senden falan filan bu gecmişteki olayları falan söyledim..
sen evlenmeseymişsin kim bilir nerde olurdun şimdi ar namus kalmamış sende..tabiki de bu evin erkegi karışacak bi de adamın karşısında car car ötüyosun diye çok kızdım.. HAK ETTİ

o günden sonra aynı evde konuşmuyolar ben de çok konuşmuyorum annemle bu kadın iyice ergen çocuklar gibi sabah uyanıp gece yarılarına kadar elinde telefon face..
dün eşim face de arkadaş listesine bakmış bana gösterdi..
ya kurcalayıp durma onu hayatı kimseyi ilgilendirmez dediysem de ona dedim sadece napiyim bi şekilde dengeyi sağlamam lazım..onunla oturup annemin hakkında şöyle böyle diyemem..ayrıca watsap tan mı face de mesajlardan mı bilmiyorum bi kaç erkekle konuşuyo dedi yine utandırdı yine rezil oldum offf
bugün annem soruyo niye soguksun ne zamandır hiç konuşmuyosun falan diye..face de ki arkadaşlarına dikkat et bana laf getirme bak sürekli mesajlasıyosun milletle senin yüzünden kocamın karşısında yüzüm kızarıyo yeter artık dedim vay efendim ben gideyim buralardan kurtulun benden alıp başımı gidicem (( her zaman bunu yapar kendisi kendini haklı çıkarma taktiğidir yemezler )) gitsen nolucak ya sen gittiğin yerde bu kafada sağlam durabilir misin kim bilir nerden çıkarsın sen sen misin çocuk ben miyim anne bilmiyorum nası basmıyo kafan bunlara şu kafayla bu yaşına kadar iyi yaşadın bu sefer hepten yalnız kalırsan bilmem seni nerden toplarız falan diye söylendim durdum..ya bi de diyo ki o grup ta yönetici olmuş iletişim için lazımmış istediğiyle konuşurmuş..ya biraz anne gibi davran anne ol ya..

bi de o hep kendini haklı görür yıllardır öyle hep bişiler benim yüzümden yada bi başkasının yüzünden olmuştur.kendi halt yemesi değildir yani..bi sorun olsa ya ben öleyim kurtul benden yada çekil alıp başımı gideyim rahat et dir..ben bu kadınla nası baş edicem bilmiyorum..eşim hep der sen bu annenin kızı olamazsın der..evet derim hayatta ne öğrendiysem babamdan öğrendim..

çok sogudum nası düzelir bndan sonra bilmiyorum..
ya anne bu sırtını dönüp gidemiyosun ki çünkü ne kardeş ne akraba yok bi tek anne var..

(( anca bu kadar düzgün yazabildim şu psikolojide nolur affedin ))

annenızın psıkolojık sorunları var o bellı...hayatı pek cıccdıye almıyor ve yasının gereği gıbı yasamıyor
lakın esınızın annenıze karısmasını doğru bulmadım ben...yanı sanane degılmı ama ????koskoca kadın damadından nasıhatmı alacak???? alsa nolacak degıseekmı sankı???
neden sızınle yasıyor bu arada mecbur durumdamı

annenızın psıkolojık sorunları var o bellı...hayatı pek cıccdıye almıyor ve yasının gereği gıbı yasamıyor
lakın esınızın annenıze karısmasını doğru bulmadım ben...yanı sanane degılmı ama ????koskoca kadın damadından nasıhatmı alacak???? alsa nolacak degıseekmı sankı???
neden sızınle yasıyor bu arada mecbur durumdamı

evet bu şehre eşim battığı için geldik annem o zaman evliydi sonrasında ayrılılar ve evi kapattı eşyaları sattı gecinemicekti çünkü tek başına..
birbirimize destek oluruz diye
memleketimize dönmeyi düşünüyoruz 1 yıl sonra o zaman annem biyerlerde yatılı çalışıcak ama şu anda eşimle problemlerden dolayı yalnız bırakamıyo
çünkü annem bu ayrılık mevzusundan sonra iyi gelir belki diye bi arkadaşının yanına gitti 2 haftalıgına
eşimle o günlerde çok sorunluyduk yalnızlık parasızlık ikimizde çalışıyoruz ama benim işim çok yorucuydu sabah 7 bucukta cıkıp akşam 9 bucukta geliyodum eve
ikimizde sinir krizi gecirdik ben kendimi öldürmeye kalkıştım eşim görmüş sonrasında kavga gürültü ve eşim de sinir krizi gecirdi dayak yedim (( offf bu çok kötüydü işte sonrasında yalvar yakar agla özür diledi ben 5 yılda ilk defa öyle görmüştüm onu ikimizin de hatası vardı affettim mi hayır sadece sustum )) boşanmayı çok istedim boşanıcak kadar çok problemimiz var ama ben hayattan çok korkuyorum yalnız kalmak kurtlar sofrası misali.. yani eşim konusu çok karışık

Annen normal degil.Kabul.
Ama evinizde yasiyor diye telefon konusmasina falan karisamazsiniz. Sen diyorsun had bildirmek, esin gidip cemkiriyor falan.
Annen sorumsuz bir kadin, belli. Ustelemenin alemi yok. Annenize annesi gibi davranmayin.
Her koyun kendi bacagindan.

Annen normal degil.Kabul.
Ama evinizde yasiyor diye telefon konusmasina falan karisamazsiniz. Sen diyorsun had bildirmek, esin gidip cemkiriyor falan.
Annen sorumsuz bir kadin, belli. Ustelemenin alemi yok. Annenize annesi gibi davranmayin.
Her koyun kendi bacagindan.

evet değişmiyo o kadar ugrasmama ragmen kendi bildiğini okuyo..
ya dedim ki ona nolur eşimin agzına laf verme allah rızası için..çünkü eşim de az değil o lafu kullanmasını çok iyi bilir..

her koyun kendi bacagından da anne olunca öyle olmuyo işte..

evet bu şehre eşim battığı için geldik annem o zaman evliydi sonrasında ayrılılar ve evi kapattı eşyaları sattı gecinemicekti çünkü tek başına..
memleketimize dönmeyi düşünüyoruz 1 yıl sonra o zaman annem biyerlerde yatılı çalışıcak ama şu anda eşimle problemlerden dolayı yalnız bırakamıyo
çünkü annem bu ayrılık mevzusundan sonra iyi gelir belki diye bi arkadaşının yanına gitti 2 haftalıgına
eşimle o günlerde çok sorunluyduk yalnızlık parasızlık ikimizde çalışıyoruz ama benim işim çok yorucuydu sabah 7 bucukta cıkıp akşam 9 bucukta geliyodum eve
ikimizde sinir krizi gecirdik ben kendimi öldürmeye kalkıştım eşim görmüş sonrasında kavga gürültü ve eşim de sinir krizi gecirdi dayak yedim (( offf bu çok kötüydü işte sonrasında yalvar yakar agla özür diledi ben 5 yılda ilk defa öyle görmüştüm onu ikimizin de hatası vardı affettim mi hayır sadece sustum )) boşanmayı çok istedim boşanıcak kadar çok problemimiz var ama ben hayattan çok korkuyorum yalnız kalmak kurtlar sofrası misali.. yani eşim konusu çok karışık

asil siz hayatinizda olan butun aksilikleri annenizin ustune yikarak ondan hincinizi cikarmaya calisiyorsunuz.
sevmediginiz anneniz size kiyamayip gozu arkada kaldigi icin sizinle yasiyor suanda.
sizce 45 yasindaki bi bayan bulamaz mi kendine gore birini?
ben bastan sona butun yazdiklarinizi okudum..
ne yapmis anneniz size? sorun ne?size ozenmesi mi? muavinle mi konusmasi sorun? utanmasaniz iffetine laf ediceksiniz kadinin ya..sizin gibi evlat daglara taslara olsun.
kadin gencecikken sizi dogurmus,cocuklugunu gencligini yasayamadan anne olmus,simdi kendince o donemlerine donmek istiyor olamaz mi? size ne sosyal medya hesaplarindan..bunun icin annemi sevmiyorum demek mi lazim ayip ya.

ayrica oturun kendinizi degistirin olur mu annenizi degistireceginize.. gidin bi terapiste yardim alin,intihara kalmak sizinde normal psikolojide olmadiginizi gosteriyor.

esınız knusunu acık yazmadıgınız ıcın bırsey dıyemem....lakın yalnız kalmaktan korkmayın...dunyaya bır kere gelıyoruz elın oğlu bızı uzsun kırsın dıye degıl
burda konunuz annenız oldugu ıcın yorumum annenıze esınızın karısmasının dogru olmadıgı....

neden berabar yaşıyorsunuz. annenin sorunları var ama seninde var.bırak kadınla uğraşmayı bence. kendi hayatına bak. annenden biraz uzak dur . bakalım nasıl değişecek yaşam

asil siz hayatinizda olan butun aksilikleri annenizin ustune yikarak ondan hincinizi cikarmaya calisiyorsunuz.
sevmediginiz anneniz size kiyamayip gozu arkada kaldigi icin sizinle yasiyor suanda.
ne yapmis anneniz size? sorun ne?size ozenmesi mi? muavinle mi konusmasi sorun? utanmasaniz iffetine laf ediceksiniz kadinin ya..sizin gibi evlat daglara taslara olsun.
kadin gencecikken sizi dogurmus,cocuklugunu gencligini yasayamadan anne olmus,simdi kendince o donemlerine donmek istiyor olamaz mi? size ne sosyal medya hesaplarindan..bunun icin annemi sevmiyorum demek mi lazim ayip ya.

ayrica oturun kendinizi degistirin olur mu annenizi degistireceginize.. gidin bi terapiste yardim alin,intihara kalmak sizinde normal psikolojide olmadiginizi gosteriyor.

buldugu adam internetten olucak yine ve örnegi de var 10 ay evli kalabildiler sadece sizde annem düzgün birilerini bulabilir mi bu kafayla..
ben çok doğru bi evladım diye bişi söylemedim zaten..ben yasadıklarım yüzünden olgunlaştım o iyice çocuklaştı..hayat ona hiçbir şey öğretemedi..psikolojimin çocukluktan beri iyi olmadığını zaten kabul ediyorum yaşadıklarım az şeyler değil..
beni anlamanızı beklemiyorum..
evet beni doğurdu baktı maddi manevi ama bu herşey değil..
tamam erkek gibi olmaya çalıştı bize bakarken ama bu ulu orta kadın erkek dinlemeden küfürlü saçma sapan konuşmayı gerektirmiyor..küfürü zor bıraktırdım ona ben..
kendimi de çok sorguladım ben şu yazıyı da kendimle yüzleşmek için yazdım..

esınız knusunu acık yazmadıgınız ıcın bırsey dıyemem....lakın yalnız kalmaktan korkmayın...dunyaya bır kere gelıyoruz elın oğlu bızı uzsun kırsın dıye degıl
burda konunuz annenız oldugu ıcın yorumum annenıze esınızın karısmasının dogru olmadıgı....

ben de dogru bulmuyorum zaten her annen dediğinde sanane ondan herkesin kendi hayatı diyorum ama içten içe bu adam haklı diyorum

gecenin 1 bucugunda face de tanıştıgı gruptan birine numarasını verip konuşmak dogru mu sizce

neden berabar yaşıyorsunuz. annenin sorunları var ama seninde var.bırak kadınla uğraşmayı bence. kendi hayatına bak. annenden biraz uzak dur . bakalım nasıl değişecek yaşam

burda yalnızız yeni taşındık bir süre beraber yaşamamız gerekiyor..yukarda da yazdım.
ayrıca hayatım o kadar karışık ki nerden tutsam elimde kalır ben yokuşun en tepesinden yuvarlandım gidiyorum nereye bilmeden hayatımın özeti bu

ben de dogru bulmuyorum zaten her annen dediğinde sanane ondan herkesin kendi hayatı diyorum ama içten içe bu adam haklı diyorum

gecenin 1 bucugunda face de tanıştıgı gruptan birine numarasını verip konuşmak dogru mu sizce

cnm dogru degıl tabıkı annenın hayatı yasayısı dogru degıl anlattıklarına göre....ama esınınde karısması dogru degıl...sen soylenırsın uyarırsın kızısın ama el oğlu annene nasıhat vermesın ona ne oluyor??? haklı olsada karsısındakı kayınvalıdesı bıraz saygı gereklı

cnm dogru degıl tabıkı annenın hayatı yasayısı dogru degıl anlattıklarına göre....ama esınınde karısması dogru degıl...sen soylenırsın uyarırsın kızısın ama el oğlu annene nasıhat vermesın ona ne oluyor??? haklı olsada karsısındakı kayınvalıdesı bıraz saygı gereklı

ben bu evin içinde bi yandan eşimi susturmaya çalışıyorum bi yandan annemi..dengeyi sağlamaya çalışıyorum ama çok yoruluyorum..
(( saygı )) o otoriteyi annem de eşim de kuramadılar..anne anne gibi olamayınca kayınvalide gibi davranamayınca damada da söyleyecek laf oldu işte..

Normal bir anne de küçük çocuğunu tek birakip arka sıralarda muavinlerle kikirdemez!
45 yaşındaki insana yakışmayan hareketler tabiki karisirsiniz.Esiniz de bakmis kv grnc kiz hareketi yapiyor oda ona abilik yapmaya calismis .sizin evinizde kaldığı için değil bu yaştan sonra yanlış bir iş olmasın diye.zaten suan 3. Evliliğini yapmış daha kaç kere evlenecek

Normal bir anne de küçük çocuğunu tek birakip arka sıralarda muavinlerle kikirdemez!
45 yaşındaki insana yakışmayan hareketler tabiki karisirsiniz.sizin evinizde kaldığı için değil bu yaştan sonra yanlış bir iş olmasın diye.zaten suan 3. Evliliğini yapmış daha kaç kere evlenecek
Sorun aynı evde Kalmamız tabiki degil çok tesekkür ederim..evet 45 yasındaki insan ne yapacağını bilir ama bu annem için gecerli degil..ayrıca onunla da boşandı.. Annem hem erkek gibi hem de 10 yıl kimseye hesap vermeden yasadışı için bi erkegin sorumlulugu altına giremiyo..saçma sapan davranışlarını saymıyorum hiç

annen birini bulup evlenip gitsin en hayırlısı bu bence.
sosyalleşmek istiyorsa evlilik programlarına çıkabilir.
çünkü bütün gün evde oturuyor anladığım kadarıyla çalışmıyor.
bari facebooktan daha güvenilir olur esra erol falan.

annen birini bulup evlenip gitsin en hayırlısı bu bence.
sosyalleşmek istiyorsa evlilik programlarına çıkabilir.
çünkü bütün gün evde oturuyor anladığım kadarıyla çalışmıyor.
bari facebooktan daha güvenilir olur esra erol falan.
Arada şaka yollu onu da diyo ama çıkmaz hatta bugün tartışırken dedim ki bak çalışabilirsin..bu yaştan sonra elin pisliğini temizleyemem diyo..haklı ama en azından çalışsa bunları yapmaya vakti kalmaz reel insanlarla iletişim kurar..
Aslında annem gercekten yıllardır kendinde degil gecenlerde kapıyı çaldım işten gelmiştim 3 kez çaldım duymadı aradım yemin ederim öldü zannettim kalbim ağzımda attı neyse açtı kapıyı neredeydin ya kaç kez çaldım kapıyı dedim balkondaydım duymadım diyo sonra sesi yükselmeye başladı o ne biçim neredeydin demek..ben senin annenim benimle böyle konuşamazsın falan..bağırma dedim anlamıyo..bu sefer ben sesimi yükselttim evet az önce bağırmadım ama bak şimdi bağırıyorum bak bağırmak öyle degil böyle oluyo diye..sustu..artık onunla nası iletişim kuracağımı bilmiyorum..tamam o ters ama ben de tersim..yaşadıklarımı unutamıyorum..yaklaşmaya çalıştıkça hep bi sorun oluyo yine uzaklaşıyorum..

annenizin su anki davranislarini dogru bulmuyorum ama sizin neden annenizden bu kadar nefret ettiginizi sevmediginizi anlamis diilim. neden sevmiyosunuz gecmiste ne yapmis kadin anlamadim ki??? evlenmis evlendigi adama baba demissiniz hala da unutamamissiniz. ailesini ayakta tutmak icin kizini annesinde birakip calismak zorunda kalmis bu kadin bi de genc yasta anne olmus simdi siz kendi yolunuzu cizmeye baslamissiniz belki o da yasayamadigi yillarin acisini cikarmaya calisiodur. evet hakli gormuyorum davranislarini dedigim gibi ama cokda yargilamamak lazim. esiniz cok saglam bi adam olsaydi kendimi kaybettim yalaninin arkasina siginip karisina el kaldirmazdi. kendisi cok matah bi insanmis gibi annenize de laf yetistirmesin lutfen annenizi hakli gormedigim gibi onu da hakli gormuyorum bu konuda. annenizle oz babaniz neden ayrilmislar bilmiyorum ama o zamanlardan kalma nasil bi yarasi var annenizin onu hele hic bilmiyoruz. evet anneniz destek almali ama annenizle birlikte siz de destek almalisiniz bence. cunku anlattiklarinizin hicbirinden annenize nefret etmenizi gerektirecek bi sebep goremedim.

Gençliğini yaşayamadan anne olması çocuğun suçu mu? Doğurmasaydı o zaman ne yapalım? Anne anneliğini bilecek ortalığa düşmeyecek ben gencim diye. Kadın dediğin yerine göre davranması bilir ayıp ya.

Ayrıca eşiniz kim ki yani ne sanıyor kendini o lafı kullanmayı çok güzel biliyormuş, ''Beni doğururken annemin başında mıydın bu ne hadsizlik, sana ne benim annemden kendine gel'' diye ayar çekemedin mi yani adama bak.

X