anne sorunsalı

annenizin su anki davranislarini dogru bulmuyorum ama sizin neden annenizden bu kadar nefret ettiginizi sevmediginizi anlamis diilim. neden sevmiyosunuz gecmiste ne yapmis kadin anlamadim ki??? evlenmis evlendigi adama baba demissiniz hala da unutamamissiniz. ailesini ayakta tutmak icin kizini annesinde birakip calismak zorunda kalmis bu kadin bi de genc yasta anne olmus simdi siz kendi yolunuzu cizmeye baslamissiniz belki o da yasayamadigi yillarin acisini cikarmaya calisiodur. evet hakli gormuyorum davranislarini dedigim gibi ama cokda yargilamamak lazim. esiniz cok saglam bi adam olsaydi kendimi kaybettim yalaninin arkasina siginip karisina el kaldirmazdi. kendisi cok matah bi insanmis gibi annenize de laf yetistirmesin lutfen annenizi hakli gormedigim gibi onu da hakli gormuyorum bu konuda. annenizle oz babaniz neden ayrilmislar bilmiyorum ama o zamanlardan kalma nasil bi yarasi var annenizin onu hele hic bilmiyoruz. evet anneniz destek almali ama annenizle birlikte siz de destek almalisiniz bence. cunku anlattiklarinizin hicbirinden annenize nefret etmenizi gerektirecek bi sebep goremedim.

Hep beni rezil etti eşime karşı..ne kadar savunsam da annemi içten içe geçmişte yaşadıklarımı unutamadım..Ben tuvaletin kapısında annemi beklerdim demekki ben hep öyle aglamışım kaçıp gitmiş..travma mı bu yaşadığım cocukluktan kalma bilmiyorum.ama annem de normal bi anne olamadı..hep dedim ne vardı herkesin annesi gibi olsaydın diye

Hep beni rezil etti eşime karşı..ne kadar savunsam da annemi içten içe geçmişte yaşadıklarımı unutamadım..Ben tuvaletin kapısında annemi beklerdim demekki ben hep öyle aglamışım kaçıp gitmiş..travma mı bu yaşadığım cocukluktan kalma bilmiyorum.ama annem de normal bi anne olamadı..hep dedim ne vardı herkesin annesi gibi olsaydın diye
siz su anki durumdan bahsediosunuz cocukken ne oldu da nefret ettiniz tuvalete gidince arkasindan beklemeniz kadincagizin calismak icin farkli bi yere gitmek zorunda kalip sizi ananenize birakmasindan kaynakli annenizin size direk bisi yapmasindan kaynaklanmio. evet anneniz normal olmayabilir ama biraz objektif olup kendinizi annenizin yerine koymayi deneseniz belki de yaptiklarini hakli degil ama azicik mana verebilirdiniz gibi geliyo

siz su anki durumdan bahsediosunuz cocukken ne oldu da nefret ettiniz tuvalete gidince arkasindan beklemeniz kadincagizin calismak icin farkli bi yere gitmek zorunda kalip sizi ananenize birakmasindan kaynakli annenizin size direk bisi yapmasindan kaynaklanmio. evet anneniz normal olmayabilir ama biraz objektif olup kendinizi annenizin yerine koymayi deneseniz belki de yaptiklarini hakli degil ama azicik mana verebilirdiniz gibi geliyo
Olay sadece o degil muavinlerle flörtleşmesi babam öldükten sonra yaşadıklarımız şuanda yaşananlar..

Neden oysa ben hep siteyi gizliden takip ederim ve senin yorumlarını beğenirim..
yanı ne dıyebılırım kı zaten annen yapmaması gerekenlerı yapıyor
kac yasında kadın kendını yedıgınle kalıyorsun ustelık berabersınız bı tavsıye vermek ısterdım ama zaten yapcagınız yapmıssın konusuyorsun ne yapacaksın daha elınden telefonu alıp odaya kapatamazsın kı

Olay sadece o degil muavinlerle flörtleşmesi babam öldükten sonra yaşadıklarımız şuanda yaşananlar..
Ben zaten sizin yaninizda elin adamiyla flortlesmesini dogru bulmuyorum ama genc yanlis anlasilmasin bu lafim ama tahminimce birazcikta cahilligine gelmis ama kimse mukemmel diil simdi de yasayamadigi yillarin acisini cikariyo. dogru yapmiyo farkindayim ama siz de fazla buyutuyosunuz. fazlaca yasadiklarinizin yukunu annenize atmaya calisiyosunuz. karsilikli halledilemiycek sorunlar diil bunlar ve dedigim gibi ikinizinde destek gormeniz gerektigi asikar bunu da yanlis anlamayin lutfen hatta esinizle birlikte gideceginiz cift terapisi de olabilir bunu da degerlendirmelisiniz

yanı ne dıyebılırım kı zaten annen yapmaması gerekenlerı yapıyor
kac yasında kadın kendını yedıgınle kalıyorsun ustelık berabersınız bı tavsıye vermek ısterdım ama zaten yapcagınız yapmıssın konusuyorsun ne yapacaksın daha elınden telefonu alıp odaya kapatamazsın kı
Teşekkür ederim yorumun için haklısın ama anne işte amaaann diyemiyorsun..off çok cıkmazdayım bi de evliliğimiz problemli ama annem en basından beri yanıma yakıştırmadı ona göre dışarda neleri vardı kıymetimi bilmiyo boşansam ondan mutlusu yok ama ben onun yaşadıklarını yaşamak istemiyorum yanlış yapmaktan korktuğum için hayattan korktuğum için hep kaçtım boşanmadan..annemde bi de bunun huzursuzluğu var..

Ben zaten sizin yaninizda elin adamiyla flortlesmesini dogru bulmuyorum ama genc yanlis anlasilmasin bu lafim ama tahminimce birazcikta cahilligine gelmis ama kimse mukemmel diil simdi de yasayamadigi yillarin acisini cikariyo. dogru yapmiyo farkindayim ama siz de fazla buyutuyosunuz. fazlaca yasadiklarinizin yukunu annenize atmaya calisiyosunuz. karsilikli halledilemiycek sorunlar diil bunlar ve dedigim gibi ikinizinde destek gormeniz gerektigi asikar bunu da yanlis anlamayin lutfen hatta esinizle birlikte gideceginiz cift terapisi de olabilir bunu da degerlendirmelisiniz
Annem destek alıyo ama kendinin farkında degil benim bu bu hatalarım var demiyor.doktora face de bi grupta takılıyorum demiş.kadın şu durumda kendinizi iyi hissetmeniz için normal demiş.ama demiyor ki ben gözümü açar açmaz gece yatana kadar ordayım kızımın sorduğu soruları bile duymuyorum elin adamlarına numaramı verip gecenin 1 buçuğunda konuşuyorum demiyo..işte ona göre kendisinin hiç hatası yok..

Ayrıca ben de bi doktora gidicem gibi bu düşünceler beynimi kemiriyo unutamıyorum affedemiyorum anlaşamıyorum..arada kalıyorum..

annemi sevmediğimi düşüneceksiniz demişssin ben hiç yadırgamıyorum senı sevmemekte de haklısın . ALLAH anne olmayı haketmeyenlere de veriyo bu mucizevi duyguyu ama onlar bilmiyolar. ben de senın durumuna benzıyorum ve bazen hırsımdan catlıyorum bısey yapamadıgım ıcın. hayatımdan defolsun ıstedıgıım zamanlar oluyo ama maalesef var. üzüldüm senın ıcın.

Annem destek alıyo ama kendinin farkında degil benim bu bu hatalarım var demiyor.doktora face de bi grupta takılıyorum demiş.kadın şu durumda kendinizi iyi hissetmeniz için normal demiş.ama demiyor ki ben gözümü açar açmaz gece yatana kadar ordayım kızımın sorduğu soruları bile duymuyorum elin adamlarına numaramı verip gecenin 1 buçuğunda konuşuyorum demiyo..işte ona göre kendisinin hiç hatası yok..

Ayrıca ben de bi doktora gidicem gibi bu düşünceler beynimi kemiriyo unutamıyorum affedemiyorum anlaşamıyorum..arada kalıyorum..

Annenizle evi ayıracaksınız herkes kendi yoluna gidecek arada sırada da anne kız oldugunuz için birbirinizi arayıp soracaksınız
Geçmişle ilgili olarak da psikologa gidebilirsiniz

Annen normal degil.Kabul.
Ama evinizde yasiyor diye telefon konusmasina falan karisamazsiniz. Sen diyorsun had bildirmek, esin gidip cemkiriyor falan.
Annen sorumsuz bir kadin, belli. Ustelemenin alemi yok. Annenize annesi gibi davranmayin.
Her koyun kendi bacagindan.
Atasözünün tamamı ''Her koyun kendi bacağından asılır kokusu etrafa yayılır.'' olduğuna göre
birbirimizin hayatını etkiler ve etkileniriz.
Her zaman benim hayatım benim kararım diyerek kendimizi soyutlayamayız.

Normal bir anne de küçük çocuğunu tek birakip arka sıralarda muavinlerle kikirdemez!
45 yaşındaki insana yakışmayan hareketler tabiki karisirsiniz.Esiniz de bakmis kv grnc kiz hareketi yapiyor oda ona abilik yapmaya calismis .sizin evinizde kaldığı için değil bu yaştan sonra yanlış bir iş olmasın diye.zaten suan 3. Evliliğini yapmış daha kaç kere evlenecek

hic buyuk konusmayin..insanlar 5 kerede evlenir 10 kerede..kaldi ki 45 yas cok kendinden gecmis denilecek bir yas degil :KK56:

Gençliğini yaşayamadan anne olması çocuğun suçu mu? Doğurmasaydı o zaman ne yapalım? Anne anneliğini bilecek ortalığa düşmeyecek ben gencim diye. Kadın dediğin yerine göre davranması bilir ayıp ya.

hangi sartlarda evlendigini cocuk yaptigini bilemeyiz..burda onun sucunu bunun sucunu aramak sacmalik.herkes kendine gore hakli..kaldi ki konu sahibinin annesine karsi uslubuna bakin bi..kadini ne kadar kotu ilan etmis olsa da kizi icin endiselenip yaninda kaliyor,calisiyor okutuyor..
ne anneler var,bence konu sahibinin annesi duygusal boslukta o kadar..oyle abartilip kotu kadin ilan edilecek bir yani yok..

Anneniz sanki genclik yillarini ozluyomus gibi geldi bana nedense hoppa hicbiseyi umursamz takmaz odasindan cikmaz yeri gelir bende anneniz gibi davranirim yasim itabiriyle(19) bi psikologla bu durumu gorusun bence.

Bence burada anne sorunsali yok sadece. Bir de koca sorunsali ve evlat sorunsali var. Kocanizin sizi dovmesi, sizin intihara kalkisacak kadar ileri gitmeniz, annenizin vurdumduymazligi. Kocanizin ona saygisizligi sizin ona olan kininiz. Bana kalirsa hepinizin ayri ayri ve sonrasinda da toplu terapi gormeniz gerek. Onu tasvip etmiyorsunuzz ama vakti zamaninda siz de aktif bir internet kullanicisiymissiniz ki oradan buldugunuz biriyle evlenmissiniz. Bence cuvaldizi kendinize igneyi baskalarina batirmayi ogrenmelisiniz.

Ben de eşinizin annenize bu kadar karışmasına şaşırdım. Ne olursa olsun o devreye girmemeliydi. Rahatsız olduğu konuları size aktarmalı, siz annenizle muhattap olmalıydınız. Annenizin yaşı da genç. O gruplarda kendini önemli hissediyor demek ki. Umarım karşısına düzgün biri çıkar evlenir de siz de rahat edersiniz diyeceğim ama o eşle sizin de mutlu olmanız zor gibi görünüyor..

Biliyorum yapmasi cok zor ama yapabilirsen eger kocana da annene de yol ver kendine yeni bir hayat kur. Anladigim kadariyla akli basinda birisin kurtlar sofrasina yem olmazsin. Evet annedir atamam diyorsun ama once kendin mutlu olman lazim ki baskalarini mutlu edesin. Annen senin kangren olmus kolun kesip atacaksin vucudunun diger yerlerine kangrenin sarmamasi icin. Anladigim kadariyla annen sorumsuz biri senide kendi hayatina cekmesine izin verme. Kusura bakma ama annen akli basinda, olgun davranan biri degil. Senin hayatini zehir etmesine ne annene nede kocana izin verme!

Ayrica eger annesi damadinin evinde kaliyorsa damadinin sartlari altinda kalmasi gerekir ve adamin da karismaya hakki var. eger istemiyorsa bana karisamazsin diyorsa cekip gitsin o halde.

X