Bebek Beslenmesi Anne sütünü hiç veremeyenler.....

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ben de zar zor 3 ay mama takviyeli verdim...sora ben iyileştim,stres yokoldu,iştahım yerine geldi ama sütüm bitti...hiçbir zaman da çok istekli emmedi zaten kızım...ama maaşallah iyi gidiyor,ek gıdalara 4.ay dolar dolmaz geçtim taze meyve suları,püresi,ev yapımı yoğurt vs...bunlarla ve de tabiiki aptamil ile devam ediyoruz...

benim oglum 8 aylik oldu.sen yine 19 gün emzirebilmissin.benim oglum dogdugu andan itibaren mama ila besleniyor.ilk 4 ay aptamil kullandim.3 saat araliklarla veriyordum.4.aydan itibaren kasik mamalarina gectim.simdi sadece geceleri aptamil devam sütü variyorum.gündüzleri muhallebi, corba, meyve ögünleri ile besleniyor.korkma bebekler nasilsa büyüyor.üstelik aptamil cok iyi ve besleyici bir devam sütü.

benim oglum 8 aylik oldu.sen yine 19 gün emzirebilmissin.benim oglum dogdugu andan itibaren mama ila besleniyor.ilk 4 ay aptamil kullandim.3 saat araliklarla veriyordum.4.aydan itibaren kasik mamalarina gectim.simdi sadece geceleri aptamil devam sütü variyorum.gündüzleri muhallebi, corba, meyve ögünleri ile besleniyor.korkma bebekler nasilsa büyüyor.üstelik aptamil cok iyi ve besleyici bir devam sütü.
canım ben doğuralı 8 gün oldu sütüm gelmedi geleceğide yok gibi o kadarda çabaladım ama neyse sağlık olsun benim sana sorum yeni doğan bebeğe kaç ml mama vermek gerekiyor doktor 30ml içsin yeter dedi ama benim bebeğim doymuyor 50-60 ml yerse anca doyuyor fazla mı veriyorum kendimi çok kötü hissediyorum

canım ben doğuralı 8 gün oldu sütüm gelmedi geleceğide yok gibi o kadarda çabaladım ama neyse sağlık olsun benim sana sorum yeni doğan bebeğe kaç ml mama vermek gerekiyor doktor 30ml içsin yeter dedi ama benim bebeğim doymuyor 50-60 ml yerse anca doyuyor fazla mı veriyorum kendimi çok kötü hissediyorum

Fazla verdiğin için kendini kötü hissetme canım,ben de şu an sadece mama veriyorum üç aylık bebeğim,bazen gereğinden az yiyor bazen fazla,ne kadar yerse veriyorum.Sen rutin kontrolünde doktoruna bunu da belirt ama sonuçta bebeğin aç mı duracak bazı bebekler daha iştahlı oluyor.

benim kızımda doğduğunda 1hafta hiç almadı sonra alıştı biraz derken 1,5aylıkken emmeyi tamamen bıraktı o zman çok sitres yaptım sütüm yok denecek kadar azalmıştı ama sonradan arttı. şiimdi tam 1yaşına girdi o zamandan beri hep sağarak verdim halada sağıyom artık yeni yeni azalmaya başladı gibi yinede yetiyo yemek yediği için dolapta süt bile oluyo.annem,eşim artık kızıyo yeter kes diye sağıyom ya kendine eziyet ediyon diyoo ama kızımın sütü içerken keyfini gördüğümde çok mutlu oluyom kıyamıyom mahrum bırakmaktan artık kendi azalana kadar sütüm devam yedecem 3 ay daha belki sonra bıraklırım sağmayı bilmiyoom.sen yok deyip sütünü sağmaktan vazgeçme geldiğikadar en geç 2,3saate bi düzenli sağ.olduğu kadarıyla hemen biberonlada verirsin sıkma canını daha yapacağın bişey yok

arkadaşlar,bende ilk günden bu yana mama veriyorum.ilk zamanlarda sütüm azdı.şimdilerde ise biraz arttı ama yinede kızım doymuyo.53 günlük oldu.ne yapalım saglıklı olsunda varsın anne sütsüz büyüsün.ilk zamanlarda çok üzüldüm agladım.ama artık kafaya takmıyorum.en güzeli ona sevgi vermek .cidden:))

ben de mamayla büyütüyorum milupa aptamil kullanıyorum ama milumil almayı düşünüyorum oğlum 2. ayını bitirdi bazen üzülüyorum ama napim...

hayir canim fasla degil.30 cc cok az.doymaz zaten onunla.benim bebegim ilk dogdugu andan itibaren en az 50 cc iciyordu.sen 70 ml verebilirsin..

benim kızım da doğduğundan beri mamayla besleniyor çok üzülüyorum ama yapacak bişey yok tanıdığımın 20 yaşlarında çocukları var ve ilk günden itibaren süt almamışlar aptamille büyümüşler maşşallah çok zeki boylu boslu yakında uçak müh.bitirecek ve oldukça sağlıklı bir genç çocukluğu da problemsiz geçmiş ,diyecem o ki mamayla da büyüseler olay bünye meselesi mesela mama şişirir derler oysa benim kızım kilo almıyor sorunumuz bu hoş dr iyi kilosu diyor ama aslında zayıf bir bebek yememek için benimle savaşıyor neyse çok uzattım üzülmeyelim annişler sağlıkları süte bağlı değil

benım bebeğimde ilk gunlerde hiç ememedi.
mama takviyesi yaptık.
am yetrli olmadı sağma mak ile sağdım sütüm kaçmasın diye suan 27gunluk heö sağıyorum hem emiyor hemde mama veriyorum 4gundur doktor tavsiyesi ile hipp e basldık suan için ii gibi sorun yok gibi
genetik midir nedir eşimde hiç emmemiş
çok üzülüyorum ama yapıcak bişi yok eşim de sorunyok bebeğimde emmezse sorun olmaz diye avunuyorum...

benimkide bıraktı bırakacak zaten sütümde iice azaldı işte 3 ay emdik anca. geçen tv de dinledim anne sütü alan bebeklerin almayanlara göre daha zeki oldukları konusunu tartışıyorlardı. bi çocuk doktoru dedi ki bende 21 gün emmişim işte en fazla benim gibi olur falan dedi. napayım artık kendimi üzmemeye çalışıyorum napsam sütüm az çünkü.

böyle diyor bu doktorlar sinir oluyorum benim çocuğum mama ile büyüyor madem öyle o zaman türkiyede süper zekadan geçilmezdi ama yok bende mamayla büyüdüm bir tarafım eksik değil 6. aydan sonra niye mamaya başlatıyorlar o zaman yok boyu kısa olur yok bimem ne kaynanamda böyle diye diye beni hasta etti ilk günlerde en sonunda çattım senin oğlun anne stüyle beslemişin benden 1 cm uzun ben üniversite bitirdim senin oğlun ilkokulu zor bitirmiş deyince sustu arkadaşlar yetiştirmgiyle olur herşey üzülmeyin

benim oğlumda emmedi.1aya yakın sağıp verdim,sonra sütüm kesildi.hiç üzülme mamaylada büyüyo onlar.herkes ister bebeğini emzirmeyi ama olmayınca olmuyo.tek değilsin canım hepimiz o üzüntüyü yaşadık.

benimkide bıraktı bırakacak zaten sütümde iice azaldı işte 3 ay emdik anca. geçen tv de dinledim anne sütü alan bebeklerin almayanlara göre daha zeki oldukları konusunu tartışıyorlardı. bi çocuk doktoru dedi ki bende 21 gün emmişim işte en fazla benim gibi olur falan dedi. napayım artık kendimi üzmemeye çalışıyorum napsam sütüm az çünkü.

selam canım bu programı bende izledim zeki olur gibi bişey söylenmedi. sadece bi durum olmadıkça ilk 6 ay anne sütü dedi. diğer doktor bende 21 gün emmişim böle oldu stres yapmasınlar dedi. zekayla ilgisi yok.

benimde 2 oğlum var..ikiside emmedi..büyük oğlum 7 yaşında mamayla büyüdü oldukça zeki bir çoçukdur..sinir oluyorum annesütü alan bebekler daha zeki oluyormuş almayanlardan..hiç alakası yok..bende emmemişim,,hiç bir yerim eksik değil,,eşimde emmemiş.ödtüyü dereceyle bitirmiş,annesütü alsaymış dahi olurmuş demekki dr lere göre ..kötükedihüso.küçük oğlumda mama ile büyüyor..bence bu söyledikleri çok saçma....çok zoruma gidiyor..geçen sene ana okuluna başlatırken bile oğlumun annesütü alıp almadığını sordular..bu senede ilk okula başlatırken yine aynı soruyla karşılaştım kayıt formunda...gecen sene oğlum çok ağladığı için ana okulunun psikoloğuyla görüşmek zorunda kalmıştım..onun sordu"ğu sorulardan biride buydu..sanki mamayla beslenen çoçuk defolu oluyor...psikolojisi bozuk oluyor...kötükedihüsokötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso insanların kafasında böyle bişey oluşmuş...

Son düzenleme:
ben de mamayla büyütüyorum milupa aptamil kullanıyorum ama milumil almayı düşünüyorum oğlum 2. ayını bitirdi bazen üzülüyorum ama napim...

ben milumil kullanıyorum..çok güzel aptamilden daha lezzetli,kabızlık sorunumuz vardı..milumilde oda kesildi..oğlum aptamilden daha severek içiyor milumili bi dene derim..tek farkı tadı sanırım...

ben milumil kullanıyorum..çok güzel aptamilden daha lezzetli,kabızlık sorunumuz vardı..milumilde oda kesildi..oğlum aptamilden daha severek içiyor milumili bi dene derim..tek farkı tadı sanırım...

benim kızımda 57 günlük ilk günden beri mama takviyesi yapıyorum birazda sağarak veriyorum.aynı endişeleri bende taşıyorum.acaba mama verdiğpim için kızıma bişey olurmu diye .ama yapcak bişey yok.allah sağlık versin.sağarken canım çok yanıyor. sağmayı bırakmayı bi,le düşündüm ama vicdanım el vermiyor. ps,kolojimde bozuluyor gitgide

X