Çocuk Hastalıkları Anneler ne olur bakın konuma.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

elacicegim23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2018
923
1.189
29
Herkese hayirli sabahlar arkadaşlar. Öncelikle konu kizlarim. çok üzülüyorum arkadaşlar kizlarim için daha öncede konu açmıştım aslında bununla ilgili.

Dediğim gibi konu kızlarım biri 5 yaşında biri 2 sürekli hastalanıyorlar ben artık gerçekten onlara surup hele ki antibiyotik vermeyi hiç istemiyorum. hatta götürünce doktora uyarıyorum çok fazla antibiyotik kullandık çok kötü degillerse yazmayın lütfen diyorum.

Son zamanlarda büyük kızım daha kötü ozellikle sabaha karşı gece uykuda sürekli öksürüyor balgamli öksürük kızım tıkanıyor sanki.

Kızım küçükken böyle olduğu zaman sürekli kusuyordu şimdi kusmuyor bazen çok az balgam atıyor. kızlar nasıl desem doktora en son goturdugumuz zaman eski konumu okuyabilirsiniz. ben gidemedim eşim de dedi bir şeyleri yokmuş ilaç yazmış ama büyüğüme yazdigi ilaçlar astim ilacı.

size sormak istediğim çocuğunda alerjik astimi olanlar nasıl anladınız neler yapıyorsunuz ben ne yapabilirim. esim artik doktora goturmek istemiyor surekli götürünce herşeyi temiz bir alerji doktoruna götürün deniyor. zaten ilçedeyiz götürdük daha önce dediğim gibi birseyleri yok denmiş ama geçen çocuk doktoruna goturdugum zaman ilaçları gösterdim astim ilacı dedi.

çok üzülüyorum bu duruma ne yapabilirim. Dediğim gibi çocuğunda alerjik astim olanlar nasıl anladınız neler yapıyorsunuz geçti mi geçer mi. yanlış anlamayın beni burdan okuduklarım la bir tedavi uygulayacak değilim cocuklarima ama en azindan fikir verin bana ne olur.

Benim arkadaşımın cocuklarinda var. O çok iyi bir doktor bulmuş. Yıllardır kontrolünü yapıyor. Hava değişikliği iyi gelmiyor diye biliyorum. Toz, rutubet artırıyormus. O bitkisel destekler veriyor. Evi onlar yokken temizliyor. Her yere götürmüyor. Hasta olduklarında doktorunuza arıyor ve çok çok kötü olmadıkları müddetçe antibiyotik vermiyor.

Alerjik astimi bilemem fakat balgam atiyor diyorsunuz.
Kuru oksurukten korkun, balgamli oksuruk sumkurme burun temizleme yoluyla disari atilirsa oksurugu geciyor.
Burnu iyice temizlediginize emin misiniz?
Ben baby vac diye bisey kullaniyorum,iceri akan burundan cikmayan, oksuruge sebep olan sumugu/ balgami cekip aliyor.
Alerjik astim olmadigina eminseniz antibiyotik yerine sogan suyu verebilirsiniz, dogal antibiyotik sonucta
Cocuklarim hasta olunca hemen hazirliyorum ben.

Kuru oksurukten korkun, balgamli oksuruk sumkurme burun temizleme yoluyla disari atilirsa oksurugu geciyor.
Ben baby vac diye bisey kullaniyorum,iceri akan burundan cikmayan, oksuruge sebep olan sumugu/ balgami cekip aliyor.
Alerjik astim olmadigina eminseniz antibiyotik yerine sogan suyu verebilirsiniz, dogal antibiyotik sonucta

Çocuk doktoruna ilacı gösterdim astim ataklarının arasını açmak için kullanılan bir ilaç dedi düşünüyorum astim değilse neden arasını açmak için ilaç yazsın. korkuyoru. da açıkçası astim olmasından. yazdığınız ilacı araştıracağım teşekkürler. bende zaten doğal yollar arıyorum soğan suyunu nasıl yapıyorsunuz veriyorsunuz

Geçmiş olsun.
Kızım 8 yaşında, 3 yaşından beri bahsettiğiniz şekilde öksürüğü var. Aralık gibi başlayıp Nisana kadar sürüyor. Bu süre içinde ara ara düzeliyor tabi ama ufacık soğuk algınlığında başa sarıyoruz.
Gitmediğim doktor, yaptırmadığım tahlil kalmadı . Sonuç , hiçbir şey yok. Sinüziti var , geniz akıntısı oluyor bu da öksürük yapıyor.
Buhar makineniz var mk evde, bildiğimiz soğuk buhar Makinesi? Yatmadan önce onun buharında 15dk nefes alırsa geceyi daha rahat geçiriyor bizimki.

Çocuk doktoruna ilacı gösterdim astim ataklarının arasını açmak için kullanılan bir ilaç dedi düşünüyorum astim değilse neden arasını açmak için ilaç yazsın. korkuyoru. da açıkçası astim olmasından. yazdığınız ilacı araştıracağım teşekkürler. bende zaten doğal yollar arıyorum soğan suyunu nasıl yapıyorsunuz veriyorsunuz

Baby vac burun temizleme pompasi,ama guclu baya.
1-2 sogani yemeklik gibi dogruyorum cok ince olmasin.
Bi kavanoza dogranmis soganlari alip ustune zeytinyagi koyup 3-4 kasik seker atiyorum, kavanozun agzini kapatiyorum.
Oda sicakliginda 4-5 saat bekletiyorum, seker soganlarin suyunun salinmasini kolaylastiriyor.
Kullanmadan once ters duz edersiniz kavanozu.
2 yasindaki kizima siringayla 5 yasindakine kasikla veriyorum bu yagdan, gunde 3-4 kere.
Karisimi 2 kullanip yenisini yapiyorum.
Buzdolabinda ya da serin bi yerde sakliyorum.
Sekeri artirabilirsiniz tadini kirmak icin.

Geçmiş olsun.
Kızım 8 yaşında, 3 yaşından beri bahsettiğiniz şekilde öksürüğü var. Aralık gibi başlayıp Nisana kadar sürüyor. Bu süre içinde ara ara düzeliyor tabi ama ufacık soğuk algınlığında başa sarıyoruz.
Gitmediğim doktor, yaptırmadığım tahlil kalmadı . Sonuç , hiçbir şey yok. Sinüziti var , geniz akıntısı oluyor bu da öksürük yapıyor.
Buhar makineniz var mk evde, bildiğimiz soğuk buhar Makinesi? Yatmadan önce onun buharında 15dk nefes alırsa geceyi daha rahat geçiriyor bizimki.
sagol arkadasim sizede Rabbim hayırlı sifa versin. buhar makinem yok benim yazsa hastalardi inan. artık ilaç vermek istemiyorum hasta olmasada gece yinede böyle uyanıyor oksurukten uyuyamiyor. nerde yanlış yapiyorum bilmiyorum çok üzülüyorum kuzuma

Baby vac burun temizleme pompasi,ama guclu baya.
1-2 sogani yemeklik gibi dogruyorum cok ince olmasin.
Bi kavanoza dogranmis soganlari alip ustune zeytinyagi koyup 3-4 kasik seker atiyorum, kavanozun agzini kapatiyorum.
Oda sicakliginda 4-5 saat bekletiyorum, seker soganlarin suyunun salinmasini kolaylastiriyor.
Kullanmadan once ters duz edersiniz kavanozu.
2 yasindaki kizima siringayla 5 yasindakine kasikla veriyorum bu yagdan, gunde 3-4 kere.
Karisimi 2 kullanip yenisini yapiyorum.
Buzdolabinda ya da serin bi yerde sakliyorum.
Sekeri artirabilirsiniz tadini kirmak icin.
peki yiyorlar mi seninkiler benim küçüğüm pekmez bile yemiyor zorlarsam da kusuyor

Kızım 3 yaşında ve kreşe gidiyor. Sonbaharın başından beri 5-6 kere doktora gittik ve her seferinde antibiyotik verdi. Kullanmayalım desek, geçmiyor inatçı hastalıklar. Şuan yine hasta. Sürekli bir geniz ve burun akıntısı ve bunlardan kaynaklı öksürük nöbetleri... Yani yavrum da bıktı, biz de bıktık. Geçen sene daha da fazla hasta oluyordu, bu daha iyi hali düşünün. Bir çok kişi bana siyah turp&bal kürü önerdi. Doktora danışmadan hiçbir şey vermediğimden, önce bir danışacağım ama söylendiğine göre öksürük ve balgamda çok etkiliymiş. Siz de bir doktora danışıp, araştırın. Belki bir umut işe yarar.

Kızım 3 yaşında ve kreşe gidiyor. Sonbaharın başından beri 5-6 kere doktora gittik ve her seferinde antibiyotik verdi. Kullanmayalım desek, geçmiyor inatçı hastalıklar. Şuan yine hasta. Sürekli bir geniz ve burun akıntısı ve bunlardan kaynaklı öksürük nöbetleri... Yani yavrum da bıktı, biz de bıktık. Geçen sene daha da fazla hasta oluyordu, bu daha iyi hali düşünün. Bir çok kişi bana siyah turp&bal kürü önerdi. Doktora danışmadan hiçbir şey vermediğimden, önce bir danışacağım ama söylendiğine göre öksürük ve balgamda çok etkiliymiş. Siz de bir doktora danışıp, araştırın. Belki bir umut işe yarar.
sizede geçmiş olsun. çok zor bu antibiyotik hele daha zor hiç vermek istemiyorum. ama bu doğal yöntemlerin daha cok ise yaradığını düşünüyorum en azindan ilaçlar gibi hasar bırakmıyorlar antibiyotik yüzünden kızımın dişleri mahfoldu hep siyah. tabi araştırmadan bende birşey veremiyorum emin olmadan.

sizede geçmiş olsun. çok zor bu antibiyotik hele daha zor hiç vermek istemiyorum. ama bu doğal yöntemlerin daha cok ise yaradığını düşünüyorum en azindan ilaçlar gibi hasar bırakmıyorlar antibiyotik yüzünden kızımın dişleri mahfoldu hep siyah. tabi araştırmadan bende birşey veremiyorum emin olmadan.
Sağ olun. Allah şifa versin yavrularımıza. Valla biz de bıktık antibiyotikten. Versen bir dert, vermesen başka dert.
Doğal yöntemler demişken, karabiber ve bal çayı da balgamlı öksürüğe iyi geliyor. Ben içine elma dilimleri de atıyorum, tadı daha iyi olsun diye, yoksa kızım asla içmiyor. Kendim de kullanıyorum. Bayağı etkili. Tariflerine internette bakabilirsiniz. Bir zararı da yok.

Sağ olun. Allah şifa versin yavrularımıza. Valla biz de bıktık antibiyotikten. Versen bir dert, vermesen başka dert.
Doğal yöntemler demişken, karabiber ve bal çayı da balgamlı öksürüğe iyi geliyor. Ben içine elma dilimleri de atıyorum, tadı daha iyi olsun diye, yoksa kızım asla içmiyor. Kendim de kullanıyorum. Bayağı etkili. Tariflerine internette bakabilirsiniz. Bir zararı da yok.

Yukarida tarifini verdigim sogani deneyebilirsiniz antibiyotik yerine.
Esim dahil bir cok arkadasim doktor, biz bu karisimi kullaniyoruz cocuklara.
Iki cocuguma da bi kere antibiyotik vermedim cok sukur.
Antibiyotik kullandiysaniz probiyotik kullanmamiz sart bi sure,bilmiyorum veriyor musunuz ama vucudun bagirsak yoluyla direnc kazanmasi lazim, yoksa o antibiyotik cemberinden cikamazsiniz.

Antibiyotik kullandiysaniz probiyotik kullanmamiz sart bi sure,bilmiyorum veriyor musunuz ama vucudun bagirsak yoluyla direnc kazanmasi lazim, yoksa o antibiyotik cemberinden cikamazsiniz.
Evet, doktor antibiyotikle birlikte probiyotik takviyesi de veriyor her zaman.
Soğan tarifinize kesinlikle bakacağım, teşekkürler. Antibiyotik işi kesinlikle içime sinmiyor, hastalıklar inatçı olmasa, ateşi filan olmadığı sürece kendi kendine atlatmasından yanayım ama işte geçmek bilmeyince, mecbur antibiyotiğe sarılıyoruz. =(

hiç sormayın ben astim dan korkuyorum insaallah öyle olmasında. tarif için bakacağım. teşekkürler

Bahsettiğiniz soğanlı karışımı süte katarak versek aynı derecede etkili olur mu ki
Kızıma asla yediremem ondan yiyeceklere içeceklere çok önyargılı bilmediği şeyi ağzına sürmez çünkü :KK43:

Herkese hayirli sabahlar arkadaşlar. Öncelikle konu kizlarim. çok üzülüyorum arkadaşlar kizlarim için daha öncede konu açmıştım aslında bununla ilgili.

Dediğim gibi konu kızlarım biri 5 yaşında biri 2 sürekli hastalanıyorlar ben artık gerçekten onlara surup hele ki antibiyotik vermeyi hiç istemiyorum. hatta götürünce doktora uyarıyorum çok fazla antibiyotik kullandık çok kötü degillerse yazmayın lütfen diyorum.

Son zamanlarda büyük kızım daha kötü ozellikle sabaha karşı gece uykuda sürekli öksürüyor balgamli öksürük kızım tıkanıyor sanki.

Kızım küçükken böyle olduğu zaman sürekli kusuyordu şimdi kusmuyor bazen çok az balgam atıyor. kızlar nasıl desem doktora en son goturdugumuz zaman eski konumu okuyabilirsiniz. ben gidemedim eşim de dedi bir şeyleri yokmuş ilaç yazmış ama büyüğüme yazdigi ilaçlar astim ilacı.

size sormak istediğim çocuğunda alerjik astimi olanlar nasıl anladınız neler yapıyorsunuz ben ne yapabilirim. esim artik doktora goturmek istemiyor surekli götürünce herşeyi temiz bir alerji doktoruna götürün deniyor. zaten ilçedeyiz götürdük daha önce dediğim gibi birseyleri yok denmiş ama geçen çocuk doktoruna goturdugum zaman ilaçları gösterdim astim ilacı dedi.

çok üzülüyorum bu duruma ne yapabilirim. Dediğim gibi çocuğunda alerjik astim olanlar nasıl anladınız neler yapıyorsunuz geçti mi geçer mi. yanlış anlamayın beni burdan okuduklarım la bir tedavi uygulayacak değilim cocuklarima ama en azindan fikir verin bana ne olur.
Balgamli öksürükse soğuk alginligidir muhtemelen. Çocuklara sümkürmeyi öğretin günde en az 3 defa boşaltin burnunu antibiyotikten cok daha etkili. Bir günde bile öksürüğünün azaldığını görürsünüz. Sürekli antibiyotik kullanmazsanız kendisi yenerse bağışıklığı güçlenir. Bol bol da ev yapımı çorba ve meyve .

Konu sahibesi
Çocuklarınızın öncelikle alerji doktoruna gitmesi lazım. Bende alerji var ve kizim da alerjik bir cocuk olduğundan evde domestos vs kokulu temizlik ürünleri kullanmıyorum. Onun yerine yerleri arap sabunu ile siliyorum. Sıvı olandan. Sadece wc de çamaşır suyu kullaniyorum.
Kesinlikle kendim ve kizimda battaniye kullanmiyorum tozu oksurtuyor. Yumuşatıcı az dokuyorum,çamaşırları 2defa durulatip içerde kurutmuyorum. Rutubet yapıp öksürük ve geniz akintisini arttırıyor. Pelus oyuncağı yok.
Evde ona alerji yapacak toz bulundurmamaya çalışıyorum. Çünkü kendim de çok oksuruyorum.

Benimde coxugum alerjik astim hastasi 5. Konu acmisim gecen hafta faydali bilgiler paylasti kk kadinlari sagolsunlar oraya bir bakabilirsin. Öncelikle cocuk doktoruna degil cocuk alerji uzmani veya cocuk gosgis hast.uzm.goturun onlarin tedavisine gore hareket edin derim.hastaliginda ateş oluyor mu bizim ki cogu zaman atesli oluyor ve mecbur antibiyotik kullaniyrz bende kullanmayi istemiyorum hatta don versiginde inat ettim antibiyortiksiz ayltlatnaya calisacgm dedim ama ates her gecen gun yukseldi cigerlerde enfeksiyon var cunki durumu daha kotulesince antibiyotige yine basladik malesef. Cocugum tedavisi dun tamemne bitti simdilik iyi ama her tedaviden sonra bizimki nerdeyse her ay tekrarladi. Insallah bu defa tekrarlamaz. Benim kendimce aldigim tedbirler camasirlardan deterjani biraktirdim.bulasik makina vejan tamemn bitkisel icerikli bir markanin tabletini kullaniyorum. Sampuani cocuklarimin haytaindan cikardim.beden ve sac temizluklerini dogal z.yagli defneli sabun aldim onunla yapiyorum.pelus oyuncak yok hepsini attim yastigini ve yorganini pamuktan yaptirdim. Sindiye kadar elyafli birdey kullaniyirduk.sivi sabunu kaldirdim kalip sabun kulkaniyorum el temizliginde. Camasirlarimizi arap sabunu ve karbonatla yikiyorum ve cok cok onemliki yumusatici kesinlikle kullanmiyrm bitkisel esansiyal yaglardan yumusaticimi kensmdim yaptim.zemin temizligi icin buharli temizliyeci aldim sicakla tum.miktoplarin yok oldugunu dusunuyrm.yakin zamanda su filtreli bir supurgede alacagim. Ve beslenmesi market yumurtasini cikardik hayatimizdan organik yumurta aliyrm a sutumuzu yogurdugumuzu ztn kendim.yapiyorum et balik sebze hepsinden yemesine dikkat ediyorum toros yoruklerinden keciboynuzu pekmwzi almistim.orjinal olacak mutlaka gunde iki kez tatli kasigiyla keciboynuzu pekmezi veriyrm. Her gun mutlaka limon ve zencefil demliyrm bir bardak iciriyrm. Havanda doverek bir cay kasigi corek otu veriyrm yakin zamanda kefir mayalayip ayran niyetine kefir vermeyide dusunuyrm bunlar bagisiklik sistemni guclu tutmak icin. Onun haricinde ilac tedavimiz bittikten sonra simdilik surekli kullanacgmz ilaclarimiz var zad... diye bir surup ve onc.... diye bir cigneme hapi.bunlarida duzenli kullanyruz insallah duzelecek zamanla gecegini soyleyen doktorlarda var kalici olur diyende. Iyi dusunelim iyi olsun. Sifa diliyorum gecmis olsn

X