Anneler sünnet derisini ne yaptınız

Ben sonuna kadar hiç dinlememişim sanırım 🤣 ya da başıyla aynı diye sonrasında sözlerine odaklanmamışım. Adamın tipe bakayım, yarmanın teki mi😆 (1 yy'den önceyse benim tarih bilgim pek yook)
Banada vakti zamanında bir arkadasım detaylıca anlatmıstı aklımda kalanlar bunlar 😆 döneminde rasputin baya ünlüymüş şeyiyle ona ithafen yazılmıs bu sarkı 😆

Yok biz o tıp açısından yararına pek inanmıyoruz ailecek , gerekli olursa yapılır varsayım ile hareket etmek istemiyoruz her inanca, sisteme saygılıyız ama küçük bir beden üzerinde hakkımız olduğunu düşünmüyoruz 🤭 kendisi isterse yapabilir ileride

Bilim adamları eglencesine ya da varsayımsal söylemiyor araştırılması yapılmış şeyler, tabi ki tercih sizin🌺 😬 çoğu idrar yapma problemleri çeken çocuklara sünnet ile iyileştiriyorlar bizzat doktorlar söylüyor. Ben öncelikle bilime inanırım sonra inanç gelir mesela ondan yorum yaptım tabi. 🫴😬

Bilim adamları eglencesine ya da varsayımsal söylemiyor araştırılması yapılmış şeyler, tabi ki tercih sizin🌺 😬 çoğu idrar yapma problemleri çeken çocuklara sünnet ile iyileştiriyorlar bizzat doktorlar söylüyor. Ben öncelikle bilime inanırım sonra inanç gelir mesela ondan yorum yaptım tabi. 🫴😬
Bilimsel olarak yararindan cok zarari oldugu ispatlandi. Ben de yaptirmadim, cevremde yaptiran da 2-3 kisi var, onlar da toplum baskisindan yaptirdi.

Ozetle sunnet cok yararli, cok saglikli hurafesi baya gerilerde kaldi 😌

Rasputin(günahkar), Çar ve eşini etkileyen gizemli yetenekleri olduğu düşünülen, cinselliğe düşkünlüğü ile bilinen biriymiş. Onu aziz kabul edenler olduğu gibi tam tersini düşünenler de varmış. Ona suikast düzenlemişler. Fazla miktarda siyanür almasına rağmen ölmemiş bunun üzerine çok sayıda kurşun sıkılmış ve o kaçarken soğuk nehire atılmış. Cesedini incelediklerinde sudayken hala canlı olduğunu ve cirpindigini saptamışlar (20. yy). Extra ordinary ordinary

Son düzenleme:
Bilimsel olarak yararindan cok zarari oldugu ispatlandi. Ben de yaptirmadim, cevremde yaptiran da 2-3 kisi var, onlar da toplum baskisindan yaptirdi.

Katılmıyorum neden dünyada en çok yapılan işlem acaba sadistlikten mi kaynaklanıyor fikrimi söyledim.

Katılmıyorum neden dünyada en çok yapılan işlem acaba sadistlikten mi kaynaklanıyor fikrimi söyledim.
Yahudilerde farz, onlar cok sever ken dinlerinin dayatmasini caktirmadan millete uygulamayi.

Katilmaniz benim icin bir sey ifade etmiyor, 2 oglum oldugu icin konuyu cok arastirdim. 1’i yahudi olmak uzere 3 cocuk doktorumuza sordum, cevap ayni: insanlarin soylediklerini ya da aile akraba baskisini takmayacaksaniz tabi ki yaptirmayin 🤓

Yahudilerde farz, onlar cok sever ken dinlerinin dayatmasini caktirmadan millete uygulamayi.

Katilmaniz benim icin bir sey ifade etmiyor, 2 oglum oldugu icin konuyu cok arastirdim. 1’i yahudi olmak uzere 3 cocuk doktorumuza sordum, cevap ayni: insanlarin soylediklerini ya da aile akraba baskisini takmayacaksaniz tabi ki yaptirmayin 🤓

Birincisi dini asla sokmadım yahudi müslüman beni enterese etmiyor. İkincisi sizin ne düşündüğünüz de beni ilgilendirmiyor ya da etkilemiyor. Ben zorunluluktur yaptırın demedim tavsiye olarak söyledim.
Yararı yok diye birşey diyemezsiniz sonuçları ortada. Bu kadar zararı varsa neden insanlar yaptırıyor dini olmayan toplumlar dahil ABD yüzde 80 ile. Ben sağlık alanında çalışıp gözümle de gördüm ayrıca.Erkek sünneti, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) BM tarafından da destekleniyor bulaşıcı hastalıklar için.
1 yaş altında erkek çocuklarda sünnet yapılması idrar yolu enfeksiyon riskini 8 ila 10 kat azaltıyor. Erken dönemde görülen idrar yolu enfeksiyonları daha sonra böbrek sorunlarına neden olabileceğinde tehlikeli bu kanıtlı birşey sünnet olup düzelen çocuklar gördüm. Yani tavsiye de mi veremiyeceğiz anlamadım? İlla yaptırın mı demişim? Ama yararları hakkında ki şeyler safsata değil bunu ifade ettim.
Öyle akraba -şu bu lafları ile söylemiyorum ben.
Uzatmak istemiyorum herkesin kendi kararı.

Son düzenleme:

Yazdığınız gibi ispatlanan birşey yok

Minik bir deri zaten.O an benim aklima o gelmedi oglumun derdindeydim.Agri kesici etkisi bitince evde çok agladı yavrum.
Doğrudur biz özelde yaptırmıştık şahsen benimde aklıma gelmedi ama onlar kendileri kutuya koyup vermişlerdi zaten devlette yaptıysanız vermemiş olabilirler.

X