Anneler sünnet derisini ne yaptınız

Kendiside kayb oldu.Her iki konuda farkli konuşmuş.Diger konularına bakmadım.
Nereye kaybolmuşum siz ne saçmalıyorsunuz kime vereceklerdi? Sokaktan geçen çöpçüye mi ? Kendi açtığınız konulardan haberiniz yok heralde bide gelmiş profile girmiş ayrı ayrı konuşuyor diyor naparsan yap ya hiç mi ameliyat olmadın ameliyat olsan bile senden çıkardıkları parçayı sana verirler. Cevap yazma.

Nereye kaybolmuşum siz ne saçmalıyorsunuz kime vereceklerdi? Sokaktan geçen çöpçüye mi ? Kendi açtığınız konulardan haberiniz yok heralde bide gelmiş profile girmiş ayrı ayrı konuşuyor diyor naparsan yap ya hiç mi ameliyat olmadın ameliyat olsan bile senden çıkardıkları parçayı sana verirler. Cevap yazma.
Ne oluyor ya?Ne saçmaliyorsunuz?
Size bir şey söyleyen oldumu?Ne diye üstünüze alınmışsınız?Konu senin değil yorumumda sana değil.🙄
Iki hesap kullaniyorsanız o başka tabi.Yasak banlanıcaksınız.
Mune Mune abla iki hesap aynı anda kullanmak yasakti dimi?Ve aynı konudan sürekli açmak.

Son düzenleme:
Bilimsel olarak yararindan cok zarari oldugu ispatlandi. Ben de yaptirmadim, cevremde yaptiran da 2-3 kisi var, onlar da toplum baskisindan yaptirdi.

Ozetle sunnet cok yararli, cok saglikli hurafesi baya gerilerde kaldi 😌
Kim ispatladı? Bu konuda referans olarak sunabileceğiniz bilimsel bir çalışma ya da bir makale var mı? Hayır çünkü bu konu inançtan bağımsız olarak tamamen hijyen amaçlı yapılan bir uygulama. Fazla derinin altında biriken bakteriler hem kişinin kendisine hem de ilişkiye gireceği kişiye zarar veriyor diye bas bas bağırıyor bütün dünya. Marjinallik taslamak bu değil, maalesef doğu toplumları sırf inançlı insanlar da yapıyor diye bazı gerçekleri reddetmek olarak algılıyor marjinalligi 😏

Kim ispatladı? Bu konuda referans olarak sunabileceğiniz bilimsel bir çalışma ya da bir makale var mı? Hayır çünkü bu konu inançtan bağımsız olarak tamamen hijyen amaçlı yapılan bir uygulama. Fazla derinin altında biriken bakteriler hem kişinin kendisine hem de ilişkiye gireceği kişiye zarar veriyor diye bas bas bağırıyor bütün dünya. Marjinallik taslamak bu değil, maalesef doğu toplumları sırf inançlı insanlar da yapıyor diye bazı gerçekleri reddetmek olarak algılıyor marjinalligi 😏
Sizin aksinizie benim marjinal olmak gibi bi derdim yok, tipki sizi herhangi bir konuda inandirmak gibi bir derdim olmadigi gibi 🤷🏼‍♀️

Çok fazla bilimsel çalışma var araştırırsanız bulursunuz. Ama bu bilimsel çalışmalar destekli olmadığı için ulaşmak daha zor. 🥲

Biz geçen sene sünnet ettirdik geçen seneden beri saklıyorum siz ne yaptınız?
Doktor verdi. Bizde olması gerekn gibi gömdük. Kesilen tırnağı bile gömmek en doğrusu. Siz neden saklıyorsunuz?

Sünnet en başta tıbbi olarak gerekli. Toplumsal ve dini yönünü bir kenara bırakıralım. Sünnet edilmeyen erkeklerin kendilerinde ve ilişkiye girdiği kadınlarda yol açtığı hastalıkları doktorlar açıklamış. Hala yaptırmaya gönlü olmayan kesimin sadece "dini yönden ve toplumsal yönden gerekliliğini düşünüp" buna uymamak için bağnazca hareket etmelerini anlamak güç.

Son düzenleme:
Sünnet en başta tıbbi olarak gerekli. Toplumsal ve dini yönünü bir kenara bırakıralım. Sünnet edilmeyen erkeklerin kendilerinde ve ilişkiye girdiği kadınlarda yol açtığı hastalıkları doktorlar açıklamış. Hala yaptırmaya gönlü olmayan kesimin sadece "dini yönden ve toplumsal yönden gerekliliğini düşünüp" buna uymamak için bağnazca hareket etmelerini anlamak güç.
Bulasici hastaliklari engellemesinin tek sebebi, sunnet olanlarin buyuk cogunlugunun tek esliligi savunmasi. Ordaki kucucuk deri hastaliklari onlemiyor yani 😅

Beyse herkes inandigini uygulamaya devam etsin 🤷🏼‍♀️

Bulasici hastaliklari engellemesinin tek sebebi, sunnet olanlarin buyuk cogunlugunun tek esliligi savunmasi. Ordaki kucucuk deri hastaliklari onlemiyor yani 😅

Beyse herkes inandigini uygulamaya devam etsin 🤷🏼‍♀️
Yok değil. Tam tersi. Sünnetin mecbur olduğu yahudi toplumunda çok eşlilik var. Yasaklanmamış. Sünnetin idrar yolu enfeksiyonunun engellediğini söyleyen doktorlar tek veya çok eşlilik kavramından bahsetmiyor. Yine aynı şekilde penis kanserinin gelişimini önlediğini söylerken de. Elbetteki ordaki deri hastalıkları önlüyor. Buna dair makalelerin olduğu okudum. Araştırıp okuyabilirsiniz.

Sünnet derisini güzellik merkezlerinde estetik amaçlı kullanıyor sizin çocuğunuzun derisini bilmediğiniz başka insanların yüzüne enjekte ediyorlar
“Alloblast “ diye aratabilirsiniz
Biliyorum bakmıştım.Ben devletde yaptırmıştım şimdi hatırlayınca doktorun o deriyi özenle bir kaba falan koydugunu hatırlamıyorum.Zaten minik bir deriydi bana verseler atıcam napayim sunnet derisini.🤷‍♀️

Yok değil. Tam tersi. Sünnetin mecbur olduğu yahudi toplumunda çok eşlilik var. Yasaklanmamış. Sünnetin idrar yolu enfeksiyonunun engellediğini söyleyen doktorlar tek veya çok eşlilik kavramından bahsetmiyor. Yine aynı şekilde penis kanserinin gelişimini önlediğini söylerken de. Elbetteki ordaki deri hastalıkları önlüyor. Buna dair makalelerin olduğu okudum. Araştırıp okuyabilirsiniz.
Ben onlari da okudum, penis kanseri ile dogrudan bag kurulamadigi anlasildi son donemde. Ustelik yahudilerde tek eslilik var, hatta bu konuda en kati din yahudilik; cunku yahudiligin kadindan cocuklara gectigine inaniliyor. Bu sebeple 2 esi almak totoister 😂😂😂

Saklamam tabi ki ama alırım ve atarım çöpe bi yere ne bileyim gömerim. Güzellik sektöründe kullanılıyor. Oğlumun derisinin bir kadının yüzüne enjekte edilmesini istemem. Satıldığı doğru.

Ben onlari da okudum, penis kanseri ile dogrudan bag kurulamadigi anlasildi son donemde. Ustelik yahudilerde tek eslilik var, hatta bu konuda en kati din yahudilik; cunku yahudiligin kadindan cocuklara gectigine inaniliyor. Bu sebeple 2 esi almak totoister 😂😂😂
Yok yahudi olduğu sürece çok eşlilikte toto istemez. Sizin dediğiniz mevzu karışık evlilik. Yani yahudi olmayan birisiyle evlenmek. Bu kesin bir şekilde yasak. Bunun da burda konuşulan mevzuyla alakası yok.

Ay bilmem 23 Aralıkta olduk sünnet ama hiç doktor bey alayım dedim deriyi demedim. Aklıma da gelmedi yani almak .. hem düşündüm de alıp napacam ki onu. İleri de oğlum güler bana yahu 😂

X