Annem bizi evine yatıya istemiyor

Dogru ben anneme hak veriyorum o yüzden ben kendim gitmiyorum nnem çağırdı diyorum ama eşim gıcıklık yapıyor sizde kalsın diyor tepkisin ölçüyor sadece arada biraz kırılıyorum anneme herkes annesine gidiyor imreniyorum bazen ama sonra toparlanıyorum
Bu arada anneniz haklı değil.
Kv ile evlat aynı şey değil.
Haftada bir evladinin torunlarınin sabahtan gelip akşam gitmesi sorun olmamalı bir anne için.
Ayrıca da kalabalık gürültü sevmiyorsa kendisi de iki çocuklu eve gelip yatıya kalmamalı.
Aynı gürültü orada da var.

Eşimi asla savunmam narsist birisi belki annem evinede alsa öyle davranır bilemiyorum..sadece bazen annemin yaptığına üzülüyorum içten içe kendisi size gelicez kalıcaz diyor ama siz hiç gelin demiyor bazen çok takıyorum kimseye anlatamıcsm için burda içimi döktüm
Peki siz şey deseniz anne buyrun gelin tabi ama yatıya kalmayın.
Veya siz çağırın anne gelin akşam yemeğini birlikte yiyelim sonra dönersiniz gibi tekliflerde bulunun.
Böyle böyle yatıya kalma işini azaltin derim hiç gerek yok.

Evet kafası sakinligi seviyor hakta veriyorum bir gece kalırım kovacak degil ama çok gerilir bende öyle ortamda kalamam.kendi gelince bi kaç gün kalırlar babam dediki kaç gün kaldık rahatsız etmişizdir ben olurmu hiç öyle şey dedim annemde biz ne rahatsız edicez dedi empati yapamıyor çocugumun bri büyük zaten zararı yok digeri biraz küçük
Hanımefendi annenize hak vermeyi bırakın.
Sakinlik seven kadın iki çocuklu eve ne demeye yatılı kalıp geliyor ?
10 km lik yerde ne demeye bikac gün kalıyorlar yahu ne gerek var??

Anneye degilde es kisisine daha cok kuruldum ben.Neden ısrarla üzülün diye ugrasıyor??
Çünkü vuran, hakaret eden, sen de kadın mısın diyen, hastalandığında geber diyen, 2. çocuğu yapmazsan hiçbir şeyini karşılamam deyip konu sahibini maddi manevi doyurmayan bir adam.

Anne de ayrı bir tuhaf ama konu sahibinin eşinin ısrarla annesinde kalmayı istemesi👇

eşim anladı üstüne gidiyor gdp orda 2 gün kalıcam bıktırcam diyor bişey derse nasıl annesin diyecekmiş

Bu sözlerle kayınvalide üzerine oynamasının sebebi konu sahibinin annesiyle olan 2 gram iletişimini de bitirmek, bir an önce oraya gidip kalsınlar kayınvalidenin de ağzından bir söz çıksın ki bir daha bize gelmeyin bundan sonra görüşmeyeceksiniz diyebilsin, böylece zaten yıllardır dövdüğü hakaret ettiği kadını aşağılamak için bir sebebi daha olacak, seni annen bile istemiyor dua et sana ben bakıyorum diyecek, ki konu içeriğinde ortada kalsan seni istemezler demiş, bu lafını söylerken yine de bir şüphesi var şüphesini teyit edecek ve daha büyük eziyetler aşağılamalar yapabilecek.

H Hayatsahnem siz bu kadar sessiz olursanız eşiniz sizi ezmeye devam eder, anneniz de içinde bulunduğunuz durumu görmezlikten gelmeye devam eder.
Eşinizin size kötü davranmasının sebebi annenizin sizi yatıya kabul etmemesi değil adamın karakteri bu, bulmuş sizin gibi sessiz kadını istediği gibi at koşturuyor, herkese karşı değişmeniz lazım, eşiniz olacak o adama karşı, annenize karşı sesini çıkaran hakkını savunan kadın olun yoksa daha çok ezilirsiniz, çocuklarınız da ezilir.

Son düzenleme:
Eşiniz art niyetli kesinlikle. Ailenizin evinde kalsanız başka şeyleri sorun eder yine size yüklenirdi.

Anneniz de tek başına normal değil. Kendi gelip kalırken rahatsız olmuyormuş. Siz gidip bir iki gün kalınca ne olacak? Yakın masafede daha uzun kalınmaz zaten. Kalacak olan, evladı, torunu sonuçta. Onun ülke de istemem tavrını da doğru değil.

Arkadaşlar ben evliyim 2 çocuğum var. yıllardır annemlerde yatıya kalmadım 1 gün bile, annemin istemedigi çok belli gidip yiyip içmem bile rahatsız etmiyim diye.ben bu durumu yıllardır idare ediyorum annemdir olsun kadın yıllarca kayınvalideyle oturmuş kalabalık bir aileye gelin gelmiş şimdide kafa dinlemek ister diyorum annem orta yaşlı düşkün degil çok şükür ama artık misafir kaldıramıyorum gençlik gibi olmuyor diyor laf arasında,neyse asıl konu eşim bunu anladı ve bana annene gidin kalın degişiklik olur diyor maksat istemedigini ortaya çıkarmak haftasonu gidip kalalım diyor sırf inadına bende ortaya çıkacak diye korkuyorum kimsenin hatası ortaya çıksın istemem napıyım annem sonuçta.ben oraya gittiğimde akşam üstü olurdu bana otobüsü kaçırırsın git hemen diyordu.anneme gittigimde asla rahatsız etmem yemiyorum bile yan bize özel hazırlık yapmıyor ben toplarım hani gidip yayılıp yiyp içip yatsam haklı.neyse işte böyle eşim taktı bi insan evladını istemezmi nasıl bagınız var diyor annem normalde çok arar ilgilenir beni sever ,kendisi bize gelir bi kaç gün kalırlar hizmetimi yaparım biraz daha kalın ısrar ederim yine gelin derim geliriz der ama sizde gelin hiç duymadım kalbim çok kırılıyor.eşimde biliyor ben ortada kalsam seni kabul etmezler diyor onun rahatlıgı heralde kötü davranıyor bana sokakta kalsam kabul ederler evine ama Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin..sizce annem haklımı siz ne düşünüyorsunuz? Hepinize teşekkür ederim...
Bu hikayede tek kalbi katran karası ve sorunlu kişi eşiniz.....
İşiniz çok zor anneniz gençliğinde yaşadığı şeylerden artık kimseyi uzun süre istemiyor olabilir,anne kız ilişkiniz mesafeli olabilir.
Eşiniz düşene bir tekmede benden diyen bir cins,sahipsiz görüp ezme meraklısı.
İş bulun kendi özgürlüğünüz olsun,bu adama çok güvenmeyin........

Arkadaşlar ben evliyim 2 çocuğum var. yıllardır annemlerde yatıya kalmadım 1 gün bile, annemin istemedigi çok belli gidip yiyip içmem bile rahatsız etmiyim diye.ben bu durumu yıllardır idare ediyorum annemdir olsun kadın yıllarca kayınvalideyle oturmuş kalabalık bir aileye gelin gelmiş şimdide kafa dinlemek ister diyorum annem orta yaşlı düşkün degil çok şükür ama artık misafir kaldıramıyorum gençlik gibi olmuyor diyor laf arasında,neyse asıl konu eşim bunu anladı ve bana annene gidin kalın degişiklik olur diyor maksat istemedigini ortaya çıkarmak haftasonu gidip kalalım diyor sırf inadına bende ortaya çıkacak diye korkuyorum kimsenin hatası ortaya çıksın istemem napıyım annem sonuçta.ben oraya gittiğimde akşam üstü olurdu bana otobüsü kaçırırsın git hemen diyordu.anneme gittigimde asla rahatsız etmem yemiyorum bile yan bize özel hazırlık yapmıyor ben toplarım hani gidip yayılıp yiyp içip yatsam haklı.neyse işte böyle eşim taktı bi insan evladını istemezmi nasıl bagınız var diyor annem normalde çok arar ilgilenir beni sever ,kendisi bize gelir bi kaç gün kalırlar hizmetimi yaparım biraz daha kalın ısrar ederim yine gelin derim geliriz der ama sizde gelin hiç duymadım kalbim çok kırılıyor.eşimde biliyor ben ortada kalsam seni kabul etmezler diyor onun rahatlıgı heralde kötü davranıyor bana sokakta kalsam kabul ederler evine ama Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin..sizce annem haklımı siz ne düşünüyorsunuz? Hepinize teşekkür ederim...
Senin kocan beş para etmez bir şerefsiz kusura bakma

Eşimin derdi onlar gelip kalıyor neden kabul etmiyorlar haklısınız bende sevmiyorum gidip kalmayı aynı şehirde 10 kilometre yola gerek yok aslında ama eşimin derdi annemin üstüne gitmek
Eşiniz çok itici. Ne hakla anne ve kız arasındaki ilişkiye bu kadar burnumu sokuyor ya? Eşinize haddini bildirin bu konuda.

Eşiniz ne kadar kötü kalpli sizin açığınızi arayan eşiniz değil dusmaniniz olur ancak..
Ama annen gelip kalıyorsa sen niye kalamiyorsun mesela.
Ben annemle çok yakındım evimde kaldım hep böyle acil mevzular da da eşimle kalmişizdir çok nadir..bilemedim bı iki kere gel kal dese ne olavakki bukadar mevzu olmuş

Yazık anneye kafa kaldirmiyo neler yaşamış kadın sizde çalışın ise girin paranız gücünüz olsun arkanızda emeğiniz olsun o.Yani anne ölünce ne olacak anne nereye kadar kime sahip çıkabilir ölümsüz mü trilyoner mi?Eşiniz anne yüzünden değil ekonomik gücü kendi elinde olduğu için bu kadın yemek içmek için bana mecbur diye düşünen tıp erkek olduğu için eziyor sizi tetbiyesiz

Aranızda 10 km mi var? Ya hu ben günlük daha fazla adım atmaya çalışıyorum şu kadarcık mesafede kalınır mı? Aynı şehir içinde kimse kimsede kalmasın saçmalık.
Annem ile aramızda 1 km var ben bile bazen haftasonu çocukları alıp kalmaya gidiyorum. Neresi saçma? Annem ve babamda çok mutlu oluyorlar. Bazen kardeşim ve yeğenlerimde oluyor cümbür cemaat yiyip, içip, oturup eğleniyoruz gece yarılarına kadar. Herkesin evi yakın ama anne-baba evinde kalmanın tadı başka.

Annem ile aramızda 1 km var ben bile bazen haftasonu çocukları alıp kalmaya gidiyorum. Neresi saçma? Annem ve babamda çok mutlu oluyorlar. Bazen kardeşim ve yeğenlerimde oluyor cümbür cemaat yiyip, içip, oturup eğleniyoruz gece yarılarına kadar. Herkesin evi yakın ama anne-baba evinde kalmanın tadı başka.
Bana saçma geliyor, siz gitmeye devam edebilirsiniz herkesin büyütülme ve yaşam şekli farklı.

Üzmek istemem ama ben size üzüldüm. Eşinizin ve annenizin yaptıkları zaten üzücü. Bir de iki tarafı da idare etmeye çalışıyorsunuz. Halbuki iki tarafın yaptığı da yanlış. Eşinize çok kızdım. Kimse dört dörtlük değildir. Insan sevdiğinin eksik tarafını kapatmaya çalışır. Eşiniz sizi mahcup etmeye çalışıyor.

İzin verdiğiniz için teşekkür ederim
Estf. o anlamda söylemedim, herkes bildiği ve yetiştiği gibi devam anlamında söyledim.
Karşı sokaktaki aileme gündüz gidip gece evime gelirim bu şekilde yetiştim ve büyüdüm. Eşimin aileside sizin aileniz gibi, aynı sehirde yatılı kalmak onlar için problem değil. Ama mecburi durumlar dışında 1 gece bile kalmadım kalamıyorum saçma geliyor

Estf. o anlamda söylemedim, herkes bildiği ve yetiştiği gibi devam anlamında söyledim.
Karşı sokaktaki aileme gündüz gidip gece evime gelirim bu şekilde yetiştim ve büyüdüm. Eşimin aileside sizin aileniz gibi, aynı sehirde yatılı kalmak onlar için problem değil. Ama mecburi durumlar dışında 1 gece bile kalmadım kalamıyorum saçma geliyor
Bence bu yetişmekle alakalı değil
Aile içi samimiyet ve bağlıklı ile alakalı birşey
Eşimin ailesi ile yakın yaşadığım dönem gidip kalmayı fazla tercih etmezdim, evliliğimizin ilk yılları eşim arefeden kalıp bayram sabahına orda uyanmak isterdi, saygı duyardım bir gece kalır dönerdik. Ama onun dışında haftasonu kendi anneme çat kapı gider gibi yatıya hiç gitmedim.

Peki siz şey deseniz anne buyrun gelin tabi ama yatıya kalmayın.
Veya siz çağırın anne gelin akşam yemeğini birlikte yiyelim sonra dönersiniz gibi tekliflerde bulunun.
Böyle böyle yatıya kalma işini azaltin derim hiç gerek yok.
Bunu anneme söylesem daha evine ayak basmaz bende de bagımlılık var vicdan yaparım annemin kalbini kırmamalıyım diye kodlamışım kendimi

Yorumlarda anne aklanmış hemen hemen herkes adamın üzerine gitmiş nedense.
Konu sahibi iyi ki yakın bir tanıdığım değilsiniz (asla kırmak için söylemiyorum) yıldızımız barışmazdı belki öyle değilsiniz ama çok mıymıy geldiniz. Tutup sarsmak istedim cevaplarınız bile yordu beni annem de annem sürekli bir aklama durumunuz var.
Eşinizin size karşı olan tutumu çok kırıcı belki de siz eşinizi öyle anlamak istiyorsunuz, çünkü annenizin bencilligini empati yoksunluğunu evlat sevgisizligini aklama peşindesiniz.
Anneniz hasta falan değil kafası da gayet ses götürüyor ki gelip sizde yan gelip yatıyor ekmek elden su gölden bedava hizmet otel gibi kullanabiliyor evinizi. Eşiniz elin oğlu haklı olarak onun gözüne batar. Adamın çocuklarını evine istemeyen bir insanı adam neden ağırlamak istesin ki bende istemem.
Anneniz evi kirlenmesin evde fazla masraf çıkmasın onun derdinde. Ve anne kız bağı kurulamamis aranızda. Kendince kurnaz ve evladını kullanan bir kadın herşeyin farkında siz dillendirmediğiniz sürece salağa yatacak.
Siz kimsenin hizmetçisi değilsiniz, fazla fedakarlık fazla vefasızlık getirir. Karşındaki ailenden olsa kullanır.
Yorumunuza saygı duyuyorum evet degersizlik duygularıyla büyüdüm belkide bu yüzden mıy mıy biriyim.malesef bagımlı kişiligim var yeterki hiç hatam olmasın annemin başına bişey gelir vicdan azabı yaşarım korkusu var bu yüzden çok fedakarlık yapıyorum..evet annem kendi evi kirlenmesin telaş olmasın derdinde bende göz yumuyorum mecburen, ama arada çok kafama takılıyor.annem beni sürekli övüyor sen hayırlısın falan bu yüzden de güvenini de boşa çıkarmak istemiyorum..bu kadar övülünce insan hiç hatam olmamalı diyor ama anneme kızıyorum içten içe

X