Annem kavga ederken kendinden geciyor

Buna katılıyorum belli yaşa kadar hicbisey demedi. Hep ders hep kitap hatta darliyolarsa iyi iş bulana kadar dur dedi şimdi kavga anında kalbin kötü 30nsenedir boşsun diyo millet baskı yapınca zamanı var kimle isterse onla diyo izlediğiniz, dinlediğiniz videoyu dinlemek isterim
instagramda idi, kesfette dinlemistim ama bulmaya calisicam sizin icin

Bu zamana kadar bak anne babaya itaat etmeyen beddua alan diye diye bizi korkuttu herseyi yaptımm memnunn olsun diye bazı şeyler hayatımda yolunda gitmeyinca acaba annemmi beddua etti hakli herhalde diyendusunuyorum çünkü babama anlatırken bi an kötü hissedlttim
Zulmeden insanın bedduasi tutmaz. Ayrıca digerlerinin dediği gibi babana da böyle dayak atabiliyor mu? Sadece gücü yettiği için karşıdaki kisiye siddet göstermek çok igrenc. Böyle insanlar karşılarında izbandut gibi biri olsa sinirlerine gayet de güzel sahip cikar

Merhabalar hanımlar nerden başlıycam bilmiyorum ama bi şekilde anlatayım arkadaşa anlatsam oda arkadaşına derken kötü bir pozisyonda olucam gözlerinde bende çareyi siz değerli insanların yorumlarında buldum. Ben 29 yaşında bu sene KPSŞ calismaya başlamış birisiyim. Genelde evdeyim babam 2 gunluk Tekirdağ'daki yazlığa gelmek istedi bende olur dedim hem değişiklik olur. Genelde evdeyim cunku herkes çalıştığı için ev işi yemek benim üzerimde bende hiç gocunmam gocunamam ailem sonuçta. Durumumuz kotu değil babamin kendi işletmesi var. Tekirdaga geldik işte cuma günü annem evden çıkmıyor iş yapıyor ee yazlık ev zaten çok eşya yok bende yardım ediyorum. Babam bu sabah dediki son günümüz dün çıkamadık bugün bir arabayla olsada gidelim dolaşalım. Annem olmaz siz gidin biz temizlik yapicaz dolanın 2 saat sonra ararız sizi gelirisinz dedi babam küçük kardesimle gitti. Neyse tamam dedim bir saat geçti. Baktım başka başka detayli düzeltme iş söylüyor dedim o başka zaman anne çıkalım bizde 5 saat sonra döncez eve öyle dedim diye inada başladı şunu getir buraya takalım bunu buraya koyalım. Değişsin gibi vs. Bende kızdım babamı aradım baba neredesiniz benim işim bitti geliyorum dedim babam buralardayiz geliriz dedi. Bende tamam 15 dkya bende gelebilirim dedim çünkü cidden iş bitti değişik dekorasyon fikirlerine girdi annem zaman kısıtlı bi hava alalım dedim. Babamla konusurkenbagirdi benle ineceksin dedi ayrı değil. İnelim ne zaman giderriz dedim biz haber veririz dedi bağırarak heceleyerek o anda kapadım babama haber etcez diyip. Dedim anne hava almaya çıktık lütfen evden çık çıkmıyorsan soguksa bana de ben gidiyim yok bunu yap et bahane işler başladı. Sonra kendi kendime manyaklik ya millet gezer biz hep iş yapıyoruz dedim. Ne dedin sen diye çığlık attı bende gulumsedim ağzımdan kacti sonuçta annem küfür eden biride değilim genelde en ustude odur. Ozur dilerim o bakımda değil dememle orspu demeye başladı bende kötü oldum hiç ahlaksiz biswy yapmadım hayatım da hep ders , okul oldu. Bende dedim düzgün konuş bağırdım kötü söz sahibinin geldi yine odadan saçımdan tuttu terlikle vurdu. Neyimi gördün dedi Allah için annem ahlakliksizlik yapmadı ama bildiğiniz sanki ben kufretmisime döndü olay. Dövdu saçım acıktı saçımdan tuttu yerde cekiyo kimsede araya giremedi haliylen terliği aldı genital bolgeme vurdu kudurdunmu bize baskaldiriyosun dedi. Ben kendimdenbgecmisim babamı aradım babam 5 dkkaya geldi ama o ara çığlık atmışım sen bana vuramazsin diye elim ve parmaklarimi isirdi. Normalde benim derdim olsun sabaha kadar uyuyamayan insann kavga anında üvey anaya dönüşüyor çenen var diyo ben haksızlığa gelemiyorum. Gerektigince hrseyi yapan biriyim beddua etti inşallah işin rast gitmez bi yre gelemezsin boşa gider diye gelde KPs çalış evde tekim rahattı çalışması bunswkil nasıl olcak yoruldum herseyden
Annenizin öfkesi başka şeylere de hepsini sizden çıkartmış gibi hissettim. Çok üzüldüm böyle şeyler yaşamanıza. 29 yaşında genç bir kadınsınız. Rabbim kimseye yaşatmasın. Haksız yere edilen beddua tutmaz inşallah korkmayın. Öfke kontrol probleminin yanında bu kadar öfkelendiği başka sorunlar var gibi. Abuk subuk şeylere takılmasından ve aşırı abartmasından da belli. Yetişkin bir bireysiniz yani tabii anne sözü dinlemek güzel lakin bu şekilde de değil. Görünen o ki anneniz sizi kukla gibi kullanmakla birlikte stres topu olarak da görüyor. Annenizin iyi bir psikoloğa ihtiyacı var, öfke kontrolünü sağlaması gerek. Umarım bir daha böyle şeyler yaşamazsınız ve de anneniz de düzelir. Bir şekilde ikna etmeye çalışın. Çünkü genelde kendilerinde bir sorun olduğunu kabul etmek istemezler. Tüm kabahati size yükleyebilir hatta. Normal değil inşallah tedavi olur da kendi de siz de rahat edersiniz.

Polisi arayacaksin arkadasim. Sen her seferinde anamdir diyip oturup dayagini yersen bu boyle devam edecek. Ara polisi sikayetciyim de bak bakalim bir daha yapabiliyor mu? Bu kadar ezdirme kendini kocaman kadinsin.
Bunu söylemek kolay, uygulamaya koymak zordur. Ama bazen zoru yapmak gerekir konu sahibi. Bu yorumu yapan arkadaşa katılıyorum.

Annenizin size yaşattığı şey normal değil. Madem maddi gücünüz car emdr terapisi öneririm size. Hatta annenize de ama onu götürmeye ikna edemezsiniz bence.
Malesef ikna olmaz zamanında ben lise yillarimdayken 4 tane halam tarafından sözlü siddete maruz kaldı. Halalarım babama başka kadın ayarlamakla tehdit etti. Zamanında başka amcalarima da yaptılar. Babam meyilli değildi ama bunu yaptılar degisik kadınları eve çağırıp babamı arayıp abi arkadaşın acil işi çıkmış biswy olmuş amcasi dayısı hastaymış hemen gotururmusun diye oyunlar yaptılar babam hep bize dedi bunları. Her aradığında biliyoduk sonra annem iletişimi kesti babamda onlarla merhaba merhaba konumuna geldi olay dan sonra 2 halam boşandı. Psikolojik kötü zamanlar yasadi nolduysa ondan sonra oldu belki de bilmiyorum tedavi olmalı o zaman kucuktm 14 faln anlamazdım. Onun hinci benden cikiyo belki de ya da orda Psikolojisi coo kötü bozuldu hala o etkide kavga aninda

Bu şekilde ders çalışarak kpss yi kazanacağınızı düşünmüyorsunuz dimi. Evin hizmetçisi gibi her işlerini yapıp birkaç saati kendinize mi ayıracaksınız ders mi çalışacaksınız.
Yeriniz de olsam elimi eteğimi işlerden çekerim, anne olucak kadın da bir zahmet enerjisini evinin işine yemeğine versin.
Haklısınız bundan sonra yapabildiğim kadar. Ya kavga sonrası kendi her işi hallediyo. Biswy yokmuş gibi yasantiya devam ediyor. Kafada hep şu mantık var barışırız. Tün hersey benden çıkıyor anadır diyorum ama diyorumya arkadaşlarıma desem 29 yaşında dayak diye ciddimisin derler. Gerekiyorsa sinir koycam herseyini bana anlatma anne diycem fazla samimi olmayalim

Merhabalar hanımlar nerden başlıycam bilmiyorum ama bi şekilde anlatayım arkadaşa anlatsam oda arkadaşına derken kötü bir pozisyonda olucam gözlerinde bende çareyi siz değerli insanların yorumlarında buldum. Ben 29 yaşında bu sene KPSŞ calismaya başlamış birisiyim. Genelde evdeyim babam 2 gunluk Tekirdağ'daki yazlığa gelmek istedi bende olur dedim hem değişiklik olur. Genelde evdeyim cunku herkes çalıştığı için ev işi yemek benim üzerimde bende hiç gocunmam gocunamam ailem sonuçta. Durumumuz kotu değil babamin kendi işletmesi var. Tekirdaga geldik işte cuma günü annem evden çıkmıyor iş yapıyor ee yazlık ev zaten çok eşya yok bende yardım ediyorum. Babam bu sabah dediki son günümüz dün çıkamadık bugün bir arabayla olsada gidelim dolaşalım. Annem olmaz siz gidin biz temizlik yapicaz dolanın 2 saat sonra ararız sizi gelirisinz dedi babam küçük kardesimle gitti. Neyse tamam dedim bir saat geçti. Baktım başka başka detayli düzeltme iş söylüyor dedim o başka zaman anne çıkalım bizde 5 saat sonra döncez eve öyle dedim diye inada başladı şunu getir buraya takalım bunu buraya koyalım. Değişsin gibi vs. Bende kızdım babamı aradım baba neredesiniz benim işim bitti geliyorum dedim babam buralardayiz geliriz dedi. Bende tamam 15 dkya bende gelebilirim dedim çünkü cidden iş bitti değişik dekorasyon fikirlerine girdi annem zaman kısıtlı bi hava alalım dedim. Babamla konusurkenbagirdi benle ineceksin dedi ayrı değil. İnelim ne zaman giderriz dedim biz haber veririz dedi bağırarak heceleyerek o anda kapadım babama haber etcez diyip. Dedim anne hava almaya çıktık lütfen evden çık çıkmıyorsan soguksa bana de ben gidiyim yok bunu yap et bahane işler başladı. Sonra kendi kendime manyaklik ya millet gezer biz hep iş yapıyoruz dedim. Ne dedin sen diye çığlık attı bende gulumsedim ağzımdan kacti sonuçta annem küfür eden biride değilim genelde en ustude odur. Ozur dilerim o bakımda değil dememle orspu demeye başladı bende kötü oldum hiç ahlaksiz biswy yapmadım hayatım da hep ders , okul oldu. Bende dedim düzgün konuş bağırdım kötü söz sahibinin geldi yine odadan saçımdan tuttu terlikle vurdu. Neyimi gördün dedi Allah için annem ahlakliksizlik yapmadı ama bildiğiniz sanki ben kufretmisime döndü olay. Dövdu saçım acıktı saçımdan tuttu yerde cekiyo kimsede araya giremedi haliylen terliği aldı genital bolgeme vurdu kudurdunmu bize baskaldiriyosun dedi. Ben kendimdenbgecmisim babamı aradım babam 5 dkkaya geldi ama o ara çığlık atmışım sen bana vuramazsin diye elim ve parmaklarimi isirdi. Normalde benim derdim olsun sabaha kadar uyuyamayan insann kavga anında üvey anaya dönüşüyor çenen var diyo ben haksızlığa gelemiyorum. Gerektigince hrseyi yapan biriyim beddua etti inşallah işin rast gitmez bi yre gelemezsin boşa gider diye gelde KPs çalış evde tekim rahattı çalışması bunswkil nasıl olcak yoruldum herseyden
29 yaşında annenden dayak mı yiyorsun Allah aşkına kendine bunu yaptırma ya, orada laf dalaşına gireceğine direkt çıkıp gitseydin keşke evden. Bu kadına bi de laf anlatmaya mı çalışıyorsun?

29 yaşında annenden dayak mı yiyorsun Allah aşkına kendine bunu yaptırma ya, orada laf dalaşına gireceğine direkt çıkıp gitseydin keşke evden. Bu kadına bi de laf anlatmaya mı çalışıyorsun?
Hayır onu demedim , bunu demedim, öyle değil, yanlış anladin hâla açıklama yapıyorum o anlarda altına alıp dovuyor resmen benimi döven bana mi laf söylüyorsun kufrediyosun diyip

Yok ogretmenlik değil mesleğim lisans mezunuyum işletme dedim hep sırtımı yasliyim devlete ama olmadı bi suru hakaret beddua o anda kendimi savuyim derken resmen elini sıkmışım savunmak için bacağına vurmuşum bıraksın diye binsuru beddua etti boşa calisiyosun bu beddualarla gyn yüzü göremeyeceksin diye
İyi yapmışsınız . O can havliyle bir tane patlatsaymissaniz da günahı olmaz . Ne demek 29 yaşında koca kadını dövmek yerde sürüklemek . Anneniz hasta üzgünüm. Bir an önce evden ayriljn.

Malesef ikna olmaz zamanında ben lise yillarimdayken 4 tane halam tarafından sözlü siddete maruz kaldı. Halalarım babama başka kadın ayarlamakla tehdit etti. Zamanında başka amcalarima da yaptılar. Babam meyilli değildi ama bunu yaptılar degisik kadınları eve çağırıp babamı arayıp abi arkadaşın acil işi çıkmış biswy olmuş amcasi dayısı hastaymış hemen gotururmusun diye oyunlar yaptılar babam hep bize dedi bunları. Her aradığında biliyoduk sonra annem iletişimi kesti babamda onlarla merhaba merhaba konumuna geldi olay dan sonra 2 halam boşandı. Psikolojik kötü zamanlar yasadi nolduysa ondan sonra oldu belki de bilmiyorum tedavi olmalı o zaman kucuktm 14 faln anlamazdım. Onun hinci benden cikiyo belki de ya da orda Psikolojisi coo kötü bozuldu hala o etkide kavga aninda

Annenin sana uyguladığı şiddeti normalleştirmeye anneni korumaya çalışıyorsun. Bırak sebebi neyse ne. Hiçbir şey senin suçun değil. Bu senin hayatın. Annenin yaşadıkları seni ilgilendirmez. Umarım çok geç olmadan anlarsın.

Annenin sana uyguladığı şiddeti normalleştirmeye anneni korumaya çalışıyorsun. Bırak sebebi neyse ne. Hiçbir şey senin suçun değil. Bu senin hayatın. Annenin yaşadıkları seni ilgilendirmez. Umarım çok geç olmadan anlarsın.
Kesinlikle haklısınız. Hiç bisey şiddetin açıklaması olamaz. Bu zamana kadar ne yasadiysam suçu hep kendimde aradım karşı tarafta değil. Babama anlatsam derdimi oda abime anlatıyor derken yarım saat sonra yengem olayı duyuyor. Aynı yastayız yengemle de haberi yokmuş gibi arayıp nasılsın bize gelsene falan diye kötü biri değil oda ama kimseye dert anlatamaz oldum abimin ağzında bisey kalmaz. Kavga etsek annemle gelir karısının yanında niye kavga ettiniz diye sorar. Bana akıl verir ama sorsamda ayaklı gazete gibi böyle değildi evlenince değişti 2 senede tüm hayatimizi biliyo resmen

Abimin bu olayda canımı sıkıyor. Ne hikmetse yengem diyoki bugün akşam kahveye bize gelsenize vs. Belki bilmiyordur. Ama önceki evde yaşadığımız olaylari karısının yaninda açıp yine ne oldu ya kırmayın birbirinizi falan diyip tüm olayı annemin anlatmasını sağladı annem bisey yok desene. Anlattırmisti yengem akraba ve yaşıtiz duymasını istemiyorum. Belki bu olayı demedi ama şüphelendim saat daha 12

Kucuk kardeşim 10 yasinda ne anlatabilirim sadece ona sarılınca geciyo gibi ama oda küçük olduğu için psikolojisini bozmak istemiyorum sadece sariliyorum

29 yasinda nasil annenizden dayak yoyorsunuz anlamadim tutup koltuga savursaydiniz ya biseyde olmazdi hem 😃 disari cikacaksaniz cikarsiniz size zorla temizlik yaptiramaz yani bagimsiz olmayi ogrenin

Biraz önce başka bir konudada buna benzer bırsey okudum
Siz şakamısınız nasıl o raddeye gelene kadar size vurabılıyor
Annenızde olsa 29 yasında kocaman ınsansınız
Nasıl ozel bolgenıze terlıkle vuruyor bune sacmalık
Bu annelere ne olmus ya dogurduktan sonra malımı sanıyor sizi ..
afedersınız ama kimsenin bu şekilde davranışlarını çekmek zorunda degılsınız
Yok artık ya

X