Annemin hastalığı

Annem 56 yaşında. önce Primer biliyer siroz tanısı koyuldu. İlac tedavisine başlandı sonrasında yaklaşık 6 Ay sonra çok şiddetli karın ve sırt ağrısı yaşadığı için tekrar gittik ve siroza çevirmiş dediler. Karnında, bağırsak aralarında, akciğerinde sıvı (asit) birikmiş. Çok ağrısı var, diüretik ilaçlar verdiler onlarda böbreklerine zarar vermeye başladı. Artık hiç ama hiç tuzlu bişey yememesi gerekiyor. Ağrısı hiç geçmiyor sürekli var arada daha fazla sancılanıyor, geceleri artıyor ve ağrıdan uyuyamıyor. Bir aydır kullanıyor yeni ilaclarini, eğer etki etmezse veya zaman gecmeden hızlıca ilerlerse karaciğer nakli için bakacaklar. Benzer bir süreç yaşayan oldu mu acaba? Beslenme konusunda öneride bulunabilecek olan var mı? Bu yazımı Görürseniz iyileşsin diye dua edin lütfen.
Allah'ım kalıcı şifalar versin , sevdikleriyle uzun yıllar sağlıkla yaşasın

Çok zor bir hastalık.Primer sklerozan kolanjit+Sekonder biliyer siroz tanısı eşime koyulmuştu. Nakil beklerken kaybettik.Allah yardımcınız olsun.
Büyük abdesine çıkması çok önemli her gün çıkmalı.Siroza dönüşmüş karaciğeri tek kurtaran nakil.İyi gelen bir yiyecek hiç olmadı bize.Ama tuzsuz ve yağsız besleniyordu.Zaten asit birikimi çok olduğu için yemek yiyemezdi eşim.

Çok zor bir hastalık.Primer sklerozan kolanjit+Sekonder biliyer siroz tanısı eşime koyulmuştu. Nakil beklerken kaybettik.Allah yardımcınız olsun.
Büyük abdesine çıkması çok önemli her gün çıkmalı.Siroza dönüşmüş karaciğeri tek kurtaran nakil.İyi gelen bir yiyecek hiç olmadı bize.Ama tuzsuz ve yağsız besleniyordu.Zaten asit birikimi çok olduğu için yemek yiyemezdi eşim.
Öncelikle Başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin. Çok İştahsız annemde, asitten dolayıymis. Bu asit birikmesini öğrenmeniz yani siroz olduğunu öğrenmenizle kaybınız arasında ne kadar zaman geçti acaba 😞

Öncelikle Başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin. Çok İştahsız annemde, asitten dolayıymis. Bu asit birikmesini öğrenmeniz yani siroz olduğunu öğrenmenizle kaybınız arasında ne kadar zaman geçti acaba 😞
Amin dostlar sağolsun.Asit birikimiyle vefatı arası tam 2 ay .Allah tan gelene diyecek bir sözümüz yok. Şifa dilerim size ama yinede kötüye hazırlayın kendinizi. Ölüm hepimiz için kaçamayacağımız son eşim 49 yaşında idi. Kimse sevdiğine ölümü konduramaz bende konduramamıştım. hiç düşünmedim , düşünememiştim hakikate kavuşacağını

Allah şifa versin, ciğerden ve karından su alamıyorlar mı? Benim farklı nedenlerle su toplamıştım, ciğerden su çekmişlerdi... Ağrım nefes almam Bi nebze azalmıştı... Hamile olduğum için karından çekmemişlerdi. O dönem karaciğerimi kaybetmek üzereydim. Enginar kalbi yedim bir süre faydası oldu. Siroz değildim... Doktora danışmadan kullanmayın sakın...

Amin dostlar sağolsun.Asit birikimiyle vefatı arası tam 2 ay .Allah tan gelene diyecek bir sözümüz yok. Şifa dilerim size ama yinede kötüye hazırlayın kendinizi. Ölüm hepimiz için kaçamayacağımız son eşim 49 yaşında idi. Kimse sevdiğine ölümü konduramaz bende konduramamıştım. hiç düşünmedim , düşünememiştim hakikate kavuşacağını
Başınız sağolsun tekrardan Allah rahmet eylesin

X