Annemin kopamadiği ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
merhaba herkese ben 25 yaşima girecek üni ogrencisi biriyim. Çok uzun olursa özür dilerim içimi de dökmek istedim bir yandan.
Benim derdim annemle. Annem kök ailesine aşırı duskun birisi. Ben cocuklugumda da böyleydi. O yüzden onun ailesini hiç sevmiyorum. Çünkü kendi ailesini kayırmak için sürekli babamla kavga halindeydi. Evimizin huzurunu onlar bozuyor diye düşünürdüm. Keza bence onlar da bozuyorlardi. Anneannemgil çok arsız insanlar. Belli bir kötülükleri yok ama çat kapı gelirler mesela planımız programımız varken, planımız olduğunu söylersek ananem küser gider,annem günlerce ağlar bize küser. Ananeniz size hakaret mi etti neden ona böyle kötü davranıyorsunuz gibi cümleler kurar.. Teyzem bizi hiç bir yere cagirmaz mesela ama biz onu cagirmadigimiz için suçluyuz, o cagirmasin siz cagirin diyor annem mesela... Annemin kuzenleri var,dayısının kızları, o kadar tehlikeli kişiler ki, iftira bile attıkları oldu adamın birisine. Mesela diyor ki annem neden onlarla goruşmuyorsunuz, benim ailemi fakir diye mi begenmiyorsunuz(???) Ablamla anlatmaya çalışıyoruz "bize uygun insanlar değiller,tehlikeliler" diyoruz, ama yok. Sizi ilgilendirmez başkasına yaptıkları, siz insandan kaçıyorsunuz, psikolojiniz bozuk tarzı şeyler söylüyor anca.

Ve daha kötüsü benim kendime olan güvenim tamamen tükenmek üzere. Birisine iftira atan 20 yaşındaki kuzenini bile benden üst görüyor. Akıllı diyor kıza inanabiliyor musunuz, ama ben insanlardan kaçan psikolojisi bozuk, mesleğim olunca bile iletişim kuramadigim için mesleğimi devam ettiremeyecegini düşündüğü cocuguyum.
Annem yüzünden kendime olan güvenim de tamamen bitti. Hayatımın bazı noktalarından zevk alamıyorum. Kendime güvenim yok gerçekten de mesleğimi elime aldığımda acaba yapabilecek miyim?

Bugün yine tartiştik annemle. Yarın okul için başka şehire gideceğim ve eve kimseyi kabul etmemesini dün söylemiştim. Çünkü valiz hazırlıyorum,banyoya giriyorum, babamla oturup yalnız başimiza son gecemizde sohbet etmek istiyorum. Ama tutup yine ailesini cagirmis. Gelip dedi ki "gelmek istediler hayır diyemedim". Ama yalan söylüyor kendim duydum gelin diye zorluyordu telefonda. Dün söylemiştim istemediğimi, ama beni hiç onemsemeyip çağırıyor.

Tartışma çıktı dolayısıyla. Akşam yemeği bile yemedik biliyor musunuz? Gitmeden önce son akşam annemin yaptığı çok sevdiğim çorbadan istemiştim. Bu tartişma yüzünden akşam yemeği bile yemedim..
Beni ailemden ayiramazsiniz diye ağladı tüm aksam. Evi terketti. Ben aradım, eve gel babamı üzme dedim o şekilde geldi şimdi ergen gibi odasına çekildi.

Ve daha uzucu olansa kendimi suçlu hissetmem. Keşke diyorum gelselerdi seslenmeseydim. Babamla da son akşam muhabbet etmeyiverseydim. Huzurumu kaçırmaya değdi mi sanki. Öyle de edemedim böyle de. Karakterim küçüklükten beri bunlarla şekillenmiş durumda.
Ben sorun çıkartan cocugum, onlar sevgili anneanne,dede.
Halbuki anneannem ben su içiyorum da bardağı kirletiyorum diye bana demedigini bırakmayan bir kadın. Anneme bunu söylediğimde onu yaşadiginda 5 yaşindaydin diyor. Ama ben unutmuyorum. Teyzemin okul karnelerine baktım diye bana demedigini bırakmayan anneannemin hal hareketlerini unutmuyorum. Şimdi yaşlandilar susuyorlar, ama gençken ne olduklarını biliyorum. Annemin gözleri bunu görmüyor. Görse bile önemsemek istemiyor. onlar yaptılar siz büyüklük yapın saygı duyun da demiyor. onlar yaptilarsa haklılar siz onları sevmek zorundasınız diyor..
Korkunç birsey hep ailesine bagli kocalardan dert yakiniriz anneniz cok toksik biri

Benim kardeşimde durumun farkındaydı yazları memelekere giderdik odamız yoktu zaten salonda yatardık koltukta annanem bize kalmaya gelmişti hastaydı galiba o zaman annem kardeşimin yattığı koltuğa yatırmak istedi annanemi , kardeşimde küçüğüz tabi küstü istemedi falan annem hala der ki işte ben o zaman çok üzüldüm şeker hastalığımın nedeni o kolesterolümün nedeni o anneciğimi çok üzdünüz der. Düşün şeker hastası olmasının nedenini kardeşime bağlayıp onu suçluyor :)) öyle belki de kendileri doğru düzgün sevgi görmedikleri için nasıl anne olunur bilemediler yansıtamadılar. Eminimki annen seni çok seviyordur ama nasıl gösterilir bilmiyorlar .
Dediğim gibi zamanla küslükler azalıyor uzaklaştıkça herşey düzeliyor şimdi aramız annemle çok iyi ama yanyana olsak nasıl olur bilmiyorum.
Ne kadar kotu bir şey ya ömür boyu kardeşiniz kendini suçlar haksız yere. Annem de der bize rahatsizliklarim hep sizin yüzünüzden diye ama biz ablamla onu hic uzmedik. Okul-ev gidip geldik hep. Okuduk. Teyzemin ona yaptıklarının küçücük zerresini yapmadık ama teyzemi değil bizi suçlar..
Annemle benim de aram iyi bu konular dışında sohbet muhabbet ederiz. Ama konu onun ailesine geldi mi işin rengi değişiyor..

Allah babana sabır versin. Sizler yine okumak çalışmak veya evlendiginizde evden gideceksiniz babanız napsin.
Böyle erkekler olduğu gibi ailesine fazla düşkün kadınlarda var işte. Psikolojileri bozuk gibi geliyor bana, evladın gidecek son günü keyif içinde gecirsene yani neden mutsuz olacağı bisey yapıyorsun. Anneniz düzelmez
1.5 saat uzaklikta okuyorum ama haliyle gidip gelemiyorum hep maddi manevi. Annem de dün "sanki çok uzak bir yere gidiyorsun, bir daha hiç mi oturamiyicaz birlikte" vs dedi. Ama gittiğimde 2-3 ay hiç gelmiyorum yani,en az 2-3 ay goruşemeyecegiz.
Kesinlikle bende psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünüyorum.
Annemle birebir muhabbetimiz çok iyi olur. O yüzden yalnız başımıza oturmak istemiştim son gün de. Hem istediğimizi yer içeriz,hem sohbet muhabbet ederiz diye.
Hatta o da kendi annesiyle ara ara yalnız oturmak ister. Kendi teyzesini bile kabul etmez. Annesiyle baş başa oturmak için. Ama bizim başbaşa oturmamıza "bir daha hiç mi başbaşa oturamiycaz" vs diye tepki veriyor..

Anneniz tam bir anne kuzusu imiş keşke evlenmeseymiş.Hatta babanız madem memnun değil bosansaymis.Boylece anneniz mutlu mesut kendi baba evine döner babanız da tekrar hayatını kurardi.Nasil anne kuzusu erkekler evlenmesin diyorsan anne kuzusu kadınlarda evlenmesin efendim ikiyüzlüluk yapmaya gerek yok kadın diye.Size gelince siz yazdiniz ben yorumu okuduguma göre yapiyorum evladını sürekli başkalarının çocukları ile kiyaslayip dibe çeken insanlar sorunludur.Aldirmayin.Birakin o zor durumunda o kuzenlerden yardım istesin .Hayatın iki yüzü var anneniz daha onunla yüzleşmemiş.Size gelince okuyun işinize gücünüze bakın istemediğiniz akrabalarla aranıza mesafe koyun duygusal olarak kendinizi güçlendirin.Annenizi hayatı ayrı sizinki ayrı.O bu kafayla gelmiş böyle gider.Siz kendi hayatizla ne yapacaksınız ona yoğunlaşın.Korumaya çalışmayın o kendini heder etmeyi seviyor demekki.Onda eleştirdiği iz şeyleri ilerde siz çocuklarınıza yapmayın.Bu arada nasilki anne baba hakkı varsa evlat hakkıda var.Anne olmak çocuğun psikolojisini elalem için sürekli baskilamak değildir.Kendi kaderini kendi yaşar insanlar anneniz memnun durumundan bu saatden sonra gözünü açmaya cabalamayin anne baba iluskisine karışmayın.Siz hayatı paylasacaginiz eş seciminde daha iyisini yapın.Sevgiler.

Anneniz tam bir anne kuzusu imiş keşke evlenmeseymiş.Hatta babanız madem memnun değil bosansaymis.Boylece anneniz mutlu mesut kendi baba evine döner babanız da tekrar hayatını kurardi.Nasil anne kuzusu erkekler evlenmesin diyorsan anne kuzusu kadınlarda evlenmesin efendim ikiyüzlüluk yapmaya gerek yok kadın diye.Size gelince siz yazdiniz ben yorumu okuduguma göre yapiyorum evladını sürekli başkalarının çocukları ile kiyaslayip dibe çeken insanlar sorunludur.Aldirmayin.Birakin o zor durumunda o kuzenlerden yardım istesin .Hayatın iki yüzü var anneniz daha onunla yüzleşmemiş.Size gelince okuyun işinize gücünüze bakın istemediğiniz akrabalarla aranıza mesafe koyun duygusal olarak kendinizi güçlendirin.Annenizi hayatı ayrı sizinki ayrı.O bu kafayla gelmiş böyle gider.Siz kendi hayatizla ne yapacaksınız ona yoğunlaşın.Korumaya çalışmayın o kendini heder etmeyi seviyor demekki.Onda eleştirdiği iz şeyleri ilerde siz çocuklarınıza yapmayın.Bu arada nasilki anne baba hakkı varsa evlat hakkıda var.Anne olmak çocuğun psikolojisini elalem için sürekli baskilamak değildir.Kendi kaderini kendi yaşar insanlar anneniz memnun durumundan bu saatden sonra gözünü açmaya cabalamayin anne baba iluskisine karışmayın.Siz hayatı paylasacaginiz eş seciminde daha iyisini yapın.Sevgiler.
Evet dediğiniz şey çok doğru. Annem daha hayatın öbür yüzüyle karşilaşmadi. Kendisi hastalandığında 75 yaşındaki annesinin gelip ona bakacagini, normalde aramayan kuzenlerinin bakacağını zannediyor. Kuzenlerini geçtim kendi öz kardeşi bile ilgilenmez,bir tencere çorba pişirmez, adim kadar eminim.
Dediğiniz gibi akışına bırakmaya karar verdim, bundan sonra karışmıyıcam. Annemle plan kurduysakta bozdularsa kendim gidicem, annem gelmesin. Ona göre davranıcam artık.

Vallahi canım benimki de 65 yaşında . Degismeselerde eskisi kadar dişli olamıyorlar.
Bak yine anılar depreşti anlatayım , eşim ailemin yanına geldi , ben önceden gelmiştim . Beraber dışarı çıkacağı eşimle , teyzemi aradı cedricler dışarı çıkıyor sende gez onlarla diye 😁😁

Annem kız evlendirdi bir gün bile yardıma gelmediler teyzem evlendi , herseyi annem yaptı

Konu sahibinin babası iyiymis , benim babam sorumsuz , her şeyin en iyisi kendisinin bildiği sanan , kendi hayatını , zevklerini çok önemseyen bir adam .
Pazar pazar niye bu konuya daldim ya 🥲.
Bence bu konular kapanmıyor insanın icinde bugün birlikte temizlik yaptık mahcup mahçup sen gelinim degilsin kızımsın sana istediğimi söylerim yine unuturuz diyor😒benim babam aşırı düşkün anneme o ne derse yapar gerçekten cok sever seni gezdireyim şuraya gidelim der istemez ama kardesleriyle uzaya çıkar.O da bıktı yıllardır ama uğraşma o öyle degistiremezsin diyor

Ben de annemle özel anlar yasamayi başbaşa bir muhabbet edip vay içmeyi çok isterim ama ne zaman hadi anne bı çay koyalım bi kek yapayım desem hep kardeşlerini çağırırdı vs. Eskiden senin yaslarinda iken. Şimdi 30 yaşındayım uzaktayım ve yazın yanına gittigimde yine aynısını yaptı ben de artık sildim onu. Sildim derken kalbimden sildim. Onunla özel anım olmasın ne önemi var artık. Yasin küçük duygusal olarak hala ona bağımlısın anlıyorum ama onlar bize bağlı değil bilesin. Kendi göbek bağını kendin kes. Artık haftada bir tek arıyorum. Sen de öyle yap

Annenize o küçükken çok mu kötü davranıldı yani kadın kendini de sizi de beğendirme derdine düşmüş, beğendirmeye çalıştığı kişilerin hiç değmeyecek kişiler olmasını görmez olmuş. Bence ona psikologdan destek teklif et bir ara beraber gidin birkaç seans. Kendisi bile farkında değil onlara bağımlı ve mahçup, yaranmaya odaklı bir yaşam dürdüğünün. O öyle davranırken de ilgilenme yani kimi çağırıyorsa çağırsın sen zaten 25 olmuşsun yakında kendi hayatını kuracaksın. Bunlar için kötü olmaya gerek yok. Belli ki gerçekten ne yaptığının farkında değil yani ve sağlam bir aile kazığı yiyene kadar aydınlanacak gibi durmuyor

Annenize uzulmeyin o ezik gelmis ezik gudecek omru boyu onlara yaranmaya calisacak siz kendinizi korumaya bakin mesafe koyun anneniz evimi terk ediyor gitsin gelmesin cokta onemsemeyi. Yani cocuk gibi pesinde dolanip laf anlatmaya calismayin sevmiyorum gorusmeyecegim sen hizmetcilik yap ben uapmiyorum bitti gitti

Gerçekten bizim ailemizi yazmışsınız. Tek ben çekiyorum bu derdi saniyordum ama ne kadar çok yaşayan varmış.
Yazdıklarınizdan en çok üzen kısım kuzeninizin annenize saygısızlık yapmasına rağmen annenizin hala onunla konuşmaya devam et diye sizi darlaması. Siz onu koruyorsunuz, ama o anlamıyor.
Ablam diyor zaten bir gün anneme bir şey olursa yüzlerine bile bakmam diyor. Çünkü biz de onları suçluyoruz. Gençken teyzemden kaynaklı o kadar problem yaşadık ki. Annem strese bağlı sedef hastası oldu. Şimdi bana diyor ki "teyzeni sev". Annemi sedef hastası yapan birini nasıl sevicem ben?

Ben de aradıkları çoğu zaman açmıyorum. Arkasına sığındıkları şey de şu. "Biz sana hiç bir şey yapmıyoruz" evet yapmıyorlar. Çünkü 75 yaşına geldiler. Onlara bakan tek evlatları biziz. Yapmaya artık cesaretleri mi yeter. Ki şuan bile çat kapı geliyorlar mesela,evde miyiz değil miyiz sormadan. Anne-kız plan yapiyoruz,çıkıp geliyor. "sürpriiz" diyor bir de.. valla tramva gibi. Sonra annem "susun,söylemeyin planımız var diye,üzmeyin kadını.." Sonuç gidemeyip evde oturma. Yüzümüzü asarsakta, ananem gittiğinde ufak bir "siz benim ailemi sevmiyorsunuz" krizi ağlama. Bitiş..
Maalesef kendi hayatınıza odaklanmaktan baska çareniz yok, biraz uzaklaşın derim ...

merhaba herkese ben 25 yaşima girecek üni ogrencisi biriyim. Çok uzun olursa özür dilerim içimi de dökmek istedim bir yandan.
Benim derdim annemle. Annem kök ailesine aşırı duskun birisi. Ben cocuklugumda da böyleydi. O yüzden onun ailesini hiç sevmiyorum. Çünkü kendi ailesini kayırmak için sürekli babamla kavga halindeydi. Evimizin huzurunu onlar bozuyor diye düşünürdüm. Keza bence onlar da bozuyorlardi. Anneannemgil çok arsız insanlar. Belli bir kötülükleri yok ama çat kapı gelirler mesela planımız programımız varken, planımız olduğunu söylersek ananem küser gider,annem günlerce ağlar bize küser. Ananeniz size hakaret mi etti neden ona böyle kötü davranıyorsunuz gibi cümleler kurar.. Teyzem bizi hiç bir yere cagirmaz mesela ama biz onu cagirmadigimiz için suçluyuz, o cagirmasin siz cagirin diyor annem mesela... Annemin kuzenleri var,dayısının kızları, o kadar tehlikeli kişiler ki, iftira bile attıkları oldu adamın birisine. Mesela diyor ki annem neden onlarla goruşmuyorsunuz, benim ailemi fakir diye mi begenmiyorsunuz(???) Ablamla anlatmaya çalışıyoruz "bize uygun insanlar değiller,tehlikeliler" diyoruz, ama yok. Sizi ilgilendirmez başkasına yaptıkları, siz insandan kaçıyorsunuz, psikolojiniz bozuk tarzı şeyler söylüyor anca.

Ve daha kötüsü benim kendime olan güvenim tamamen tükenmek üzere. Birisine iftira atan 20 yaşındaki kuzenini bile benden üst görüyor. Akıllı diyor kıza inanabiliyor musunuz, ama ben insanlardan kaçan psikolojisi bozuk, mesleğim olunca bile iletişim kuramadigim için mesleğimi devam ettiremeyecegini düşündüğü cocuguyum.
Annem yüzünden kendime olan güvenim de tamamen bitti. Hayatımın bazı noktalarından zevk alamıyorum. Kendime güvenim yok gerçekten de mesleğimi elime aldığımda acaba yapabilecek miyim?

Bugün yine tartiştik annemle. Yarın okul için başka şehire gideceğim ve eve kimseyi kabul etmemesini dün söylemiştim. Çünkü valiz hazırlıyorum,banyoya giriyorum, babamla oturup yalnız başimiza son gecemizde sohbet etmek istiyorum. Ama tutup yine ailesini cagirmis. Gelip dedi ki "gelmek istediler hayır diyemedim". Ama yalan söylüyor kendim duydum gelin diye zorluyordu telefonda. Dün söylemiştim istemediğimi, ama beni hiç onemsemeyip çağırıyor.

Tartışma çıktı dolayısıyla. Akşam yemeği bile yemedik biliyor musunuz? Gitmeden önce son akşam annemin yaptığı çok sevdiğim çorbadan istemiştim. Bu tartişma yüzünden akşam yemeği bile yemedim..
Beni ailemden ayiramazsiniz diye ağladı tüm aksam. Evi terketti. Ben aradım, eve gel babamı üzme dedim o şekilde geldi şimdi ergen gibi odasına çekildi.

Ve daha uzucu olansa kendimi suçlu hissetmem. Keşke diyorum gelselerdi seslenmeseydim. Babamla da son akşam muhabbet etmeyiverseydim. Huzurumu kaçırmaya değdi mi sanki. Öyle de edemedim böyle de. Karakterim küçüklükten beri bunlarla şekillenmiş durumda.
Halbuki anneannem ben su içiyorum da bardağı kirletiyorum diye bana demedigini bırakmayan bir kadın. Anneme bunu söylediğimde onu yaşadiginda 5 yaşindaydin diyor. Ama ben unutmuyorum. Teyzemin okul karnelerine baktım diye bana demedigini bırakmayan anneannemin hal hareketlerini unutmuyorum. Şimdi yaşlandilar susuyorlar, ama gençken ne olduklarını biliyorum. Annemin gözleri bunu görmüyor. Görse bile önemsemek istemiyor. onlar yaptılar siz büyüklük yapın saygı duyun da demiyor. onlar yaptilarsa haklılar siz onları sevmek zorundasınız diyor..
Siz mesafenizi, tavrınızı hiç bozmayın. Anneniz de onlardan iyi bir darbe yedikten sonra kendine gelir.. Anneniz ağlıyor diye her dediğini yapmak zorunda değilsiniz.

Annenin psikolojik olarak sıkıntıları var belli ki. Anneni hasta kabul edeceksin ve ne yaparsa yapsın seninle ilgili olmadığını bilmelisin. Zaten şehir dışına çıkıyormuşsun. Kendini bulursun inşallah :)

Valla anneniz yerine siz anne olmuşsunuz
Babaniz istese ayrılırdı ki burada aynisini erkek yapinca bosan diyoruz ya da kadinlar kendi bosaniyor çünkü kok ailesine bagimli biri cekirdek aile kuramiyor siz de bundan etkilenen evlat olmussunuz
Ozguvenim dustu demissiniz henuz öğrencisiniz okulunuzdaki medikodan psikolojik destek alabilirsiniz zaten yazdıklarınıza bakarak yasinizdan daha olgun davranmak zorunda kalmissiniz
Yine de mesleginizi elinize alirken kendinizi hazirlamak ve guclenmek adina bir destek iyi gelebilir bu arada staj olur ya da gönüllü faaliyetler, bu tür size iyi gelecek seyler de yapabilirsiniz.

Bizi de içine çekmeye çalışıyor.
Bugün dedim ki mesela "ananem bize bir kere sarildi mi" dedim." İzin vermiyorsunuz ki " diyor..
Burada durumu aslında o kadar iyi ifade etmişsiniz ki. Mesele şu, anneniz kendi kök ailesinin içindeki rolden çıkamıyor, bağımsızlaşamıyor. Kendi çekirdek ailesini de buna dahil etmeye çalışıyor. Siz de bu durumdan rahatsız olduğunuz için ancak “kurtarıcı” rolü ile dahil olabiliyorsunuz. Anneniz “kurtarılmak” da istemiyor. Bu nedenle sınırlarınızı iyi çizin. Bir çizginiz olmazsa çok zarar görürsünüz. Babanız ile anneniz arasındaki iletişimi de onlara bırakın. Hazır olduğunuz bir zamanda psikoterapi desteği alabileceğinizi unutmayın.

Ben aslında annemi yorduklari için annemi korumaya çalışıyorum. Teyzem 35 yaşında. Akrabalarına gideceklerdi bir gün, kek yapacağım diye söz vermiş. Sonra yorgun olduğu için yapamamiş ama yalan olduğunu biliyorum, keyfi yetmemiş yapmamiştir.
Ananem anneme "keki sen yap, şimdi söz verdi yapmadı derler arkasından konuşurlar" dedi. Annem çok yorgun olmasına rağmen yaptı ve bazı rahatsızlıkları da var. Sonra yorgunluktan biraz yüzü düşünce ananemin sordugu ilk soru "Ne oldu, kızlarin bir şey mi yaptı, yüzün düşük gibi".. Bunu duyunca annemi korumak için yeltendim mesela ama annem bana kızdı, "seni ilgilendirmez" diyerek.. çok üzülüyorum gerçekten, ona bir şey olsa en çok ablam ben üzülürüm ama görmüyor gözü.
Valla ben olsam anneme de üzülmem bu saatten sonra.
Nasıl bir muhabbet bu ne oldu kızların birşey mi yaptı ne demek?
Anneanneniz bu lafı ediyor,anneniz de susuyorsa buyursunlar birbirlerini eglesinler der cekilirdim kenara.
Akşam da babamla vakit geçirmek istiyorsam baba dişarda bir kahve içelim mi der takar koluma babamı giderdim,annemde ne hali varsa görsün.
Bakın annenizin üzüldüğü, rahatsız olduğu yok bu sebeple bence hic müdahil olmayın.
Kendiniz ile ilgili konularda sınırlarınızı çizin,ben görüşmek istemiyorum deyip kapatın üzerini,tehlikeliler va demeyin bile, anneniz anlamayacak zira.
Ne anneniz ne diğer akrabalarınız değişir bundan sonra bu sebeple siz karismayın ilişkilerine.

Valla ben olsam anneme de üzülmem bu saatten sonra.
Nasıl bir muhabbet bu ne oldu kızların birşey mi yaptı ne demek?
Anneanneniz bu lafı ediyor,anneniz de susuyorsa buyursunlar birbirlerini eglesinler der cekilirdim kenara.
Akşam da babamla vakit geçirmek istiyorsam baba dişarda bir kahve içelim mi der takar koluma babamı giderdim,annemde ne hali varsa görsün.
Bakın annenizin üzüldüğü, rahatsız olduğu yok bu sebeple bence hic müdahil olmayın.
Kendiniz ile ilgili konularda sınırlarınızı çizin,ben görüşmek istemiyorum deyip kapatın üzerini,tehlikeliler va demeyin bile, anneniz anlamayacak zira.
Ne anneniz ne diğer akrabalarınız değişir bundan sonra bu sebeple siz karismayın ilişkilerine.
Annemin üzüldüğü yok zatwn haklısınız o boyle yaşamayı kabul ediyor.
Ekstra istediği şey biz de onun gibi olalım yani 😂 Her dk ananemgille olalım, her yere çağıralım,davet edelim. Bunu istiyor

Annemin üzüldüğü yok zatwn haklısınız o boyle yaşamayı kabul ediyor.
Ekstra istediği şey biz de onun gibi olalım yani 😂 Her dk ananemgille olalım, her yere çağıralım,davet edelim. Bunu istiyor
O zaman kendi sınırlarınızı çizip kendi doğrularınızla yaşayacaksınız. Anneniz de kiminle nasıl olmak istiyorsa olsun. Size birşey diyecek olursa biz sana karışmıyoruz sen de bize karışma deyip geçin.

anneler maalesef ki kök aileden daha zor kopuyor ve hatalarını daha zor görüyor. Benim annem sevgi dolu bir anneyken bile onların hatalarını kabul etmekten üzülmelerinden kaçardı genelde. Yaş biraz daha ilerleyince kendi bazı şeyleri görünce veya ona yanlış yapılınca maalesef kabul ediyorlar. Bizde öyle oldu. Annem gerçekten beni yoran kişileri ben 30 uma geldiğimde benden uzak tuttu.

Anneniz anasından kopmaz kopamaz çünkü tövbe haşa Allah gibi korkar anasından sözünden çıkmaz anasi gözünde kusursuz dünyada en kıymetli hayatını onun istediği gibi yaşar herkese de size ve ablaniza babanıza anasının istediği gibi yaşatır yoksa hayatı zehreder siz ne kadar onun anasına anasının kiymetlilerine hizmet ederseniz o kadar gözünde kıymetli olursunuz o kadar anneniz olur şirket gibi düşünün anasi genel müdür anneniz ona hizmet eder sözünden çıkmaz sizinde ona hizmet etmenizi ister bu şirketi fark eden baş kaldıran asiyi yani sizi sevmez dışlar sizden anasının açıklarını saklar hep iyi gösterir ablanız örnek veriyorum istediği gibi hizmet ederse hayırlı evladıdır çooook sever
Şimdi önerim kurtar kendini mesleğin varsa atanirsan ailenle aynı il olmasın uzaklaş hayatını kur mesafe koy yoksa kendini acındirir seni kullanır evlenmeni istemez kimseyi sana yakıştıramaz çünkü seni para kapısı görür evlenirsen altın yumurtlayan tavuğu kesilir mesafe koymazsan evliliğine müdahale eder eşinle aranı açar güya seni korur boşattirir bunu yaparken de yanındaymış gibi görünür sonra da sen evliliği bile beceremedin senden bişey olmaz kim seni ne yapsın bu arada anasi ölür çocuğuna bakarım diye yanına yaklaşır bunu da kafana kakar sakın aldanma ver paranı baktir anasi gibi seni kullanmak ister hiç sana acımaz kendini düşünür MESAFENİ KORU ben sana yaşayabileceklerini kısır döngüyü özetledim silme bu mesajı iyi oku yıllar sonra tanımadığım bir kadın yazmıştı dersin inşallah bu yazdıklarımı yaşamazsın kadın saçmalamış dersin Allah'a emanet ol

çok üzüldüm konuya kendimden çok parça gördüm. Anneniz kadar olmasa da benim annem de ailesine aşırı bağımlı bir kadındı . Bana bir keresinde şey demişti insan yeğenlerini çocukları kadar seviyor. Ablasının çocukları yüzünden defalarca depresyona girdi. Ben çözümü yüzleşmekte buldum . Açıkcası aramız bir süre açıldı ama bana çok iyi geldi.

Anneniz toksik bir insan sizi küçümsediğinizde sizde aynı tondan yürüyün. Bence yok sayın . Bırakın zamanla darbe alınca aklına gelecek . Suç bastırmak için yapıyor tavrı yarın hiç yüzüne bakmadan gidin. Siz üzülüp alttan aldıkça sizi hiç gibi görmeye devam edecek. Keşke evden gidince aramasaydınız. Tıpış tıpış dönecekti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X