Annemin sürekli bişeyleri ima etmesi

Kesinlikle ben de bazı konularda bunu düşünüyorum.
Borcumuz yok, kiramız yok. Asgari ücretin üstünde gelir var. Tek çocukla kenara para fln koyamıyoruz genelde.
İki çocuk, iki kredi ve hala ana babaya harçlık veriyorlar. Madem artan paranız var çocuklarınızın geleceği için yatırım yapın madem.
İleride iki çocuk okuturken sıkışınca o paralar anne babadan dönmez konu sahibi. Çocuklarınızın hakkı o.
Valla mesajima sevindim. Kendimde bi sorun var diye dusunmeye baslamistim.

Merhaba Şuan bir rahatsızlığım sebebiyle annem yanıma geldi ama sürekli eş dost akraba gezmesinde bana moral vermeyi bırakın daha çok laf çakıyor bişeyler ima ederek beni üzüyor :KK43: artık dün dayanamadım sen beni üzmeye mi geldin dedim :KK43:

Anlatayım siz yorumlayın haksız mıyım ?

Kv kb yalnız yaşıyor 5geliniz en çok onlara giden gelen yardımcı olan ben olmama rağmen annem geldiğinden beri “Yaşlılar neden yalnızlar olmaz olsun böyle evlatlar,haftalık temizliğine gitmelisiniz,yok kendinize sıfır ne alıyorsanız ona da almalısınız” bir nebze haklı olabilir ama çalışan biri olarak elimden gelen her şeyi yapmama rağmen en çok haksızlığa uğrayan da benim gelinler içinde..
Her defasında anlatmama rağmen tekrar tekrar açıyor konuyu..

Bir de şu örneği vereyim çocuklar içinde ben çalıştığım için benden beklentisi çok yüksek ama hem ev hem araba kredisi veriyoruz anca kendimize bakabilmemize rağmen (2kızım var eşim asgari ücret alıyor) ona her ay para gönderiyorum,yine de laf batırıyor “şunun kızı annesine altın bilezik almış,şunun oğlu atandığı gibi ailesine ev almış vs vs” Üstüne eşimin iş yerine gittik orda diyor ki telefonumu değiştirmek istiyorum ama param yok diyor, eşim işçi orda ve eşimin ona telefon almasını bekliyor farkı da 8bin.

Eşime hiç söylemedim bile çünkü zar zor adam bize yetiyor :KK43:

Ha diyeceksiniz ki sen al sen ver (her ay bi para yolluyorum) inanın fakir değiller olsa belki üzülür alırdım,babamın en az 50milyonluk serveti var kaç evleri yazlıkları arabaları arsaları var bilmiyorum ama benim bildiğim 50milyon eder
Dün de kızlarıma aldığım oyuncaklar için yeğenine ver götüreyim diyor ya kızlarım daha kullanmamış diyorum,yenisini alırsınız ya da balkon dolu diyor :KK43:
İnsan kızını üzecekse neden yanına gider hastasın diye geldim der :KK43:
Geçen yıl psikoloğa gittim bunlarla mücadele edebilmek için :KK43:
Psikolog özetle hep “sen değil onlar psikologluk” dedi ama onlara göre ben kötü evladım :KK43:
Benim ve eşimin tek maaşı var ve daha 5yıllık kredi borcumuz da var :KK43:
Ne yapabilirim nasıl mücadele edicem bilmiyorum gerçekten:KK43:
Para göndermeye devam edin.

Ya bu sadece gamsizlikla aciklanamaz ki. 2 asgari ucret eder sana 35 bin. Ev kredisi 15 olsa arabada 10 olsa. Kalan 10 ile ev gevinecek mutfak masrafi olacak anneye babaya para gidecek 2 cocuk bakimi yapilacak. Matematik tutmuyor.
Konu sahibi öğretmendi, atandı diye hatırlıyorum. Anne babaya da atla deve gitmiyodur baksak ama mecbur tutulmak, manipule edilerek kendini acındırarak o paranın kopartılmaya çalışılması, okul harçlığı vermediği kızından alabileceği maksimum verimi almaya çalışmak, hiç var mı diye sormadan, bir kere olsun siz ne yiyip içiyonuz demeden, bi de yok halinde sana hiç acınmaması, koyan bunlar.

Ya bu sadece gamsizlikla aciklanamaz ki. 2 asgari ucret eder sana 35 bin. Ev kredisi 15 olsa arabada 10 olsa. Kalan 10 ile ev gevinecek mutfak masrafi olacak anneye babaya para gidecek 2 cocuk bakimi yapilacak. Matematik tutmuyor.
Ev kredisi neden 15 😮 5 yıl önce aldık,2500 kredisi 😂 araba kredisi de 10bin 🤷🏻‍♀️ anneme babama değil sadece anneme gönderiyorum
O da cüzi bir miktar çok değil aslında ama onların benden çok zengin olması ve laf batırması beni rahatsız ediyor 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Ev kredisi neden 15 😮 5 yıl önce aldık,2500 kredisi 😂 araba kredisi de 10bin 🤷🏻‍♀️ anneme babama değil sadece anneme gönderiyorum
O da cüzi bir miktar çok değil aslında ama onların benden çok zengin olması ve laf batırması beni rahatsız ediyor 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Siz yolladıkca daha çok isteyecekler. Hatta size yarın bir gün kardeşleriniz için kredi filan cektirirlerse hiç şaşırmam.

Siz o ailenin evladısınız size olan sevgileri paraya bağlı olmamalı.

Guncel krediler genelde 20 30 civari ya o yuzden 15 dedimm fark etmez ki neticede esiniz asgari ucret aliyorsa onun maasinin neredeyse tamami krediye gidiyor. Caniniza yazik su devirde tek maas geçinmeye çalışmak bana imkansiz geliyor. 2 cocugunuz var birikim yapsaniza gelecekleri icin.

Ağır olacak biraz ama sevgiyi ya da evlat olarak görülme hissini parayla satın alamazsınız. Evlat her koşulda evlattır, elaleminkiler ne hatalar yapıyor ailesi destek oluyor. Bu aile sizin biyolojik aileniz olabilir, ama mesleğinizi elinize almanızda bile destek olmadılarsa, böyle bir servetin içinde "yavrum ne kredisi çektin bir de biz el atalım" demedilerse nasıl bir aile ki? Hadi bırak demesinler, ekstra bir şey istemek nedir? Siz neden bu kadar sakinsiniz ki, çocuk değilsiniz bagırıp kızacak mı sanki, söyleyin annenize açık açık, kendini iyi anadan saymasın. Bir de yaşlı başlı insanlar parayı nereye tutuyorlar sizce? Diğer kardeşlerinize vs de akıyor olabilir hiç düşündünüz mü

Sinir cizmeyi öğrenin. Para göndermeyin. O kadar parası olan aileme ben birşey göndermezdim. Böyle anneyle ayrışma kitapları falan var. Kendinizi bir şekilde durdurmaniz lazım. Onlar değişmez sizin tavrinizi degistirmeniz lazım.

Merhaba Şuan bir rahatsızlığım sebebiyle annem yanıma geldi ama sürekli eş dost akraba gezmesinde bana moral vermeyi bırakın daha çok laf çakıyor bişeyler ima ederek beni üzüyor :KK43: artık dün dayanamadım sen beni üzmeye mi geldin dedim :KK43:

Kv kb yalnız yaşıyor 5geliniz en çok onlara giden gelen yardımcı olan ben olmama rağmen annem geldiğinden beri “Yaşlılar neden yalnızlar olmaz olsun böyle evlatlar,haftalık temizliğine gitmelisiniz,yok kendinize sıfır ne alıyorsanız ona da almalısınız” bir nebze haklı olabilir ama çalışan biri olarak elimden gelen her şeyi yapmama rağmen en çok haksızlığa uğrayan da benim gelinler içinde..

Bir de şu örneği vereyim çocuklar içinde ben çalıştığım için benden beklentisi çok yüksek ama hem ev hem araba kredisi veriyoruz anca kendimize bakabilmemize rağmen (2kızım var eşim asgari ücret alıyor) ona her ay para gönderiyorum,yine de laf batırıyor “şunun kızı annesine altın bilezik almış,şunun oğlu atandığı gibi ailesine ev almış vs vs” Üstüne eşimin iş yerine gittik orda diyor ki telefonumu değiştirmek istiyorum ama param yok diyor, eşim işçi orda ve eşimin ona telefon almasını bekliyor farkı da 8bin.

Ha diyeceksiniz ki sen al sen ver (her ay bi para yolluyorum) inanın fakir değiller olsa belki üzülür alırdım,babamın en az 50milyonluk serveti var kaç evleri yazlıkları arabaları arsaları var bilmiyorum ama benim bildiğim 50milyon eder
Dün de kızlarıma aldığım oyuncaklar için yeğenine ver götüreyim diyor ya kızlarım daha kullanmamış diyorum,yenisini alırsınız ya da balkon dolu diyor :KK43:
Psikolog özetle hep “sen değil onlar psikologluk” dedi ama onlara göre ben kötü evladım :KK43:
Öncelikle geçmiş olsun. Böyle bir dönemde para mevzusunu açmak anneliğe yakışır mı bir düşünün. Kendinizi sorgulamaktan vazgeçin ve kendi ailenizin rızkını annenize göndermekten vazgeçin. Eşiniz zar zor ne şartlarda kazanıyor yanınızda bile değilken annenizin ihtiyacı yokken göndermek eşinize ve çocuklarınıza haksızlık. Herkes anne baba olamıyor tamam hakları geçmiş büyütmüşler falan ama çok da gözünüzde büyütüp vicdan yapmayın yükün altında eziliyorsunuz resmen tabiki belli bir yaşa getirip büyütecekler. Şimdi ben düşünüyorum oğlum için elimden gelen herşeyi sağlamaya çalışıyorum, çalışan da bir kadınım yorgun da olsam her boş vakti değerleniririz sinema müzik vs ama ilerde asla oğlumun başına kakmam bu benim görevim zaten. Onun sayesinde anne oldum mutluyum. Kalkıp evlenince ne para isterim ne ben sana bunu bunu yapmıştım derim.. Kısacası şuan siz ebeveynlerinizden sorumlu değilsiniz. Kendi çocuklarınızdan sorumlusunuz

Ağir olacak ama anne değil düşman gibi. .bu ne ya böyle . Sizde aylık ne parası yolluyorsunuz anlamadım . Çocuğun çoluğun rizkindan kesip 50 milyonluk serveti olan adamlara. Eşiniz size birşey demiyor mu ? Ben olsam cildirirdim ya

Annenizin annesi sız mısın harclık nıye yolluyorsunuz alla alla

O kadar baskı yapıyorki ya sussun vereyim diyorsunuz :KK43:
Aşırı onu bunu örnek veriyor :KK43:
Ya ben okurken bana 5 tl yi çok gördünüz zor zamanımda yoktunuz diyorum
Ama ana baba hakkı diyor :KK43:
Ne analık babalık hakkı ??
Pardon çocuğunuzun kullanmadığı eşyayı bile götürmeye çalışıyor kadın . Size sevgisizligi bırakın çocuklarınizdan bile gasp etmeye çalışıyor . Sizde çocuğunuzun hakkından çalıp annenize veriyorsunuz . Asıl hak evlatlarinizin hakkı . Annenizin evinizde ne işi var ki ? Böyle sevgisiz bir kadın çocuklarınıza ne verebilir ? Ay gece gece sinirlendim . Biri gelecek çocuklarıma aldiklarimi almaya çalışacak ve serveti olacak en az 150 dairelik. Kaplan kesilirim. Annelik sadece ebeveynlerden öğrenilmez konu sahibi . Içgüdüsel birseydir.ben size hatırlatiyim öncelik dogurdugunuz ÇOCUKLARIN

Aslında benim yaptığımda bu ama burda ne yazsam sıkıntı yapıp büyütüyorlar :) gören de çalışıp hepsini gönderiyorum sanacak susması için arada bişey veriyorum 🤷🏻‍♀️
Arada verdiğim parayı vermek istemiyorum diye konu açsam eminim bu defa da “hayırsız evlat” derlerdi :)
Annem emekli maaşıyla geçiniyor ondan üç beş kuruş yolluyorum sussun diye ayrı . Annemin milyonları var ama çocuklarımin eşyalarını torunlarına götürmeye çalışıyor, butcemizden surekli kendine para istiyor , yetmiyor vaktimi ve paramı ailelere harcamami istiyor ayrı . Muhakeme yeteneği, olayları analiz etmek önemli

Ne analık babalık hakkı ??
Pardon çocuğunuzun kullanmadığı eşyayı bile götürmeye çalışıyor kadın . Size sevgisizligi bırakın çocuklarınizdan bile gasp etmeye çalışıyor . Sizde çocuğunuzun hakkından çalıp annenize veriyorsunuz . Asıl hak evlatlarinizin hakkı . Annenizin evinizde ne işi var ki ? Böyle sevgisiz bir kadın çocuklarınıza ne verebilir ? Ay gece gece sinirlendim . Biri gelecek çocuklarıma aldiklarimi almaya çalışacak ve serveti olacak en az 150 dairelik. Kaplan kesilirim. Annelik sadece ebeveynlerden öğrenilmez konu sahibi . Içgüdüsel birseydir.ben size hatırlatiyim öncelik dogurdugunuz ÇOCUKLARIN
Ayy herkes de ben cevap vermiyorum sanıyor :KK43:
Cevap veriyorum ama aynı değişen bişey yok
Son gelişinde de (3gün önce gitti) söyledim “dar günümde yanımda değildiniz kime faydanız olduysa lütfen obalardan beklentiniz olsun” dedim
Doğurmak karnında taşımak bile hak diyor 🤷🏻‍♀️
Yani böyle birine ne diyeyim daha 🤦🏻‍♀️

Annem emekli maaşıyla geçiniyor ondan üç beş kuruş yolluyorum sussun diye ayrı . Annemin milyonları var ama çocuklarımin eşyalarını torunlarına götürmeye çalışıyor, butcemizden surekli kendine para istiyor , yetmiyor vaktimi ve paramı ailelere harcamami istiyor ayrı . Muhakeme yeteneği, olayları analiz etmek önemli
Ayrı olduğunu biliyorum 👏
Zenginler ama var yemez insanlar
Ki o sebeple de çocuklarına doğru düzgün harçlık vermediler ama bizim çocuklarımız için fedakar davrandığımızı görünce çok var sanıyor sanırım bilmiyorum ve istiyor çekinmiyor direkt istiyorum da demiyor milleti örnek veriyor sürekli ben de onun tarzında cevap verince o başka bir şey söylüyor ben bundan yoruluyorum 🤷🏻‍♀️

Ayy herkes de ben cevap vermiyorum sanıyor :KK43:
Cevap veriyorum ama aynı değişen bişey yok
Son gelişinde de (3gün önce gitti) söyledim “dar günümde yanımda değildiniz kime faydanız olduysa lütfen obalardan beklentiniz olsun” dedim
Doğurmak karnında taşımak bile hak diyor 🤷🏻‍♀️
Yani böyle birine ne diyeyim daha 🤦🏻‍♀️
Hayır değil sen hep kendine bakma birazda evlatlık hakkına bak deyin mesela. Ben en dar zamanında bile kimseden bir kuruş istemeyen insanım böyle annem olsa koparta koparta alırım parasını . Cingenlik mi en alasını yaparim. O versin torunlarına asıl para.
En çok sinirlendigim şey sevgisiz bir kadından sevgi ogrenemezsiniz doğru ama bunu çocuklarınıza yansitiyorsuniz ve onun fikirleri bir şekilde sizi etkiliyor.

Ayrı olduğunu biliyorum 👏
Zenginler ama var yemez insanlar
Ki o sebeple de çocuklarına doğru düzgün harçlık vermediler ama bizim çocuklarımız için fedakar davrandığımızı görünce çok var sanıyor sanırım bilmiyorum ve istiyor çekinmiyor direkt istiyorum da demiyor milleti örnek veriyor sürekli ben de onun tarzında cevap verince o başka bir şey söylüyor ben bundan yoruluyorum 🤷🏻‍♀️
Siz kendi annenizden ayrismamissiniz . Kaç yasindasiniz ve sizi nasıl bu kadar etkiliyor . Annem de olsa o sınırı bilecek . Sizde o zaman başka annaneleri örnek verin. Çünkü benim bildiğim annane torununa oyuncak alır , harçlık verir bunları mi yapamiyor ki sizinki en alasını yapar da kendi emeğiyle birşey verir . Çocuklarınızı annenizden uzak tutun.

Konu sahibi yüzleşme vaktin gelmiş . Kaç yaşına gelirsen gel sevilen bir evlat olmayı istersin bu doğru . Ama senin annenin belli ki bambaşka sıkıntıları var. Bu kadının dediklerini ve isteklerini ciddiye alman çocuklarına zarar vermen demek . Ayrıca eş ailesine hizmet etmek zorunda falan değilsin . Annen seni nasıl etkilemişse bak beş gelin içinden yine fedakarlık yapmak zorjnda kalmışsın . Sen verici olmak zorudna hissediyorsun böyle sevgi ve kabul göreceğini düşünüyorsun belli ki . Annenin bu durumu senin suçun değil kendine ve çocuklarına odaklan anneni hayatindan uzak tut

X